Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
141 postów 66 komentarzy

Moje komentarze

 • Operacja Wisła
  Grupa Operacyjna Wisła uratowała obecne tereny południowo-wschodniej Polski przed oderwaniem ich od Polskiej Macierzy, gdyż banderowcy słali jeden za drugim korne listy do Stalina, by ten przyłączył te tereny do sowieckiej Ukrainy, i to jest fakt bezdyskusyjny.
  Tekst ten napisaliśmy z żoną w imieniu kilku elbląskich rodzin, które straciły wielu swoich bliskich na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej na skutek ludobójczego terroru UPA. Np. rodzina mojego znajomego, z jego licznego rodu Stankiewiczów na samym Wołyniu wymordowano tylko w samym 1943 roku ponad 300 osób. Tekst ten wysłałem do wszystkich elbląskich mediów internetowych, ale jak zwykle, mimo, że dotyczy elbląskich ofiar UPA, żadne z nich nie ośmieli się go opublikować. W Elblągu i jego okolicach mieszka bowiem ponad 20 tysięcy ukraińskich rezunów i ich potomków, szczerze nienawidzących Polaków po dzień dzisiejszy. Tak wygląda polityka historyczna nas samych wobec naszych ofiar
  W 70-tą rocznicę ,,Operacji Wisła’’
 • Pan Srokowski jest dumny
  z uchwały Wołyńskiej, którą okrzyknął w swoim ubiegłorocznym artykule w Warszawskiej Gazecie jako wielkie zwycięstwo środowisk kresowych, a która była w rzeczywistości rzuceniem dosłownie na odczepnego tymże środowiskom jak psu ochłapu, żeby wreszcie tenże przestał szczekać i którą niejaki Waszczykowski podsumoiwał w słowach do ukraińskiego MSZ, że została uchwalona tylko po to, żeby więcej już do tematu nie wracać, czyli zamknąć gęby natrętnym kresowiakom.

  z partii rządzącej, która nadal w ciemno popiera banderowską Ukrainę i panującą na niej banderowską ideologię, jako oficjalną wykładnię polityczną tego upadłego tworu. Udzielanie przez PiS kolejnych pożyczek 9bezzwrotnych0, żeby mogli kupować broń i amunicję za te pieniądze, której będą nadal używać w celu masowej eksterminacji wlasnych obywateli na wschodzie swego państwa.

  Pan Srokowski jest dumny z wyrzucenia przez partię rządzącą dosłownie do sejmowego śmietnika ustawy penalizującej w Polsce banderowską ideologię i litewski nazim jako ideologie zbrodnicze i antypolskie na równi z nazizmem niemieckim. Za to podnieca się żenującym kabaretem odegranym przez Waszczykowskiego w UE.
  Innych bredni wymienionych w tym tekście już nawet nie wspominam, bo szkoda nerwów. Więcej takich samozwańczych autorytetów kresowych jak ten pan i możecie być pewni, że środowiska kresowe, nak tórych czele stoją właśnie tacy ludzie jak Srokowski, Siemaszko i im podobni będą walczyć o prawdę dotyczącą kresowego ludobójstwa doslownie do końca świata i jeden dzień dłużej czyi na świętego NIGDY! Bo o to chyba im wlaśnie chodzi!
  Srokowski: Polsko, bądź odważna i dumna!
 • To tytułem mojego komentarza do dzisiejszych wydarzeń
  Zaproście jeszcze Gudrun Himmler

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2017/03/zaproscie-jeszcze-gudrun-himmler.html
  Ukraińscy nacjonaliści wypowiadają wojnę?
 • T tytułem mojego komentarza do dzisiejszych wydarzeń
  Zaproście jeszcze Gudrun Himmler

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2017/03/zaproscie-jeszcze-gudrun-himmler.html
  Piętka: Międzymorze czy Mitteleuropa
 • Ukrainy nigdy nie było, nie ma i nie będzie - kpt. NSZ Konstanty Kopf
  https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go

  Każdy i to bez wyjątku, kto stawia znak równości i porównuje żołnierzy wszystkich formacji Polskiego Państwa Podziemnego do UPA i banderowców, powinien być traktowany tak, jak opowiadała mi o tym mama, w jaki sposób traktowano tego rodzaju kreatyury. Kop w cztery litery, lot ze schodów, a na końcu spuszczano za takim delikwentem watahe ,,wściekłych'' psów. I odtąd delikwent znał swoje miejsce w szeregu. Nikt z niedawnych przyjaciół po czymś takim nie podawał mu już ręki, a nawet własna rodzina wstydziła się do takiego przyznać.
  Kpt. Romuald Rajs „Bury” a Białorusini – fakty i mity cz.3
 • @Oscar 08:03:10
  Dawno nie czytałem takich bzdur pomielonych z idiotyzmami niedouczonego wyznawcy religijnej narracji ciemnego lewactwa. Odrób najpierw dobrze lekcje zanim ponownie zapragniesz zabłysnąć w ten sposób. Żenada to mało powiedziane.

