Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
111 postów 52 komentarze

Moje komentarze

 • @Repsol 22:27:12
  Nic się nie stało. Jestem wdzięczny za to wszystko, co zrobił Pan do tej pory. Nie chodzi o promocję mojej osoby, bo ja jestem tu be znaczenia. Znaczenie ma i długo jeszcze będzie miało przypominanie ofiar ukraińskiego ludobójstwa, bo to jesteśmy IM winni wszyscy.
  Nie mniej z serca DZIĘKUJĘ PANU za WSZYSTKO.

  Serdecznie pozdrawiam
  Uchwała po fakcie
 • Husky napisał:
  Przy takim rozkładzie głosów szansa, by PiS zwiększył stan posiadania jest raczej niewielka. Wyborcy PO/N czy SLD raczej na pisowca nie zagłosują.

  Nic barziej błędnego w takim myśleniu. Wyborcy PO/N czy SLD na PiS faktyczniue nie zagłosują, ale na... UKRAIŃCA HAMRYSZCZAKA jak najbardziej. Więc byłbym bardzo ostrożny z trąbieniem o pewnym zwycięstwie w Przemyślu Pana Bakuna. Tym bardziej, że na moje sugestie by wywalili na stół przeszłość dziadka kandydata PiSu, odpowiedzią ze strony ludzi Pana Bakuna jest do tej chwili głucha cisza.
  Migawki ukraińskie
 • @trojanka 20:39:09
  No to wkrótce „strategiczny partner ” ukraiński ,może oczekiwać od zarządu Polski nakazu aby np. na wspólnych ćwiczeniach na gulgot ” sława Ukrainie” polskie wojsko dostanie nakaz aby odpowiedzieć strategicznemu partnerowi ” herojam sława”.


  Polskie wojsko nie musi wcale dostawać takiego nakazu, bo Warmińsko - Mazurska brygada Obrony Terytorialnej w ogromnej większości swojego stanu osobowego składa się z... UKRAIŃCÓW, którzy wstępują do niej masowo, za zupełnie jawnym przyzwoleniem dowództwa ministerstwa obrony. Tak więc ukraińcy udający polskie wojsko, w polskich mundurach, to się nazywa chyba false flage zupełnie otwarcie pozdrawia się między sobą słowami ,,Sława Ukrainu, herojam sława''.

  Więcej napiszę o tym fakcie w najbliższym czasie.
  Birczę atakowali esesmani i inni nazistowscy kolaboranci
 • Prośba
  Jeżeli ktoś z Państwa wysłał lubn też zamierza wysłać list od siebie w tej sprawie do wojewody Warmińsko - Mazurskiego Pana Artura Chojeckiego, będę wdzięczny za przesłanie mi kopii swojego listu na mojego maila

