Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
55 postów 41 komentarzy

Moje komentarze

 • Jak nam zabiorą Śląsk i Podkarpacie, to zabiorą i nie ma co płakać
  Dalej, panowie a(na)logiczni: być może kiedyś powstanie Podolsko-Bracławska Republika Ludowa z Kamieńcem, Żytomierzem i Winnicą i odbuduje się Polski Kraj Narodowo-Terytorialny na Wileńszczyźnie. I co, wówczas ci powtarzający dziś bezmyślnie, że "tylko państwa narodowe! tylko unitarność! precz z separatyzmami!" - też będą przeciw?Żadnych zasad ogólnych, ważne co jest dobre dla Polski i Polaków!

  Rozumiem, że powstanie i odbudowę tych polskich republik na Ukrainie i Wileńszczyźnie zainicjuje i wesprze partia Zmiana, bo liczyć w tej mierze na wszystkie kolejne rządy warszawki, że wesprą Polaków na tamtych terenach radzę ie liczyć, a tego rodzaju rojenia można zaliczyć to rangi bajek z tysiąca i jednej nocy. Bo już widzę jak jewropejczycy wspierają Polaków na Ukrainie i Litwie w tym dziele.


  I zaprawdę, nie ma to żadnego związku z tym, czy „ktoś nam zabierze Śląsk”. Będzie miał dość siły, a Polska będzie słaba – to zabierze. Naprawdę NIE MA ANALOGII. Są interesy. Rób drugiemu, co tobie niemiłe, swojego nie daj.

  Autor jak widzę zupełnie nie widzi dwóch potężnych separatyzmów w naszym kraju. Na Śląsu niemiecki o charakterze czysto nazistowskim Ruch Autonomii Śląska, który nawet już nie kryje tego, że ich celem jest oderwanie Śląska od Polski i przyłączenie do Niemiec w czym Niemcy, gdy przyjdzie odpowiednia chwila po temu wesprą RAŚ w tej kwestii wszystkimi siłami. UE w przeciwieństwie do Hiszpanii będzie wtedy krzyczeć z Brukseli, gdy Polacy będą walczyć o utrzymanie Śląska przy Macierzy, że Polacy bestialsko łamią prawa Niemców na Śląsku i łamią przy tym własną konstytucję. Zapewne autor przejdzie wtedy nad tym do porządku dziennego i stwierdzi jak powyżej, że:
  I zaprawdę, nie ma to żadnego związku z tym, czy „ktoś nam zabierze Śląsk”. Będzie miał dość siły, a Polska będzie słaba – to zabierze.

  To samo dotyczy Podkarpacia, gdzie Ukraińcy przejmują już TERAZ władzę na wszelkimi możliwymi samorządami na tamtym terenie. Gdy będą już mieli odpowiednią większość, wtedy bez ceregieli i to nawet przy pomocy rozlewu krwi oderwą te wymarzone przez siebie 19 powiatów od Polski i wcielą do Samostijnej i nikt w Europie i to tej zachodniej jak i wschodniej nie kiwnie palcem, by stanąć po naszej stronie. Zapewne autor i w tym przypadku stwierdzi jak powyżej:
  I zaprawdę, nie ma to żadnego związku z tym, czy „ktoś nam zabierze Podkarpacie”. Będzie miał dość siły, a Polska będzie słaba – to zabierze.

  I już.
  Od wolnej Katalonii do niepodległej Polski
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:49:04
  Jak zwykle żadnych argumentów, żadnych faktów, żadnych odwołań się do konkretnych źródeł, więc co pozostaje? Ano to, co psychologia nazywa wypieraniem faktów i przypisywaniem własnych czynów, myśli i cech własnego charakteru swoim przeciwnikom. Porównywanie mnie z niejakim Kosiurem to kolejny poziom szamba mającym zastąpić argumenty, których brak. To indywiduum to raczej pański poziom i pański ideowy pobratymiec, ale na pewno nie mój. No cóż zapomniałem o pewnej dobrej radzie, którą ktoś mi kiedyś dał, żeby nie wdawać się z głupkiem w żadną polemikę, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. I to by było na tyle.
  Kłamstwa polityki historycznej Prawa i Sprawiedliwości
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:40:40
  Podły artykuł fałszujący historię, a do tego jątrzący i wprowadzający fałszywy obraz rzeczywistości.