  Jego przyjaciel Petro Tyma, nie bawił się jednak w takie ,,zawoalowane subtelności’’, określając niedawno wszystkich bez wyjątku żołnierzy zarówno Armii Krajowej, jak również Narodowych Sił Zbrojnych i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego mianem bandytów i zbrodniarzy, których pamięci nie tylko, nie powinno się czcić, ale którą należałoby wymazać całkowicie z historii. Na tym jednym tylko przykładzie jakże jasno i wyraźnie widać stu procentową zbieżność poglądów i wspólnotę ich antypolskich interesów, pogrobowców zbrodniarzy UPA i dywizyjników SS Galizien z naszymi rodzimymi człowiekami sowieckimi, zarówno tymi ze starszego, jak i obecnego najmłodszego pokolenia, spadkobierców i kontynuatorów ,,nieśmiertelnych’’ idei i tradycji Lenina, Trockiego i Stalina, którzy w swoich odwiecznych zmaganiach ze wszystkim co Polskie, od zawsze słowem i czynem zwalczali niestrudzenie Naród i Państwo Polskie. Jedni i drudzy bowiem w zawartych przez siebie dwóch niepisanych sojuszach z lat 1939-1940 i 1944-1947 ramię w ramię, wymordowali najpierw Polskich oficerów w Katyniu, i bezlitośnie mordowali ludność Polską na Kresach oraz żołnierzy Wojska Polskiego II-ej Rzeczypospolitej, a po 1944 roku próbowali wspólnymi działaniami oderwać w tamtym czasie cały południowo – wschodni pas ziem polskich wchodzących obecnie w skład Naszej Ojczyzny, by inkorporować je do sowieckiej Ukrainy.  Przykładem tej wspólnoty w naszym mieście, ze spadkobiercami idei Doncova i Bandery jest protest dziedziców pielęgnujących idee jednego z największych ludobójców wszechczasów, w tym Polaków, trockistowskiej partyjki Razem, którzy piszą w swej bełkotliwej odezwie, że żołnierze Polskiego Podziemia Niepodległościowego dopuścili się m.in. ... ,,zbrodni na Ukraińcach. O jakie to rzekome zbrodnie chodzi, tego już ci szalbierze nie wyjaśniają. Gdyby bowiem napisali prawdę, którą doskonale przecież znają, to wszystkie ich działania w tej kwestii rozleciałyby się jak domek z kart, a oni sami definitywnie skompromitowaliby samych siebie.  Zbrodnią dla trockistów z tzw. Razem jest bowiem po dziś dzień obrona żołnierzy Armii Krajowej, w tym legendarnej 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, która na Wołyniu i w Małopolsce wschodniej broniła Polaków przed całkowitą eksterminacją z rąk tzw. Ukraińskiej Powstańczej Armii i SS Galizien. To jest dla trockistów z Razem ta niewybaczalna ,,zbrodnia’’, popełniona przez żołnierzy Drugiej Rzeczypospolitej, której oni im nigdy nie zapomną.

  Inną z kolei ,,zbrodnią’’ popełnioną już przez żołnierzy NSZ, Win i NZW była obrona Polaków przed siepaczami z NKWD, Siersza i bandami UPA grasującymi na całym Podkarpaciu.

  Zacytuję tutaj fragment mojego artykułu, zatytułowany ,,Zaproście jeszcze Gudrun Himmler’’, który opublikuję w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a który w całej pełni ukazuje, jakich to ,,niewybaczalnych’’ zbrodni na Ukraińcach dopuścili się żołnierze Drugiej Rzeczypospolitej, nazwani przez siepaczy z UB i OUN-UPA mianem wyklętych, a dziś określanym przez nich nawet przeklętymi !  ,,Taka zajadłość w atakowaniu żołnierzy Polskiego podziemia niepodległościowego, przez jawnych pogrobowców i kontynuatorów idei oraz ,,tradycji’’ ludobójców z OUN-UPA raczej nie dziwi. Tym bardziej, gdy weźmiemy pod uwagę, jak we znaki dała się herojom spod znaku tryzuba 27 Wołyńska Dywizja Piechoty i Brygada majora Łupaszki oraz oddziały WiN i NSZ.Panowie Sycz i Tyma wiedzą o tym doskonale, że tacy Polscy dowódcy jak Wołyniak i Żubryd z założenia, całkowicie odrzucali wszelkie rozmowy z UPA, na jakikolwiek temat bez względu na sytuację. Major Józef Kuraś ,,Ogień’’ bez ogródek groził otwarcie swoim podwładnym kulą w łeb, za podjęcie choćby jednej próby rozmów z banderowcami na jakikolwiek temat!

  Gdy wiosną 1945 roku banderowcy opanowali niemal całkowicie cały powiat Lubaczowski, spowodowało to natychmiastową kontrakcję ze strony polskiej. Do walki z kureniem ,,Mesnyky’’ przystąpiły współdziałające ze sobą oddziały Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, poakowskiej samoobrony i … Milicji Obywatelskiej. Był to chyba jedyny przypadek, gdzie w jednym szeregu stanęli obok siebie członkowie polskiego podziemia antykomunistycznego i milicjanci.

