Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
262 posty 345 komentarzy

Moje pytanie do włodarzy Elbląga

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wystarczy aby dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje - Edmund Burke

Pan prezydent miasta Elbląga Witold Wróblewski

Pan wiceprezydent miasta Elbląga Janusz Nowak

Pan Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Pruszak

Czy Pan prezydent i wiceprezydent miasta Elbląga oraz Pan przewodniczący Rady Miejskiej , partnerskiego miasta Tarnopol na obecnej Ukrainie, wydadzą Panowie wspólne oświadczenie potępiające organizowane przez władze Tarnopola i Lwowa, oficjalne obchody z okazji 75 rocznicy utworzenia kolaboranckiej, zbrodniczej ukraińskiej dywizji Waffen SS Galizien, które będą miały miejsce w obu tych miastach w najbliższą sobotę tj. 28 kwietnia, jak też we wszystkich pozostałych miastach Ukrainy?

Czy zaprotestują Panowie przeciwko temu, co będzie miało miejsce we Lwowie i Tarnopolu 28 kwietnia równie gorliwie, jak zaprotestowali Panowie nie tak dawno, przeciwko upamiętnieniu w Elblągu ofiar ludobójstwa OUN-UPA przez nadanie jednemu z rond w naszym mieście nazwy Rondo Ofiar ludobójstwa OUN – UPA, które według obu panów (prezydenta i wiceprezydenta miasta), nie tylko byłoby zniewagą wysublimowanej wrażliwości Ukraińców mieszkających w naszym mieście, ale również byłoby to rzekomo nawet nawoływaniem do nienawiści na tle narodowościowym? Natomiast najbliższe obchody ku czci SS Galizien, jakie będą miały miejsce w m.in. partnerskim mieście Elbląga jakim jest Tarnopol (większość radnych Tarnopola to członkowie partii Swoboda mera Serhija Nadała, analogicznie jak w przypadku mera Lwowa Andrija Sadowego. Pozostali radni obu tych miast, z wyjątkiem jednej osoby, to członkowie neonazistowskiego Prawego Sektora), jak rozumiem według obu panów, żadnych z warunków takiej samej zależności w stosunku do nas Polaków, nie spełniają w najmniejszym nawet stopniu. Tego dnia odbędzie się tam doroczny marsz ku czci dywizji Waffen-SS „Galizien”. Będę maszerować ludzie w mundurach SS, będą runy SS, trupie czaszki, emblematy dywizji galicyjskiej SS, banderowskie flagi i otwarcie faszystowskie hasła.

Hitlerowska gappa, a poniżej emblemat z symbolem SS Galizien

Dywizja ta, uznana została wyrokiem Trybunału Norymberskiego z 1946 roku, za jedną z najbardziej zbrodniczych formacji II wojny światowej. Odpowiedzialna jest za bestialskie ludobójstwo na polskich, żydowskich, ormiańskich, rosyjskich, a także na wielu sprawiedliwych Ukraińcach, mieszkańcach Kresów Południowo – Wschodnich II Rzeczypospolitej, jak również za pacyfikację cywilnej ludności Warszawy w czasie Powstania Warszawskiego, w tym za pierwszoplanowy udział w rzezi warszawskiej Woli, gdzie uczestniczyła w wymordowaniu ponad 60 tysięcy cywilnej ludności tej dzielnicy stolicy Polski oraz rzezi Czerniakowa.

Zbrodnie ludobójstwa dokonane przez członków tej ukraińskiej formacji zagłady w służbie III Rzeszy zgodnie z werdyktem Trybunału Norymberskiego, uznanego przez wszystkie cywilizowane państwa świata, w tym Polskę i prawo międzynarodowe, po dzień dzisiejszy, nie podlegają przedawnieniu. Wszyscy zaś, którzy w jakikolwiek sposób gloryfikują tą ludobójczą formację zagłady i jej członków, winni być według tego samego kanonu uregulowań prawnych, bezwzględnie ścigani za czczenie zbrodniarzy i propagowanie zbrodniczej ideologii nazistowskiej i zbrodniczych formacji zagłady III Rzeszy, gdziekolwiek to czynią.

Tarnopol- pomnik ku czci Waffen SS Galizien w miejskim parku Topilcze. W ubiegłym roku odbył się w Tarnopolu największy na całej Ukrainie festiwal ku czci zbrodniczych formacji SS. W tym roku z okazji 75 rocznicy powstania SS Galizien będzie miała miejsce w Tarnopolu jeszcze większa feta z tej okazji, niż w roku ubiegłym. Ale jak widać włodarzom Elblaga snu to bynajmniej z oczu nie spędza. Partnerstwo z ukraińskimi banderowcami i esesmanami ponad wszystko. Taka jest mądrość etapu.