  Rozumiem, że prawdziwy obraz historii, który nie fałszuje historii, nie wprowadza fałszywego obrazu rzeczywistości oraz nie jątrzy,nomen omen trzeba być nie lada inteligentnym inaczej, żeby mówienie i głoszenie prawdy i faktów nazywać jątrzeniem vulgo mową nienawiści. No cóż Orwell wiecznie żywy i kariera w gwieździe śmierci z Czerskiej panie Wojtas nadal czeka przed panem otworem. Aż dziw bierze, że Michnik jeszcze pana nie odkrył


  Najbardziej wstrętne jest łączenie wybranych zdarzeń historycznych z interpretacją zupełnie sprzeczną z duchem polskości.

  Widzę, że bardzo zabolało przedstawienie przeze mnie wstydliwych faktów, o których pamięć najchętniej pan i panu podobni zakopalibyście na metr w głąb i to dosłownie. Problem w tym, że z faktami się nie dyskutuje, a to że nie pasują one takim jak pan w tworzeniu i wdrukowywaniu głupszym od siebie jedynie słusznej narracji opartej o wykładnię nowego ministerstwa prawdy czyli IPN, którego powstanie szczegółowo opisał dr. Jacek Wilczur w w swojej książce ,,Ścigałem Iwana ,,Groźnego’’ Demianiuka, najmłodszy żołnierz majora Jana Piwnika - ,,Ponurego’’ i do czego ten twór miał się przysłużyć i jak widać na dzień dzisiejszy cel swój osiągnął. Problem tylko w tym, że niewygodnych wam faktów nie zmienicie i tak. Rozumiem również, że właściwą wykładnię i jedynie słuszną ducha polskości jest ta MADE IN WOJTAS and CO.


  To ta sama metoda, którą stosowała i stosuje Gazeta Wyborcza i jej środowisko. Skutkiem jest przyjęcie judaistycznego spojrzenia na świat, a efektem może być jedynie Judeopolonia.

  Judeopolonię to buduje od 28 lat cały pookrągłostołowy układ rządzący tym krajem. Jeśli tego pan nie zauważył do tej pory, to nie spodziewam się, że dostrzeże pan to kiedykolwiek. SLD, PO a teraz PiS. PO i PiS prowadzi rozmowy z izraelską rządową grupą HEART i to już od lat na temat rzekomych odszkodowań, które również rzekomo jesteśmy im winni w liczbie 65 miliardów dolarów. A pan mnie zarzuca tego rodzaju brednie. Człowieku ochłoń, weź urlop i jedź gdzieś na wakacje, to może ci przejdzie.

  Niestety, tę samą metodę stosuje Macierewicz w judzeniu Polaków na Rosjan. I w tym zakresie należy zgodzić się z tezami tego tyczącymi w artykule.
  Nasuwa się pytanie, czy polityka Macierewicza i wykładnia autora, nie są dwoma drogami, które mają prowadzić do tego samego celu - Judeopolonii.

  Macierewicz, cały PiS i Duda wspierają jak mogą banderowców na Ukrainie wbrew woli Polskiego Narodu i jakoś nie widziałem, żebyś pan, panie Wojtas zająknął się na ten temat choćby słowem. Wykonują ściśle polecenia ambasady USA i nawet się z tym nie kryją mówiąc o tym fakcie zupełnie jawnie.

  Polsce, dla odbudowy wielkości ducha, potrzebne jest własne, odrębne ujęcie problematyki - na pewno nie oparte na podsycaniu nienawiści kierowanej zarówno do wrogów wewnętrznych jak i zewnętrznych.