  jacek.boki@interia.pl

  Z serca dziękuję

  Jacek Boki
  Naciski na wojewodę - Piąta bitwa o Birczę
 • @MacGregor 10:34:12
  To, że we władzach, począwszy od najniższego szczebla samorządowego, poprzez władze rad miejskich, władz wojewódzkich, a na przedstawicielach kresowian, złożonych wyłącznie z nich samych, a nie kogoś w ich imieniu, iż jest to potrzeba chwili, której nie można już dłużej odkładać na później, to nie ulega najmniejszej wątpliwości.
  Kresowianie do takich wyborów powinni zorganizować się i iść do nich SAMI, bez oglądania się na takich typów, jak hochsztaplerzy od Kukiza i im podobni. Jeśli jest prawdą rzeczywistą, że jest kresowian i ich potomków w naszym kraju około 5 do 8 milionów, to jak to możliwe, że środowiska kresowe nie są w stanie zorganizować się same??? Wystarczyłoby, żeby każdy pełnoletni kresowianin złożył co miesiąc po 10 złotych. To tylko w skali jednego miesiąca dałoby sumę ponad 30 milionów złotych. Ile byłoby to pieniędzy w skali roku i co za nie mogliby samo zrobić, tego już chyba tłumaczyć nie muszę. Gdyby sami się tak zorganizowali i zależeli wyłącznie od własnych pieniędzy, to nie musieliby wtedy prosić żadnej władzy w tym kraju o nic. Bo to każda kolejna władza byłaby przed nimi na kolanach.
  Tak zorganizowani w pierwszych z rzędu kolejnych wyborach parlamentarnych mieli by w Sejmie i Senacie bezdyskusyjną większość, albo przynajmniej taką reprezentację, że to reszta tych gnoi musiałaby nie tylko liczyć się bez żadnych dalszych dyskusji z Kresowianami, ale także spełniać ich żądania.
  Czy to jest aż tak trudne do pojęcia, dla tych wszystkich ,,gwiazd'' stojących na czele tych wszystkich organizacji kresowych, że nie potrafią zrozumieć najbanalniejszych, bo prostych jak konstrukcja cepa rozwiązań, czy też doskonale o tym wszystkim wiedzą, tylko robią od długich lat wszystko tak, by gonić króliczka, ale nigdy go nie zlapać. Czyli, że większość z nich to zwykli umoczeńcy
  Gdy dodamy do tego, że członkami bardzo wielu z takich organizacji podających się za rzekomo Kresowe są... UKRAIŃCY, wielbiciele herojów z UPA i SS Galizien, na północy Polski, zwłaszcza w województwie Warmińsko - Mazurskim ( w elbląskim Stowarzyszeniu tzw. miłośników Lwowa, dowiedziałem się czystym przypadkiem, że większość członków tego towarzystwa wzajemnej adoracji, to właśnie tego rodzaju ,,kresowianie''), ale także i pomorskim oraz zachodnio - pomorskim, a są również i nawet w Wielkopolsce, to przestaje wtedy dziwić dlaczego te środowiska kresowe wciąż dziś pozostają w tym samym miejscu co 28 lat temu.
  Tak więc trzeba jeszcze wiedzieć kto rzeczywiście jest tym kresowianinem, a kto się tylko podaje za oddelegowanego przez OUN na odcinek pełniącego obowiązki kresowiaka.
  Rondo Tarnopol
 • W Elblągu goście HONOROWYM na uroczystościach rocznicy powstania AK był... Myron Sycz
  Na uroczystościach rocznicy powstania Arii Krajowej, goście honorowym zaproszonym przez prezydenta Elbląga Włodzimierza Wróblewskiego był... banderowiec i neonazista Myron Sycz. Ten sam Myron Sycz, który określa Armię Krajową mianem BANDYTÓW i ZBRODNIARZY!!! A także, że został wychowany w nienawiści do Polski i Polaków i to uczucie zoologicznej, genetycznej odrazy do Nas Polaków bynajmniej mu nie minęło. Jak w każdym takim przypadku przeciwko obecności tej kreatury nie zaprotestował ABSOLUTNIE NIKT! Obecność Sycza nie przeszkadzała również w żaden sposób nawet wiceprezesowi Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, koła w Elblągu panu Ireneuszowi Ziemińskiemu, ani w ogóle komukolwiek z zebranych, którzy nie wierzę w to, że nie wiedzą nic o stosunku banderowca Mirona Sycza, syna ukraińskiego ludobójcy Ołeksandra Sycza, członka specjalnego pododdziału zabójców kurenia Mesnyky, do żołnierzy Armii Krajowej i jego ,,przyjacielskich'' uczuciach jakie żywi do Nas Polaków. A jednak nie odezwał się nawet jeden głos protestu. Choć rzeczą konieczną, było opuszczenie miejsca tego zgromadzenia przez pana Ireneusza Ziemińskiego, na samą wiadomość o obecności na tej uroczystości tego indywiduum! Nie opuszczając miejsca zgromadzenia, pan Ziemiński tym samym zalegitymizował swoją postawą osobę Sycza, jako godną i równą wobec Polaków i wszystkich polskich patriotów, jak również znieważył pamięć pomordowanych przez OUN-UPA żołnierzy Armii Krajowej, walczących z banderowcami na Kresach Rzeczypospolitej, broniących bestialsko eksterminowanej ludności polskiej przez wzory ukraińskiego bohaterstwa jakim dla Myrona Sycza są ci zbrodniarze!

  Stać w jednym szeregu z banderowcem Myronem Syczem, to żaden zaszczyt. To HAŃBA i WSTYD! Zdumiewa, że absolutnie NIKT znów nie zaprotestował przeciwko obecności tego czciciela OUN-UPA i SS Galizien! Żołnierze 27 Wileńskiej Dywizji Armii Krajowej, którzy toczyli ciężkie walki z banderowcami oraz żołnierze Armii Krajowej obrońcy Przebraża na Wołyniu też przewracają się i to dosłownie w grobach, gdy ta antypolska kreatura ma czelność pojawiać się na uroczystościach ku czci tej Armii Krajowej, której setki żołnierzy banderowcy z UPA bestialsko wymordowali bez żadnej litości ! Ludzie pytam, GDZIE JEST WASZ HONOR ???

  https://www.portel.pl/wiadomosci/76-rocznica-utworzenia-ak-chwala-bohaterom/103200

  Zdjęcie numer 10

  https://www.portel.pl/fotoreportaz/76-rocznica-utworzenia-ak-chwala-bohaterom/7478/169898
  14 lutego 1942 r. powstała Armia Krajowa
 • Co to za kraj?
  To mój nowy artykuł. Dziś dodałem do niego pewne uzupełnienia.

