Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
263 posty 368 komentarzy

Rodzina ukraińskiego ucznia, nagle wyjeżdża z Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak podaje “Nowości: Dziennik Toruński”, rodzina ukraińskiego ucznia toruńskiej szkoły podstawowej nr 10 opuszcza nasz kraj.

Dziś rano otrzymałem tą informację od rodziców 10cio letniego Maćka z Torunia. Powiem szczerze, że byłem jej treścią bardzo zaskoczony, ale w sensie jak najbardziej pozytywnym. Mogę w tej chwili powiedzieć, że stało się właściwie to, co było do przewidzenia od samego początku, a mianwicie, że rodzice ukraińskiego ucznia szkoły podstawowej nr. 10 w Toruniu, nie wytrzymali ciśnienia i przewidując niezbyt miłe dla nich konsekwencje prawne, utrzymywanej przez nich lini kłamstwa, jakim posługiwali się od samego początku trwania tej sprawy, postanowili nagle opuścić Polskę i to w możliwie jak najszybciej.

Ich nieoczekiwany wyjazd, nie był wcale spowodowany rzekomą obawą przed niechęcią w stosunku do nich ze strony Polaków, ale dobrze przemyślaną ucieczką przed mogącą dosięgnąć ich w niezbyt odległym czasie sprawiedliwością, za rozmijanie się z prawdą w swojej narracji tych wszystkich wydarzeń, składanych przez nich jako zeznania pod przysięgą.

Człowiek niewinny bowiem, przekonany o słuszności swojej sprawy, nie będzie nigdzie uciekał i to nawet w obliczu ewentualnego wyroku, który może być dlań niekorzystny, ale pomimo tego będzie walczyć dalej, a nie rejterować, nie czekając nawet na początek sądowej sprawy, i to wspierany przez zakłamaną dyrekcję szkoły, media głównego, polskojęzycznego ścieku i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, które na polityczne zamówienie biegiem, niemal na kolanie wypichciło drugą, zupełnie o 180 stopni odmienną opinię, na niekorzyść polskiego ucznia, od tej którą to samo kuratorium wydało na początku czerwca, ukazującą prawdziwy obraz całego konfliktu od samego początku jego trwania.

Tak więc decyzją swojego nagłego opuszczenia Polski, rodzice tego ukraińskiego chłopca, potwierdzili ostatecznie, że kłamali w sprawie Maćka od samego początku. Osobiście cieszę się, że cała ta sprawa nabrała w chwili obecnej takiego, a nie innego obrotu. Uciekając bowiem z Polski, rodzice ukraińskiego ucznia z Torunia zostawili i to dosłownie na lodzie dyrekcję szkoły z Torunia, robiąc po prostu z niej durniów, a która to dyrekcja, pomimo dzisiejszego wzniesienia się na wyżyny fałszywej erystyki, znalazła się w ślepym zaułku bez wyjścia, chcąc dalej brnąć w ten rozdmuchany przez samą siebie konflikt, który zakończy się dla niej totalną i haniebną kompromitacją.

 

Osobiście cieszę się, że to ja zorganizowałem akcję wysyłania kartek pocztowych ze wsparciem dla Maćka z Torunia, która jak widzę rozwścieczyła najbardziej polskojęzyczną, niemiecką gazetę “Nowości: Dziennik Toruński”, i która to akcja, była najprawdopodobniej głównym powodem, decyzji o opuszczeniu Naszego kraju przez tą rodzinę ukraińskich imigrantów.

Jedno jest pewne, tęsknić za nimi nie będziemy!

Jacek Boki

****************************************************************************************************************

Jak podaje “Nowości: Dziennik Toruński”, rodzina ukraińskiego ucznia toruńskiej szkoły podstawowej nr 10 opuszcza nasz kraj. Gazeta wydawana jest przez Polska Press – grupę wydawniczą wchodzącą w skład niemieckiego koncernu Verlagsgruppe Passau.

Nie dziwi więc forma, w jakiej informacja ta jest podana. Już sam tytuł mówi wiele: “Smutny finał z SP 10: Ukraińcy wyjeżdżają. Niektóre media z chłopca zrobiły banderystę”. Z tekstu dowiadujemy się, że “według wersji prawniczki Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris miał pochwalać Stepana Banderę, opuszcza Polskę. Tymczasem dziecko nawet nie znało tej postaci historycznej”. Rzekomo ojciec twierdzi, zze jego syn “nawet nie wie, kim jest Stepan Bandera”.