  Mówienie prawdy i przedstawianie suchych faktów tak jakimi miały one miejsce i mają nadal, nie jest żadnym podsycaniem nienawiści w stosunku do kogokolwiek. Za to przemilczanie tychże faktów i brak odwagi w ich głoszeniu i ujawnianiu nie ma absolutnie nic wspólnego z duchem polskości jak też polskiego interesu narodowego. Jest za to tchórzostwem i zwykła zdradą w stosunku do Nas Polaków. Tacy jak pan, a także pisowcy, POwcy i cała reszta tej antypolskiej szumowiny, która chce zakrzyczeć i wymazać prawdę o ludobójstwie dokonanym przez UKRAIŃCÓW na Polakach nie zasługuje na żaden szacunek u nikogo i może nie liczyć na żadne głosy Kresowian i ich potomków w każdych kolejnych wyborach. Tak więc w taki sposób jak pan chcesz to układać wedle swego widzimisię, to możesz pan budować ducha, ale chyba jedynie swojego własnego. Sukcesu i tu jednak nie wróżę.
  Kłamstwa polityki historycznej Prawa i Sprawiedliwości
 • Goralen Volk
  Myślę, że wybór właśnie pododdziału tzw. ,,Podhalańczyków'' do marszu w paradzie banderowskich formacji nowej UPA w Kijowie w najbliższy czwartek w Kijowie nie był rzeczą ani przypadkową, ani też oni sami nie oponowali w żaden sposób. Dlaczego? Ano dlatego, że stare tradycje tzw. GORALEN VOLK wciąż są wśród wielu góralskich rodów żywe, wzbudzając tęsknotę za przeszłością w III Rzeszy
  Do Kijowa na paradę?
 • A kiedy zakaz ideologii i syboliki banderowskiej w Polsce?
  A może by tak szanowny autor zająłby się, tak dla odmiany kwestią debanderyzacji w Polsce? Czyli zakazu propagowania ideologii i symboliki banderowskiej w Polsce? W tym delegalizacji neobanderowskiego Związku ukrów w Polsce i ich ideologii, która stanowi fundament ich istnienia? To w chwili obecnej jest o wiele bardziej paląca kwestia niż te pierdoły, którymi raczy nas autor powyżej. Odrodzony i rosnący z każdym dniem banderyzm w Polsce i ukraińska mniejszość, która w większości zarażona jest wirusem tej ukraińskiej odmiany nazizmu, stanowi na dzień dzisiejszy o wiele większe zagrożenie dla Narodu i Państwa Polskiego niż rzeczony komunizm, który stanowi zagrożenie dla nas jako Narodu i Państwa w wersji podrzucanej nam nie ze wschodu ale z zachodu Europy przez różnych Sorosów i jemu podobnych, i jeśli już pan Ziobro chce tutaj czegoś zakazywać i delegalizować, to przede wszystkim należałoby uznać za osoby i przedstawicielstwa niepożądane w Polsce tego rodzaju persony jak ten osobnik i jemu podobni i ich tuby propagandowe takie jak np. gwiazda śmierci z czerskiej.
  Wracając do kwestii ukraińskiego banderyzmu, jak też litewskiego nazimu, to właśnie patrioty z PiSu 22 czerwca przegłosowały pokraczną ustawę, z której wcześniej dosłownie majchrem wyrżnęły zapis o zrównaniu z właśnie ukraińskiego banderyzmu i litewskiego nazimu z ideologią niemieckiego nazizmu i rzeczonego komunizmu. Dywagowanie więc w takiej wersji nad zakazem komunizmu, w takiej formie w jakiej przytoczył to autor w powyższej formie jest bezczelną hucpą i zwyczajnym naśmiewaniem się z ludzkiej inteligencji. Z powoływaniem się na tą ustawę i wynikające z niej zapisy prawne, przegłosowanej właśnie 22 czerwca. A co do zapraszania różnych osób do telewizji, to trzeba byłoby na dzień dzisiejszy wyrzucić z niej również wszystkich przedstawicieli partii rządzącej, wygadującego codziennie niestworzone brednie, że banderzym na Ukrainie to marginalny problem, a wszystkie ataki ukraińskich nacjonalistów na polskie miejsca pamięci w tym kraju, to rzecz jasna nie robota lokalnych banderowców, ale rzecz jasna wyłącznie ruskich agentów. Szanowny autorze, nie rób z nas idiotów, jeśli mogę Cię o to prosić.
  Delegalizacja organizacji komunistycznych
 • A gdzie są kresowianie i te znane wszystkim gwiazdy tegoż ruchu???
  A gdzie są kresowianie na tej miesięcznicy? Jest ich, jak sami to twierdzą ponad 5 milionów w Polsce. To znaczy samych Kresowian, który urodzili się na tamtych terenach i jeszcze żyją oraz ich potomków. Jest liczba stanowiąca, liczbę jaką ma wiele krajów na świecie. Tuż obok nas takim krajem liczącym 5 milionów mieszkańców jest Słowacja. Pytam więc, gdzie są ci rzeczeni kresowianie, których jest ponoć aż tyle milionów w Polsce? Jak to jest możliwe, że nie chce im się nawet uczestniczyć w takich miesięcznicach, a już organizowaniu przez samych siebie, takich właśnie akcji już nawet nie wspominam. Jak to jest możliwe, że od 27 lat istnienia III RP, nie potrafią się zorganizować w jedną, silną ogólnopolską organizację liczącą miliony członków, która opodatkowałaby na podstawie dobrowolnych składek wszystkich swoich członków, co tylko rocznie dawałoby im budżet w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych. Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć jakie możliwości oddziaływania dla własnej sprawy, otworzyłaby takie zjednoczenie środowisk Kresowych dla nich samych, tak, że nie musieliby żebrać o względy u żadnej kolejnej po magdalenkowej partii, u której żadnej z nich i tak nigdy, niczego nie uzyskają! Gdzie są te znane wszystkim ,,gwiazdy'' tego kresowego ruchu, we własnym chyba mniemaniu, lansujące również same siebie, tuż przed każdym kolejnym 11 lipca, a potem udające się na roczną drzemkę, które udowadniają rok po roku, że niczego od 27 lat zorganizować nie potrafią po dzień dzisiejszy, bo w rzeczywistości nie po to są zadaniowanii, ale po to, żeby skanalizować cały ten ruch, żeby w końcu za kilka lat całkowicie zniknął z powierzchni ziemi.

