Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
261 postów 341 komentarzy

Podpisz petycję

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

USTAWA - 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Polskich Ofiar ukraińskiego Ludobójstwa na Kresach

 

Zwracamy się do wszystkich Rodaków w Polsce i za granicami naszego Kraju o podpisywanie petycji skierowanej do Sejmu RP o ustanowienie 11 lipca „Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich dokonanego przez ukraińskich szowinistów. W obliczu wszechobecnego zakłamywania historii ze strony ukraińskich władz, nieprzyznawania się do dokonanych zbrodni, zrzucania winy za ludobójstwo na Polaków, upamiętniania naszych oprawców i bardzo dobrze funkcjonujący banderyzm na terenie Ukrainy, żądamy USTAWY która zastopuje chore zapędy Ukraińców odnośnie fałszowania historii.

 

Adresat/Adresaci petycji: Marszałek Sejmu RP - Pan Marek Kuchciński

Domagamy się, aby Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił ustawę, która ustanawia 11 lipca „Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich dokonanego w latach 1939-1947 przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i tzw. ‘”Ukraińską Powstańczą Armię”.

Uchwała z dnia 7 lipca 2016 r. podaje nieprawdziwe informacje odnośnie okresu w którym nastąpiło ludobójstwo i podaje zaniżoną liczbę zamordowanych Polaków przez ukraińskich szowinistów.

Przypominamy, że ukraińskie ludobójstwo na ludności polskiej miało miejsce w latach 1939 do 1947 i pochłonęło ok. 250 tysięcy bezbronnych kobiet, dzieci i starców zamordowanych w bestialski sposób.

Trudno nam zrozumieć wyrażoną w uchwale solidarność z Ukrainą, która walczy z zewnętrzną agresją o zachowanie integralności swojego terytorium, gdy tymczasem równolegle na tejże Ukrainie słyszymy nawoływania do odebrania ziem etnicznych obejmujących 19 polskich powiatów województw: lubelskiego i podkarpackiego. Jest to bardzo groźne. Może to grozić konfliktem zbrojnym. Z Ukrainy dochodzą bardzo wrogie odgłosy, ale najważniejszym naszym orężem jest prawda historyczna i jej prawne umocowania.

Żądamy ustawy sejmowej w której powinny znajdować się ważne dla Polaków zapisy:

a. Potępienia dokonanego na Polakach ludobójstwa w latach 1939 do 1947,

b. Nieprzedawnienia zbrodni ludobójstwa,

c. Ukarania żyjących zbrodniarzy,

d. Potępienia i karania za KŁAMSTWO WOŁYŃSKIE tak samo jak za KŁAMSTWO OŚWIĘCIMSKIE,

e. Zakazania i ścigania za propagowanie symboli banderowskich na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,

f. Likwidacji wszystkich nielegalnie postawionych (bez zezwolenia) pomników banderowskich.

Domagamy się od Sejmu RP USTAWY będącej aktem prawnym, na mocy którego zbrodnia ludobójstwa nie podlega przedawnieniu, a jej negowanie oraz heroizowanie jej sprawców traktowane jest jako przestępstwo.

Tutaj link do podpisania petycji

http://www.citizengo.org/pl/45807-zmiana-na-pomniku-ludobojstwo-na-kresach-na-ludnosci-polskiej-zostalo-dokonane-przez

KOMENTARZE

 • Oczywiście petycja jest potrzebna i dobrze by było aby jak najwięcej naszych czytelników ją podpisało
  Postaramy się aby zbyt szybko nie spadła ze strony głównej...