  Tak więc, jak wynika z powyższych przykładów, może poza kilkoma przypadkami, gdy dowódcy WiN dali się nabrać, ogromna i zdecydowana większość dowódców podziemia przeciwstawiała się jakimkolwiek rozmowom z OUN-UPA, jak również wspólnym akcjom zbrojnym przeciwko np. wojskom Armii Czerwonej czy NKWD. Banderowcy z kolei bardzo chcieli zawrzeć takie porozumienie z polskim podziemiem niepodległościowym, by stało się ono w ten sposób ,,listkiem figowym’’ przykrywającym rzeź Wołyńską i zdjęło tym sposobem z OUN-UPA odium zbrodniarzy. Pozwoliłoby to tej formacji przedstawiać się potem wszystkim jako rzekomi sojusznicy Polaków w walce o wolność. Jednak zdecydowana postawa i przeciwstawienie się wszelkim próbom rozmów z OUN-UPA zarówno przez Komendę Główną WiN oraz przez rząd Polski w Londynie pokrzyżowało banderowcom te plany.

  Że nie mogło być mowy o współpracy AK z UPA, wyjaśnia „stała formuła oskarżenia... winny... brał udział w nielegalnym związku UPA mającym na celu oderwanie południowo - wschodnich części obszaru Państwa Polskiego” ... a o to ani AK, ani WiN i NSZ oskarżyć się nie da’’.

  http://kresywekrwi.neon24.pl/post/137008,panstwo-wladza
  Kpt. Romuald Rajs „Bury” a Białorusini – fakty i mity cz.3
 • @ekoludek 22:18:48
  Według odwróconego systemu wartości, który został zaszczepiony w Polsce przez stalinizm, my Polacy gdy jesteśmy mordowani, to mordercy są bez winy, bo widocznie na to zasłużyliśmy ... Lecz gdy ”Bury” jako polska karząca dłoń wymierzy sprawiedliwość mordercom z NKWD, UB czy PPR lub ich współpracownikom, to wtedy próbuje się nam, Polakom, wmówić, że dopuszczono się zbrodni, bez względu na ogrom zbrodni przeciwko nam Polakom. I to jest właśnie postalinowski cynizm i czerwony fałsz historii.

