Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
276 postów 411 komentarzy

Wielbiciele Bandery na polskim Marszu Niepodległości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Brawo Panie prezesie ,,Ruchu Narodowego'' Robercie Winnicki

Niewielu wie, że w pochodzie Marszu Niepodległości wyruszy również tak zwany Czarny Blok - ultraradykalna grupa, która otwarcie współpracuje z ukraińskimi nacjonalistami - Swobodą, batalionem Azow czy Prawym Sektorem.

Kim są ludzie, którzy tworzą Czarny Blok? To tak zwani „szturmowcy" — najbardziej radykalna grupa na polskiej prawicowej scenie — związana z Młodzieżą Wszechpolską i Narodowym Odrodzeniem Polski. „Szturmowcy" są tak radykalni, że nawet działacze Ruchu Narodowego to według nich zgnili liberałowie.

To oni dzień przed Marszem Niepodległości chcą zorganizować konferencję „Europa przyszłości, wizja po upadku Zachodu", na którą usiłowali zaprosić Richarda Spencera, gwiazdora amerykańskiego ruchu alt+right. Jednak polityk ma zakaz wjazdu do strefy Schengen, a jego wizyty wyraźnie nie życzył sobie nawet Witold Waszczykowski. „Szturmowcy" sami określają się również jako „prawdziwi nacjonaliści", „bezkompromisowi radykałowie", czy „antysystemowcy". Wraz z Ukraińcami chcą budować nową paneuropejską wspólnotę „Białych Narodów". Są też zwolennikami „przeproszenia Ukraińców" za okupację „ich rdzennych terenów" przez II RP.

Godło NOP  w swojskich czerwono-czarnych barwach

 Polscy i ukraińscy neofaszyści na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Zwracają uwagę zamazane twarze

 Wieńce złożone przez „autonomicznych nacjonalistów” z Polski i Ukrainy na Cmentarzu Orląt Lwowskich. W 1954 roku podobny wieniec na grobie przywódcy francuskiej Resistance, dr. Jeana Moulin'a złozył jego kat, który go osobiście zamordował czyli kat Lyonu  Klaus Barbie. To oczywiście tylko przypadkowe skojarzenie, że kontynuatorzy czynów i idei ukraińskich ludobójców Polaków składają dziś wieńce na grobach ich polskich ofiar.

 

Aktywistów Czarnego Bloku jest niewielu, ale stanowią sól w oku polskiej prawicy. Michał Miklaszewski, historyk, jeden z blogerów na platformie Salon24, pisze o nich tak: „ Od wielu lat współpracują otwarcie z neo-banderowskimi organizacjami ukraińskich pseudo-nacjonalistów takich jak Svoboda, Pravy Sektor, pułk Azov itp. Są to organizacje które w swej symbolice i ideologi otwarcie odwołują się do zbrodniczych organizacji nazistowskich jak OUN-UPA, czy SS-Galizien, które w ubiegłym stuleciu mordowały setki tysięcy naszych Rodaków na Kresach Wschodnich, na Wołyniu, i które oficjalnie współpracowały przeciwko Polsce z okupantem najpierw niemieckim, a później sowieckim. Mordercy Polaków są dla współczesnych ‘nacjonalistów' ukraińskich ‘bohaterami narodowymi', i wzorami do naśladowania, którym do dziś są tam stawiane pomniki, a ich pamięć jest żywa i czczona".

Bloger idzie jeszcze dalej — daje wprost wyraz temu, że nie życzy sobie widzieć tej frakcji na Marszu. „Oświadczam, tak jak pisałem już zresztą w zeszłym roku, po sytuacji jaka miała miejsce na zeszłorocznym MN, że jeżeli zobaczę gdzieś ukropską szmatę, to przy pierwszej nadążającej się okazji, dokonam jej spalenia!". Rok temu grupa związana ze „Szturmowwcami" pobiła podczas pochodu działacza Narodowej Wolnej Polski — który sprzeciwił się jawnemu czczeniu pamięci Stepana Bandery podczas polskiego święta.

Prawica jest mocno podzielona w kwestii stosunku do Ukrainy oraz zbrodni wołyńskiej.

