Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
263 posty 368 komentarzy

Uroczyste otwarcie Ronda Obrońców Birczy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kto trzęsie drzewem prawdy, temu padają na głowę obelgi i nienawiść. - Konfucjusz

Dziś, około godziny 12:30 zatelefonował do mnie przewodniczący rady miejskiej miasta Elbląga Pan Marek Pruszak i poinformował, że jest już oficjalna zgoda na otwarcie ronda imienia Obrońców Birczy.

Uroczyste otwarcie Ronda Obrońców Birczy nastąpi w sobotę 13 października, o godzinie 12:00. Niebawem rozpoczną się także prace na rondzie. Zostanie tam umieszczony m.in. duży granitowy głaz pamiątkowy, a także stosowna tablica z napisem ,,Rondo Obrońców Birczy''. Pod głazem zostanie umieszczona niewielka urna z ziemią pochodzącą z kwatery wojskowej cmentarza w Birczy, gdzie spoczywają jej bohaterscy obrońcy, żołniere Wojska Polskiego, milicjanci i członkowie lokalnej samoobrony, polegli w walce z bandami OUN - UPA w latach 1944 - 1947, w obronie miasteczka i jego mieszkańców oraz uciekinierów z wielu pobliskich miejscowości, którzy znaleźli w Birczy swoje ocalenie przed straszliwą śmiercią z rąk banderowskich potworów.

Pragnę, jako jeden z wnioskodawców tej inicjatywy z całego serca podziękować wszystkim blogerom i czytelnikom portalu neon24.pl, za wszelkie wsparcie, którego udzielali nam przez cały ten czas zmagań, najpierw z władzami Elbląga, a potem IPNem i wojewodą Warmińsko - Mazurskim o ostateczną zgodę na godne upamiętnienie Polskich ofiar ludobójstwa dokonanego na Kresach II Rzeczypospolitej  i obecnych ziemiach południowo - wschodniej Polski przez ukraińskie formacje zagłady w służbie III Rzeszy, takie jak OUN - UPA, Waffen SS Galizien, ukraińską policję pomocniczą i wiele innych.

Wszystkich blogerów i czytelników oraz właściciela portalu neon24.pl Pana Ryszarda Oparę, dzięki któremu dysponujemy możliwością nieskrępowanego pisania prawdy bez cenzury i stosowania poprawności politycznej, o straszliwym ludobójstwie dokonanym na naszych rodakach w latach 1939 - 1950 na Kresach Południowo - Wschodnich przez banderowskie formacje zagłady, już dziś  SERDECZNIE ZAPRASZAM do Elbląga na uroczystości otwarcia Ronda Obrońców Birczy, które odbędą się na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Legionów w sobotę 13 października, o godzinie `12 w południe.

Z wyrazami nieopisanej wdzięczności i najwyższego szacunku dla Wszystkich Państwa

                                                               Jacek Boki

KOMENTARZE

 • Autor
  Wspaniale! Zycze udanej uroczystosci !
 • @Jacek Boki
  Dzięki za walkę o prawdę . Salut.
 • @Jacek Boki
  Przesyłam abecadło Kresowe .Pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • Słowa uznania i szacunku dla Pana i radnych Elbląga , którzy poparli tę inicjatywę.
  Mam nadzieję, że ci Radni pozostaną dalej na swoich funkcjach oraz że uda Wam się zmienić prezydenta and company.
  Tylko żal, że w prawie swoim kraju, trzeba toczyć jakieś batalie o upamiętnienie ludzi, którzy ratowali swoich Rodaków przed banderowską zwyrodniałą dziczą!
  Dobrze, że są jeszcze tacy Polacy jak Pan,ksiądz Tadeusz Isakowicz Zaleski prof.Osadczy, prof.Zapałowski, prof. Paź,pani dr Kulińska, Pan Wojewoda Czarnek i wielu działaczy kresowych Pan Z.Kogucik np.
  I nieoceniona pani Kasia!
  https://www.facebook.com/groups/120434925260509/?ref=group_header

  Szczerze i serdecznie pozdrawiam
  Trojanka -Helena
 • Bez problemu z radnymi Kijowa??
  http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ulica-dowodcy-upa-romana-szuchewycza-oficjalnie-zatwierdzona-radnych-kijowa/


  za skribh.wordpress.com
  ULICA DOWÓDCY UPA ROMANA SZUCHEWYCZA OFICJALNIE ZATWIERDZONA PRZEZ RADNYCH KIJOWA

  1 czerwca 2017|3
  Roman Szuchewycz był głównodowodzącym Ukraińskiej Powstańczej Armii, odpowiedzialnej za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

  Rada miejska Kijowa podjęła na dzisiejszym posiedzeniu decyzję o zmianie nazwy prospektu Generała Watutina na prospekt Romana Szuchewycza. Za uchwałą głosowało 69 radnych. Podczas głosowania na sali był obecny syn Romana Szuchewycza, Jurij, obecnie deputowany ukraińskiego parlamentu. Radni uczcili swoją decyzję banderowskimi okrzykami „Sława Ukrainie – Herojam Sława!”.

