Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
198 postów 138 komentarzy

Moje komentarze

 • @Światowid 11:22:13
  Nierozerwalną wspólnotę idei i dążeń, które złączyły ukraińców wyłącznie z niemcami, a nie jakimś innym narodem, podkreślił jednoznacznie sam pierwszy szef OUN - pułkownik Jewhen Konowalec, który swego czasu napisał jednoznacznie, że... , ,,Z Hitlerem związała nas historyczna dola na śmierć i życie’’. A sam Andrij Melnyk, szef OUN-M, napisał o związku ukraińców z niemacami, jako wieczystym i nierozerwalnym związku wyłącznie z niemcami następujące słowa:

  ,,Ukraina i Niemcy są naturalnymi sojusznikami. Oprócz Niemców Ukraina nie ma na świecie żadnego naturalnego i aktywnego sojusznika przeciwko wszystkim okupantom Ukrainy’’.

  https://kresywekrwi.neon24.pl/post/149670,ukrainscy-lancknechci-w-sluzbie-iii-rzeszy

  Tak więc jak widać tylko z tych powyższych przykładów ukraiński integralny nacjonalizm od samego początku swego istnienia był i pozostaje do dziś wyłączną częścią ideologii niemieckiego nazizmu, a nie doraźnych akcji wywiadu cesarstwa austro - węgier. Żadnych wątpliwości nie pozostawiają na ten temat prace dwóch najwybitniejszych autorów, znawców ukraińskiego szowinizmu, śp. profesorów Edwarda Prusa - Szatańskie igrzysko i Wiktora Poliszczuka - Ideologia nacjonalizmu ukrainskiego

  Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam
  Kolejne antypolskie działania IPN
 • @Światowid 11:22:13
  Rusińscy szowiniści, rezuny mordowały Polaków i Żydów juz w czasach Chmielnickiego i późniejszych, czyli poprzedzających na długo wcześniej czasy powstania samego cesarstwa Austro - Węgier, a o III Rzeszy już nie wspominając. I w żadnym z tych przypadków nie było to wytworem ICH intelektualnej kreatywności. Przeciwnie. Już samo tzw. powstanie Chmielnickiego było wyłącznym wytworem angielskich służb specjalnych Olivera Crommwella, które całe to powstanie Chmielnickiego i jego hajdamaków wykreowały i sfinansowały. Więc, gdzie była tu, ta ich samodzielność intelektualna? Nie było jej wtedy, tak jak nie było jej w czasach upadającej monarchii austriackiej, która przywróciła do życia rusiński szowinizm, nadając mu nawet wymyśloną przez siebie nazwę Ukraińskości, tak jak wymyślili im nawet sino żółtą flagę, będącą zresztą flagą jednego z landów upadającej monarchii austro - węgierskiej, żeby przywalić w ten sposób polakom.
  Nie miał ten zupełnie sztucznie wywołany szowinizm rusinów- ukraińców, nic wspólnego ze skodyfikowaną już z ideologią ukraińskiego integralnego nacjonalizmu, którego ojcem był Dmytro Doncow z jego biblią ukraińskich nacjonalistów, która została napisana i ukazała się w 1926 roku, a którego natchnieniem i pierwowzorem do jej napisania była książka Adolfa Hitlera ,,Mein Kampf'' z 1923 roku. Nacjonalizm Doncowa, a tym samym cały integralny ukraiński nacjonalizm, nigdy by nie zaistniał i nie ostał się do dziś bez fundamentu, jakim stał się dla niego i pozostaje nim do dziś ideologia niemieckiego nazizmu, z której się wyłonił i której integralną częścią pozostaje do dnia dzisiejszego, cały zresztą czas odwołując się do jej idei, symboliki i historii.
  A współpraca Bandery i pozsotałych przywódców OUN-UPA, to pracowaliby oni dla samego Lucyfera, co i tak zresztą robili, żeby dopiąć swoich celów. Bandera zresztą do końca swego życia wysługiwał się hitlerowskiemu, niemieckiemu wywiadowi, w nowym wydaniu, czyli Organizacji Ghellena, tak nazywał się wywiad niemiecki powstały 1950 roku. Czyli jak widać pan, któremu ukraińscy pigmeje spod znaku OUN-UPA wysługiwali się od początku lat 30ych ubiegłego wieku, nadal służyli tym samych hitlerowskim panom, tyle że już na służbie rzekomo nowych Niemiec. A charakter tej ludobójczej ideologii, nie zmienił się po dziś dzień i nie zmieni się nigdy.

