Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
263 posty 369 komentarzy

Kresowiacy idą razem z Konfederacją

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nareszcie przedstawiciele Kresowian stają do batalii przeciwko magdalenklowemu układowi zdrady narodowej, zarówno o sprawy Kresów i kresowian, ale nade wszystko do walki o Polskę

Prawie rok temu w rozmowie telefonicznej z Panią profesor Lucyną Kulińską przekonywałem, że Kresowianie powinni przestać już liczyć na to, że jakakolwiek partia obecnego układu władzy w Polsce, kiedykolwiek stanie w obronie interesów Kresowian, Kresów i kwestii twardego stanięcia na gruncie pełnej prawdy dotyczącej ukraińskiego ludobójstwa, dokonanego na naszych rodakach, zamieszkujących kolebkę polskiej państwowości, jaką były ziemie kresowe II Rzeczypospolitej, w latach drugiej wojny światowej i w kilka lat po jej zakończeniu. Powiedziałem wówczas do Pani profesor, że przedstawiciele kresowian i wszystrkich środowisk kresowych w naszym kraju, powinni sami się zorganizować i stanąć do wyborczych zmagań już bez dalszego oglądania się na kogokolwiek, tj. na żadną partię, które przypominają sobie o nich jedynie przed kolejnymi turami wyborów, czy to samorządowych, parlamentarnych i europejskich, by w chwilę po ich zakończeniu zapomnieć o tym, że w ogóle istnieją jacyś kresowianie i ich problemy. Dlatego jest już koniecznością nie cierpiącą dalszej zwłoki, by przedstawiciele kresowian sami stanęli do wyborczej walki o odzyskanie Polski, gdyż jak mówi stare przysłowie, że jeśli ktoś chce na kogoś liczyć w jakiejkolwiek sprawie, winien liczyć wyłącznie na siebie i swoje własne siły.

Pamiętam jak Pani profesor zapytała mnie wtedy.. ,,A kto na nas zagłosuje?''Odpowiedziałem, że zagłosują wszyscy polscy patrioci, dla których sprawa polskich Kresów to nie jest banał, o którym przypominają sobie od swięta raz do roku 11 lipca. Nawet jeśli będzie to na początku nawet niewielki wynik dający choćby kilka mandatów poselskich, to w dłuższej perspektywie, będzie to dobry prognostyk, dający podstawę do realnej nadziei, na ostateczną eliminację obecnego bandyckiego systemu władzy, jaki zafundowano nam wszystkim w 1989 roku. W końcu kropla drąży skałę, a najbardziej nawet cicha woda, gdy nadejdzie dogodny moment dziejów potrafi zmieść nawet wielotonowe głazy, jak spiewał o tym kiedyś proroczo w swoim wielkim przeboju jeden z wielkich synów Polskich Kresów, lwowianin Zbigniew Kurtycz.

A dziś, niespowanie dla obecnego układu, znakomity wynik wyborczy Grzegorza Brauna w Gdańsku, wprawił obecne, antypolskie elity w stan nie tyle niepokoju, co prawdziwego przerażenia, że oto niespodziewanie dla nich, wyrosła im pod nosem siła, która może pewnego dnia zmieść ich rządy w Polsce z powierzchni ziemi. Czego przykładem był przed kilkoma dniami program w Polsacie, gdzie przedstawiciel PiS, wraz jakimś posłem z PO i szefem trockistowskiej partii Razem, czyli Zandbergiem, niemal krzyczeli, że trzeba tych faszystów w jakiś sposób zatrzymać, usunąć, bo inaczej oni usuną nas.

I wczoraj nasze długie oczekiwanie zostało nagrodzone. Niespodziewanie bowiem w panującym dotąd od 30 lat tunelu nieprzeniknionych ciemności, nagle zajaśniał płomień światła, który wierzę w to mocno, rozbłyśnie pełnym blaskiem rodzącej się nowej gwiazdy, niosącej prawdziwą nadzieję na odrodzenie naszej Ojczyzny i Naszego Narodu, abyśmy okazali się godnymi naszych przodków, którzy kiedyś nie szczędząc swoich sił i zycia stworzyli dla nas nasze prawdziwe i jedyne miejsce na ziemi, jakim jest Nasz dom zwany Polską! ( J.B)

W czwartek w Sejmie odbyła się konferencja prasowa, na której oficjalnie ogłoszono przystąpienie nowych środowisk do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy, w tym przedstawicieli środowisk kresowych.