  Pozdrawiam autora
 • Głos ludu czyli suwerena czyli płatnika uposażen rząd€, posłów, senatorów, oraz wyborców!!!
  Pod rozwagę!!polecam przeczytanie opinii Rodaków!
  http://forum.nowiny24.pl/projekt-ustawy-o-zakazie-wwozu-do-polski-symboli-banderowskich-wideo-t99505/
 • Skandal! Związek Ukraińców w Polsce, namawiał do ubierania się w banderowskie barwy na koncert w Warszawie!
  http://prawicowyinternet.pl/skandal-zwiazek-ukraincow-w-polsce-namawial-do-ubierania-sie-w-banderowskie-barwy-na-koncert-w-warszawie/
  ......................
  I na koniec tego zaproszenia pojawiły się słowa: „Ubierzcie stroje z czarno-czerwonymi motywami, na pohybel facetom, którym się wszystko z jednym kojarzy” .
  Ten fragment został później usunięty przez Związek Ukraińców w Polsce, ale, jak to się mówi, Internety nie zapominają i ta banderowska deklaracja Związku Ukraińców w Polsce została zarejestrowana i zapamiętana.
 • Lobby banderowskie w Polsce Dział: Polityka
  http://konfederat1000.salon24.pl/716963,lobby-banderowskie-w-polsce
  Pod koniec kwietnia 2015 roku – w kilkanaście dni po przyjęciu przez parlament ukraiński ustawodawstwa gloryfikującego zbrodnicze formacje OUN/UPA – minister spraw zagranicznych Czech Lubomír Zaorálek oświadczył, że będzie się domagał od MSZ Ukrainy wyjaśnień w kwestii gloryfikacji ruchu banderowskiego przez to państwo.

  W przeciwieństwie do szefa czeskiej dyplomacji politycy polscy nie tylko nie domagali się takich wyjaśnień, ale spokojnie przeszli do porządku dziennego nad kompromitacją proukraińskiej polityki polskiej, której symbolem było przyjęcie przez Ukrainę wspomnianego ustawodawstwa w dniu wizyty państwowej prezydenta Polski w Kijowie. To pokazuje jak wielka przepaść dzieli politykę polską od polityki czeskiej. Przepaść ta wynika z tego, że politykę czeską w kwestii ukraińskiej kreuje rząd stojący na gruncie czeskiej racji stanu, a politykę polską lobby banderowskie.

  Warto przyjrzeć się działaniom tego lobby i osobom, które je firmują. Działania te pokażę na mniej znanym przykładzie, który zapewne umknął uwadze opinii publicznej w Polsce. W tym samym mniej więcej czasie, kiedy minister Zaorálek domagał się od Ukrainy wyjaśnień w sprawie państwowego kultu OUN/UPA, grupa działaczy politycznych związanych m.in. z ukraińską Fundacją Otwarty Dialogwystąpiła z inicjatywą zmierzającą do uszczęśliwienia Warszawy ulicą Bohaterów Majdanu..........................cd na stronie
 • Ukraińscy studenci czy banderowcy? W Słupsku pojawiły się naklejki i napisy sławiące zbrodniarzy z OUN-UPA
  http://wolnosc24.pl/2017/01/21/ukrainscy-studenci-czy-banderowcy-w-slupsku-pojawily-sie-naklejki-i-napisy-slawiace-zbrodniarzy-z-oun-upa/
 • Flaga „banderowców” za szybą polskiej ciężarówki – ukraiński kierowca powinien trafić do więzienia
  http://40ton.net/flaga-banderowcow-szyba-polskiej-ciezarowki-ukrainski-kierowca-trafic-wiezienia/

  http://40ton.net/wp-content/uploads/2016/11/bandera_scania_z_polski-422x768.jpg
 • Bez komentarza.
  https://youtu.be/Z6DfNo6ahlE
 • @trojanka 23:58:52
  czarno czerwona szmata wszędzie!!
  http://i.imgur.com/tsLrYq6.jpg
 • 22.05.44r.
  Bandyci z UPA i "czerń", dokonali masakry 120 do 145 Polaków we wsi Bryńce Zagórne. Ukraińcy zabijali bez względu na płeć i wiek.

  https://pbs.twimg.com/media/DAaHmYDW0AA8x_g.jpg
 • Ustawa
  jest po prostu konieczna i pilna.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031