  Pozdrawiam serdecznie
  Kolejne antypolskie działania IPN
 • @kula Lis 69 19:35:39
  Kolejny antypolski wyczyn bandersynów z IPN

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2020/02/kolejny-antypolski-wyczyn-bandersynow-z.html

  Pozdrawiam serdecznie
  SS Galizien w Wielkiej Brytanii
 • @Harry55 09:40:15
  Byłem na pokazie filmy w Pruszczu i Pani Kasia mówiła jasno, że producentem filmu jest jedynie IPN, Krzesimir Dębski nie sponsorował filmu!

  IPN dał tylko swoje logo do filmu i nic więcej poza nim. Całość produkcji, powtarzam jeszcze raz sponsorował WYŁĄCZNIE Pan Krzesimir Dębski, a nie ta goebbelsowska instytucja propagandowa.

  Wówczas już mówiła, że starają się o to aby film pokazała telewizja. Nie mówiła nic o tym, że film w jakikolwiek sposób jest zakazany!

  Mówiła tak wtedy, bo była jeszcze przed ZAKAZEM. Dziś zakaz jest ciałem! Dlaczego TVPiS go dzisiaj puści napisałem wq komentarzu powyżej

  Pokazy odbywają się w całej Polsce, gdziekolwiek tylko wystosowano zaproszenie dla Pani Kasi.

  Proszę o pełną listę tych wszystkich miejsc w całej Polsce, gdzie te pokazy się odbywają. Bo jak dotąd poza Pruszczem, nikt nie słyszał o żadnym innym miejscu.


  Ten artykuł to stek bzdur!

  Tak więc te uwagi to Himalaje bredni!
  Zmarłych pogrzebać
 • @Robson12 07:39:30
  No argument z rodzaju, a w Ameryce to biją murzynów. Myślałem, że się lepiej postarsz, a wyszłoi jak zwykle. Ta prezentacja w Pruszczu Gdańskim to był jednorazowy występ jeszcze pod auspicjami IPN, ale bajka się skończyła i autorka filmu ma całkowity nie tylko zakaz prezentacji swojego filmu gdziekolwiek, ale grozi je za tenże film usunięcie z pracy. Film ma też pisemną opinię tzw. Ministerstwa Edukacji Narodowej, potępiający go w czambuł, który określono jako zagrożenie dla umysłów młodzieży. Czekamy na wyjaśnienie sytuacji autorki, a gdy to nastąpi po prostu go opublikujemy. Wtedy każdy sam będzie miał możliwość zobaczenia, jak ma się sprawa filmu Zmarłych pogrzebać.

  Pisobanderowcy dopuśili jednorazową prezentację w swoje telewizji, w godzinach najgorszej oglądalności, ze względu na zbliżające się wybory prezydenckie. Tym prostym, acz prymitywnym zabiegiem będą starali się znów zrobić wiodę z mózgów starszemu pokoleniu Kresowian, że niby zależy im na ich losie, gdy w rzeczywistości nimi gardzą!
  To płaski numer, nic ich nie kosztuje, a zyskać dla Andrzeja Judasza mogą sporo. To rozumie każdy człowiek, który ma choć odrobinę oleju w głowie i pomyślunku, z wyjątkiem oczywiście różnych ciemniaków pokroju Robsonów czy innych pisobanderowskich troli typu Harry 55 i im podobnych.