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2017/11/wielki-god-na-sowieckiej-ukrainie.html
  Nie bądź taki delikatny czyli PAJ jedzie do Banderlandu.
 • Karlson z dachu
  Ten cyrk już dawno przebił wszystkie kabarety razem wzięte. Ale, żeby być już tak wyzutym z wszelkich pomysłów i małpować w realizacji politycznego przewrotu pomysł autorski szwedzkiej pisarki dla dzieci, czyli Karlsona z dachu, vide występ Miszy na dachu, gdzie rzucał podobnymi tekstami jak bohater jednej z powieści właśnie Astrid Lindgren to już przegięcie :-)
  Cyrk Saakaszwili
 • Wielka dziś radość w Londynie i Nowym Jorku
  Cieszą się dziś bracia David i Jacob Rotschild z Londynu. Cieszy się rodzina Morganów z Nowego Jorku, kasjerów domu barona Rotschilda na Amerykę, że tort pod nazwą Polin, dostali w swe ręce dosłownie w prezencie od głupich tubylców, nawet nie dając im w zamian paciorków. :-)
  Samookaleczenie Szydłem
 • Cieszą się dziś bracia David i Jacob Rotschild z Londynu, cieszy się rodzina Morganów z Nowego Jorku
  Cieszą się dziś bracia David i Jacob Rotschild z Londynu. Cieszy się rodzina Morganów z Nowego Jorku, kasjerów domu barona Rotschilda na Amerykę, że tort pod nazwą Polin, dostali w swe ręce dosłownie w prezencie od głupich tubylców, nawet nie dając im w zamian paciorków. :-)
  Żegnaj Polsko
 • PiS i banderowcy
  Waszczykowski już dawno winien być dosłownie wypieprzony z katapulty ze stanowiska ministra spraw zagranicznych, a zaraz potem pociągnięty do odpowiedzialności karnej za działalność antypolską. Tak stało by się w normalnym państwie, którym Polska niestety nie jest do dnia dzisiejszego, na skutek panowania w niej nadal magdalenkowego dealu, czyli układu Kiszczaka z jego LEGENDAMI, które sam osobiście zalegendował. To samo dotyczy się niejakiego ambasadora w Kijowie, niejakiego Piekło. Czy wyobrażacie sobie Państwo, żeby np. ambasador Armenii w jakimkolwiek kraju na świecie, gdzie pełniłby swą misję, stwierdził, że... LUDOBÓJSTWO ORMIAN PRZEZ TURKÓW TO JEST FAKT MEDIALNY, A NIE HISTORYCZNY, tak jak bez ogródek powiedział Piekło o ludobójstwie Polaków na Wołyniu dokonanym przez ukraińców, że Wołyń to fakt medialny, a nie historyczny.
  Po czymś takim taki ambasador np. Armenii musiałby się chyba wraz z całą swą rodziną ewakuować dosłownie na księżyc, a u Piekło, zamiast zostać po takim oświadczeniu nie tylko natychmiast odwołany, ale przywieziony z Kijowa w branzoletkach u rąk i nóg, nadal w najlepsze pełni swą funkcję. Samo to świadczy już aż nadto dobitnie, jakim chorym jesteśmy państwem. Mowa więc o suwerenności w jakichkolwiek innych kwestiach jest po prostu czystym szyderstwem z inteligentnych ludzi.
  Pan Waszczykowski stwierdził wczoraj we Lwowie, że cieszy się na oświadczenie strony ukraińskiej, że na Ukrainie nie ma żadnych nastrojów antypolskich. On sobie jawnie kpi wypowiadając takie słowa z nas wszystkich i to bez żadnej żenady. Pomniki Bandery, Szuchewycza, Kłym Sawura, Mykoły Łebedia - Rubana i wielu innych banderowskich ludobójców stoją w każdym niemal mieście, miasteczku i wiosce całej Ukrainy. Ulice, place, szkoły, wyższe uczelnie noszą imiona tych zbrodniarzy. Czerowno-czarne flafi UPA powiewają nad każdym państwowym urzędem na Ukrainie, to tak jakby powiewały tam flagi z hakenkroizem. niszczone są wszelkie istniejące jeszcze pozostałości Polskości na tych terenach i to zupełnie planowo i świadomie. Na cmentarzu Łyczakowskim, 200 metrów od mogił Polskich Obrońców Lwowa z lat 1918-1920,Ukraińcy postawili kilkunastometrowy obelisk ku czci SS -Galizien, i wokół niego jest kwatera, w której chowają i przenoszą na to miejsce z innych miejsc truchła tych ludobójców polskiej ludności Huty Pieniackiej i innych miejscowości Kresów Rzeczypospolitej. Obelisk został tak ustawiony, by górował nad miejscem pochówku Polskich Orląt, dając w ten sposób do zrozumienia wszystkim, że górujemy nad wami przebrzydłe Lachy. O zabitych dechami od dwóch lat, dwóch lwach przy bramie Cmentarza Polskich Orląt, na których tarczach widniejące napisy TOBIE POLSKO i ZAWSZE WIERNI, uznane zostały przez banderowców ze Lwowa i Kijowa, za antyukraińskie i wrogie elementy, już nie wspominając, na co reakcji Warszawki nie ma żadnej po dzień dzisiejszy. I to wszystko, taki oto brak nastrojów antypolskich cieszy wręcz niezwykle ministra Waszczykowskiego.
  Co do Wiatrowycza, normalne państwo za tym negacjonistą ludobójstwa Wołyńskiego, gloryfikatorem ludobójców z OUN-UPA i SS Galizien, która przez trybunał Norymberski została uznana za formację ludobójczą, a zbrodniarzy w niej służących i czyny jakie popełnili za niepodlegające przedawnieniu, a także wszystkich którzy w przyszłości będą gloryfikować tych ludobójców, za przestępców, których należy bezwzględnie ścigać i karać z mocy tego samego prawa. Więc, gdyby rząd PiSu, był rządem polskim, to już dawno na podstawie właśnie tych międzynarodowych praw i wyroków trybunału Norymberskiego, wysłała by za tą szumowiną międzynarodowy list gończy i nakaz aresztowania, za te właśnie przestępstwa, których ta kreatura ma cała masę na swoim brudnym sumieniu, a nie rozmawiał czy tłumaczył się w jakikolwiek sposób temu naziście.
  Literatura krwią pisana
 • @MacGregor 11:12:59
  Tak są takie informacje, które nie pozostawiają żadnych złudzeń co do przynależności Gieroycia do najwyższych kręgów głównego Prowydu OUN. Podaje je w swojej książce Prof. dr. hab. Edward Prus – Operacja Wisła – Fakty – Dokumenty wydanie V – wyd. Nortom 2010r. , wydanej w trzy lata po śmierci Pana Profesora Prusa, nomen omen NAJWYBITNIEJSZEGO znawcy do dziś w Polsce tematu ludobójstwa Ukraińskiego na Polakach i ideologii ukraińskiego integralnego nacjonalizmu. Osobiście zacytowałem tylko mały fragment z tej książki Porfesora Edwarda Prusa w swoim artykule, zamieszczonym na moim neonowym blogu pt.

