Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
182 posty 123 komentarze

Kresowiacy idą razem z Konfederacją

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nareszcie przedstawiciele Kresowian stają do batalii przeciwko magdalenklowemu układowi zdrady narodowej, zarówno o sprawy Kresów i kresowian, ale nade wszystko do walki o Polskę

Prawie rok temu w rozmowie telefonicznej z Panią profesor Lucyną Kulińską przekonywałem, że Kresowianie powinni przestać już liczyć na to, że jakakolwiek partia obecnego układu władzy w Polsce, kiedykolwiek stanie w obronie interesów Kresowian, Kresów i kwestii twardego stanięcia na gruncie pełnej prawdy dotyczącej ukraińskiego ludobójstwa, dokonanego na naszych rodakach, zamieszkujących kolebkę polskiej państwowości, jaką były ziemie kresowe II Rzeczypospolitej, w latach drugiej wojny światowej i w kilka lat po jej zakończeniu. Powiedziałem wówczas do Pani profesor, że przedstawiciele kresowian i wszystrkich środowisk kresowych w naszym kraju, powinni sami się zorganizować i stanąć do wyborczych zmagań już bez dalszego oglądania się na kogokolwiek, tj. na żadną partię, które przypominają sobie o nich jedynie przed kolejnymi turami wyborów, czy to samorządowych, parlamentarnych i europejskich, by w chwilę po ich zakończeniu zapomnieć o tym, że w ogóle istnieją jacyś kresowianie i ich problemy. Dlatego jest już koniecznością nie cierpiącą dalszej zwłoki, by przedstawiciele kresowian sami stanęli do wyborczej walki o odzyskanie Polski, gdyż jak mówi stare przysłowie, że jeśli ktoś chce na kogoś liczyć w jakiejkolwiek sprawie, winien liczyć wyłącznie na siebie i swoje własne siły.

Pamiętam jak Pani profesor zapytała mnie wtedy.. ,,A kto na nas zagłosuje?''Odpowiedziałem, że zagłosują wszyscy polscy patrioci, dla których sprawa polskich Kresów to nie jest banał, o którym przypominają sobie od swięta raz do roku 11 lipca. Nawet jeśli będzie to na początku nawet niewielki wynik dający choćby kilka mandatów poselskich, to w dłuższej perspektywie, będzie to dobry prognostyk, dający podstawę do realnej nadziei, na ostateczną eliminację obecnego bandyckiego systemu władzy, jaki zafundowano nam wszystkim w 1989 roku. W końcu kropla drąży skałę, a najbardziej nawet cicha woda, gdy nadejdzie dogodny moment dziejów potrafi zmieść nawet wielotonowe głazy, jak spiewał o tym kiedyś proroczo w swoim wielkim przeboju jeden z wielkich synów Polskich Kresów, lwowianin Zbigniew Kurtycz.

A dziś, niespowanie dla obecnego układu, znakomity wynik wyborczy Grzegorza Brauna w Gdańsku, wprawił obecne, antypolskie elity w stan nie tyle niepokoju, co prawdziwego przerażenia, że oto niespodziewanie dla nich, wyrosła im pod nosem siła, która może pewnego dnia zmieść ich rządy w Polsce z powierzchni ziemi. Czego przykładem był przed kilkoma dniami program w Polsacie, gdzie przedstawiciel PiS, wraz jakimś posłem z PO i szefem trockistowskiej partii Razem, czyli Zandbergiem, niemal krzyczeli, że trzeba tych faszystów w jakiś sposób zatrzymać, usunąć, bo inaczej oni usuną nas.

I wczoraj nasze długie oczekiwanie zostało nagrodzone. Niespodziewanie bowiem w panującym dotąd od 30 lat tunelu nieprzeniknionych ciemności, nagle zajaśniał płomień światła, który wierzę w to mocno, rozbłyśnie pełnym blaskiem rodzącej się nowej gwiazdy, niosącej prawdziwą nadzieję na odrodzenie naszej Ojczyzny i Naszego Narodu, abyśmy okazali się godnymi naszych przodków, którzy kiedyś nie szczędząc swoich sił i zycia stworzyli dla nas nasze prawdziwe i jedyne miejsce na ziemi, jakim jest Nasz dom zwany Polską! ( J.B)

W czwartek w Sejmie odbyła się konferencja prasowa, na której oficjalnie ogłoszono przystąpienie nowych środowisk do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy, w tym przedstawicieli środowisk kresowych.