Źródło:

https://pl.sputniknews.com/polska/201711026615427-Sputnik-Polska-wielbiciele-bandery-Marsz-Niepodleglosci/

Polscy wielbiciele Stepana Bandery

http://przemyslawprekiel.natemat.pl/67657,polscy-wielbiciele-stepana-bandery

Narodowe Odrodzenie Polski w sojuszu z banderowcami!

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1638

NOP razem z banderowcami

https://konserwatyzm.pl/nop-razem-z-banderowcami/

KOMENTARZE

 • autor
  To bardzo możliwe, że mocodawcy tzw. RN i NOP-u ustalają skład, scenariusz i trasę marszu niepodległości.
  Po wypowiedzi ministra Sienkiewicza oraz spaleniu budki strażniczej przed ambasadą Rosji w W-wie, to tzw. ,,Marsz Niepodległości" jest totalnie skompromitowany i o to chodziło ich mocodawcom aby Polacy nie zorganizowali się w prawdziwy Ruch Narodowy i nie dali się podporządkować interesom usraelsko - banderowskim.
  Kluczowe role w kompromitacji MN oraz kompromitacji RN odgrywali i odgrywają min. Winnicki oraz Bosak.
  Ci wieczni studenci żyli w ostatnich 10 latach bardzo dobrze w W-wie nie pracując. Mieli wynajęte w centrum stolicy lokale i nie wiadomo kto to opłacał. (są tylko podejrzenia, ze to mocodawcy z zewnątrz).
  Ciekawe za co żyli, nie mając stałego zatrudnienia???Dobitnym przykładem liberała Winnickiego było jego pseu-naukowe wystąpienia na konferencji w sejmie w dniu 21.10.17 w sprawie pokoju. Ten działacz udowodnił swoim postępowaniem, że jest prowadzony na sznurku, jest więżniem swojego szkodliwego postępowania.
  Niestety, ale siły antypolskie opanowały każdy kawałek sceny politycznej. Polacy potrzebni są dla zbrodniarzy usraelskich do przelewani polskiej krwi w imię interesów światowej mafii finansowo - korporacyjnej, dlatego tak szybko przejmują leni i karierowiczów do własnych celów.
 • Autor
  Moja ocena konferencji o pokoju w sejmie w dniu 21-10-17 roku z udziałem min. Winnickiego.