  W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM wobec Polski nie były lojalne MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA, BIAŁORUSKA i UKRAIŃSKA. Dziś w pętli najbardziej POKRĘTNYCH i FAŁSZYWYCH usprawiedliwień szuka się wszelkich sposobów wybielenia zdrajców i zbrodniarzy pochodzących z tychże mniejszości jako rzekomych ofiar, a prawdziwe ofiary czyli Polaków nazywa się mianem zbrodniarzy. Czyste łajdactwo i zaprzaństwo w jednym. Dziś ci usprawiedliwiacze zdrajców i zbrodniarzy Polaków pochodzących z tychże mniejszości, stali by znów w jednym szeregu z katami z NKWD i Smiersza strzelając Polakom z naganów w tył głowy.
  Kpt. Romuald Rajs „Bury” a Białorusini – fakty i mity cz.3
 • Zbrodniarze
  A których zbrodniarzy i ich kulcie masz na myśli? Sowieckich siepaczy z NKWD i Smiersza Iwana Sierowa oraz ich konfidentach z białoruskiej mniejszości uzbrojonych po zęby przez wyżej wymienionych, którzy już w 19939 roku robili dokładnie tą samą antypolską robotę, mordując bestialsko żołnierzy Wojska Polskiego, wydając tysiące Polaków w łapy NKWD na zsyłkę i śmierć, a po 1944 znów robiących to samo co pięć lat wcześniej. Jeszcze jedno pytanie, kto zapraszał NKWD i Smiersz na Polskie ziemie, by ustanawiali Nam Polakom ustrój na swój strój? Wielu tobie podobnych pieprzy dziś również farmazony o religii żołnierzy wyklętych, do której ,,wyznawania'' jak bezczelnie twierdzą ci potomkowie zbrodniarzy z NKWD, Smiersza i UB zainstalowanego tutaj na sowieckich bagnetach, do ,,wyznawania'' której są wręcz ,,zmuszani''. Kto niby i do czego was zmusza? Jeśli już ktoś tu do czegoś kogoś zmuszał i próbuje przywrócić dziś na nowo, to WY zmuszaliście przez całe dziesięciolecia do oddawania i to dosłownie religijnej czci bandziorom z krasnej armii, NKWD i Smiersza oraz utrwalaczy władzy ludowej z UB. Polskich bohaterów zaś, którzy wymierzali należną karę zdrajcom ojczyzny oraz członkom zbrodniczym formacji sowieckich oraz pracujących dla nich gorliwie konfidentów, mających na swoich brudnych sumieniach śmierć dziesiątek tysięcy Polaków, takie coś ma czelność naywać zbrodniarzami. Jakże typowe odwrócenie pojęć przez potomków i spadkobierców idei sowieckich katów spod znaku sierpa i młota.
  Kpt. Romuald Rajs „Bury” a Białorusini – fakty i mity cz.3
 • Ciekawe ilu?
  Zastanawiam się ILU towarzyszy z tzw. ,,Związku Patriotów Polskich'', towarzyszki Wandy Wasilewskiej pisało listy wstawiennicze do towarzysza Koby, żeby puścił wolno polskich oficerów , rozstrzelanych w Katyniu, Starobielsku, Charkowie i Miednoje? Ilu też towarzyszy od towarzyszki Wasilewskiej wstawiło się za rodakami masowo wywożonymi w bydlęcych wagonach na Sybir i do Kazachstanu? I w końcu ilu towarzyszy, dziadków i tatusiów obecnych ideowych spadkobierców swoich przodków słało listy wstawiennicze do towarzysza Bieruta, by nie rozstrzeliwano strzałem w potylicę polskich patriotów po kiblowych procesach, którzy nie chcieli tutaj rządów bolszewickiej hołoty ?
  Zmiana - ewaluacja
 • Wyklęci również przez obecnych człowieków SOWIECKICH
  Żołnierzy Wyklętych wyklinają również po dzień dzisiejszy także obecne człowieki sowieckie, tacy jak spadkobiercy ideii jednego z największych ludobójców wszechcasów Lejby Bronsteina-Trockiego czyli partii Razem, którzy nawet nie kryją swoich marzeń, by zaprowadzić w naszym kraju na powrót ich ,,Eden szczęśliwości'' jaki już raz nam zafundowali w latach 1944-1956. Kolejną mutacją tego samego zamtuza wolnościowców co się zowie są tacy sami ,,wolnościowcy'' spod znaku sierpa i młota z tzw. Zmiany, fani Engelgarda i jego ,,Myśli'' za przeproszeniem polskiej, tak jak myśl sowiecka była w ten sam sposób ,,polską''. Dla nich wszystkich żołnierze Drugiej Rzeczypospolitej pozostają do dziś zgodnie z rozporządzeniem Kominternu z 1926 roku ,,faszystami'', bandytami i zaplutymi karłami reakcji. A niepodległa Polska to dla nich również pojęcie nie mieszczące się im w ich pustych główkach.
  Wyklęci przez komunę - żołnierze wyklęci
 • @Drab61 01:04:32
  Porównywać żołnierzy Drugiej Rzeczypospolitej, którzy wchodzili w skład oddziałów WiN, NSZ, Armii Krajowej do banderowców, to logika ze śmietniak. Ostatnio specjalizuje się w tym tzw. partia Razem, zbieranina pogrobowców Lejby Bronsteina-Trockiego,, jednego z największych ludobójców obok Lenina i Stalina jakich nosiła ziemia. Od pewnego czasu daje się zauważyć jakąś ICH ,,dziwną'' komitywę razem z pogrobowcami Bandery i UPA w opluwaniu Żołnierzy Wyklętych na wszystkie sposoby. Jeśli więc ktoć lub coś tu prowadzi do wykreowania w Polsce kultu banderowskich ludobójców, jako ,,bohaterów'', których winniśmy naśladować i brać z nich przykład, to jest to ten właśnie sojusz ,,naszych'' rodzimych trockistów z ukraińskimi nacjonalistami. Trzeba być ślepymi, żeby tego nie widzieć i twierdzić, że to przez przywracanie pamięci żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego, prowadzimy do kreowania upowców jako także ,,naszych'' geirojów, bo rzekomo walczyli oni z komunizmem. Problem tylko w tym, że OUN, a potem także UPA, NIGDY z rzeczonym komunizmem, przede wszystkim sowieckim, nigdy nie walczyła. Przeciwnie w latach 1939-1940 byli z sowietami w niepisanym sojuszu. Pod koniec 1944 znów w tenże sojusz weszli. Trzeba tylko dobrze odrobić lekcje z historii, zanim wyrzuci z siebie takie wnioski.