Młody człowiek zwrócił uwagę koledze pochodzącemu z Ukrainy, który wychwalał Stepana Banderę.

– Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę. Szkoła zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego w Toruniu, stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu – informowała potem o sprawie mec. Majkowska z Ordo Iuris, który udzielił pomocy prawnej polskiej rodzinie.

Rodzice młodego Ukraińca – jak informuje niemiecka gazeta w Polsce – “byli wstrząśnięci”, tym że po ujawnieniu sprawy “na płotach SP 10 wywieszono płótna z napisami o Wołyniu i ludobójstwie”. Tak się zdenerwowali, że “rodzina opuszcza Polskę. Chłopiec i matka są już na Ukrainie. Ojciec skończy kontrakt i do nich dołączy”.

Szerokiej drogi! Nie zapraszamy ponownie!

Źródła:

Banderowska afera w Toruniu. Rodzina ukraińskiego ucznia podstawówki wyjeżdża z PolskiSie 12, 2019, 21:02

https://dzienniknarodowy.pl/banderowska-afera-w-toruniu-rodzina-ukrainskiego-ucznia-podstawowki-wyjezdza-z-polski/

Smutny finał z SP 10: Ukraińcy wyjeżdżają. Niektóre media z chłopca zrobiły banderystę

https://nowosci.com.pl/smutny-final-z-sp-10-ukraincy-wyjezdzaja-niektore-media-z-chlopca-zrobily-banderyste/ga/c1-14342775/zd/37864179

KOMENTARZE

 • @Autor
  Chyba lepiej tak niż "sądowa sprawiedliwość".
  I może to też będzie jakaś nauczka dla innych banderowskich popłuczyn.
 • Czy Polakowi w Polsce wolno być Polakiem ?
  "
  stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu
  "
  Jak widać nie wolno... bo to jest karalne...ścigane z mocy "Polskiego" prawa .
  Na tym tle nasuwa się pytanie czy Polska to kraj Polaków ?
  Odpowiedź brzmi NIE .. bo bycie Polakiem jest karalne...
  w Polsce można być żydem, banderowcą albo europejczykiem ale broń Boże Polakiem.... bo Polak to nacja a nacjonalizm jest ścigany z mocy prawa.

  Nigdy nie sądziłem że będę żył w takich Orwellowskich czasach.
 • @Oscar 08:00:45
  Do tej koncepcji "Polskości" dobrze pasują słowa jednego znanego europejczyka z kaszub "Polskość to nienormalność".
 • Nieporozumienia
  "Ich nieoczekiwany wyjazd, nie był wcale spowodowany rzekomą obawą przed niechęcią w stosunku do nich ze strony Polaków"

  Skąd to autor wie?

  "Człowiek niewinny bowiem, przekonany o słuszności swojej sprawy, nie będzie nigdzie uciekał"

  Autor jest po prostu głupi.

  "Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę."

  Niestety, powód dla którego uczniowie na Ukrainie mogą uważać Banderę za bohatera, zaś analogiczni uczniowie w Polsce za zbrodniarza, jest ten sam - po prostu dorośli im tak mówią. Czego oczekiwać od dzieci?


  Na szczęście w ostatnich wyborach na Ukrainie, banderowcy i majdanowcy ponieśli sromotną klęskę.
 • Bardzo dobrze - widły im na drogę
  "Tak więc decyzją swojego nagłego opuszczenia Polski, rodzice tego ukraińskiego chłopca, potwierdzili ostatecznie, że kłamali w sprawie Maćka od samego początku" - ależ oczywiście, bo przecież niby od kogo młody rezuńczyk miał się dowiedzieć o "bohaterstwie" Bandery.