  Współpraca OUN z sowieckim NKWD
  http://kresywekrwi.neon24.pl/post/134401,wspolpraca-oun-z-sowieckim-nkwd

  Więcej i obszerniej na temat Jerzego Giedroycia i jego kontaktów z ukraińskimi szowinistami w tej właśnie książce.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Banderowcy zdołali do swej haniebnej roboty zwerbować właśnie Jerzego Giedrojcia. Niewątpliwie ogromny wpływ na ,,księcia polskiej żurnalistyki’’ miał osobnik o nazwisku Bohdan Osdczuk – szczególnie hołubiony stypendysta Hitlera przez obie frakcje OUN. Bohdan Osadczuk to również niedoszły ochotnik do SS-Galizien, w 2001 roku będąc doradcą prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, odznaczony został przezeń Orderem Orła Białego za….,,zasługi dla pojednania polsko-ukraińskiego. To bynajmniej nie żart. Osadczukowi werbunek przyszedł łatwo ze względu na ,,słabość’’ Giedrojcia do niektórych Ukraińców. Jednak nie tyle Osadczuk ,,zwerbował’’ Giedrojcia do OUN na początku lat 90-ych ubiegłego wieku, ale stało się to dużo wcześniej, a mianowicie jeszcze w 1939 roku na kilka miesięcy przed wybuchem drugiej wojny światowej. Giedroyć bowiem poprzez swoją żonę skoligacony był z rodziną Pełenśkych, z której to rodziny pochodził niejaki Zenowij (Zenon) Pełenśkyj, przed wojną rezydent OUN w Rzymie, w którego to rzymskim mieszkaniu odbył się 27 sierpnia 1939 roku II powszechny Zbór OUN. O swoim skoligaceniu z osobami powiązanymi z ukraińskim faszyzmem i integralnym nacjonalizmem Giedroyć, zataił te informacje pomijając je całkowitym milczeniem w swojej ,,Autobiografii na cztery ręce’’. Jednak mimo tego zatajenia, tak ważnych faktów ze swojego życia i działalności, w jednym miejscu swych wspomnień Giedroyć chyba zupełnie niezamierzenie, się wygadał – mówiąc, że po wrześniu 1939 roku jako współpracownik ( w rzeczywistości urzędnik tejże ambasady ), w jej imieniu utrzymywał łączność z krajem, za pośrednictwem swoich bardzo dobrych kontaktów z… Ukraińcami z UWO czyli Ukraińskiej Wojskowej Organizacji, która to UWO, była zespołem bojówek antypolskiej, zbrodniczej i terrorystycznej OUN, która przez pewien czas przenosiła do Polski jego całą korespondencję.  Giedroyć był potem emisariuszem rządu emigracyjnego w Londynie przez cały okres II wojny światowej, od rządu Sikorskiego począwszy. Nasuwa się w związku z tymi wszystkimi faktami pytanie; czy władze rządu emigracyjnego wiedziały z kim naprawdę mają do czynienia w osobie Jerzego Giedroycia i komu naprawdę służy ten człowiek ? Tego jednak już nigdy się chyba nie dowiemy.
  Złowroga tradycja ukraińskiego nacjonalizmu
 • Turbo brednie Michalkiewicza
  Lechici, a właściwe plemiona Lachów czyli Polan zamieszkiwały OD ZAWSZE obecne ziemie będące dzisiaj częścią Ukrainy. Nikt tam aż do roku 967 czyli pierwszego najazdu na te odwieczne ziemie należące do plemion lechickich - polskich, nie słyszał o żadnych rusinach. A to znaczy tyle, że plemiona Lechitów-Polan, żyły tam od tysięcy lat i to bynajmniej nie na drzewach jak chce to widzieć Michalkiewicz i spółka niedouków. Tak więc pisanie bzdur, że Polacy byli na tych ziemiach, nazwanych później Kresami, dopiero od czasów Kazimierza Wielkiego świadczy o kompletnej ignorancji ludzi wypisujących tego rodzaju niedorzeczności, świadczące tylko jeszcze dobitniej o ich całkowitej ignorancji w temacie.
  Polacy więc nie byli na tych ziemiach, nazwanych Kresami obecni od 600 lat, ale od ZAWSZE, czyli od TYSIĘCY lat czy to się różnym Michalkiewiczom i jego kompanom podoba, czy nie i nie odmieni tego faktu chwytanie się jak pijany płotu, stworzonych różnych głupot przez im podobnych, byle tylko ,,udowadniać'' przy każdej tego rodzaju okazji, że Polacy z drzewa zeszli dopiero po 966 roku naszej ery.
  Proponuję takim ludziom douczyć się w tej kwestii, a dopiero potem wypisywać głupoty o Turbo Słowianach, bo niechcący sami wychodzą na Turbo ignorantów.
  A to fragment rozdziału ,,Skąd ich ród'' książki sp. Prof. dr. hab. Edwarda Prusa ,,Bluff XX wieku'', ,,najwybitniejszego znawcy ideologii OUNN i UPA oraz wszystkich zbrodni ludobójstwa dokonanych na Narodzie Polskim przez ukraińskich szowinistów .