  Tutaj więcej o wspólnym froncie walki przeciwko Żołnierzom Wyklętym razem z banderowcami partia Razem.
  http://kresywekrwi.neon24.pl/post/137008,panstwo-wladza
  22 lutego – prawdziwy Dzień Wyklętych
 • 22 lutego
  To chyba jakiś ponury żart. Amnestia 22 lutego 1947 roku, udzielona przez bandziorów i rzezimieszków z NKWD i Smiersza Iwana Sierowa żołnierzom Wojska Polskiego Drugiej Rzeczypospolitej. Gdybym, nie przeczytał, że to pan napisał, to pomyślałbym, że to kolejne wypociny ze stajni Michnika czy innego Lisa.
  22 lutego – prawdziwy Dzień Wyklętych
 • Nie będzie żadnej penalizacji banderyzmu w Polsce
  Nie będzie żadnej penalizacji banderyzmu w Polsce, z tej prostej przyczyny, że PiS 16 lutego wycofał nowelizację do tej ustawy z obrad sejmu i senatu, dotyczącej tej właśnie sprawy. Napisałem o tym artykuł, który wrzucę w sobote rano na swojego bloga na neonie. Wcześniej czekałem na jego recenzję przez Panią Profesora Lucynę Kulińską. Recenzja jest pozytywna, więc mogę wrzucać.
  Pozdrawiam
  Kiedy ustawowy zakaz promocji banderyzmu?
 • @thomx 09:43:59
  No cóz. To samo pytanie można zadać żołnierzom Andersa, Sosabowskiego, Maczka i wielu innych. O co walczyli, skoro ICH dowódcy wraz z całym rządem Londyńskim już od 1942 roku doskonale wiedzieli, że powrotu do tej samej Polski sprzed 1939 roku już nie będzie. Że tu będzie strefa wpływów sowietów. Że zostali sprzedani, a skonkretyzowanie dealu nastąpiło rok później w Teheranie. Po co więc i w imię czego, wiedząc o tym wszystkim doskonale, posyłali mimo to tysiące podległych swojej komendzie polskich żołnierzy na śmierć pod Arnhem, Monte Casino, w Belgii, Holandii, pilnując brytyjskich pól naftowych w Iraku i w wielu innych bezsensownych z naszego Narodowego interesu bitwach, z których i tak było wiadomo, że niczego to nie da, bo Churchill z Rosveltem i Stalinem już dawno dobili targu, co do wyglądu powojennego świata i związanych z nim stref wpływów.
  Znamiennymi i wszystko właściwie mówiącymi są słowa Churchilla wypowiedziane do Andersa:

  Rozmowa z Churchillem
  Władysław Anders "Bez ostatniego rozdziału"
  Churchill: Pan nie jest zadowolony z konferencji jałtańskiej,
  Anders; Mało powiedzieć, że nie jestem zadowolony. Uważam, że stało się wielkie nieszczęście. Na takie
  załatwienie sprawy naród polski nie zasłużył i my walczący tutaj nie mogliśmy tego oczekiwać. Polska pierwsza
  krwawiła w tej wojnie i poniosła ogromne straty. Była sojuszniczką Wielkiej Brytanii od początku i w
  najcięższych dla niej chwilach. Na obczyżnie zdobyliśmy się na największy wysiłek, na jaki stać było żołnierza,
  w powietrzu, na morzu i lądzie. W kraju zorganizowaliśmy największy podziemny ruch oporu przeciw Niemcom.
  Co dzisiaj my, dowódcy, mamy powiedzieć żołnierzowi? Rosja Sowiecka, która do 1941r. była w ścisłym
  sojuszu z Niemcami, zabiera nam obecnie połowę naszego terytorium, a w pozostałej części Polski chce
  ustanowić swoje rządy. Wiemy z doświadczenia, do czego to zmierza.
  Churchill (bardzo gwałtownie); Wy sami jesteście temu winni. Już od dawna namawiałem was do załatwienia
  sprawy granic z Rosją Sowiecką i oddania jej ziem na wschód od linii Curzona. Gdybyście mnie posłuchali, dzisiaj
  cała sprawa wyglądałaby inaczej. Myśmy wschodnich granic Polski nigdy nie gwarantowali. Mamy dzisiaj dosyć
  wojska i waszej pomocy nie potrzebujemy. Może pan swoje dywizje zabrać. Obejdziemy się bez nich.

  http://legutowski.republika.pl/roz.html

  Dlatego też londyńczycy posłusznie wydali na początku 1945 roku rozkaz rozwiązania Armii Krajowej i zakończenia działań wojennych. Brytyjski Pan kazał, polski sługa posłusznie wykonał. Dziwisz się więc, że Polscy żołnierze dalej walczyli tu w kraju o niepodległość i wolność nas wszystkich, zdradzonych przez, tych, którzy wydawali się naszymi sojusznikami, a okazali się zwykłymi, jak zwykle zresztą zdrajcami.

  A tu mój tekst z ubiegłego roku o kapitanie Romualdzie Rajsie Burym. Niech Pawełek Kukiz i jego niedouczeni podkomendni odrobią najpierw dobrze lekcje z historii, a dopiero potem zabierają głos. Dokładnie w tej kolejności !

  W obronie honoru i pamięci kapitana Romualda Rajsa - Burego

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/03/w-obronie-honoru-i-pamieci-kapitana.html

