Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
240 postów 268 komentarzy

Lwów: hieny cmentarne okradają groby polskich żołnierzy!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Łupy” sprzedają na „pchlim targu”- z dziejów najnowszych wyższej kultury ukraińskiej

W okolicach Lwowa nieznani sprawcy rozkopali i sprofanowali ponad trzydzieści miejsc, gdzie spoczywają polscy żołnierze walczący z najeźdźcami we wrześniu 1939 roku.

- W okolicach Lwowa nieznani sprawcy rozkopali i sprofanowali ponad trzydzieści miejsc, gdzie spoczywają polscy żołnierze walczący z najeźdźcami we wrześniu 1939 roku. – W sumie (rozkopano groby – red.) około tysiąca osób. Nie mamy możliwości ekshumowania ich szczątków. Te groby są rozkopywane, ograbiane ze wszystkiego – powiedział komentując sprawę dla „Naszego Dziennika” dr Leon Popek, naczelnik Wydziału Kresowego w Biurze Poszukiwań i Ekshumacji IPN. Dodał, że wszystkie znalezione przez hieny cmentarne artefakty zostają potem sprzedawane na pchlim targu. Niejednokrotnie ich nabywcami są polscy turyści, którzy „w dobrej wierze kupują pamiątki, polskie orzełki z koroną, guziki od płaszczy wojskowych, nieśmiertelniki”.

Na temat haniebnego procederu wypowiedzieli się w rozmowie z gazetą również mieszkający we Lwowie Polacy. Zwracają oni uwagę, że takie działania mają miejsce w okolicach Lwowa od co najmniej kilku lat, ponieważ to właśnie tam znajduje się zdecydowana większość mogił polskich żołnierzy Września 1939.

Według dr. Popka „w niektórych wsiach na Ukrainie jest po kilkudziesięciu tzw. czarnych archeologów”. – Po „odkryciu” mogiły informacja szybko się rozchodzi wśród szabrowników i po miesiącu jest ona „wyczyszczona” – podkreślił historyk.

Źródła:

Lwów: hieny cmentarne okradają groby polskich żołnierzy! „Łupy” sprzedają na „pchlim targu”

http://www.bibula.com/?p=102886

https://www.pch24.pl/lwow--hieny-cmentarne-okradaja-groby-polskich-zolnierzy--lupy-sprzedaja-na-pchlim-targu,61757,i.html

KOMENTARZE

  • Hieny cmentarne?
    Banderowcy to patrioci - którzy nie zaprzestają walki z Polakami - gdy ci są już przemienieni przez czas i ziemię - w garść kości.
  • @demonkracja 13:37:13
    Nazwać ich dzikimi, to byłby komplement!
    To zombie!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

TAGI