  Właściwie z durniami i trollami nie powinno podejmować się żadnej polemiki, bo nie dość, że jakiekolwiek rozumowanie jest im zupełnie obce, to mają tu za zadanie, które im zlecono robić bajzel na portalu i nic ponadto. Poza tym z tego rodzaju ŚMIERDZĄCYMI BANDEROWSKIMI ONUCAMI nie powinno się w ogóle rozmawiać, bo dyskusja z TCHÓRZAMI, którzy chowają się za nickami to nieporozumienie, delikatnie rzecz ujmując.
  Zmarłych pogrzebać
 • @Robson12 22:31:09
  Widzę, że czytanie ze zrozumieniem tego co pisałem na temat IPN, to również dla ciebie zdolność nieosiągalna. Wiem, że dla wielu, myślenie i wyciąganie wniosków to żądanie rzeczy niemożliwych, gdy samo przeczytanie ze zrozumieniem rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, to zbyt wygórowane wymagania. :-)
  Zmarłych pogrzebać
 • @Robson12 22:31:09
  Musimy walczyć o godność i pamięć Polaków! | dr Lucyna Kulińska | wykład, 30.01.20 Kraków

  https://www.youtube.com/watch?v=ny4CJikVi8I

  Musimy walczyć o godność i pamięć Polaków! | dr Lucyna Kulińska | Pytania i odpowiedzi

  https://www.youtube.com/watch?v=SJZLXiF8F2E

  Więc jeśli nie masz bladego pojęcia na tematy, na które chcesz się wypowiadać, to właśnie straciłeś niepowtarzalną okazję, żeby siedzieć cicho, zamiast robić z siebie idiotę
  Zmarłych pogrzebać
 • @Robson12 22:31:09
  Doucz się ćwierćinteligencie najpierw na temat IPN-u, a potem dopiero szczekaj, bo widzę, że skrócili ci łańcuch o poł metra, dlateo tak kretyńsko reagujesz. Ale to nrmalna przypadłość każdego półanalfabety.

  Ttaj Pani profesor Lucyna Kulińska mówi szczegółowo na temat tego czym jest IPN i tego jak ta sama instytucja potraktowała wyprodukowany pod jej nazwą film, na który nie wyłożyła ANI GROSZA!!! Sponsorem całości przedsięwzięcia był Krzesimir Dębski.

  Zanim więc znowu analfabeto ponownie z czymś wyskoczysz, pierwej się doucz ciemniaku!
  Zmarłych pogrzebać
 • @zbig71 19:19:05
  Nie wiem, czy mamy na neonie jakichś czechów, ale że mamy tu całą masę człowieków sowieckich, o mentalności kacapskich rabów, którzy na rozkaz przepraszaliby czechów za Zaolzie, nie wnikając w to, jakiego ludobójstwa czesie dopuścili się na polakach 19 lat wcześniej, to dla nich nieistotny szczegół. Wystarczyło, że 20 grudnia tak orzekł towarzysz Władimir Władimirowicz, który wycedził tego dnia całą masę innych bredni pod Naszym adresem, które są obrazą nawet dla średnio rozgarnietego niedawnego gimnazjalisty, to również było dla nich bez znaczenia. Dla nich te kretynizmy były prawdami objawionymi, nad którymi pochylali karki do ziemi i nie mgli się nacmokać w swoim kretyńskim zachwycie, nad plwocinami charchanymi im w twarz, które oblizywali z ze swoich fizjonomi w nieskrywanym zachwycie, że śą to czekoladki firmy Lindt.

  Tak się zastanawiam dlaczego ten artykuł, nie jest na głównej tablicy w pierwszej trójce artykułów dnia? Polecenia od oficerów prowadzących nie było? Zastanawiam się także co to za antypolska łachudra dała za ten artykuł jedynkę??? Bydle bez honoru i zwykłe ZERO!