  https://www.youtube.com/watch?v=PfzOYFyQoO8
  Od północy nie obowiązują wizy dla Ukraińców.
 • A gdzie są kresowianie???
  A gdzie są kresowianie na tej miesięcznicy? Jest ich, jak sami to twierdzą ponad 5 milionów w Polsce. To znaczy samych Kresowian, który urodzili się na tamtych terenach i jeszcze żyją oraz ich potomków. Jest liczba stanowiąca, liczbę jaką ma wiele krajów na świecie. Tuż obok nas takim krajem liczącym 5 milionów mieszkańców jest Słowacja. Pytam więc, gdzie są ci rzeczeni kresowianie, których jest ponoć aż tyle milionów w Polsce? Jak to jest możliwe, że nie chce im się nawet uczestniczyć w takich miesięcznicach, a już organizowaniu przez samych siebie, takich właśnie akcji już nawet nie wspominam. Jak to jest możliwe, że od 27 lat istnienia III RP, nie potrafią się zorganizować w jedną, silną ogólnopolską organizację liczącą miliony członków, która opodatkowałaby na podstawie dobrowolnych składek wszystkich swoich członków, co tylko rocznie dawałoby im budżet w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych. Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć jakie możliwości oddziaływania dla własnej sprawy, otworzyłaby takie zjednoczenie środowisk Kresowych dla nich samych, tak, że nie musieliby żebrać o względy u żadnej kolejnej po magdalenkowej partii, u której żadnej z nich i tak nigdy, niczego nie uzyskają! Gdzie są te znane wszystkim ,,gwiazdy'' tego kresowego ruchu, we własnym chyba mniemaniu, lansujące również same siebie, tuż przed każdym kolejnym 11 lipca, a potem udające się na roczną drzemkę, które udowadniają rok po roku, że niczego od 27 lat zorganizować nie potrafią po dzień dzisiejszy, bo w rzeczywistości nie po to są zadaniowanii, ale po to, żeby skanalizować cały ten ruch, żeby w końcu za kilka lat całkowicie zniknął z powierzchni ziemi.
  11.06.2017 XI Warszawska Miesięcznica Wołyńska
 • Przez ponad 25 lat kupczono pamięcią ofiar Rzezi Wołyńskiej
  To, że poza granicami Polski znajdują się niepogrzebane szczątki ponad 100 tys. obywateli tego państwa jest zaniedbaniem na skalę globalną. Jeżeli przez ponad 25 lat kupczyło się pamięcią, to ktoś z zewnątrz może spekulować na tych sprawach – komentuje sprawę blokowania przez ukraińskie władze poszukiwań szczątków polskich ofiar prof. Włodzimierz Osadczy z KUL.