  No właśnie wyszło szydło z worka. Wy ,,pseud - narodowcy" uważacie tzw. ,,zachód" za swojego mocodawce. ,,Narodowiec" odcinający się od słowiańskich korzeni i od Rosji chrześcijańskiej, opowiadający się po stronie satanistycznej ameryki, jest takim samym podłym antypolakiem jak syjonistyczna agentura umocowana przy OS przez Kiszczaka. Wasza głupota, pycha, i brak podstawowej wiedzy plasuje was w jednym szeregu z takimi ludzmi jak Gieremek, Macierewicz, Kwaśniewski, Komorowski, Kaczynski, ponieważ oni też potępiają Polaka Piskorskiego oraz tą chrześcijańską Rosję. Was pseudo N. płyniecie z nurtem rzeki jak zdechłe ryby, NIC NOWEGO NIE MACIE DO ZAOFEROWANIA POLAKOM, tylko właśnie pyche, głupote i karierowiczostwo, a Polska, Polacy mają wam służyc do wystawnego zycia, to jest szkoła Giertychów - waszych promotorów swego czasu.
  Atakowanie Rosji razem z chórem szpiegów usraelskich i banderowskich eliminuje was z zycia narodowego Polski, ponieważ działacie w interesie okupacyjnych władz Polski, świadomie czy nie ale takie sa wasze efekty.
  Pytam, czy to Rosja okupuje swoimi wojskami nasz kraj? Czy to Putin wymyślił nam Balcerowicza, Macierewicza, Kwaśniewskiego?.
  Czy to Rosja wykupiła nasze banki, ziemię, energetykę, cukrownie?
  Czy na rzecz Rosji wpłaciliśmy 1 bln zł z tytułu tylko spłat odsetek od kredytu począwszy od roku 93? (tzw. obsługa długu publicznego)
  Czy zadłużenie publiczne (nawet z ukrytym długiem 3 bln zł) mamy w stosunku do Rosji czy do mafii światowej z usraela?
  Czy Rosja okupuje Meksyk, Porto-Rico, Kube, czy raczej usrael okupuje granice Rosji??? itd.
  Potępiając Rosję przez działaczy RN obecnie, to nic innego jak realizacja celów propagandy cia i mossadu w Polsce (świadoma albo nie, ale to nie ważne kto zbije żarówkę i tak jest ciemno).
  Także, hasła głoszone przez Winnickiego ,,silna Polska" to nic innego jak taka sama Polska z czasów POPIS-u, ponieważ w sprawach zasadniczych macie ten sam program, różnią was bzdety.
  Winnicki ,,fachowiec" od energetyki ponieważ jest czł zespołu d/s energetyki w sejmie, ale słuchając go nie ma nic nowego do powiedzenia jak popisowcy. gdyby wiedział więcej to by nie wygadywał bzdur o ,,gazie amerykańskim" i znał by cene za ile niewolnicy kupują gaz katarski za ktory faktury wystawiają spółki od Sorosa z usraela.
  Jeżeli ma wiedzę o gazie to niech poda ceny gazu sprowadzanego z usraela do Polski????????????????????
  Radzę zamiast pustosłowia w rodzaju ,,silna Polska" niech głosi Niepodległa Polska w oparciu o program narodowy a wiec neutralnego kraju, współpracującego z wszystkimi krajami na świecie na takich samych zasadach, w taki sposób, by ta współpraca była korzystna dla Polski. Obecne i poprzednie ekipy polityczne kraju walczyły i walczą tylko o to aby podlizywać się swoim mocodawcom, że to oni są lepszymi nadzorcami nad swoimi niewolnikami. Niestety, ale tą pokrętną drogą maszeruje również wierchuszka tzw. RN z Winnickim na czele.
  Czołem Niepodległej Polsce, wolnej od szpiegów, karierowiczów, głupoty i zdrady.
 • C.D
  C.D. mojej oceny konferencji w sejmie n/t pokoju z dnia 21-10-17 w sejmie

  Panie Naczelny (bloger od Winnickiego), to chyba byliśmy na dwóch innych konferencjach?
  Naczelny buduje fałszywy obraz konferencji oraz fałszywy obraz Winnickiego. Byłem na tej konferencji i jestem innego zdania co Naczelny w kwestii dotyczącej konferencji. Zamiast lansować bufona, niedouczonego ,,narodowca" z RN, należy wymienić pozostałych prelegentów konferencji w dniu 21-10 w sejmie a wiec prof. A. Rażny, bardzo dobre wystąpienie, zgodne z prawdą, Adama Śmiecha jak zwykle mądre i wyważone, czy podobne prof. Śliwińskiego i Bojarskiego. Niestety, ale referat prof. Wielomskiego oraz jego małżonki to lata 90 - te. Inni na swoim poziomie.
  Pisze o Winnickim, że to bufon i bujający w obłokach działacz polityczny, który swoimi bezczelnymi wypowiedziami próbował atakować Rosję i gloryfikować NATO i USA. Wpadł w panikę, gdy A. Śmiech poprosił go aby upomniał się o więzionego od dwóch lat bez aktu oskarżenia dr. M. Piskorskiego. On oczernił go nazywając go ,,ambasadorem Rosji w Polsce". Tak mówił ,,narodowiec"? Zamiast bronić Polaka, on wypowiadał się tak samo jak propaganda reżimu banderowsko - syjonistycznego klanu w Polsce pod adresem M. Piskorskiego.
  Winnicki wypowiadał się też n/t mediów publicznych, wypowiedz kompletnie nie odpowiadające rzeczywistości czy polityki energetycznej co o której nie ma pojęcia lub nie chce mieć, woli nie iść pod prąd swoim mocodawcom. Wiedza jego o marksizmie i gender jest żadna, co skutecznie wytłumaczyła mu prof. A. Rażny.
  Wywnioskowałem, że Winnicki ma podobne poglądy co Macierewicz i przebiera nogami aby załapać się na listy pisuaru do sejmu w następnej kadencji. Niestety ale wokół tego polityka i jego kolegi Bosaka jest wiele niejasności jeśli chodzi o ich przeszłość co do tego z czego żyli na dobrym poziomie kilka lat temu w drogiej Warszawie, kto opłacał im lokale itd. Winnicki i Bosak nie są narodowcami to ewidentnie daje się wyczuć, gdy się ich słucha, zresztą poziom ich wiedzy politycznej z zakresu gospodarki, ekonomii, energetyki itp. jest na poziomie podstawówki.
  Zresztą zachowanie Winnickiego jako moderatora konferencji, to przypomniały mi się czasy niektórych młodych bufonów z MW, ci z pod ręki Giertychów jak Wierzejeski, Pawłowski, Parda itp. Pomyślałem sobie, że Winnicki miał ,,dobrą" szkołę Giertychów i to okazywał w stosunku np; do prof. Razny podczas tej konferencji.
  Także naczelny chyba ma etat w biurze poselskim Winnickiego, skoro pisze takie jednostronne a więc fałszywe sprawozdanie z tej konferencji.
  Dobrze by było gdyby Naczelny poprosił swojego mocodawce aby ten wytłumaczył się z ustalania trasy marszu niepodległości z roku 2014, gdzie minister MSWiA mówił, że on kazał spalić budkę przed ambasadą Rosji i , że trase marszu ustalana była w MSWiA.
 • @Wrzodak Z. 10:59:34
  Globalna mafia wie co robi.
  Potencjalnym jej wrogiem może być rucha Narodowy zniewolonego Narodu.
  Globalna mafia sama więc tworzy agenturalny "ruch narodowy" który ma przyciągać narodowców ale który jest prowadzony przez agentów globalnej mafii.
  To powtórka ze skutecznej strategii SB po wojnie gdy tworzono fałszywe agenturalne struktury podziemne by przyciągać autentycznych leśnych bandytów. To była skuteczna strategia.