  Jeszcze w XI wieku, jadać z Polski od Grodów Czerwieńskich do Kijowa, przejeżdżało się przez Kraj pustynny, dzielący obydwa narody.
  Pustynią tą, rzecz jasna, nie była Ziemia Czerwieńska, którą zamieszkiwali rolniczy Lachowie handlujący z Ormianami, jacy nad Pełtwią, jak to wykazały badania ks. Dionizego Kajetanowicza – ostatniego wikariusza kapitulnego katedry ormiańskiej we Lwowie – założyli swoją faktorię o nazwie Ilon.

  Pierwsze udokumentowane zetknięcie się Słowiańszczyzny wschodniej z południową zaistniało podczas wypraw bałkańskich kijowskiego władcy kniazia Światosława (967 i 969-971).

  Następnie w wyniku wiadomości zdobytych przez drużynników kniazia Światosława z jego wypraw bułgarskich, o tym, że istnieją jeszcze zachodnie plemiona słowiańskie, w 981 roku naszej ery następuje pierwsze zetknięcie Słowiańszczyzny wschodniej z zachodnią, o którym to wydarzeniu tak oto pisze najstarszy kronikarz ruski Nestor (1056-1114) :
  ,,Ide Wołodime k. Lacham i zajał hrady ich, Priemyszl (lub Peremyl nad Słuczą, którzy później carscy kopiści przerobili na Pieremyszł, czyli Przemyśl – E.P) i inne ichnie hrody co sut Dosu pid Rusiu.
  Nie są to słowa jakiegoś laickiego kronikarza Jaśka z Czarnkowa, czy ,,francuskiego przybłędy’’ Galla Anonima, lecz właśnie ruskiego mnicha z kijowskiej Ławry Peczorskiej. Zwróćmy uwagę: mówi się tu nie o ,,odebraniu’’, lecz o zabraniu Polakom ,,mnogich’’ ich grodów, które dotąd są pod Rusią’’, czyli o grabieży i aneksji.

  ,,Wyprawa Włodzimierza I szła na Peremyl, a nie na Przemyśl!’’- stwierdza autorytatywnie rzetelny historyk rosyjski A.A Szachmatow ( ,,Razyskanija o drewniejszych russkich latopisnych swobodach, S – Petersburg 1908, str. 144). Zgadza się z nim Aleksander Bruckner. Jeszcze w 1111 roku dopisek w kronice Nestora, dokonany ręką ihumena monasteru widubickiego Sylwestra, mówi o Peremylu, a nie o Przemyślu.

  A co do nazywania przez Węgrów Polaków określeniem Lengyel, to słowo to pochodzi od plemienia Lędzian będącego jednym z tych właśnie plemion Lachów - Polan zamieszkujących tamtejsze ziemie od niepamiętnych czasów.
  Opowiadanie więc niedorzeczności przez pana Michalkiewicza, że wszelkie twierdzenia o istnieniu od tysięcy lat plemion lechickich Słowian to turbo bzdury, świadczy jedynie o tym, że sam opowiada dęte idiotyzmy, nie mając bladego pojęcia o tym co mówi, ani nie pojmuje w ząb tego co twierdzi. Wnioski więc odnośnie głupot wygadywanych przez tego pana i powtarzanych z lubością bez zastanowienia przez innych, bez sprawdzania po oddzialeniu plew, jak się sprawy mają w tej kwestii naprawdę, wystawia fatalne świadectwo jedynie panu Michalkiewiczowi i chórowi jego bezrefleksyjnych fanów.
  TURBO-gimnazjaliści.
 • Jak nam zabiorą Śląsk i Podkarpacie, to zabiorą i nie ma co płakać
  Dalej, panowie a(na)logiczni: być może kiedyś powstanie Podolsko-Bracławska Republika Ludowa z Kamieńcem, Żytomierzem i Winnicą i odbuduje się Polski Kraj Narodowo-Terytorialny na Wileńszczyźnie. I co, wówczas ci powtarzający dziś bezmyślnie, że "tylko państwa narodowe! tylko unitarność! precz z separatyzmami!" - też będą przeciw?Żadnych zasad ogólnych, ważne co jest dobre dla Polski i Polaków!