  Ode mnie rzecz jasn 5*

  Pozdrawiam serdecznie
  Wybaczyć - tak,zapominać - nie
 • Forum Polaków czy 波蘭人論壇, a może פורום פולנים? ZACHOWAJ ARTYKUŁ POL
  Neon od 20 grudnia ma tyle wspólnego z forum Polaków, co ja z brytyjską rodziną królewską. To raczej jest już w większości Forum oddelegowanych na odcinek Pełniących Obowiązki Polaków. Już kiedyś to przerabialiśmy, dziś jak widać stare wraca. Przy okazji przecieram oczy jakie BREDNIE wypisują ci osobnicy, dwojąc się i trojąc, by wygadywane przez towarzysza Władimira Władimirowicza uwiarygodnic jako objawione przez niebiosa fakty. Ale tak to już bywa, gdy ĆWIERĆINTELIGENCI, chcą za wszelką cenę pragną uchodzić w oczach durniów i ciemniaków jeszcze większych od nich samych, za mędrców, którymi nie są i przy których nigdy nie stali.
  Ale tak to jest, gdy myślenie sprawia im ból, a przyłożenie się do znalezienia źródeł i rzeczywistych faktów, to wysiłek dla nich, to zbyt wielki wymóg.
  Forum Polaków czy 波蘭人論壇, a może פורום פולנים?
 • Ignorancja to sila
  Ten tekst to stek żałosny bzdur, napisany przez cwiercinteligentow na użytek jemu podobnych gigantów intelektu lub jeszcze glupszych. Te wypociny maja tyle samo z faktami co Sowiecka Prawda. Ignorancja to sila
  NIE DLA NARRACJI - PiS i PO i ich KŁAMSTW.
 • @Oscar 12:26:28
  Solidaruchy zrobiły z tych bandytów podobnie jak z Ukraińskich bandytów z UPA "bohaterów" narodowych...
  Do kompletu brakuje tylko przyjaciół z ISIS .. oni też walczą w interesach tych samych globalnych animatorów historii.

  Solidaruchy ściągnęły Polskę na samo moralne dno.
  (że nie wspomnę o sprowadzeniu Polski do roli zachodniej kolonii dymanej z każdej strony).

  A jakich tzw. ,,SOLIDARUCHÓW'' ma Pan tutaj na myśli. Tych ponad 100 tysięcy, których władza ludowa Kiszczaka i Jaruzela, wywaliła z kraju z wilczym bikletem w jedną stronę bez prawa powrotu, rozmawiałem z bardzo wieloma takimi ludźmi zSolidarności, których spotkał ten los, m.in z Australii, a także tych ,,SOLIDARUCHÓW'', którym po 1989 złamano i zniszczono życie wywalając Ich całkowicie poza nawias oraz tych wszystkich jak Romana Bartoszcze, którego bestialsko zamordowano a zwłoki wrzucono do studni, jako przesłanie dla potencjalnych naśladowców jego dzałania, czy też ma Pan na myśli SOLIDARUCHÓW OD KISZCZAKA, którzy w świtle MENORY pili z nim wódę w Mgdalence i umawiali się, jak wydymają głupich Polaków, co też zrobili z żelazną konsekwencją. Bo to DWIE RÓŻNE SOLIDARNOŚCI i używając pańskiej nomenklatury, dwa różne od siebie solidaruchy!
  Oszczercze insynuacje IPN
 • @Oscar 13:15:08
  A ja widziałem to zdjęcie i sporo podobnych i słyszałem o tym bardzo, bardzo dawno temu. Więcmówienie, że o tym nie uczono, czy też nie mówiono vulgo nie pisano, to duża przesada.
  Pozdrawiam
  Oszczercze insynuacje IPN
 • @rymark 10:50:27
  Mógłby Pan podać źródła tych najnowszych informacji?

  Oczywiście. Tą informację mam od dwóch bardzo znanych w całej Polsce działaczy kresowych, z którymi koresponduje na codzień autorka filmu ,,Zmarłych pogrzebać'', i którym opisała swoją sytuację. Przekazali mi tą informację pod warunkiem zachowania ich anonimowości, do którego życzenia się zastosowałem i stosuje sę ZAWSZE do źródeł swoich informacji. Oprócz tego potwierdził mi tą informację w rozmowie telefonicznej jeden z pracowników IPN, który jak autorka tego filmu, nie jest ,,kochany'' przez swoich szefów.
  Jeśli chodzi o mnie zawsze podaję sprawdzone i wcześniej zweryfikowane przez siebie informacje. Dlatego właśnie piszę na swoim blogu niezbyt może często, nie gonię za ilością postów, to mnie zwyczajnie nie interesuje, ale trzymam się swojej tematyki, którą często poruszam na chłodno, nawet gdy minęło od wydarzenia nawet sporo czasu.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę Wszystkiego co Najlepsze w Nowym Roku.
  Oszczercze insynuacje IPN
 • @Jwu 09:36:58
  Panie Jacku, dlaczego w tytule jest zwrot "inne spojrzenie" ? Przecież do 1989 roku takie spojrzenie powszechnie obowiązywało ,tego uczyliśmy się w szkołach i to słyszeliśmy od uczestników tamtych wydarzeń.Strach pomyśleć co będzie, gdy to "właściwe",a nie "inne"spojrzenie będzie dalej ewoluowało?
  ************************
  Nie ja jestem autorem tego artykułu, ale Pan dr. Artur Brożyniak z rzeszowskiego IPN. Jeden z kilku, których da się policzyć na palcach jednej ręki, a być może i tak jeden lub dwa palce zostaną, uczciwych i piszących prawdę na ten temat ludzi z IPN. Z tego co się orientuję musiał użyć tych dwóch słów kluczy "inne spojrzenie", inaczej artykuł ten, najprawdopodobniej nigdy nie ujrzałby oficjalnie światła dziennego. Więc lepiej, że w IPNowskim wydawnictwie został puszczony tak, niż nie miałby ujrzeć światła dziennego nigdy.