  Jest tylko jedno ale:
  Byłoby wielkim błędem pozostawienie tej sprawy w ten sposób w złudnym poczuciu wygranej. Za kłamstwa, za niedociągnięcia oraz za krętactwa powinna teraz odpowiedzieć dyrekcja szkoły, z jej najprawdopodobniej żydowską wicedyrektorką p. Dawidowicz, bo to chyba ona podała Maćka do sądu rodzinnego

  pozdr
 • @MacGregor 10:01:49
  jeszcze gwoli uzupełnienia:

  gdyby Maciek i jego rodzice dali się zastraszyć, gdyby nie pomoc Ordo Iuris i gdyby nie upublicznienie tej sprawy, to z Polski musiałaby uciekać rodzina Macka z nim samym, a mały rezun rządziłby w szkole - to są wszystko słabe żarty, dlatego nie wolno odpuścic dyrekcji SP10
 • @Pedant 08:22:13
  A cóż to się zmieniło Pane Pedant na upadlinie po zwycięstwie Zełenskiego ? Ja zauważyłem tylko buńczuczne pohukiwania na Rosję i dalszą marginalizację Polski w regionie. Przegrupowanie się banderowców i majdanowców ma tylko uspokoić miliony ukraińców golonych przez oligarchów, spowodować dalszy napływ kapitału głównie USA, Niemiec, czy Wlk. Brytanii oraz przychylne spojrzenie UE i NATO na aspiracje Ukrainy.
 • @maricus 10:20:58
  "A cóż to się zmieniło Pane Pedant na upadlinie po zwycięstwie Zełenskiego ?"

  Zmieniło się dużo. Ukraincy odsunęli od władzy majdanowców od Poroszenki (ci dostali znacznie mniej głosów niż ostentacyjnie pro-rosyjski Miedwiedczuk) i banderowców od Liaszki (nie dostali się nawet do parlamentu). Czyli powtórka roku 2010 gdy Janukowych pokonał pomarańczowych.

  Ci co są teraz w większości, próbują nikomu nie podpaść, więc przynajmniej na powierzchni nic się nie dzieje.
 • @Pedant 08:22:13
  "Ich nieoczekiwany wyjazd, nie był wcale spowodowany rzekomą obawą przed niechęcią w stosunku do nich ze strony Polaków"

  Skąd to autor wie?

  Ze zdolności logicznego rozumiwania, historii i kultury Polaków porównując ją z ,,kulturą'' narodową Ukraińców. W Polsce przez wszystkie wieki istnienia naszego Państwa i Narodu, nie zaistniał i to w najmniejszym nawet stopniu SZOWINIZM, który jest fundamentem historii, tradycji i ,,kultury'' Ukraińców. Możemy wprawdzie do kogoś czuć antypatię, w końcu nikt znas nie musi kochać wszystkich bez wyjątku, ale nie ma w polskim charakterze genu neinawiści do wszystkiego co nie jest polskie, w przeciwieństwie do szowinistów ukraińskich, w których programowychj ideach, obowiązujących do dziś na wszystko co nie jest ukraińskie w ich rozumioeniu nie ma miejsca i należy to unicestwić tak, żeby nie został po tym żaden ślad.
  Jedynym powodem szybkiego wyjazdu z Polski, w przypadku ukraińskich rodziców tego ucznia była obawa przed ewentualną odpowiedzialnością karną za infekowanie umysłu swojego dziecka brunatną ideologią banderyzmu, który jest częścią niemieckiego nazizmu, i który w Polsce jest zakazany, nie potrzeba w tym przypadku ustawy dotyczącej zakazu propagowania banderyzmu i dobrze o tym wiedzieli.
  Koła Ordo Iuris wprawdzie mielą na początku pomału, ale na końcu zawsze osi,ągają oczekiwany przez siebie wyrok. Przypadków tego rodzaju mógłbym podać sporo.
  Wcześniejsze zeznania złożone przez tych ludzi przed pierwszą rozprawą, są jak w każdym takim przypadku obwarowane ostrzeżeniem odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania. Opowiadanie przez nich bajek, co zresztą robią to wszyscy ukraińcy w Polsce, że oni nie wiedzą kim był Bandera, to niepoważna dziecinada, w którą mogą uwierzyć jedynie inteligentni inaczej. Dlatego właśnie podjęli decyzję o ewakuwoaniu się z Polski, zanim sprawa dojdzie dla nich do ściany, skąd nie będzie już ucieczki.
  O sprawie Maćka z Torunia wiem wszystko od samego jej początku, zanim niedawno zupełnie została nagłośniona. Po Pani profesor Lucynie Kulińskiej byłem drugą osobą w Polsce, która miała kontakt z rodzicami Maćka. Więc błbym wdzięczny kolego, gdybyś nie wypisywał mi tego rodzaju bredni, z braku laku.

