Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
261 postów 341 komentarzy

Sprawiedliwi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

,,Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest.'' - Ewangelia Mateusza 5;37

Prezydent Andrzej Duda znalazł się dziś dokładnie w tym samym punkcie historii, w którym ta, prawie 37 lat temu, postawiła generała Wojciecha Jaruzelskiego. Otrzymał on wtedy od Opatrzności jedyną, niepowtarzalną szansę, by stanąć po stronie własnego Narodu. Wybrał inną drogę, która przyniosła straszliwe skutki. Historia nigdy nie zapomni tego aktu zdrady.

W analogicznym położeniu znalazł się dziś prezydent A. Duda. W tym przełomowym momencie naszej historii może ustalić werdykt dziejowy i okazać się człowiekiem najwyższej próby i tym samym zapisać się złotymi zgłoskami, jako jeden z najodważniejszych przywódców swojego Państwa i Narodu. Czy zachowa się jak trzeba, czy też opowie się po stronie obozu zdrady i zaprzaństwa, ściągając na siebie niezmywalną hańbę i pogardę Polaków?

Żadne interpretacje tego rozstrzygnięcia ze strony oficjalnej propagandy, choćby ta wzniosla się nawet na wyżyny wirtuozerii kłamstwa,  czy też występowanie z apologią jego osoby, nie zmienią faktu sprzeniewierzenia się zasadom wierności Rzeczypospolitej Polskiej.

Jacek Boki 2 - 3 luty 2018 r.

 

Sprawiedliwi

https://www.youtube.com/watch?v=uDOqHzAqljw

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=N1R6NzmM78Y

Ryszard Gontarz - Komentarz do filmu ,,Sprawiedliwi''

W 1968 roku ukazał się film "Sprawiedliwi", który w świetle świadectw świadków i dokumentów ukazywał niezłomną postawę Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej. Film jeden jedyny raz wyemitowany w TVP dostał "pułkownika", czyli leżenie na półce.A zatem przypominamy go, ale już z uwspółcześnionym wstępem.

Białka - wyordowani bo pomagali Żydom

Z filmu Sprawiedliwi, można usłyszeć - w relacji Kazimierza Sidora - o tragedii w Białce. To tu 7 grudnia 1942 roku Niemcy rozstrzelali prawie 100 mieszkańców wioski, która pomagała licznej ludności żydowskiej ukrywającej się w lasach parczewskich. Po wymordowaniu ukrywających się Żydów, Niemcy zaczęli w okolicznych miejscowościach dochodzić, kto pomagał ukrywającym się. Mieszkańcy Białki nikogo nie wydali. Wszyscy mężczyźni między 12. a 60. rokiem życia zostali ustawieni przed miejscową szkołą w piątkach i kolejno wyprowadzani za szkołę i rozstrzeliwani. Kolejni, zorientowawszy się zaczęli uciekać. Niemcy strzelali do Polaków, "jak do kaczek". Następnie jeszcze dobijano tych, którzy leżąc we krwi jęczeli.

W tym czasie wszystkie dzieci, kobiety, dziadkowie zostali zebrani w szkole i pilnowani, by nie podchodzili do okien. Kiedy po rzezi mężczyzn, reszta mieszkańców została wypuszczona i zobaczyła pomordowanych mężów, braci, ojców... nie ma słów, by oddać ogrom bólu tych, którzy przeżyli; niektórzy żyją do dziś.

Warto dodać, że do dziś w Białce nie pojawiła się choćby najmniejsza delegacja przedstawicieli żydowskich, by choć na chwilę pochylić czoło przed tymi, którzy życie oddali za pomoc ich żydowskim braciom. Warto, by pan Gross odwiedził to miejsce!:

1. Kopiec usypany za szkołą, gdzie rozstrzeliwano kolejne piątki Polaków.

2. Widok na szkołę i okoliczny plac gdzie strzelano do rozbiegających się i uciekających Polaków. W oddali kopiec - pomnik.

3. Pamiątkowy pomnik przed szkołą z nazwiskami pomordowanych Polaków.

KOMENTARZE

 • @AUTOR
  Pozdrawiam . https://ciekawostkihistoryczne.pl/2011/10/24/wydala-na-smierc-setki-zydow-wziela-za-to-pieniadze-sama-byla-zydowka/#2
 • @Repsol
  No comment . https://www.youtube.com/watch?v=mHrW8xy24do
 • @Repsol 22:41:40
  Prof.Jerzy R. Nowak twierdzi, że Polska nadal jest miejscem w którym żydzi z Izraela zamierzają zlokalizować "nowy Izrael" gdyby stary został "zepchnięty do morza".
 • @Repsol 22:41:40
  Polaku, nie spodziewaj się wdzięczności od żyda, którego uratowałeś od śmierci z rąk Niemca ryzykując życiem swoim i swojej rodziny! Obsmaruje cię na cały świat, że to ty chciałeś go zabić, a Niemiec go uratował! Oto żydowska mentalność. W 1994 r. Hutu wymordowali około 1 miliona Tutsi w ciągu 100 dni. Próba nazwania tego ludobójstwem spotkała się z gwałtownym sprzeciwem Izraela. Dlaczego? Określenie ludobójstwo jest zastrzeżone dla żydów. Gdyby inne przypadki nazywać w ten sposób, to byłaby to degradacja mordów dokonanych na żydach. Przecież TYLKO ŻYDZI SĄ LUDŹMI! Reszta to goje! Ponawiam pytanie: Czy ktoś zna nazwisko chociaż jednego żyda który uratował Polaka przed Niemcami, Ruskimi lub żydami.
 • Kolejny film od J.Międlara!
  3 z kolei i "pomocy" wzajemnej ludzi w gettach.
  https://wprawo.pl/2018/02/02/18-czym-poza-biciem-zydow-trudzila-sie-zydowska-policja-getcie-kolejny-szokujacy-film-wideo-nr-3/
 • @trojanka 13:25:16
  Petycja do Dudy o podpis pod Ustawą przywracającą godność Polakom !

  https://bialykruk.pl/wydarzenia/petycja-do-prezydenta-andrzeja-dudy-o-podpisanie-ustawy-o-ipn-z-dn-26-stycznia-2018-r-podpisz-sie
 • @trojanka 13:32:40
  W sumie to żytki idąc w zaparte postawili pod ścianą męża żydówki...
  Bo się ta sprawa przedostaje (oby) do świadomości "zwykłego Polaka" i będzie się musiał jasno określić.
 • @trojanka 13:25:16
  Polacy ratowali żydów a w związku z tym mam pytanie: ILU POLAKÓW URATOWALI ŻYDZI ??. Jeżeli ktoś nie wie to odpowiem: ŻADNEGO!!. Żydzi masowo przechodzili na stronę Sowietów. Sporządzali listy Polaków przeznaczone do wywózki na Syberię w tym mojej rodziny, a już w trakcie wojny i w czasach stalinowskich katowali i mordowali Polaków. Jeden tylko Salomon Morel który zwiał do Izraela pod ochronę zamordował 1500 Polaków. Takich Morelów było tysiące!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031