  Tak jak gdański IPN, nie tyle załatwił, co zniszczył swoją młodą, uczciwą pracownicę, Panią Katarzynę Underwood, która nakręciła film z żyjącymi świadkami ukraińskiego ludobójstwa, i który miał premierę latem tego roku w Gdyni, gdzie byli obecni na premierz uczestnicy tego filmu, całe szefostwo IPN. Było miło, rąsia, buzia, uścisk dłoni szefów, wielkie gadki o zatroskaniu wyświetleniem prawdy o ludobójstwie na Kresach, że film ten pójdzie do szkół, aby na jego podstawie młodzież zdobyła swoją pierwszą wiedzę na ten temat i nagle... ZONK! Filmu zakazano rozpowszechniać w szkołach, jego autorce cofnięto wszystkie przyznane fundusze na dalsze nagrywanie relacji, żyjących jeszcze świadków i gnoi ją się za to co zrobiła zgodnie z zaleceniem koncertowo.

  Ja wiem, że do 1989 roku takie spojrzenie powszechnie obowiązywało ,tego uczyliśmy się w szkołach i to słyszeliśmy od uczestników tamtych wydarzeń, ale od czasów tzw. ,,przemian za przeproszeniem ustrojowych, sami daliśmy sobie założyć kajdanki i łańcuchy na umysł i sumienie, a teraz dziwimy się, że trzeba znów walczyć i dosłownie odwojowywać bojem rzeczy oczywiste.

  Po nowym roku opublikuję swój własny artykuł pt. SS-mani Andersa, wraz z filmem mówiącym o tym jak Anders uratował rzeźników z SS Galizien, pt. SS Galizien w Wielkiej Brytanii

  Pozdrawiam serdecznie
  Operacja „Wisła” – inne spojrzenie
 • Książki to snobizm?
  Mam w domowej bibliotece ponad cztery tysiące książek, który to księgozbiór miałó swój początek w roku 1985. We wszystkich domach polskiej inteligencji, a także polskiego ziemiaństwa i szlachty domowa biblioteka była czymś oczywistym i nikt nie uważał tego za snobizm. Niedługo się dowiem, że mając w swoim księgozbiorze tyle książek jestem kułakiem, bo niedawno dowiedziałem się, że skoro czytam książki to jest to u mnie conajmniej ,,dziwne''. A może okazać się niedługo, że i podejrzane.
  Pozdrawiam serdecznie
  Książki to snobizm!
 • @Janisław 23:37:20
  Tak się zastanawiam, czy ludzie, którzy bezkrytycznie i bez żadnej refleksji , o głębszych przemyśleniach u nich już nawet nie wspominam, wklejają tego rodzaju wystrugane z bambusa ,,objawienia'', kiedykolwiek, choć przez chwilę zastanawili się, ile te tzw. za przeproszeniem ,,objawienia;; mają wspólnego zarówno ze starym, jak i nowym testamentem? Najwidoczniej nie zrobili tego nigdy, gdyż nigdy nie zadali sobie trudu nawet przeczytania całej Biblii od deski do deski, a o jej głębszej u nich analizie już nie wspominając. Dlatego przyjmują wszelkie tego typu kretynizmy, jako pochodzące od samego Boga i przypisujące Mu cechy i przymioty, charakteryzujące diabła.
  Dlatego na przyszłość, zanim znów ktoś nie mając nic do powiedzenia na temat postu, jaki zamieściłem, niech sobie oszczędzi zaśmiecania mojego bloga takimi ,,objawieniami'' z sufitu.
  Kropla drąży skałę
 • @Jwu 11:06:14
  No cóż, pozostaną wtedy wyłącznie tzw. ,,europejczycy'' bez żadnej tożsamości, świadomości i czegokolwiek innego co składa się na poczucie przynależności do określonego narodu, mającego bogatą i szlachetną historię, z której winni być dumni i przekazwać to wszystko kolejnym pokoleniom.
  Serdecznie pozdrawiam
  Kropla drąży skałę
 • @Jwu 20:08:19
  Właśnie czytałem ,że mer Lwowa zaapelował do Pana prezydenta Bakuna,by zmienił decyzję ,bo inaczej dobrosąsiedzkie stosunki pomiędzy Lwowem i Przemyślem będą zagrożone.

