Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
261 postów 341 komentarzy

Usunięto motyw Cmentarza Orląt Lwowskich

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ze strony internetowej http://zaprojektujpaszport.gov.pl/ usunięto motyw wzoru Cmentarza Orląt Lwowskich, pomimo tego, że do tej pory internauci oddali najwięcej głosów na symbol bohaterskich obrońców polskości Lwowa

Ze strony internetowej http://zaprojektujpaszport.gov.pl/ usunięto motyw wzoru Cmentarza Orląt Lwowskich, pomimo tego, że do tej pory internauci, oddali najwięcej głosów właśnie na symbol bohaterskich obrońców polskości Lwowa w walce z ukraińskimi szowinistami w latach 1918-1919

Jak podał 31 sierpnia portal kresy.pl,że:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy podało, że zaapelowało do Polski o rozwiązanie „w duchu dobrosąsiedztwa” kwestii motywu Cmentarza Orląt Lwowskich, który może znaleźć się w nowym polskim paszporcie, zaprojektowanym z okazji 100-lecia Niepodległości Państwa Polskiego.

MSZ podało, że podczas spotkania szefów dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego w Budapeszcie sprawa była omawiana przez szefów MSZ Polski i Ukrainy, Witolda Waszczykowskiego i Pawło Klimkina.

MSZ Ukrainy oświadczyło z kolei w komunikacie, rozmowy dotyczyły także wspólnej historii. Strona ukraińska podkreśliła, że idea umieszczenia w nowych polskich paszportach rysunku Cmentarza Orląt we Lwowie wywołuje sprzeczności, i podkreśliła, że konieczne jest rozwiązanie tej kwestii w duchu dobrosąsiedztwa.

W sierpniu Ukraina oświadczyła, że możliwość umieszczenia w nowym paszporcie grafiki z motywem Cmentarza Orląt jest „nieprzyjaznym krokiem”. Wręczono również notę dyplomatyczną w tej sprawie ambasadorowi Polski Janowi Piekło.

Uważamy, że ten projekt jest nieprzyjaznym krokiem, który będzie miał negatywny wpływ na rozwój naszego, prawdziwie przyjaznego, strategicznego partnerstwa ukraińsko-polskiego – zaznaczyła wtedy rzeczniczka MSZ Ukrainy Mariana Beca. Dodała: Po raz kolejny zaznaczamy, że ocena wydarzeń historycznych nie należy do polityków, lecz historyków. Ukraina wypowiada się przeciw upolitycznianiu niektórych historycznych faktów, które jedynie przeszkadzają rozwojowi wzajemnie korzystnego partnerstwa strategicznego między Ukrainą i Polską.

Według banderowców rządzących dziś w Kijowie, idea umieszczenia w nowych polskich paszportach rysunku Cmentarza Orląt we Lwowie wywołuje sprzeczności, jest krokiem nieprzyjaznym ze strony Polski wobec Ukrainy, ma negatywny wpływ na rozwój naszego, prawdziwie przyjaznego, strategicznego partnerstwa ukraińsko-polskiego oraz jest upolitycznianiem faktów historycznych i wrogim krokiem przeciwko banderowskiej juncie z Kijowa. Idąc tropem tej ,,logiki'' postawienie na całej już dziś Ukrainie pomników banderowskich ludobójców, takich jak Bandera, Szuchewycz, Kłym Sawur, Mykoła Łebiedź, Enej, i wielu innym, nazywanie ulic, skwerów, szkół i innych miejsc użyteczności publicznej w każdej wsi, miasteczku i mieście Ukrainy imionami tych ludobójców oraz umieszczenie na frontonie Polskiego Liceum we Lwowie, popiersia kata Wołynia i Małopolski Wschodniej Romana Szuchewycza rzecz jasna w żadnym punkcie nie wypełnia tych samych pretensji, jakie nieustannie kierują pod naszym adresem Ukraińcy. Nazwać coś takiego bezczelnością, to chyba najłagodniejsze określenie zarzutów słanych do Warszawy raz za razem przez spadkobierców i kontynuatorów myśli i czynów ludobójców spod znaku OUN-UPA i SS Galizien.