  Roman Szuchewycz był głównodowodzącym Ukraińskiej Powstańczej Armii, odpowiedzialnej za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Zginął w 1950 roku pod Lwowem zastrzelony przez żołnierzy sowieckich.

  Przypomnijmy, że przemianowanie prospektu Watutina na Szuchewycza zapowiadano już rok temu. Plan uhonorowania Romana Szuchewycza, głównodowodzącego UPA odpowiedzialnego za zbrodnie popełnione na Polakach, a także lidera OUN-B i UPA, Stepana Bandery, były osobistym projektem i inicjatywą szefa Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, Wołodymyra Wiatrowycza. Nagłaśniał on tę akcję i mobilizował mieszkańców Kijowa, by poparli tę inicjatywę
 • Pytam ! gdzie są Talbot ! Husky ! ????
  Jak o ludobójstwie ukraińców na Polakach to Talbot Husky dziwnym trafem tych żydowskich propagandzistów NIE MA !

  WOŁYŃ dla żydostwa to temat tabu !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 10:18:30
  http://antykomunista.neon24.pl/post/133799,wolyn
  http://antykomunista.neon24.pl/post/133114,najwiekszy-osrodek-wolynskiej-samoobrony
  http://antykomunista.neon24.pl/post/132297,pis-odpowiedzialo-ukraincom-na-list-w-sprawie-wolynia

  Chcesz wiecej ?
 • Autor
  Wielkie gratulacje i podziękowania!
 • @trojanka 23:15:12
  Szok! Hasło zbrodniarzy oficjalnym pozdrowieniem ukraińskiego wojska i policji. Hasło zbrodniarzy z OUN-UPA jest oficjalnym pozdrowieniem ukraińskiego wojska i policji. Tak zdecydował ukraiński parlament. Rada Najwyższa Ukrainy przegłosowała, że oficjalnym pozdrowieniem sił wojskowych i policyjnych będzie okrzyk „Sława Ukrainie” oraz odpowiedź „Bohaterom sława”. Projekt ustawy wprowadzającej to hasło złożył w parlamencie Petro Poroszenko. Poparło go 271 z 450 parlamentarzystów. Nasi sławni przodkowie mogli o tym tylko marzyć! Święte dla każdego Ukraińca słowa „Chwała Ukrainie-chwała bohaterom!” od teraz są oficjalnym powitaniem Sił Zbrojnych Ukrainy. Dziękuję deputowanym, którzy podjęli tę historyczną decyzję, popierając mój projekt napisał prezydent Ukrainy na Twitterze. Pozdrawiam wszystkich wojskowych. Chwała Ukrainie! dodał.

  Decyzję ukraińskiego parlamentu skrytykował były premier Leszek Miller.

  Banderowskie hasła: „Sława Ukrainie” i „Bohaterom sława” decyzją ukraińskiego parlamentu stały się oficjalnym powitaniem w wojsku i policji. Projekt ustawy złożył prezydent Poroszenko. Ukraina wykonała kolejny krok na drodze przejmowania tradycji i symboli zbrodniczej UPA napisał na Twitterze Leszek Miller.


  Ps..Ukraina już tę UPOwską tradycję przejęła. Tym co się dzieje na Ukrainie powinna się zająć grupa państw: Polska, Węgry, USA i przedstawiciel UE. To ukraińskie szaleństwo doprowadzi do lokalnych konfliktów zbrojnych z Polską i Węgrami. Lumpen politycy ukraińscy idą w jawny faszyzm rodem z IIWŚ. To ostatni moment by powiedzieć Ukrainie STOP. Są na Ukrainie siły, którym się marzy otwarcie frontu z Polską i Węgrami. Ciągłe pitolenie o rosyjskich agentach, którzy niszczą przyjaźń polsko - ukraińską, to po prostu komedia. Ukraińcy dostają na łeb od rozkręconego nacjonalizmu. A my im włazimy bez wazeliny. Polska powinna zablokować wszelkie europejskie aspiracje spadkobiercom pedała/cioty Bandery i żadnej współpracy. Banderowska Ukraina znowu wkroczyła na mroczną drogę, a to niczego dobrego jej nie przyniesie. Dalej popierajcie potomków zbrodniarzy. To wam na głowę wejdą. Nienawidzę Ukraińców i mam wielki żal do rządu, że wpuścili ich do Polski. To jeden z najpodlejszych narodów na świecie! Zdradziecki, zawistny, złodziejski i przede wszystkim morderczy. To ilu już Ukrów wpuścił PiS 3 miliony czy więcej? Język ukraiński jest już powszechny na polskich ulicach, chodzą grupkami, podobnie jak nachodźcy w Europie Zachodniej. Ukraińcy wezmą przykład ze swych bohaterów z UPA, to tylko kwestia czasu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031