  Pozdrawiam
  Pozazdrościł Sakiewiczowi
 • Śmierć Giwiego
  Naczytałem się tutaj mądrości w stylu, że Igor Mylcew akurat by się przyznał do zabicia Giwiego. No oczywiście, jakże miałby się przyznać, przecież to ruski. A jak powszechnie to wiadomo ruskie za nic na świecie do niczego się nie przyznają, nigdy i w żadnych okolicznościach. Nawet do wyboru Trumpa na prezydenta, a teraz zanosi się, że jeszcze kilku innych prezydentów, tym razem w kilku krajach UE. Ach te wredne ruskie.
  Poza tym Igor Mylcew wrogo również milczy o posiadanych przez siebie zdolnościach do teleportacji, czyli, że będąc 8 lutego rano w Moskwie, zdołał jednocześnie OSOBIŚCIE, zabić tego dnia o tej samej porze Giwiego w Doniecku. Wow! Jest w takim wypadku pierwszym człowiekiem na świecie posiadającym takie zdolności. Dlaczego więc dotąd nie zainteresowały się nim i jego talentem w tej mierze żadne środowiska akademickie i naukowe. Toż to straszliwe zaniedbanie, ze szkodą dla wszystkich.
  Oświecono mnie również w wielu komentarzach, że ruskie to tylko kłamią bez ustanku jak te bure suki, a przecież tylko nasze polskojęzyczne, ,,rzetelne'' ze wszech miar, jak to powszechnie wszystkim wiadomo merdia, przekazują ludowi wyłącznie same rzetelne informacje. A jeśli źródłem tychże informacji jest jeszcze Służba Bezpeky Ukrainy, to już bardziej rzetelnych informacji nigdzie nie znajdziemy.
  SBU w tydzień po sromotnym laniu ukraińskiej armii pod Debalcewem w ogóle odważyła się powiedzieć, że Ukraińcy wcale bitwy nie przegrali, wręcz przeciwnie odnieśli wspaniałe zwycięstwo nad wrażymi Moskalami, wycofując się...na z góry upatrzone pozycje. :-)
  Problem tylko w tym, że jak ktoś chciał obejrzeć na własne oczy przebieg całej bitwy, to mógł ją zobaczyć na własne oczy, na kilku ruskich kanał TV, które w tamtych dniach prowadziły z niej niemal relację niemal, godzinę po godzinie. Co sam to obserwowałem, siedząc w tamtych dniach na urlopie przed telewizorem. Ale jak wiadomo na relacje ruskich nie ma się co powoływać, bo jest się agentem Putina. A prawdziwe i super rzetelne ,,fakty'' i akty na ten temat można było zobaczyć w naszych sprawdzonych merdiach w tydzień później.
  Utrata kontroli nad własną stroną internetową. Ponad trzy lata temu utraciłem dostęp do swojej strony internetowej na fejsie i nie odzyskałem jej do dziś. Jakikolwiek haker, nawet średnio rozgarnięty, gdyby chciał bez trudu mógłby ją przejąć i zamieszczać na niej wszystko co by tylko przyszło mu do głowy, wypisując na przykład, że jestem głównym sprawcą zamachów 9/11. Więc pisanie bzdur, że coś takiego jest niemożliwe, świadczy o brakach w logicznym mysleniu kogoś, kto takie niedorzeczności wypisuje.
  Ukraińcy nie dokonali zamachów na Motorolę, Giwiego i kilku innych dowódców polowych powstańców, bo jak wiadomo nie są do tego zdolni i nie mają rzecz jasna w tym żadnego interesu. A to z kolei jasno ukazuje, że zrobił to sam Putin, bo czyści sobie przedpole.
  Nieistotnym jest przy tym informacja sprzed kilku miesięcy, wypowiedziana ustami samego szefa ukraińskiej SBU, że stworzyli oni właśnie tajne komórki do cichej likwidacji niewygodnych dla Ukraińców przedstawicieli dowolnych stron na wzór sowieckiego Smiersza.
  Niemożliwe? W działalności skrytobójczej Ukraińcy mają ponad 80 lat doświadczenia i naprawdę są w tym bardzo sprawni. Przykłady? Ależ proszę bardzo! 29 sierpnia 1931 r. Zamach na Tadeusza Hołówkę
  29 sierpnia1931r. zamach na ukraińskiego poetę, posła na Sejm II RP Tadeusza Hołówkę.

  http://nowahistoria.interia.pl/kartka-z-kalendarza/news-29-sierpnia-1931-r-zamach-na-tadeusza-holowke,nId,1873371

  Zamach na konsula generalnego ZSRR we Lwowie (1933)

  http://www.ramotowscy.pl/strona-Zamach_na_konsula_generalnego_ZSRR_we_Lwowie_(1933).asp

  Zamach na ministra Bronisława Pierackiego
  http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1151170,Zamach-na-ministra-Bronislawa-Pierackiego


  DZIAŁALNOŚĆ TERRORYSTYCZNA UKRAIŃSKICH ORGANIZACJI NACJONALISTYCZNYCH W POLSCE W OKRESIE MIĘDZYWOJENNYM

  http://niniwa22.cba.pl/upa_dzialalnosc_terrorystyczna.htm

  Architektem wszystkich tych zamachów był osobiście Roman Szuchewycz, późniejszy hołowny konadyr UPA.
  Naprzeciwko siebie ukraińscy terroryści z OUN mieli jedne z najlepszych w ówczesnym czasie wywiady na świecie: Polską dwójkę i sowieckie NKWD i GRU. Jak widać żadne z nich nie potrafiły w porę zapobiec tym zamachom, nie na byle przecież pionki, tylko przedstawicieli samych wyżyn swoich sfer politycznych.
  Więc opowiadanie niedorzeczności, że ukraińskie służby specjalne tego nie były w stanie zrobić jest po prostu śmieszne.