  http://kresy.pl/wydarzenia/prof-osadczy-dla-kresow-pl-czynienia-zenujaca-kondycja-panstwa-spoleczenstwa/
  "Łączka" - ofiary komunizmu wołają z głębokich dołów
 • Ofiary Wołynia wołają z jeszcze głębszych dołów
  Bestialsko zamordowani Polacy przez ukraińskich nazistów. Powrzucani do przydrożnych rowów, dołów i studni, których ciała rozszarpywały potem dzikie zwierzęta. Do dziś ich NIEPOCHOWANE szczątki walają się nadal po polach Ukrainy, i gdzie ma to prof. Szwagrzyk i cały ten banderowski IPN? Ano dokładnie tam, gdzie słońce nie dociera nawet w najpiękniejsze dni. Nie krzyczy pan Szwagrzyk, że nie spocznie dopóki ostatni Polski bohater zamordowany przez banderowców na Kresach nie zostanie odnaleziony i godnie pochowany z należnymi honorami. Są jak widać ofiary lepsze i te GORSZEGO sortu, których ofiary nie wolno nawet wspominać!
  "Łączka" - ofiary komunizmu wołają z głębokich dołów
 • Jeżeli niejaka Anna Pamuła
  Jeżeli niejaka Anna Pamuła i kliku jej bliskich znajdą się wśród tych dziesięciu zabitych, których życie tak chętnie rozporządza to jest to sprawa do przyjęcia.
  Skandal w TVN!
 • @Husky 07:14:32
  Jako adwokat tego diabła będziesz miał okazję wypytać go o owoce jego ,,doradzania'' i okazać nieskrywany zachwyt jego ,,wielkością''
  Nie żyje prof. Zbigniew Brzeziński, wybitny politolog
 • Śmierć międzynarodowego zbrodniarza i przestępcy wojennego
  Zmarł międzynarodowy zbrodniarz i przestępca wojenny. Twórca niejakiego Osamy Bin Ladena, z którym jeszcze jako pułkownikiem Saudyjskich sił specjalnych fotografował się w Afganistanie, a potem stworzył z niego przywódcę tzw. Al Kaidy, będącej również tworem amerykańskich służb specjalnych. Sprowokował kilkanaście wojen i konfliktów zbrojnych. Ma na swoim brudnym sumieniu krew i ocean łez milionów zamordowanych ludzi, kobiet, dzieci i starców i zrujnowane do cna państwa na skutek jego doradzania. Był cosilgiere rodziny Rockefellerów i osobą kierującą zza pleców takimi tworami jak Klub Bilderberg, Rady Stosunków Zagranicznych (CFR) i wielu innych ponadnarodowych, antyludzkich gremiów, których celem nadal pozostaje zniewolenie całej ludzkości i zamiana planety na jeden globalny obóz koncentracyjny czyli realizacja największego marzenia Zbiga Brzezińskiego. Wybitny zaiste, ale ludobójca całych narodów. Sprawiedliwość wbrew temu co wielu sądzi, bynajmniej go nie ominie. Wpaść na końcu przed sąd Przedwiecznego, to nie będzie miłe spotkanie dla tej kreatury.
  Nie żyje prof. Zbigniew Brzeziński, wybitny politolog
 • @Wrzodak Z. 10:29:48
  IPN opanowany jest przez ukraińskich szowinistów w ogromnej większości, dlatego prawda o ludobójstwie na Kresach nie a szans na przebicie się do szerokiej świadomości Polaków. Sama Główna Komisja Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce została zlikwidowana bez litości w 1991 roku przez Wiesława Chrzanowskiego, który wyrzucił wszystkich pracowników zajmujących się ściganiem zbrodniarzy niemieckich, litewskich i ukraińskich upowców. Potem nie było już problemu z podporządkowaniem sobie przez szczególnie ukraińskich szowinistów mieszkających w Polsce nowo utworzonego IPN. Opisał to bardzo szczegółowo prof. Jacek Wilczur w książce pt. ŚCIGAŁEM IWANA ,,GROŹNEGO'' DEMIANIUKA. Polecam wszystkim. Dowiecie się Państwo masy szczegółów jak to ze ścigania największych zbrodniarzy, zwyrodnialców i bestii niemieckich, litewskich i ukraińskich przerzucono się na ściganie komuchów, żeby zaprzestać wszelkiego ścigania tamtych ludobójców i wymazać ich zbrodnie z historii i ludzkiej pamięci.
  W 70-tą rocznicę ,,Operacji Wisła’’
 • Operacja Wisła
  Grupa Operacyjna Wisła uratowała obecne tereny południowo-wschodniej Polski przed oderwaniem ich od Polskiej Macierzy, gdyż banderowcy słali jeden za drugim korne listy do Stalina, by ten przyłączył te tereny do sowieckiej Ukrainy, i to jest fakt bezdyskusyjny.
  Tekst ten napisaliśmy z żoną w imieniu kilku elbląskich rodzin, które straciły wielu swoich bliskich na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej na skutek ludobójczego terroru UPA. Np. rodzina mojego znajomego, z jego licznego rodu Stankiewiczów na samym Wołyniu wymordowano tylko w samym 1943 roku ponad 300 osób. Tekst ten wysłałem do wszystkich elbląskich mediów internetowych, ale jak zwykle, mimo, że dotyczy elbląskich ofiar UPA, żadne z nich nie ośmieli się go opublikować. W Elblągu i jego okolicach mieszka bowiem ponad 20 tysięcy ukraińskich rezunów i ich potomków, szczerze nienawidzących Polaków po dzień dzisiejszy. Tak wygląda polityka historyczna nas samych wobec naszych ofiar
  W 70-tą rocznicę ,,Operacji Wisła’’
 • Pan Srokowski jest dumny
  z uchwały Wołyńskiej, którą okrzyknął w swoim ubiegłorocznym artykule w Warszawskiej Gazecie jako wielkie zwycięstwo środowisk kresowych, a która była w rzeczywistości rzuceniem dosłownie na odczepnego tymże środowiskom jak psu ochłapu, żeby wreszcie tenże przestał szczekać i którą niejaki Waszczykowski podsumoiwał w słowach do ukraińskiego MSZ, że została uchwalona tylko po to, żeby więcej już do tematu nie wracać, czyli zamknąć gęby natrętnym kresowiakom.