  Polski Ruch Narodowy jest również w oczywisty sposób agenturalny.
  wystarczy wspomnieć rolę Giertycha w tym ruchu.

  Jednym słowem Naród Polski nie ma swojego przedstawicielstwa politycznego na scenie politycznej, podobnie jak naród Ukraiński gdzie 70% ludzi jest prorosyjskich i rosyjskojęzycznych.
  Ukraina i Polska to dyktatury zdrajców Narodowych przypudrowane na koszerną demokrację. Jak się kłócą to dobrze...wróg skłócony jest słabszy.
 • @Oscar 12:04:32
  Pełna zgoda.
 • @Oscar 12:04:32
  Masz rację. Ale samymi racjami nic się nie osiągnie.

  Na początek potrzeba stworzyć w konstytucji, możliwość działania prawdziwej równowagi władzy.

  Sama trójka, bez przedstawicieli narodu na scenie politycznej, to dramatycznie mało dla demokratycznego państwa.
 • @Oscar 12:04:32
  Skandaliczna groźba lwowskiego polityka! Ukraińcy będą bić Polaków za symbole Armii Krajowej! Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zapowiedział wczoraj, że do Polski nie będą wpuszczani Ukraińcy „zachowujący skrajnie antypolskie stanowisko”. „Ludzie, którzy ostentacyjnie zakładają mundury SS Galizien do Polski nie wjadą” oświadczył szef MSZ. Na reakcję ukraińskich czcicieli Bandery i ludobójczej OUN-UPA nie trzeba było długo czekać. Jak informuje portal kresy.pl, polityk neobanderowskiej partii Swoboda Jurij Michalczyszyn zagroził biciem Polaków, którzy będą nosić we Lwowie symbole Armii Krajowej. Miałby to być odwet za ewentualne udzielanie zakazów wjazdu na terytorium Polski osobom wymienionym przez ministra Waszczykowskiego. To nie pierwszy wyskok Michalczyszyna w tym stylu. Niedawno neobanderowiec popisał się pluciem na Orlęta Lwowskie nazywając je „polskimi okupantami Lwowa”, którzy „nielegalnie okupowali Zachodnioukraińską Republikę Ludową w 1919 roku i masowo zajmowali się zabijaniem Ukraińców”. Te bezczelne i kłamliwe wypowiedzi Michalczyszyna można by ignorować, gdyby nie wpisywały się one w oficjalną narrację, jaką przyjęło państwo ukraińskie czyniąc swoimi narodowymi bohaterami sprawców ludobójstwa na Polakach i domagając się stawiania pomników zbrodniczej OUN-UPA na terytorium RP. Ukraińcy pokazują dobitnie, że są dumni ze swojej rezuńskiej historii i gotowi po raz kolejny „rezać Lachów”. Polska nie może dłużej ignorować takich zachowań.