Na konferencji z udziałem prezesa Ruchu Narodowego Roberta Winnickiego oraz prezesa partii KORWiN Janusza Korwin-Mikkego pojawili się dr Lucyna Kulińska oraz profesorowie Władysław Osadczy i Andrzej Zapałowski. Jak powiedział Robert Winnicki, dr Kulińska będzie startować do Europarlamentu z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego, prof. Osadczy z okręgu lubelskiego a prof. Zapałowski z okręgu podkarpackiego.

Przyszli kandydaci wygłosili krótkie oświadczenia, w których uzasadnili zamiar dołączenia do Konfederacji i startu w wyborach do PE. Według Lucyny Kulińskiej walka o honor Polaków jest obecnie „zadaniem pierwszej wagi”.

Zarówno w Europie jak i na świecie zaczęto Polską gardzić i to jest ten moment, w którym wszyscy z prawa i z lewa powinni zacząć walczyć zarówno w mediach, jak i w innych miejscach o to, aby Polacy jako wielki historyczny naród odzyskali swoje miejsce i swoją godność. Polacy nie mogą się dowiadywać o ważnych sprawach ich dotyczących od obcych polityków i na konferencjach, których sami nie urządzają. – mówiła Kulińska. Jej zdaniem należy zmobilizować Polaków do tego, aby „nie schylali głowy przed obcymi a byli dumni z tego, ze wszystkich osiągnięć”. O to będę walczyć! – zapowiedziała.

Andrzej Zapałowski skupił się w swoim oświadczeniu na sprawach obronności. „Polityka obecnego rządu, jak i poprzednich w zakresie bezpieczeństwa opiera się zasadniczo o czynniki zewnętrzne – o Unię Europejską, która tak naprawdę nie wiemy, jaka będzie za parę miesięcy oraz o pakt, który jest paktem polityczno-wojskowym (…) i który także może nie w pełni gwarantować nam bezpieczeństwa. Dlatego należy już teraz oprzeć nasze bezpieczeństwo na własnych siłach oraz o współpracę w tej części Europy”. – uznał naukowiec przypominając, że Polska od 10 lat nie ma doktryny obronnej.

Zdaniem Włodzimierza Osadczego obecność przedstawicieli środowisk kresowych w Konfederacji wynika z troski o obszar pamięci. Według niego środowiska kresowe są wyczulone na pamięć historyczną i „bardzo mocno przeżywają te gwałty, które czyni się na pamięci historycznej”. Profesor przypomniał przy tym to, „co działo się z ustawą o IPN”. Zapewniał, że środowiskom kresowym „zależy na uczciwych, dobrych relacjach z naszymi wschodnimi sąsiadami”, jednak uznał, że „te relacje nie mogą być normalne i będą cały czas się pogarszały”. Powołał się przy tym na przykład ukrywania przez władze ukraińskie posągów lwów na Cmentarzu Orląt we Lwowie. Prof. Osadczy przekonywał także, że kojarzenie środowisk kresowych z „zaściankiem, sentymentem, jakąś postawą wsteczną” jest poglądem błędnym.

https://www.youtube.com/watch?v=PVNfcKpXJ24

W trakcie konferencji ogłoszono także przystąpienie Akademii Patriotów i Stowarzyszenia Zdrowy Rozsądek z Wrocławia do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Dr. Lucyna kulińska - Dlaczego polskie elity nie uczą się na błędach?

https://www.youtube.com/watch?v=D7l1BIgnmUQ&fbclid=IwAR1EzTakunMNYRaIWuy_vIXFeqBxhT0xNOTbZqpb7jqPR2FEz_e4kCI0I_Q

Bezpieczeństwo narodowe gwarantem suwerenności | dr hab. Andrzej Zapałowski

https://www.youtube.com/watch?v=k1xsRLdvvIU

Źródła:

Przedstawiciele Kresowian na listach Konfederacji. Mocne słowa kandydatów w Sejmie [+VIDEO]

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/przedstawiciele-kresowian-na-listach-konfederacji-mocne-slowa-kandydatow-w-sejmie-video/

Prof. Osadczy, prof. Zapałowski i dr Kulińska wystartują do PE z list Konfederacji

https://kresy.pl/wydarzenia/prof-osadczy-prof-zapalowski-i-dr-kulinska-startuja-do-pe-z-list-konfederacji/

KOMENTARZE

 • @Jacek Boki
  Mają mój głos . Magdalenkowym sprzedawczykom , no pasaran . Salute https://www.youtube.com/watch?v=GzAGSBOMsI4 5*
 • Autor
  Świetna decyzja.
  Dokładnie na czas.
 • Do ustawy o IPN doprowadził Kukiz
  Niestety w wielu innych sprawach jego posłowie pełnili funkcje użytecznych glupków za wspólne uraanie przeciw Konstytucji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TAGI