  z partii rządzącej, która nadal w ciemno popiera banderowską Ukrainę i panującą na niej banderowską ideologię, jako oficjalną wykładnię polityczną tego upadłego tworu. Udzielanie przez PiS kolejnych pożyczek 9bezzwrotnych0, żeby mogli kupować broń i amunicję za te pieniądze, której będą nadal używać w celu masowej eksterminacji wlasnych obywateli na wschodzie swego państwa.

  Pan Srokowski jest dumny z wyrzucenia przez partię rządzącą dosłownie do sejmowego śmietnika ustawy penalizującej w Polsce banderowską ideologię i litewski nazim jako ideologie zbrodnicze i antypolskie na równi z nazizmem niemieckim. Za to podnieca się żenującym kabaretem odegranym przez Waszczykowskiego w UE.
  Innych bredni wymienionych w tym tekście już nawet nie wspominam, bo szkoda nerwów. Więcej takich samozwańczych autorytetów kresowych jak ten pan i możecie być pewni, że środowiska kresowe, nak tórych czele stoją właśnie tacy ludzie jak Srokowski, Siemaszko i im podobni będą walczyć o prawdę dotyczącą kresowego ludobójstwa doslownie do końca świata i jeden dzień dłużej czyi na świętego NIGDY! Bo o to chyba im wlaśnie chodzi!
  Srokowski: Polsko, bądź odważna i dumna!
 • To tytułem mojego komentarza do dzisiejszych wydarzeń
  Zaproście jeszcze Gudrun Himmler

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2017/03/zaproscie-jeszcze-gudrun-himmler.html
  Ukraińscy nacjonaliści wypowiadają wojnę?
 • T tytułem mojego komentarza do dzisiejszych wydarzeń
  Zaproście jeszcze Gudrun Himmler

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2017/03/zaproscie-jeszcze-gudrun-himmler.html
  Piętka: Międzymorze czy Mitteleuropa
 • Ukrainy nigdy nie było, nie ma i nie będzie - kpt. NSZ Konstanty Kopf
  https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go

  Każdy i to bez wyjątku, kto stawia znak równości i porównuje żołnierzy wszystkich formacji Polskiego Państwa Podziemnego do UPA i banderowców, powinien być traktowany tak, jak opowiadała mi o tym mama, w jaki sposób traktowano tego rodzaju kreatyury. Kop w cztery litery, lot ze schodów, a na końcu spuszczano za takim delikwentem watahe ,,wściekłych'' psów. I odtąd delikwent znał swoje miejsce w szeregu. Nikt z niedawnych przyjaciół po czymś takim nie podawał mu już ręki, a nawet własna rodzina wstydziła się do takiego przyznać.
  Kpt. Romuald Rajs „Bury” a Białorusini – fakty i mity cz.3
 • @Oscar 08:03:10
  Dawno nie czytałem takich bzdur pomielonych z idiotyzmami niedouczonego wyznawcy religijnej narracji ciemnego lewactwa. Odrób najpierw dobrze lekcje zanim ponownie zapragniesz zabłysnąć w ten sposób. Żenada to mało powiedziane.