  Rozumiem, że powstanie i odbudowę tych polskich republik na Ukrainie i Wileńszczyźnie zainicjuje i wesprze partia Zmiana, bo liczyć w tej mierze na wszystkie kolejne rządy warszawki, że wesprą Polaków na tamtych terenach radzę ie liczyć, a tego rodzaju rojenia można zaliczyć to rangi bajek z tysiąca i jednej nocy. Bo już widzę jak jewropejczycy wspierają Polaków na Ukrainie i Litwie w tym dziele.


  I zaprawdę, nie ma to żadnego związku z tym, czy „ktoś nam zabierze Śląsk”. Będzie miał dość siły, a Polska będzie słaba – to zabierze. Naprawdę NIE MA ANALOGII. Są interesy. Rób drugiemu, co tobie niemiłe, swojego nie daj.

  Autor jak widzę zupełnie nie widzi dwóch potężnych separatyzmów w naszym kraju. Na Śląsu niemiecki o charakterze czysto nazistowskim Ruch Autonomii Śląska, który nawet już nie kryje tego, że ich celem jest oderwanie Śląska od Polski i przyłączenie do Niemiec w czym Niemcy, gdy przyjdzie odpowiednia chwila po temu wesprą RAŚ w tej kwestii wszystkimi siłami. UE w przeciwieństwie do Hiszpanii będzie wtedy krzyczeć z Brukseli, gdy Polacy będą walczyć o utrzymanie Śląska przy Macierzy, że Polacy bestialsko łamią prawa Niemców na Śląsku i łamią przy tym własną konstytucję. Zapewne autor przejdzie wtedy nad tym do porządku dziennego i stwierdzi jak powyżej, że:
  I zaprawdę, nie ma to żadnego związku z tym, czy „ktoś nam zabierze Śląsk”. Będzie miał dość siły, a Polska będzie słaba – to zabierze.

  To samo dotyczy Podkarpacia, gdzie Ukraińcy przejmują już TERAZ władzę na wszelkimi możliwymi samorządami na tamtym terenie. Gdy będą już mieli odpowiednią większość, wtedy bez ceregieli i to nawet przy pomocy rozlewu krwi oderwą te wymarzone przez siebie 19 powiatów od Polski i wcielą do Samostijnej i nikt w Europie i to tej zachodniej jak i wschodniej nie kiwnie palcem, by stanąć po naszej stronie. Zapewne autor i w tym przypadku stwierdzi jak powyżej:
  I zaprawdę, nie ma to żadnego związku z tym, czy „ktoś nam zabierze Podkarpacie”. Będzie miał dość siły, a Polska będzie słaba – to zabierze.

  I już.
  Od wolnej Katalonii do niepodległej Polski
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:49:04
  Jak zwykle żadnych argumentów, żadnych faktów, żadnych odwołań się do konkretnych źródeł, więc co pozostaje? Ano to, co psychologia nazywa wypieraniem faktów i przypisywaniem własnych czynów, myśli i cech własnego charakteru swoim przeciwnikom. Porównywanie mnie z niejakim Kosiurem to kolejny poziom szamba mającym zastąpić argumenty, których brak. To indywiduum to raczej pański poziom i pański ideowy pobratymiec, ale na pewno nie mój. No cóż zapomniałem o pewnej dobrej radzie, którą ktoś mi kiedyś dał, żeby nie wdawać się z głupkiem w żadną polemikę, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. I to by było na tyle.
  Kłamstwa polityki historycznej Prawa i Sprawiedliwości
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:40:40
  Podły artykuł fałszujący historię, a do tego jątrzący i wprowadzający fałszywy obraz rzeczywistości.

  Rozumiem, że prawdziwy obraz historii, który nie fałszuje historii, nie wprowadza fałszywego obrazu rzeczywistości oraz nie jątrzy,nomen omen trzeba być nie lada inteligentnym inaczej, żeby mówienie i głoszenie prawdy i faktów nazywać jątrzeniem vulgo mową nienawiści. No cóż Orwell wiecznie żywy i kariera w gwieździe śmierci z Czerskiej panie Wojtas nadal czeka przed panem otworem. Aż dziw bierze, że Michnik jeszcze pana nie odkrył


  Najbardziej wstrętne jest łączenie wybranych zdarzeń historycznych z interpretacją zupełnie sprzeczną z duchem polskości.

  Widzę, że bardzo zabolało przedstawienie przeze mnie wstydliwych faktów, o których pamięć najchętniej pan i panu podobni zakopalibyście na metr w głąb i to dosłownie. Problem w tym, że z faktami się nie dyskutuje, a to że nie pasują one takim jak pan w tworzeniu i wdrukowywaniu głupszym od siebie jedynie słusznej narracji opartej o wykładnię nowego ministerstwa prawdy czyli IPN, którego powstanie szczegółowo opisał dr. Jacek Wilczur w w swojej książce ,,Ścigałem Iwana ,,Groźnego’’ Demianiuka, najmłodszy żołnierz majora Jana Piwnika - ,,Ponurego’’ i do czego ten twór miał się przysłużyć i jak widać na dzień dzisiejszy cel swój osiągnął. Problem tylko w tym, że niewygodnych wam faktów nie zmienicie i tak. Rozumiem również, że właściwą wykładnię i jedynie słuszną ducha polskości jest ta MADE IN WOJTAS and CO.