  Źródło: kresy.pl

  Ps..Niech Rząd Polski da sobie spokój z Ukrainą. Pomóc naszym rodakom a najlepiej sprowadzić do Ojczyzny, a Ukraina niech radzi sobie sama. Ukrainę trzeba poddać próbie jej siły przetrwania w konfrontacji z Rosją .Będąc neutralnym w tym sporze więcej zyskujemy niż tracimy.Wspomaganie Ukraińców nic nam nie da.Oni nigdy nie byli i nie będą dla Polski przychylni.To Judasze. Może porozmawiać z Putinem o posprzątaniu tego bałaganu jak to tak skutecznie robi w Iraku i Syrii (Amerykanie "nie mogli sobie poradzić”). Kwestię ukraińską powinno się uzgadniać wspólnie z Rosją – upa-ina to zbyt chaotyczny twór by istnieć. A my powinniśmy zamiast całować w dupę upowców rozmawiać i wspólnie działać z Rosjanami. Rządy mają do siebie to, że się zmieniają. Charakter ludzki nie. Potomkowie chorych z nienawiści sadystycznych prymitywów, pozostaną nimi nawet wówczas, kiedy przywdzieją garnitury i wsiądą do limuzyn.
 • @Oscar 12:04:32
  Niestety prawda jest taka, że działania MSZ ws. antypolskich ekscesów Ukraińców są pozorowane, natomiast polskim politykom obecnego rządu, udającym się na Ukrainę, nie przeszkadza, iż są witani czerwono-czarnymi barwami zbrodniarzy spod znaku tryzuba, co wielokrotnie już mieliśmy okazję obserwować. Akurat Waszczykowski to nie jest główny problem w relacjach z Ukrainą, jak nie on to kto inny będzie żyrował samobójcza politykę. Głównym problemem jest silne probanderowskie lobby w Polsce w połączeniu z tragiczną słabością intelektualną naszych "elit" niezdolnych nawet do jakiejkolwiek krytycznej refleksji. Że już nie wspomnę o wypracowaniu jakiejś realistycznej koncepcji podejścia do Ukrainy w miejsce bezmyślnego brnięcia giedroyciowsko-michnikową koleiną. Łapanki na ulicach i w lokalach Lviva, banderowcy rządowi urządzają. Z doświadczeń nadludzi III Rzeszy korzystają?

  https://zaxid.net/nichna_oblava_na_prizovnikiv_u_tsentri_lvova_n1440698
 • @Oscar 12:04:32
  Haniebna publikacja KUL! Ocaleni z Rzezi Wołyńskiej mają się wstydzić. Jeżeli ktokolwiek sądził, że wraz z nadaniem honorowego doktoratu gloryfikatorowi ludobójców z OUN-UPA Wiktorowi Juszczence wygaśnie słabość Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego do piewców neobanderyzmu, był w poważnym błędzie.