  Jego przyjaciel Petro Tyma, nie bawił się jednak w takie ,,zawoalowane subtelności’’, określając niedawno wszystkich bez wyjątku żołnierzy zarówno Armii Krajowej, jak również Narodowych Sił Zbrojnych i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego mianem bandytów i zbrodniarzy, których pamięci nie tylko, nie powinno się czcić, ale którą należałoby wymazać całkowicie z historii. Na tym jednym tylko przykładzie jakże jasno i wyraźnie widać stu procentową zbieżność poglądów i wspólnotę ich antypolskich interesów, pogrobowców zbrodniarzy UPA i dywizyjników SS Galizien z naszymi rodzimymi człowiekami sowieckimi, zarówno tymi ze starszego, jak i obecnego najmłodszego pokolenia, spadkobierców i kontynuatorów ,,nieśmiertelnych’’ idei i tradycji Lenina, Trockiego i Stalina, którzy w swoich odwiecznych zmaganiach ze wszystkim co Polskie, od zawsze słowem i czynem zwalczali niestrudzenie Naród i Państwo Polskie. Jedni i drudzy bowiem w zawartych przez siebie dwóch niepisanych sojuszach z lat 1939-1940 i 1944-1947 ramię w ramię, wymordowali najpierw Polskich oficerów w Katyniu, i bezlitośnie mordowali ludność Polską na Kresach oraz żołnierzy Wojska Polskiego II-ej Rzeczypospolitej, a po 1944 roku próbowali wspólnymi działaniami oderwać w tamtym czasie cały południowo – wschodni pas ziem polskich wchodzących obecnie w skład Naszej Ojczyzny, by inkorporować je do sowieckiej Ukrainy.  Przykładem tej wspólnoty w naszym mieście, ze spadkobiercami idei Doncova i Bandery jest protest dziedziców pielęgnujących idee jednego z największych ludobójców wszechczasów, w tym Polaków, trockistowskiej partyjki Razem, którzy piszą w swej bełkotliwej odezwie, że żołnierze Polskiego Podziemia Niepodległościowego dopuścili się m.in. ... ,,zbrodni na Ukraińcach. O jakie to rzekome zbrodnie chodzi, tego już ci szalbierze nie wyjaśniają. Gdyby bowiem napisali prawdę, którą doskonale przecież znają, to wszystkie ich działania w tej kwestii rozleciałyby się jak domek z kart, a oni sami definitywnie skompromitowaliby samych siebie.  Zbrodnią dla trockistów z tzw. Razem jest bowiem po dziś dzień obrona żołnierzy Armii Krajowej, w tym legendarnej 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, która na Wołyniu i w Małopolsce wschodniej broniła Polaków przed całkowitą eksterminacją z rąk tzw. Ukraińskiej Powstańczej Armii i SS Galizien. To jest dla trockistów z Razem ta niewybaczalna ,,zbrodnia’’, popełniona przez żołnierzy Drugiej Rzeczypospolitej, której oni im nigdy nie zapomną.

  Inną z kolei ,,zbrodnią’’ popełnioną już przez żołnierzy NSZ, Win i NZW była obrona Polaków przed siepaczami z NKWD, Siersza i bandami UPA grasującymi na całym Podkarpaciu.

