Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
263 posty 368 komentarzy

UPA pokonała nazistowską III Rzeszę Niemiecką

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli gabinet ,,kosmetyki'' historii na Ukrainie nabiera rozpędu

 

Ukraiński Instytut Pamięci Narodowej stworzył plakat poświęcony Dniu Pamięci i Pojednania z fotografią, na której oficer Armii Czerwonej, weteran Wielkiej Wojny Ojczyźnianej ściska rękę członkowi Ukraińskiej Powstańczej Armii.

Ukraina od 2015 roku obchodzi 8 maja Dzień Pamięci i Pojednania. Wspominane są wówczas ofiary II wojny światowej.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, który odpowiada za dekomunizację w kraju, poinformowano, że w tym roku Dzień Pamięci i Pojednania odbędzie się pod hasłem „Ukraińcy w szeregach zjednoczonych narodów pokonali agresora".

Do kompletu brakuje na tym plakacie jeszcze tylko „heroja” z SS Galizien, który jak to powszechnie wiadomo też przecież „gromił” Niemców i będziemy mieli pełnię nowej wykładni historii według Wołodymyra Wiatrowycza. Jak widać Josef Goebbels ma jednak wciąż  godnych następców.

Przedstawiciele naszego rodzimego frontu ideologicznego również w tej właśnie kwestii, bynajmniej nie zasypywali dziś gruszek w popiele, bo też ogłosili na portalu braci Karnowskich, czyli wpolityce.pl, cytując dzisiejszą porcję bredni Poroszenki, ktory stwierdził,że:

„Nasi dziadkowie i pradziadkowie, którzy w 44 i 45 roku szli na Berlin, w najgorszych snach nie mogli sobie wyobrazić, że 70 lat później Moskwa przyśle swoje wojska na Ukrainę i z zimną krwią będzie zabijać ich wnuków i prawnuków”

Czwarte pokolenie to dzieci niepodległej Ukrainy, które mają dziś po 20-30 lat. Jest to młody kwiat naszego ukraińskiego narodu. To ludzie, którzy pamiętając swoich bohaterskich przodków, stanęli w obronie Ukrainy przed rosyjską agresją" - podkreślał szef państwa. Poroszenko ocenił, że ekspozycja, którą otworzył, jest symbolem łączności między różnymi pokoleniami obrońców Ukrainy. "Ojczyzny bronią dziś potomkowie żołnierzy Armii Czerwonej i Ukraińskiej Powstańczej Armii"- zaznaczył.

Jak widać Gabinet kosmetyki historii po banderowsku, stoi dziś na Ukrainie otworem dla każdego, kogo najdzie hajdamacka wyobraźnia, by wymyślać niestworzone brednie, jako prawdy objawione. Nasi rodzimi cyngle, jak widać także ochoczo dołączyli do propagowania tych bzdur, po wcześniejszych idiotyzmach o tym, że UPA raz to walczyła z sowietami, a dziś, że szła nawet na Berlin i pokonala niemieckich nazistów. Jak widać z powyższego przykładu, końca tej schizofrenii nie widać.

Jacek Boki 8 maj 2017 r.

 

UPA wśród zwycięzców nad nazizmem

https://pl.sputniknews.com/swiat/201705075409200-sputnik-upa-ukraina-zwyciezcy-nad-nazizmem/

https://news-front.info/2017/05/06/v-kieve-povesili-plakaty-o-sovmestnoj-borbe-upa-i-sssr-protiv-natsistov/?utm_source=

Petro Poroszenko w Dzień Pamięci i Pojednania: "Ojczyzny bronią dziś potomkowie żołnierzy Armii Czerwonej i Ukraińskiej Powstańczej Armii"

http://wpolityce.pl/swiat/338828-petro-poroszenko-w-dzien-pamieci-i-pojednania-ojczyzny-bronia-dzis-potomkowie-zolnierzy-armii-czerwonej-i-ukrainskiej-powstanczej-armii

Fałszowanie historii na Ukrainie

http://isakowicz.pl/falszowanie-historii-na-ukrainie/

KOMENTARZE

 • Kijów dwie staruszki z portetami swoich przodków, którzy zginęli w walce z Niemcami, na frontach Wielkiej Wojny Ojczyżnianej
  przyszły pod pomnik Wiecznego Ognia, zeby oddać cześć poległym krewnym i marszałkowi Żukowowi.Szczególną estymą darzą marszałka Żukowa,którego portret również przyniosły.Przypięły odznaczenia swoich bliskich, niestety zostały przez policję napadnięte ,wyrwano im portrety i zagrożono odwetem ,oraz portety zostały przez grupę policyjnych siepaczy wrzucone do ognia.Panie zdążyły uratować napalone portrety i zakryć opalone ramy wiankami z kwiatków.
  Przyniosły też ze sobą wstążki św.Jerzego uważane w Rosji , za symbol zwyciestwa,ale bojąc się pobicia schowały je do kieszeni, gdyż noszenie wstążek św.Jerzego jest na Ukrainie zakazane i juz wielu Ukraińców zostało pobitych na ulicy gdy mieli je w samochodzie lub przypięte do ubrania!!
  Mówią "Nie , nie boimy. Nasze matki i ojcowie kiedyś pokonali nazistów. I my też pokonamy ... "
  https://youtu.be/iCmxWjXvQ6M

  https://cont.ws/post/609407

  I tak wygląda w realu. Na potrzeby propagandy jak widać władze posuną si e do wszystkiego...taka nacja!!!
  Zresztą jak wieśc z ukraińskich portali niesie , będzie pisana nowa historia Ukrainy, dla szkół.Jak oświadczono ,zupełnie odmienna od historii Polski, Rosji i Izraela!!!
  W niej UPA będzie bohatersko walczyła z Niemcami hitlerowskimi, wrażż Rosją i jak się mozna domyslić Polską!!
 • Zachodnia Ukraina 1941 rok!
  https://youtu.be/htd1xpP8bFc
 • Cór4ka grekokatolickiego popa pomogła gen Andersdowi (jako "Bogdańska")(
  Gen Anders w 1965 r nadał order Virtuti Militari dowódcy galicyjskiej dywizji SS a wcześniej zapobiegł odesłaniu jęńców tej dywizji do ZSRR. Udało mu się przechwycić ponad milion dolarów ukrytych przed nim przez ppłk "Hańczę" w klasztorze (z 8 pozostałych z 12 wymolestowanych od Roswelta na działalność AK, które oszukując go jako po. Wodza Naczelnego ppłk Hańcza wbrew rozkazom Andersa przekazywał do Niemiec pod kontrolę Dywizji gen Maczka) i z dochodu ze sprzedaży nieruchomości zakupionych w Palestynie, Francji, Hiszpanii i Włoszech subsydiował Kulturę Giedroycia bardzo łaskawą dla "mniejszości".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031