  Przed wakacjami wydawany przez KUL filozoficzny kwartalnik o nazwie ETHOS, którego grecka nazwa oznacza moralną prawość, prawy obyczaj, wydał teksty gloryfikatorów UPA, w tym najzacieklejszego z nich – Romana Drozda.
  W skandalicznym rozdziale zatytułowanym „KU PRZEZWYCIĘŻENIU WSTYDU I KRZYWDY. W 70. rocznicę rozpoczęcia akcji „Wisła” ” znajdujemy takie „perły”, m.in. Bohdan HALCZAK – „Między nacjonalizmem i odwetem a pragmatyzmem. Akcja „Wisła” w świetle idei polskiego egoizmu narodowego” czy wspomnianego R. Drozda, „Prawda i przebaczenie. Meandry dialogu polsko-ukraińskiego”. Cały numer poświęcony jest wstydowi i nie sposób nie odnieść wrażenia, że jego wydawcy chcą, aby ocalali z Rzezi Wołyńskiej wstydzili się tego, że nie pozwolili zabić się ukraińskim rezunom, albo tego, że z determinacją walczą o prawdę historyczną na temat ukraińskiego ludobójstwa na Polakach.
  Lektura tych tekstów jest porażająca. Drozd jako autorytet w polsko-ukraińskim dialogu przytacza Adama Michnika, aby następnie zrównać ofiary z katami i obarczyć stronę polską winą za zerwanie polsko-ukraińskich rozmów na temat mordów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.
  W tekście Bohdana Halczaka natomiast czytamy o przyczynach przeprowadzenia operacji Wisła: „Analiza instrukcji Ministerstwa Ziem Odzyskanych z 10 listopada 1947 roku pozwala jednoznacznie stwierdzić, ze cele akcji „Wisła” były zbieżne z ideą polskiego egoizmu narodowego. Celem akcji była szybka asymilacja ludności ukraińskiej w społeczeństwie polskim i tym samym likwidacja mniejszości ukraińskiej w Polsce”.
  O mordach dokonywanych przez Ukraińców autor ledwo wspomina, stwierdzając jednocześnie, iż były one pobocznym powodem do wysiedleń ukraińskiej ludności, ponieważ główny powód to polski egoizm narodowy.
  Szokujący jest nie tylko fakt, że w publikacji naukowej katolickiej uczelni znalazło się miejsce dla piewców banderyzmu, dalekich od pisania tekstów naukowych, a ograniczających się do serwowania prymitywnej propagandy opartej o Kłamstwo Wołyńskie, ale też że żaden z autorów nie ma wykształcenia filozoficznego nawet na poziomie licencjatu.
  Chyba najwyższy czas zorganizować akcję wzywającą wiernych Kościoła katolickiego do zaprzestania finansowania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, bo jak widać katolicki jest on tylko z nazwy, naukowy – również. Jeżeli jego naukowe czasopismo nakazuje ocalałym z Rzezi Wołyńskiej wstydzić się, iż nie pozwolili się zgładzić ukraińskim rezunom, albo że walczą o zachowanie historycznej prawdy o ukraińskim ludobójstwie dokonanym na Polakach, to nie powinna trafić do tej uczelni nawet jedna polska złotówka. Przybudówkę propagandową niech sobie opłacają sami Ukraińcy. - Anna Wiejak

  http://prawy.pl/60469-haniebna-publikacja-kul-ocaleni-z-rzezi-wolynskiej-maja-sie-wstydzic/

  Ps..Od lat już nie daję na tacę jak jest zbierane na KUL. KUL jest tak samo zażydzony jak Tygodnik Powszechny. Byłem wieloletnim członkiem przyjaciół KUL ale po doktoracie nadanym Juszczence dbam by żadna moja złotówka ta toto nie wpłynęła. Więcej, uważam, że po wyprodukowaniu takich absolwentów jak Blumsztajn i Hartman polscy podatnicy nie powinni być obciążani utrzymaniem tej "uczelni". Zaczęło się psuć, gdy Wojtyła został papieżem, a dramat nastąpił za T.W. "filozofa". Dodam jeszcze, że za pierwszej komuny na KUL szły tylko i wyłącznie matoły! Osobniki słabe, które zdawały sobie sprawę, że niskie wymagania na egzaminach wstępnych przebrną. To byli ci ludzie, którzy odpadliby byli z progu każdej innej uczelni. Debilowata szkoła, debilowata kadra i tacy sami studenci. Obecnie KUL to skarlały i podły rozsadnik nie tylko banderyzmu ale i gender oraz innych śmieci w postaci pseudonaukowych teorii. Ten cały KUL wraz z przewielebnym prof. Krąpcem wydali nie tylko przy pomocy ministra oświaty ale i przy pomocy złodziejskich mafiozów naftowych i węglowych Powszechną Encyklopedię Filozofii. Zwracam tylko uwagę na agencję handlową B. Kmiecik i męża Kmiecikowej Mariusza Mendziuka kapitana SB. Proszę posprawdzać resztę nazwisk. Aż kapie kryminałem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031