  To ta sama metoda, którą stosowała i stosuje Gazeta Wyborcza i jej środowisko. Skutkiem jest przyjęcie judaistycznego spojrzenia na świat, a efektem może być jedynie Judeopolonia.

  Judeopolonię to buduje od 28 lat cały pookrągłostołowy układ rządzący tym krajem. Jeśli tego pan nie zauważył do tej pory, to nie spodziewam się, że dostrzeże pan to kiedykolwiek. SLD, PO a teraz PiS. PO i PiS prowadzi rozmowy z izraelską rządową grupą HEART i to już od lat na temat rzekomych odszkodowań, które również rzekomo jesteśmy im winni w liczbie 65 miliardów dolarów. A pan mnie zarzuca tego rodzaju brednie. Człowieku ochłoń, weź urlop i jedź gdzieś na wakacje, to może ci przejdzie.

  Niestety, tę samą metodę stosuje Macierewicz w judzeniu Polaków na Rosjan. I w tym zakresie należy zgodzić się z tezami tego tyczącymi w artykule.
  Nasuwa się pytanie, czy polityka Macierewicza i wykładnia autora, nie są dwoma drogami, które mają prowadzić do tego samego celu - Judeopolonii.

  Macierewicz, cały PiS i Duda wspierają jak mogą banderowców na Ukrainie wbrew woli Polskiego Narodu i jakoś nie widziałem, żebyś pan, panie Wojtas zająknął się na ten temat choćby słowem. Wykonują ściśle polecenia ambasady USA i nawet się z tym nie kryją mówiąc o tym fakcie zupełnie jawnie.

  Polsce, dla odbudowy wielkości ducha, potrzebne jest własne, odrębne ujęcie problematyki - na pewno nie oparte na podsycaniu nienawiści kierowanej zarówno do wrogów wewnętrznych jak i zewnętrznych.

  Mówienie prawdy i przedstawianie suchych faktów tak jakimi miały one miejsce i mają nadal, nie jest żadnym podsycaniem nienawiści w stosunku do kogokolwiek. Za to przemilczanie tychże faktów i brak odwagi w ich głoszeniu i ujawnianiu nie ma absolutnie nic wspólnego z duchem polskości jak też polskiego interesu narodowego. Jest za to tchórzostwem i zwykła zdradą w stosunku do Nas Polaków. Tacy jak pan, a także pisowcy, POwcy i cała reszta tej antypolskiej szumowiny, która chce zakrzyczeć i wymazać prawdę o ludobójstwie dokonanym przez UKRAIŃCÓW na Polakach nie zasługuje na żaden szacunek u nikogo i może nie liczyć na żadne głosy Kresowian i ich potomków w każdych kolejnych wyborach. Tak więc w taki sposób jak pan chcesz to układać wedle swego widzimisię, to możesz pan budować ducha, ale chyba jedynie swojego własnego. Sukcesu i tu jednak nie wróżę.
  Kłamstwa polityki historycznej Prawa i Sprawiedliwości
 • Goralen Volk
  Myślę, że wybór właśnie pododdziału tzw. ,,Podhalańczyków'' do marszu w paradzie banderowskich formacji nowej UPA w Kijowie w najbliższy czwartek w Kijowie nie był rzeczą ani przypadkową, ani też oni sami nie oponowali w żaden sposób. Dlaczego? Ano dlatego, że stare tradycje tzw. GORALEN VOLK wciąż są wśród wielu góralskich rodów żywe, wzbudzając tęsknotę za przeszłością w III Rzeszy
  Do Kijowa na paradę?
 • A kiedy zakaz ideologii i syboliki banderowskiej w Polsce?
  A może by tak szanowny autor zająłby się, tak dla odmiany kwestią debanderyzacji w Polsce? Czyli zakazu propagowania ideologii i symboliki banderowskiej w Polsce? W tym delegalizacji neobanderowskiego Związku ukrów w Polsce i ich ideologii, która stanowi fundament ich istnienia? To w chwili obecnej jest o wiele bardziej paląca kwestia niż te pierdoły, którymi raczy nas autor powyżej. Odrodzony i rosnący z każdym dniem banderyzm w Polsce i ukraińska mniejszość, która w większości zarażona jest wirusem tej ukraińskiej odmiany nazizmu, stanowi na dzień dzisiejszy o wiele większe zagrożenie dla Narodu i Państwa Polskiego niż rzeczony komunizm, który stanowi zagrożenie dla nas jako Narodu i Państwa w wersji podrzucanej nam nie ze wschodu ale z zachodu Europy przez różnych Sorosów i jemu podobnych, i jeśli już pan Ziobro chce tutaj czegoś zakazywać i delegalizować, to przede wszystkim należałoby uznać za osoby i przedstawicielstwa niepożądane w Polsce tego rodzaju persony jak ten osobnik i jemu podobni i ich tuby propagandowe takie jak np. gwiazda śmierci z czerskiej.
  Wracając do kwestii ukraińskiego banderyzmu, jak też litewskiego nazimu, to właśnie patrioty z PiSu 22 czerwca przegłosowały pokraczną ustawę, z której wcześniej dosłownie majchrem wyrżnęły zapis o zrównaniu z właśnie ukraińskiego banderyzmu i litewskiego nazimu z ideologią niemieckiego nazizmu i rzeczonego komunizmu. Dywagowanie więc w takiej wersji nad zakazem komunizmu, w takiej formie w jakiej przytoczył to autor w powyższej formie jest bezczelną hucpą i zwyczajnym naśmiewaniem się z ludzkiej inteligencji. Z powoływaniem się na tą ustawę i wynikające z niej zapisy prawne, przegłosowanej właśnie 22 czerwca. A co do zapraszania różnych osób do telewizji, to trzeba byłoby na dzień dzisiejszy wyrzucić z niej również wszystkich przedstawicieli partii rządzącej, wygadującego codziennie niestworzone brednie, że banderzym na Ukrainie to marginalny problem, a wszystkie ataki ukraińskich nacjonalistów na polskie miejsca pamięci w tym kraju, to rzecz jasna nie robota lokalnych banderowców, ale rzecz jasna wyłącznie ruskich agentów. Szanowny autorze, nie rób z nas idiotów, jeśli mogę Cię o to prosić.
  Delegalizacja organizacji komunistycznych
 • A gdzie są kresowianie i te znane wszystkim gwiazdy tegoż ruchu???
  A gdzie są kresowianie na tej miesięcznicy? Jest ich, jak sami to twierdzą ponad 5 milionów w Polsce. To znaczy samych Kresowian, który urodzili się na tamtych terenach i jeszcze żyją oraz ich potomków. Jest liczba stanowiąca, liczbę jaką ma wiele krajów na świecie. Tuż obok nas takim krajem liczącym 5 milionów mieszkańców jest Słowacja. Pytam więc, gdzie są ci rzeczeni kresowianie, których jest ponoć aż tyle milionów w Polsce? Jak to jest możliwe, że nie chce im się nawet uczestniczyć w takich miesięcznicach, a już organizowaniu przez samych siebie, takich właśnie akcji już nawet nie wspominam. Jak to jest możliwe, że od 27 lat istnienia III RP, nie potrafią się zorganizować w jedną, silną ogólnopolską organizację liczącą miliony członków, która opodatkowałaby na podstawie dobrowolnych składek wszystkich swoich członków, co tylko rocznie dawałoby im budżet w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych. Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć jakie możliwości oddziaływania dla własnej sprawy, otworzyłaby takie zjednoczenie środowisk Kresowych dla nich samych, tak, że nie musieliby żebrać o względy u żadnej kolejnej po magdalenkowej partii, u której żadnej z nich i tak nigdy, niczego nie uzyskają! Gdzie są te znane wszystkim ,,gwiazdy'' tego kresowego ruchu, we własnym chyba mniemaniu, lansujące również same siebie, tuż przed każdym kolejnym 11 lipca, a potem udające się na roczną drzemkę, które udowadniają rok po roku, że niczego od 27 lat zorganizować nie potrafią po dzień dzisiejszy, bo w rzeczywistości nie po to są zadaniowanii, ale po to, żeby skanalizować cały ten ruch, żeby w końcu za kilka lat całkowicie zniknął z powierzchni ziemi.