Na konferencji z udziałem prezesa Ruchu Narodowego Roberta Winnickiego oraz prezesa partii KORWiN Janusza Korwin-Mikkego pojawili się dr Lucyna Kulińska oraz profesorowie Władysław Osadczy i Andrzej Zapałowski. Jak powiedział Robert Winnicki, dr Kulińska będzie startować do Europarlamentu z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego, prof. Osadczy z okręgu lubelskiego a prof. Zapałowski z okręgu podkarpackiego.

Przyszli kandydaci wygłosili krótkie oświadczenia, w których uzasadnili zamiar dołączenia do Konfederacji i startu w wyborach do PE. Według Lucyny Kulińskiej walka o honor Polaków jest obecnie „zadaniem pierwszej wagi”.

Zarówno w Europie jak i na świecie zaczęto Polską gardzić i to jest ten moment, w którym wszyscy z prawa i z lewa powinni zacząć walczyć zarówno w mediach, jak i w innych miejscach o to, aby Polacy jako wielki historyczny naród odzyskali swoje miejsce i swoją godność. Polacy nie mogą się dowiadywać o ważnych sprawach ich dotyczących od obcych polityków i na konferencjach, których sami nie urządzają. – mówiła Kulińska. Jej zdaniem należy zmobilizować Polaków do tego, aby „nie schylali głowy przed obcymi a byli dumni z tego, ze wszystkich osiągnięć”. O to będę walczyć! – zapowiedziała.

Andrzej Zapałowski skupił się w swoim oświadczeniu na sprawach obronności. „Polityka obecnego rządu, jak i poprzednich w zakresie bezpieczeństwa opiera się zasadniczo o czynniki zewnętrzne – o Unię Europejską, która tak naprawdę nie wiemy, jaka będzie za parę miesięcy oraz o pakt, który jest paktem polityczno-wojskowym (…) i który także może nie w pełni gwarantować nam bezpieczeństwa. Dlatego należy już teraz oprzeć nasze bezpieczeństwo na własnych siłach oraz o współpracę w tej części Europy”. – uznał naukowiec przypominając, że Polska od 10 lat nie ma doktryny obronnej.

Zdaniem Włodzimierza Osadczego obecność przedstawicieli środowisk kresowych w Konfederacji wynika z troski o obszar pamięci. Według niego środowiska kresowe są wyczulone na pamięć historyczną i „bardzo mocno przeżywają te gwałty, które czyni się na pamięci historycznej”. Profesor przypomniał przy tym to, „co działo się z ustawą o IPN”. Zapewniał, że środowiskom kresowym „zależy na uczciwych, dobrych relacjach z naszymi wschodnimi sąsiadami”, jednak uznał, że „te relacje nie mogą być normalne i będą cały czas się pogarszały”. Powołał się przy tym na przykład ukrywania przez władze ukraińskie posągów lwów na Cmentarzu Orląt we Lwowie. Prof. Osadczy przekonywał także, że kojarzenie środowisk kresowych z „zaściankiem, sentymentem, jakąś postawą wsteczną” jest poglądem błędnym.

https://www.youtube.com/watch?v=PVNfcKpXJ24

W trakcie konferencji ogłoszono także przystąpienie Akademii Patriotów i Stowarzyszenia Zdrowy Rozsądek z Wrocławia do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Dr. Lucyna kulińska - Dlaczego polskie elity nie uczą się na błędach?

https://www.youtube.com/watch?v=D7l1BIgnmUQ&fbclid=IwAR1EzTakunMNYRaIWuy_vIXFeqBxhT0xNOTbZqpb7jqPR2FEz_e4kCI0I_Q

Bezpieczeństwo narodowe gwarantem suwerenności | dr hab. Andrzej Zapałowski

https://www.youtube.com/watch?v=k1xsRLdvvIU

Źródła:

Przedstawiciele Kresowian na listach Konfederacji. Mocne słowa kandydatów w Sejmie [+VIDEO]

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/przedstawiciele-kresowian-na-listach-konfederacji-mocne-slowa-kandydatow-w-sejmie-video/

Prof. Osadczy, prof. Zapałowski i dr Kulińska wystartują do PE z list Konfederacji

https://kresy.pl/wydarzenia/prof-osadczy-prof-zapalowski-i-dr-kulinska-startuja-do-pe-z-list-konfederacji/

KOMENTARZE

 • @Jacek Boki
  Mają mój głos . Magdalenkowym sprzedawczykom , no pasaran . Salute https://www.youtube.com/watch?v=GzAGSBOMsI4 5*
 • Autor
  Świetna decyzja.
  Dokładnie na czas.
 • Do ustawy o IPN doprowadził Kukiz
  Niestety w wielu innych sprawach jego posłowie pełnili funkcje użytecznych glupków za wspólne uraanie przeciw Konstytucji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

TAGI