Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
238 postów 268 komentarzy

Konferencja w 70 rocznicę Operacji Wisła

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prawda powstanie zwycięską z największego upadku

Brawo Pani Profesor Lucyna Kulińska! Pani Profesor to wspaniała i niezwykle odważna kobieta, człowiek honoru i jeden z nielicznych w tym kraju wykładowców akademickich głoszących z otwartą przyłbicą prawdę bez chodzenia na żadne kompromisy z łajdakami o ukraińskim ludobójstwie na Polskim Narodzie! Tym większe należą się dziś brawa Pani Profesor Kulińskiej, że powiedziała dzisiejszego dnia bardzo mało znaną Polakom prawdę, że OUN-UPA ściśle współpracowała z sowietami we wspólnej ich walce przeciwko Polsce i Narodowi Polskiemu, a nie że UPA walczyła z sowietami, bo coś takiego nigdy nie miało miejsca!

Cytuję słowa Pani Profesor:

Dr Lucyna Kulińska obala wiele funkcjonujących w obiegu publicznym mitów, również ten, że banderowcy zaciekle walczyli z sowietami. Otóż dotarła ona do dokumentów, z których wynika, że Ukraińcy współpracowali z sowietami, nie zaś z nimi walczyli.

Pierwszym Polskim historykiem i zarazem NAJWIĘKSZYM znawcą banderowskiego ludobójstwa na Kresach, który szczegółowo opisał w swoich książkach właśnie ścisłą współpracę OUN-UPA z sowietami był ś.p. Profesor Edward Prus. W dwóch wydaniach jego książki pt. OPERACJA WISŁA szczegółowo opisuje tą współpracę, a także WSPÓŁUDZIAŁ ukraińskich nacjonalistów w zbrodni polskich oficerów w Katyniu, Charkowie, Starobielsku i Miednoje. A także współpracę i wspólną walkę ramię w ramię z sowietami po 1944 roku, gdy Armia Czerwona weszła na polskie ziemie, przeciwko naszemu Narodowi i Naszemu Państwu, by oderwać cały obecny południowo-wschodni pas naszych ziem od Macierzy i przyłączenia ich do sowieckiej Ukrainy.

Są to fakty niemal zupełnie nieznane większości Polaków, a mające potwierdzenie w dokumentach, których większą część, najpierw w przejętej po 1991 roku GKBZPNP, a potem przejętych przez IPN zostało zniszczonych, a jednak mimo to duża część z tychże dokumentów ocalała pomimo starań ukraińsko-polskich fałszerzy historii z tychże instytucji, by nie pozostał po tychże dowodach żaden ślad. Pisałem o tych faktach na swoich blogach w poniższych artykułach

Współpraca OUN z sowieckim NKWD

http://kresywekrwi.neon24.pl/post/134401,wspolpraca-oun-z-sowieckim-nkwd

Ustalą Lachom (Polakom) ,,fakty’’

http://kresywekrwi.neon24.pl/post/134318,ustala-lachom-polakom-fakty

OUN – Prawdziwi agenci Kremla od Stalina do Putina

http://kresywekrwi.neon24.pl/post/134184,oun-prawdziwi-agenci-kremla-od-stalina-do-putina

O samostijną Ukrainę na Warmii, Mazurach, Pomorzu i Dolnym Śląsku

http://kresywekrwi.neon24.pl/post/134156,o-samostijna-ukraine

Zapraszam na mój blog

kresywekrwi.blogspot.com

 

Operacja "Wisła" 1947 - koniec ukraińskiego terroru - konferencja w gmachu PAST-y

Operacja "Wisła" 1947 - koniec ukraińskiego terroru - konferencja w gmachu PAST-y - 11.03.2017, Warszawa. W konferencji udział wzięli: Lucyna Kulińska, Czesław Partacz, Andrzej Zapałowski, Bogusław Kuźniar i Artur Brożyniak.

 

https://www.youtube.com/watch?v=omr5C_9U2es

 

11.03.2017 VIII Miesięcznica Wołyńska - na Skwerze Wołyńskim w Warszawie

https://www.youtube.com/watch?v=daZILKSDdds

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

TAGI