  "Człowiek niewinny bowiem, przekonany o słuszności swojej sprawy, nie będzie nigdzie uciekał"

  Autor jest po prostu głupi.

  Podtrzymuję w całej rozciągłości to co napisałem powyżej, że człowiek niewinny, przekonany o słuszności swojej sprawy, nie będzie nigdzie uciekał". Uciekać będzie tylko tchórz, albo skończony DUREŃ, który narobi najpierw swoim krzykiem bryndzy wokół samego siebie, a potem, gdy się okaże, że nie miał nic na potwierdzenie swoich twierdzeń, za które ktoś może pociągnąć go do odpowiedzialności, zamiast się bronić nawet w takiej sytuacji, za najprostsze wyjście z sytuacji uzna zwykłą gówniażerską rejteradę. Więc i tutaj nie wypisuj mi bredni przyjacielu, bo widzę, że najmocniejszy jesteś tylko w pyszczeniu przed klawiaturą swojego komputera, ale gdyby zaszła konieczność stanięcia osobiście do tego rodzaju walki, to będziesz ostatnim, o ile w ogóle do choćby takiego rodzaju osobistego zaangażowania w sprawę.


  "Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę."

  Rozumiem, że jeśli któregoś dnia w Niemczech zacznie znów uważać się takie osoby jak Adolf Hitler, Heinrich Himmler et consortes za bohaterów, to również napiszesz to samo. Poza tym mamy prawo jako państwo i naród domagać się zakazu propagowania za bohaterów na Ukrainie tych wszystkich zbrodniarzy wojennych, b li tylko z samej litery prawa, możemy to robić, gdyż ci bandyci nigdy nie zrzekli się polskiego obywatelstwa, w tym 6 tysięcy rezunów z SS Galizien uratowanych przez Andersa w Anglii, gdzie otrzymali azyl, i w świetle prawa międzynarodowego możemy jako państwo domagać się zakazu gloryfikowania tych ludobójców zarówno na Ukrainie, jak i gdziekolwiek indziej i ścigać nadal tych wszystkich ukraińskich zbrodniarzy wojennych.

  Niestety, powód dla którego uczniowie na Ukrainie mogą uważać Banderę za bohatera, zaś analogiczni uczniowie w Polsce za zbrodniarza, jest ten sam - po prostu dorośli im tak mówią. Czego oczekiwać od dzieci?

  Można domagać się, jeśli jest się poiważnym pańśtwem zakazu propagowania tej ideologii na Ukrainie i sekować państwo ukraińskie z tego właśnie powodu jak robią to Węgrzy. A rodziców, którzy wkładają swoim dzieciom tą ideologię do głowy, od razu wpisywać na listę osób niepożądanych w Polsce.


  Na szczęście w ostatnich wyborach na Ukrainie, banderowcy i majdanowcy ponieśli sromotną klęskę.

  Chyba żartujesz. Żełeński jak najbardziej zaraz po swoim wyborze potwierdził, że banderowcy są i będą uważani przez jego samego i rząd Ukrainy za bohaterów, których będzie się tam nadal czcić. Więc o jakiej sromotnej klęsce banderowców na Ukrainie piszesz?
 • @Jacek Boki 10:51:02
  "Skąd to autor wie?" Ze zdolności logicznego rozumiwania, historii i kultury Polaków porównując ją z ,,kulturą'' narodową Ukraińców. W Polsce przez wszystkie wieki istnienia naszego Państwa i Narodu, nie zaistniał i to w najmniejszym nawet stopniu SZOWINIZM"

  Gratuluję dobrego samopoczucia.

  Jest Pan zacietrzewiony, a mnie się nie chce spierać, więc zostawiam Wam ostatnie słowo.
 • @Oscar 08:00:45
  przecież nacjonalizm jest tak samo groźny jak zbrodnie główne tzn. antysemityzm albo negowanie holokału ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031