  No to straszna groźba. Zastanawia mnie jak to jest możliwe, że Przemyśl i wiele innch miast w Polsce utrzymuje nadal relacje partnerskie z miastami Ukrainy, które wszystkie bez wyjątku prowadzą oficjalną politykę gloryfikacji zwyrodniałych ludobójców z OUN - UPA, SS Galizien i innych ukraińskich kolaboracyjnych formacji zagłady w służbie III Rzeszy, mających na swoich rękach i sumieniach krew setek tysięcy bestialsko wymordowanych przez siebie Polaków. A także wykładnią ich polityki zarówno wewnętrznej, jak i międzynarodowej jest ideologia banderyzmu.
  Neonazista i banderowiec Sadowy zarzuca władzom Przemyśla, że nie zapytali o zdanie w tej sprawie ukrainskich mieszkańców Przemyśla. Rozumiem, że pan Sadowy zapytał polskich mieszkańców Lwowa, czy wyrażają oni aprobatę dla postawienia we Lwowie pomnika ku czci Stepana Bandery i nazwania kilku ulic w ty mieście imionami banderowskich zwyrodnialców. Rozumiem, że Sadowy konsultował również wcześniej z polskimi mieszkańcami Lwowa zainstalowanie na budynku polskiego liceum w tym mieście wizerunku mordercy Polaków Romana Szuchewycza.
  Oczywiście jak mniemam Sadowy też wcześniej pytał Polaków ze Lwowa, czy wyrażają zgodę na zabicie dechami lwów na bramie cmentarza Orląt Lwowskich.
  Te wszystkie przykłady plucia Polakom w twarz przez banderowskie władze lokalne, to nic takiego, ale likwidacja w Przemyślu ulicy hitlerowskiego kolaboranta, zdrajcy i zbrodniarza wojennego, to straszny, wręcz niewybaczalny afront wobec ukraińców.

  Panie prezydencie Bakun, Pana odpowiedzią na tą bezczelną, arogancką odpowiedź Sadowemu, winno być z Pana strony spełnienie marzenia tej kreatury i natchmiastowe zerwanie wszelkich relacji z banderowskimi, antypolskimi władzami Lwowa.
  Radny miasta Przemyśla zawiadamia ABW
 • @Lotna 17:35:33
  A tutaj drugi z tych ukraińskich świętych. Zbrodniarz Szeptycki i jego odezwa do wiernych w czasie trwania ludobójstwa Polaków na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej

  W czasie ukraińskiego ludobójstwa na Kresach abp Szeptycki, nie tylko nie zapobiegł rzezi Polaków ale wręcz zachęcał i nawoływał do zbrodni. Wygłaszał min.

  Kochani bracia i siostry, gdyby krew polska płynęła rzekami a łzy potokami, nie zważajcie na to, oczyszczamy naszą ukraińską ziemię.

  Nie trzeba zważać na nic i nie kierować się sumieniem
  Za zabijanie Lachów, grzechu nie będzie

  http://wdolnymslasku.com/2019/03/09/za-zabijanie-lachow-grzechu-nie-bedzie-czy-wladze-uw-znaja-te-slowa-abp-andrzej-szeptycki/?fbclid=IwAR1nuvdyfsCYv5Ttxifov6UcCgdqw0uyrCfNwNwTvAdJTTWcDKdbJ9eFUNY
  Radni Przemyśla nie chcą ulicy głównego kapelana SS Galizien

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

TAGI