Ironią losu w tym wszystkim jest tylko to, że obecny rząd Warszawski (świadomie nie nazywam go polskim, bo takowym nie jest), nie tylko za każdym razem na inkryminacje płynące od bandytów z Kijowa nie tylko kuli uszy po sobie, ale odnośnie sprawy motywu Cmentarza Orląt Lwowskich natychmiast zastosował się do ich żądań i bez rozgłosu, po cichu usunął motyw wzoru Cmentarza Orląt Lwowskich, który do dnia dzisiejszego przewodził w głosowaniu na nowy wzór Polskiego Paszportu na 100 lecie Niepodległości Naszej Ojczyzny z największą liczbą oddanych nań głosów. Jak widać po raz kolejny Żoliborska grupa rekonstrukcji historycznej sanacji znów pokazała, gdzie ma w tej kwestii głos suwerena i sprawę dziedzictwa Polskich Kresów i Kresowian.

Jacek Boki 02.09.2017 r.

Źródła:

Ukraina prosi o usunięcie Cmentarza Orląt ze wzoru nowego paszportu

http://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-prosi-o-usuniecie-cmentarza-orlat-ze-wzoru-nowego-paszportu/

Ze strony MSWiA, zaprojektuj z nami paszport zniknął motyw Cmentarza Orląt Lwowskich

http://zaprojektujpaszport.gov.pl/

KOMENTARZE

 • @Autor
  PIS jednoznacznie pokazuje po czyjej jest stronie .Pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=uO0y8rhGavk
 • @Repsol 21:25:59
  http://roadtripbus.pl/wp-content/uploads/2017/08/Cmentarz-orlat-lwowskich-1.jpg Polecam.
 • A czy kogoś to dziwi? Kto nami dziś rządzi? Człowiek który przegrał osobiste wybory z Ewą Kopacz
  Fragment życiorysu zaczerpnięty z artykułu publikowanego w Polityce, raczej wiarygodnej gazecie
  "Żoliborska – czy szerzej mówiąc – warszawska historia rodziny sięga jednak tylko dwóch pokoleń wstecz. Pradziadkowie Braci pochodzili z Kresów – z Odessy i Galicji. Mówili raczej po rosyjsku niż po polsku. Dziadek Jadwigi (po mieczu) był rosyjskim pułkownikiem. Wedle rodzinnej legendy w nieznanych okolicznościach został polskim generałem. Jak twierdzi Jarosław Kaczyński, „zaginął w zawierusze rewolucji październikowej, ale już w polskiej formacji. Być może na Syberii”. Także dziadek ojca po mieczu był oficerem carskiej armii, zasłużonym w wojnie turecko-rosyjskiej. Wiadomo o nim tylko, że miał majątek w okolicach Łomży i tam ożenił się z miejscową dziewczyną.