  Oddanie ot tak sobie w tej chwili Donbasu, równałoby się praktycznemu odcięciu Krymu od Rosji. Skasowałoby to bowiem możliwość istnienia drogi lądowej, na ten niezatapialny i najważniejszy lotniskowiec Rosji w obecnej chwili. Sam most w cieśninie Kereczeńskiej w razie działań wojennych na większą skalę mógłby zostać zbombardowany w jednym miejscu potężnym atakiem rakietowym, który odciąłby wszelkie drogi zaopatrzenia dla cywilnych mieszkańców Krymu, a także wszelkie drogi dostaw źródeł pali i energii. Ruscy przywódcy doskonale o tym wiedzą. Więc musieliby być samobójcami, żeby samemu pozbyć się kontroli nad tak żywotną dla nich kwestią ja właśnie ta.

  Jedynym słabym punktem Ukraińców, którego nie są w stanie zniwelować jest ich własna armia. Ukraińcy bowiem nie potrafią w ogóle samodzielnie walczyć przeciwko jakimkolwiek zorganizowanym siłom zbrojnym, kogokolwiek. Dowiedli tego w czasie drugiej wojny światowej, a także dużo wczęsniej. Za czasów Chmielnickiego, gdy udało im się wygrywać z nami militarnie, to nie dlatego, że byli tacy genialni w strategii wojennej, ale dlatego, że ich oddziałami dowodzili, angielscy, szkoccy i pruscy oficerowie. O całych oddziałach najemników z tych krajów już nawet nie wspominam, bo o tym wie już dziś nawet dziecko. Sami Niemcy w czasie drugiej wojny światowej o zdolnościach Ukraińców do wojaczki wypowiadali się z najwyższą pogardą. Jeden z niemieckich oficerów, szkolących ukraińskich ochotników do dywizji SS-Galizien wypowiedział na ten temat, takie oto znamienne słowa:
  ,,Dajemy im nasz najlepszy sprzęt. Nasą najlepszą broń. Szkolą ich nasi najlepsi i najbardziej doświadczeni oficerowie, a ci durnie i tak niczego nie przyswajają''.
  Źródło:
  Prof. Edward Prus - SS Galizien, patrioci czy zbrodniarze.
  To tyle moich uwag do kilku komentarzy do mojej notatki na temat skrytobójczego zamachu na pułkownika Michaiła Tołstycha - Giwiego.
  Igor Mylcew - To nie ja zabiłem Giwiego
 • Kto produkuje te brednie, że Giwiego zabili jego towarzysze broni?
  Sprawa została jednoznacznie wyjaśniona. Jest to wrednie sfabrykowany fejk, o czym poinformowało wiele portali. Wypowiedział się sam zainteresowany, tj. I.Mylcew. Jego strona została zaatakowana już jakiś czas temu i zamieszczane są na niej informacje służące walce propagandowej z Donbasem.
  Mylcew zaprzecza wszystkiemu, co pod jego nazwiskiem i na jego stronie zostało opublikowane. To tyle w skrócie.
  Tu tylko dwa linki do szczegółowych informacji na ten temat:

  http://www.kp.ru/daily/26641/3660462/
  http://rusvesna.su/news/1486667377

  Panowie, kto i ile wam płaci za wypisywanie tych bzdur, bez sprawdzenia źródeł i faktów? A może robicie to na ochotnika? Tak z mołojeckiego przekonania ?
  „Każdy z nas chciał zemsty”
 • @lorenco 17:16:03
  Nie tylko wyrzucanie polskiej flagi narodowej w III RP jest dozwolone, ale jest wręcz w dobrym tonie i mile widziane. Tak jak wkładanie jej w psie łajno w TVNowskim programie niejakiego Wojewódzkiego. To samo dotyczy wyrzucania do śmietnika tablic pamięci pomordowanych na Kresach Polaków. Usunięcie zaś i wyrzucenie do śmietnika, czyli nielegalnie postawionych tablic, poświęconych banderowskim ludobójcom jest w obecnej Polsce ścigane z mocy prawa z całą tegoż prawa surowością. Obecnie zaś podlegać będzie nawet prawu dotyczącemu działalności terrorystycznej. Tak więc banderowscy rzeźnicy w naszym kraju są pod ochroną prawa, a ich ofiary i ci, którzy broią praw tychże ofiar zostali przez obecne władze operetkowej III RP wyjęci całkowicie spod prawa we własnym kraju. Taka to osobliwość, nieznana w żadnym normalnymi poważnym państwie świata.
  Do radnych Rady Miejskiej miasta Elbląga
 • Na odpowiedź ze strony elbląskich radnych nie liczę
  Na żadną odpowiedź ze strony elbląskich Pań i Panów radnych, na mój ,,list'' nie liczę. Nikt spośród nich na coś takiego się nie odważy. Aż takimi ,,niezłomnymi patriotami'' to oni nie są, z wiadomych wszystkim powodów. Aż tak naiwny nie byłem, kiedy pisałem ten tekst i żadnych złudzeń nie żywię.
  Do radnych Rady Miejskiej miasta Elbląga
 • W cieniu banderowskich flag
  Dlaczego się dzisiaj wszyscy dziwią, że Ukraińcy dosłownie robią na na głowy i śmieją się z naiwnych lachów w przysłowiowy kułak?Przecież samo chodowaliśmy tą banderowską gangrenę przez całe dzisięciolecia na własnym ciele, niepomni tego jakiego ludobójstwa się na Nas Polakach dopuścili. A dziś jesteśmy zdiwieni, że dzieje się tak, a nie inaczej. Jeszcze trzy lata temu na Majdanie oprócz PiSu, byli tam partaigenose z PO, był tam również założyciel partyjki Kukiz 15, znany ,,antysystemowiec'' Paweł Kukiz, który wyśpiewywał banderowcom hymny własnego autorstwa na ich cześć i chwałę, wchodząc na scenę przy banderowskim pozdrowieniu Sława Ukrainu, herojam sława, smert lachom, przy którym banderowcy wymordowali setki tysięcy Polaków i wcale mu to wtedy nie przeszkadzało. A dzisiaj niczym znany Bolek, deklamujący, że był ZA, a teraz jest nawet przeciw, cierpi na ten rodzaj schizofrenii, o którym Kazik śpiewał, że objawia się słowami:

  Amnezja to łatwo tak,
  zapomnieć, i co, i gdzie, i jak.

  Więcej na ten temat napisałem w swoim artykule zatytułowanym
  W cieniu banderowskich flag

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/12/w-cieniu-banderowskich-flag-jeden-obraz.html

  Może zamieszczę go na neonie. Oczywiście, jeśli czytelnicy będą sobie tego życzyć.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Dr Zapałowski dla Kresów.pl w/s skandalu z SBU.
 • Huta Pieniacka i obecne środowiska kresowe
  Gdyby gdzieś na świecie, Turcy zrobili to samo z jakimkolwiek pomnikiem czy tablicą pamięci ormiańskich ofiar tureckiego ludobójstwa z 1915 roku, to pod ambasadami Turcji na całym świecie trwałyby już antytureckie demonstracje Ormian. Gdzie są natomiast i gdzie będą Kresowianie, po tym akcie ukraińskiego szowinizmu i nienawiści do ofiar ICH ludobójstwa na Polakach? Może zorganizują jakąś wielotysięczną manifestację w Warszawie pod banderowską ambasadą ? Nic z tych rzeczy. Nie tylko nie potrafią zorganizować takiej manifestacji na rocznicę 11 lipca, ani protestu pod sejmem, w który wzięło udział ledwie 300 osób, ale nawet tego nie chcą. Dlaczego? Proszę uważnie przeczytać książkę prof. Jacka Wilczura pt. ,,Ścigałem Iwana ,,Groźnego'' Demianiuka, a będziecie państwo wiedzieli dlaczego tak jest !
  W końcu nie o zemstę tu chodzi, nawet nie o zwykłą sprawiedliwość dla zbrodniarzy i potępienie i osądzenie ideologii integralnego ukraińskiego nacjonalizmu, na którym bazuje obecna Ukraina i który jest fundamentem jej istnienia, których jeszcze bardzo wielu żyje w zarówno na Ukrainie, jak i w Polsce, która tym ludobójcom wypłaca z kieszeni polskiego podatnika sowite emerytury za bestialskie eksterminowanie Polaków, a banderowski IPN wystawia im świadectwa moralności, że są bez skazy i zmazy, ani też nawet nie o pamięć,, bo tą trzeba wymazać do cna na ołtarzu tzw. ,,dobrych'' stosunków z obecnym Banderlandem. Dlatego żadnej reakcji, a już tym bardziej manifestacji pod ukraińską ambasadą w Warszawie, zwołaną przez tzw. środowiska ,,kresowe'' nie będzie. Jak co roku przypomną one sobie o rocznicy ukraińskiego ludobójstwa, na miesiąc przed 11 lipca, a potem znowu zapadną w zimowy sen, do następnej rocznicy. I w taki to sposób kultywują rzekomą pamięć o ofiarach tego najbardziej bestialskiego i zdziczałego ludobójstwa Polaków zamieszkujących Kresy Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, dokonanego przez ich ukraińskich sąsiadów.
  Do dziś jak widać przywódcy tych środowisk nie wyciągnęli absolutnie żadnych wniosków z lekcji przeszłości i wyciągać nie zamierzają, ani w bliższej, ani też w dalszej przyszłości.

  https://www.youtube.com/watch?v=JXGjicvos5I


  http://romualdkalwa.neon24.pl/post/136281,wysadzono-pomnik-ku-czci-ofiar-upa-w-hucie-pieniackiej

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-ukraina-zdewastowano-pomnik-polakow-z-huty-pieniackiej,nId,2334768

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ukraina-zdewastowano-pomnik-Polakow-z-Huty-Pieniackiej,wid,18668620,wiadomosc.html
  Wysadzono pomnik ku czci ofiar UPA w Hucie Pieniackiej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

TAGI