Rozpoznana po wojnie przez świadka czwórka ukraińskich SS-manów z 14 dywizji SS Galizien uczestniczyła w egzekucjach Polaków i Żydów m.in. w Chodaczowie. Takich herojów będzie się czciło już w najbliższą sobotę we Lwowie i partnerskim mieście Elbląga Tarnopolu, co jednak nie wywołuje z tego powodu u włodarzy mojego miasta jakichś moralnych rozterek. Natomiast wielki niepokój wzbudza u prezydenta Elbląga Witolda Wroblewskiego coś zupełnie innego, a mianowicie inicjatywa upamiętnienia w naszym mieście polskich ofiar tych ukraińskich wzorów bohaterstwa.

Tak więc biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty zwracam się do Panów z pytaniem, które brzmi: Jakie stanowisko zajmiecie Panowie w związku z tak haniebnym postępowaniem władz partnerskiego wobec Elbląga Tarnopola, nie liczących się z żadnymi uczuciami narodu polskiego i mieszkańców naszego miasta, urządzając huczne obchody na cześć ludobójców z dywizji Waffen SS Galizien, której członkowie mają na sumieniu, życie bestialsko pomordowanych przez nich dziesiątek tysięcy niewinnych ludzi? Czy wyciągniecie Panowie z tego faktu jakieś wnioski, czy też uznacie, że nic się nie stało, zamiatając jak to macie w zwyczaju całą sprawę pod ,,dywan’’. Nadmieniam, że powoływanie się przy tym na rzekomą niemożność zajęcia przez Panów stanowiska w tej sprawie i potępienia tychże zbrodniarzy oraz ich obecnych protoplastów gloryfikujących nazistowskich zbrodniarzy i najbardziej ludobójczą formację czasów drugiej wojny światowej, powołując się przy tym na względy moralne, jest w tej akurat kwestii rzeczą całkowicie amoralną i nie na miejscu, biorąc pod uwagę, ogrom pomordowanych przez tych zbrodniarzy ofiar, a także uczucia rodzin tych, którzy cudem przeżyli zagładę zgotowaną im przez członków tej dywizji .

Z poważaniem

Jacek Boki

Elbląg 23 kwiecień 2018 r.

Źródła:

Obłuda Adamowicza i spółki

http://mysl-polska.pl/1541

Rondo ofiar ukraińskich nacjonalistów powstanie? Prezydent: To nie jest dobry pomysł

https://www.info.elblag.pl/37,53819,Rondo-ofiar-ukrainskich-nacjonalistow-powstanie-Prezydent-To-nie-jest-dobry-pomysl.html

We Lwowie prezentowano broń i mundury Waffen SS Galizien z okazji 75 rocznicy powstania dywizji

https://kresy.pl/wydarzenia/we-lwowie-prezentowano-mundury-i-uzbrojenie-waffen-ss-galizien-foto/

Władze zorganizowały konkurs dla dzieci z okazji 75 rocznicy powstania SS Galizien

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/lwow-panstwowe-wladze-zorganizowaly-konkurs-dla-mlodziezy-z-okazji-75-lecia-ss-galizien/

Tarnopol czci zbrodniarzy

https://kresy.pl/wydarzenia/tarnopol-czci-zbrodniarzy/

Honory dla zbrodniarzy z SS Galizien w Tarnopolu

http://wsercupolska.org/wsp1/index.php/pwm/505-honory-dla-zbrodniarzy-z-ss-galizien-w-tarnopolu-

https://www.facebook.com/vadim.lukashevich.7/videos/1115663858573645/

W Tarnopolu odbędzie się festiwal SS

https://holicin.livejournal.com/13125267.html

W Tarnopolu oblano farbą pomnik SS „Galizien”

https://www.magnapolonia.org/w-tarnopolu-oblano-farba-pomnik-ss-galizien/

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • Widocznie panom włodarzom waszego miasta,pasują takie uroczystości w bratnich dla nich miastach.
  Może zostali zaproszeni na te uroczystości i haftują koszulki na tę okazję.

  Lwów 1943 rok,uroczysty marsz ochotników i oddanie hołdu przed hitlerowskimi władzami.
  https://youtu.be/BbssFujpbzs
  i tak do tej pory świętują.
  https://youtu.be/uFU6Ocn9mAk

  Może przy najbliższych wyborach czas pożegnać to towarzycho....i powiedzieć pewne słowo, niekoniecznie cenzuralne.
  albo posłać do nich Nazira???

  Cytat z Nazira:
  Polskie k…wy skończycie, jak na Wołyniu. Zaj…ę was, je…ne Polaki” – groził. „Ubiję, jak na Wołyniu.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/lublin-ukrainiec-ktory-grozil-powtorka-z-wolynia-pozostanie-bezkarny/
 • Są jeszcze Polacy w Polsce!!
  https://www.facebook.com/groups/120434925260509/permalink/161852027785465/
 • Jeden wielki błąd Akcji Wisła!!
  Trzeba było nie przesiedlać Ukraińców na Ziemie Odzyskane, lecz kopa w cztery litery i do USRR!
 • @trojanka 23:32:57
  Nazir i oni się uściskają, bo to jedna nacja.
 • @trojanka 23:35:26
  5*

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031