  Zacytuję tutaj fragment mojego artykułu, zatytułowany ,,Zaproście jeszcze Gudrun Himmler’’, który opublikuję w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a który w całej pełni ukazuje, jakich to ,,niewybaczalnych’’ zbrodni na Ukraińcach dopuścili się żołnierze Drugiej Rzeczypospolitej, nazwani przez siepaczy z UB i OUN-UPA mianem wyklętych, a dziś określanym przez nich nawet przeklętymi !  ,,Taka zajadłość w atakowaniu żołnierzy Polskiego podziemia niepodległościowego, przez jawnych pogrobowców i kontynuatorów idei oraz ,,tradycji’’ ludobójców z OUN-UPA raczej nie dziwi. Tym bardziej, gdy weźmiemy pod uwagę, jak we znaki dała się herojom spod znaku tryzuba 27 Wołyńska Dywizja Piechoty i Brygada majora Łupaszki oraz oddziały WiN i NSZ.Panowie Sycz i Tyma wiedzą o tym doskonale, że tacy Polscy dowódcy jak Wołyniak i Żubryd z założenia, całkowicie odrzucali wszelkie rozmowy z UPA, na jakikolwiek temat bez względu na sytuację. Major Józef Kuraś ,,Ogień’’ bez ogródek groził otwarcie swoim podwładnym kulą w łeb, za podjęcie choćby jednej próby rozmów z banderowcami na jakikolwiek temat!

  Gdy wiosną 1945 roku banderowcy opanowali niemal całkowicie cały powiat Lubaczowski, spowodowało to natychmiastową kontrakcję ze strony polskiej. Do walki z kureniem ,,Mesnyky’’ przystąpiły współdziałające ze sobą oddziały Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, poakowskiej samoobrony i … Milicji Obywatelskiej. Był to chyba jedyny przypadek, gdzie w jednym szeregu stanęli obok siebie członkowie polskiego podziemia antykomunistycznego i milicjanci.

  Tak więc, jak wynika z powyższych przykładów, może poza kilkoma przypadkami, gdy dowódcy WiN dali się nabrać, ogromna i zdecydowana większość dowódców podziemia przeciwstawiała się jakimkolwiek rozmowom z OUN-UPA, jak również wspólnym akcjom zbrojnym przeciwko np. wojskom Armii Czerwonej czy NKWD. Banderowcy z kolei bardzo chcieli zawrzeć takie porozumienie z polskim podziemiem niepodległościowym, by stało się ono w ten sposób ,,listkiem figowym’’ przykrywającym rzeź Wołyńską i zdjęło tym sposobem z OUN-UPA odium zbrodniarzy. Pozwoliłoby to tej formacji przedstawiać się potem wszystkim jako rzekomi sojusznicy Polaków w walce o wolność. Jednak zdecydowana postawa i przeciwstawienie się wszelkim próbom rozmów z OUN-UPA zarówno przez Komendę Główną WiN oraz przez rząd Polski w Londynie pokrzyżowało banderowcom te plany.

  Że nie mogło być mowy o współpracy AK z UPA, wyjaśnia „stała formuła oskarżenia... winny... brał udział w nielegalnym związku UPA mającym na celu oderwanie południowo - wschodnich części obszaru Państwa Polskiego” ... a o to ani AK, ani WiN i NSZ oskarżyć się nie da’’.

  http://kresywekrwi.neon24.pl/post/137008,panstwo-wladza
  Kpt. Romuald Rajs „Bury” a Białorusini – fakty i mity cz.3
 • @ekoludek 22:18:48
  Według odwróconego systemu wartości, który został zaszczepiony w Polsce przez stalinizm, my Polacy gdy jesteśmy mordowani, to mordercy są bez winy, bo widocznie na to zasłużyliśmy ... Lecz gdy ”Bury” jako polska karząca dłoń wymierzy sprawiedliwość mordercom z NKWD, UB czy PPR lub ich współpracownikom, to wtedy próbuje się nam, Polakom, wmówić, że dopuszczono się zbrodni, bez względu na ogrom zbrodni przeciwko nam Polakom. I to jest właśnie postalinowski cynizm i czerwony fałsz historii.

  W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM wobec Polski nie były lojalne MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA, BIAŁORUSKA i UKRAIŃSKA. Dziś w pętli najbardziej POKRĘTNYCH i FAŁSZYWYCH usprawiedliwień szuka się wszelkich sposobów wybielenia zdrajców i zbrodniarzy pochodzących z tychże mniejszości jako rzekomych ofiar, a prawdziwe ofiary czyli Polaków nazywa się mianem zbrodniarzy. Czyste łajdactwo i zaprzaństwo w jednym. Dziś ci usprawiedliwiacze zdrajców i zbrodniarzy Polaków pochodzących z tychże mniejszości, stali by znów w jednym szeregu z katami z NKWD i Smiersza strzelając Polakom z naganów w tył głowy.
  Kpt. Romuald Rajs „Bury” a Białorusini – fakty i mity cz.3

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031