  Według Jarosława Kaczyńskiego, kolejne pokolenie – dziadków Braci było już jednoznaczne: polskopatriotyczne. Chociaż i w tym pokoleniu wszyscy kończyli rosyjskie szkoły. Rodzina babki ze strony ojca – Franciszki – miała spory majątek pod Odessą. Ona do Polski przyjechała po ślubie z Aleksandrem Kaczyńskim – wysoko postawionym urzędnikiem kolejowym. Najpierw osiedlili się w Grajewie pod pruską granicą. Tam urodził się ojciec Braci – Rajmund. Miał dwójkę rodzeństwa: siostrę i brata, którzy zmarli w młodości. Bardzo przeżył ich śmierć. – Później panicznie bał się o zdrowie naszych synów – wspomina Jadwiga Kaczyńska, matka Braci. "
  Pozostawiam bez komentarza, leming nie pojmie, dla Polaka wystarczy.
 • @Zawisza Niebieski 21:42:19
  Zobacz jak się szybko "zasymilowali" :)))
  Choć ocalały Kaczor tak potrafi kaleczyć język polski, że wstyd. Widać po przodkach jeszcze mu zostało. Pewne rzeczy dziedziczy się jednak w genach, przez wiele pokoleń.
 • Że pomysł /bardzo dobry zresztą/,umieszczenia motywu z Bramy Cmentarza Orląt Lwowskich pojawił się na stronie rządowej
  to był dobry znak,ruchu w kierunku odzyskania godności narodowej i stawiania Prawdy i Dumy Narodowej na pierwszym miejscu!!
  Fakt , że został usunięty ,dowodzi kolejny raz tego, że Polacy nie są rządzeni przez samodzielny polski rząd.Oraz , dowodzi tego, że został wykonany telefon do ministerstwa z odpowiedniego miejsca, byc może niedawno otwartego w warszawie Centrum, także że ze przekupione proukraińskie lobby kręcące się w sejmie senacie, jako "doradcy" poniektórych ministrów /opłacani także z naszych podatków/otwarło swoje paszcze!Prawdopodobnie mają swoje "interesa" na Ukrainie.Lub widoki na intratną posadkę tamże..za duuuże pieniądze!!
 • Chwała polskim Orlętom!!
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjWgeT6wYjWAhWtZpoKHcsaC8EQFggpMAA&url=https%3A%2F%2Fpl-pl.facebook.com%2FOrletaLwowskie%2F&usg=AFQjCNFnAZh6TcfKh3b6cdXNkS8xYJo7bQ  http://blog.surgepolonia.pl/wp-content/uploads/2012/10/26.-Orleta-lwowskie.jpg

  Porucznik Wolak ze swoimi szeregowcami.

  http://blog.surgepolonia.pl/wp-content/uploads/2012/10/33.-Porucznik-Wolak-ze-swoimi-szeregowcami.jpg

  Obrońcy Lwowa.
  http://blog.surgepolonia.pl/wp-content/uploads/2012/10/40.-Obroncy-Lwowa.jpg
 • @trojanka 09:43:07
  https://youtu.be/qXlkSBbn10s

  https://youtu.be/2yS2cuWN6po

  https://youtu.be/3jNscdKjutI
 • @trojanka 10:03:56
  Ciekawostką jest również fakt, że po opanowaniu lotniska na Błoniach Jankowskich udało się uruchomić 3 stare po austriackie samoloty. 5 listopada porucznik Stefan Stec i porucznik Janusz de Beaurain, dokonali nalotu na ukraińskie pozycje. Był to pierwszy lot bojowy w historii Rzeczpospolitej.
  za okruchyhistorii blogspot.

  https://3.bp.blogspot.com/-ubr8HWYiB9M/WCU36PcbtnI/AAAAAAAAB80/ZrbOBqHwsncBUieq7aqaCJTaaN_06e-SACLcB/s1600/Stefan%2BStec.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:52:41
  Polska zawsze była przyjazna imigrantom, przyjmowaliśmy imigrantów, gdy na zachodzie prowadzono wojny religijne - Olendrzy, Żydzi. To, że wszyscy mówimy po Polsku to kwestia czasu po wojnie.
  Jeśli dziś popatrzymy na zamachy ekstremistów islamskich to większość z nich są zradykalizowanymi dziećmi imigrantów a nie imigrantami w pierwszym pokoleniu. Tak, drugie pokolenie mówi wyraźnie, ja jestem Francuzem, Niemcem, Anglikiem musicie spełniać moje potrzebny religijne, kulturalne, jak każdemu innemu obywatelowi. OK, szanujemy imigrantów, ale czy potomek imigrantów, nawet w 3 pokoleniu może nam Polakom mówić kto jest Polakiem a kto nie?
 • Sprawa jasna !!!
  Polska ma w du.ie Obrońców Lwowa i polskie tradycją bo kaczor zakochał się w banderowcach i innych syjonistycznych ścierwach ... brak słów !!!!
 • Autor
  Notka dobra i potrzebna. Chciałem się zatrzymać nad ważnym jej akapitem:

  "Uważamy, że ten projekt jest nieprzyjaznym krokiem, który będzie miał negatywny wpływ na rozwój naszego, prawdziwie przyjaznego, strategicznego partnerstwa ukraińsko-polskiego – zaznaczyła wtedy rzeczniczka MSZ Ukrainy Mariana Beca. Dodała: Po raz kolejny zaznaczamy, że ocena wydarzeń historycznych nie należy do polityków, lecz historyków. Ukraina wypowiada się przeciw upolitycznianiu niektórych historycznych faktów, które jedynie przeszkadzają rozwojowi wzajemnie korzystnego partnerstwa strategicznego między Ukrainą i Polską".

  To powiedziała rzeczniczka MSZ Ukrainy Mariana Beca, a więc nie jakaś rozemocjonalizowana postać ze sceny politycznej, a więc głosem bardzo poważnym, jak najbardziej reprezentatywny dla władz Ukrainy. Użyła nawet zwrotu: „Ukraina wypowiada się...”

  Pominąwszy elementy politycznej nowomowy i słusznego stwierdzenia że:
  "ocena wydarzeń historycznych nie należy do polityków, lecz historyków", powiedziała jednak od razu że
  "Ukraina wypowiada się przeciw upolitycznianiu niektórych historycznych faktów, które jedynie przeszkadzają rozwojowi wzajemnie korzystnego partnerstwa strategicznego między Ukrainą i Polską"

  Z tym co tu powiedziała zgodzić się już zupełnie nie można, jest w tym fałsz i manipulacja adresowane do ludzi bezmyślnych, nie rozumiejących znaczeń słów i łatwych do "zagadania".

  Podjęte na tej podstawie decyzje warszawskiego rządu muszą zostać uniważnione, a podjęte w zgodzie z logiką, prawdą i polską racją stanu.

  W czym problem tak dokładniej?
  To już rozwinę w notce pod planowanym tytułem: "Relacje polsko-ukraińskie stoją na terrorze fałszu".
 • @miarka 23:05:27
  Przyjacielu proszę się trochę zastanowić , jaka ukraina ?. Kto wam zlasował rozumienie Polskiej Racji Stanu . Pozdrawiam i polecam. : https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • @Repsol 23:13:59
  Nie wiem o co Ci chodzi. Musiałeś mnie opacznie zrozumieć. Poczekaj na notkę jeszcze z godzinę.
 • @miarka 23:30:01
  Proszę o notkę jutro po 11.00 Pozdrawiam .
 • @Repsol 00:29:39
  Szkoda że nie napisałeś na PW to bym widział, a tak to poszło zanim przeczytałem. Przykro mi że nie byłeś pierwszym czytelnikiem :-(
 • @miarka ciekawostka z Banderlandu.
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/621/40/6214012.jpg
  Ukraińska armia używa bojowych dzików do patrolowania terytorium Donbasu poinformowała Wojskowa Telewizja Ukrainy. Według słów wojskowych zaczęli oni karmić dwa prosiaki racjami żywnościowymi po tym, jak maciora została zabita. Jeśli ktoś jest w pobliżu, odzywają się. Zaczynają głośno kwiczeć, chrumkać, informując, że ktoś jest niedaleko powiedział jeden z ukraińskich żołnierzy. Inny żołnierz przyznał, że dziki zastępują psy.

  https://youtu.be/XFN4W_9bPo8
 • @kula Lis 67 16:20:41
  Witaj jaka ukraińska i co to za potworek ?. https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go Ave.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031