  https://www.youtube.com/watch?v=PfzOYFyQoO8
  Od północy nie obowiązują wizy dla Ukraińców.
 • A gdzie są kresowianie???
  A gdzie są kresowianie na tej miesięcznicy? Jest ich, jak sami to twierdzą ponad 5 milionów w Polsce. To znaczy samych Kresowian, który urodzili się na tamtych terenach i jeszcze żyją oraz ich potomków. Jest liczba stanowiąca, liczbę jaką ma wiele krajów na świecie. Tuż obok nas takim krajem liczącym 5 milionów mieszkańców jest Słowacja. Pytam więc, gdzie są ci rzeczeni kresowianie, których jest ponoć aż tyle milionów w Polsce? Jak to jest możliwe, że nie chce im się nawet uczestniczyć w takich miesięcznicach, a już organizowaniu przez samych siebie, takich właśnie akcji już nawet nie wspominam. Jak to jest możliwe, że od 27 lat istnienia III RP, nie potrafią się zorganizować w jedną, silną ogólnopolską organizację liczącą miliony członków, która opodatkowałaby na podstawie dobrowolnych składek wszystkich swoich członków, co tylko rocznie dawałoby im budżet w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych. Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć jakie możliwości oddziaływania dla własnej sprawy, otworzyłaby takie zjednoczenie środowisk Kresowych dla nich samych, tak, że nie musieliby żebrać o względy u żadnej kolejnej po magdalenkowej partii, u której żadnej z nich i tak nigdy, niczego nie uzyskają! Gdzie są te znane wszystkim ,,gwiazdy'' tego kresowego ruchu, we własnym chyba mniemaniu, lansujące również same siebie, tuż przed każdym kolejnym 11 lipca, a potem udające się na roczną drzemkę, które udowadniają rok po roku, że niczego od 27 lat zorganizować nie potrafią po dzień dzisiejszy, bo w rzeczywistości nie po to są zadaniowanii, ale po to, żeby skanalizować cały ten ruch, żeby w końcu za kilka lat całkowicie zniknął z powierzchni ziemi.
  11.06.2017 XI Warszawska Miesięcznica Wołyńska

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

TAGI