Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
263 posty 369 komentarzy

Trzy miesiące w zawieszeniu za spalenie polskiej flagi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zniszczenie i spalenie polskiej flagi narodowej oraz wyrzucenie jej zwęglonych resztek, to jak widać w Polsce POPiSu, nie tyle nawet niewielka, co żadna szkodliwość czynu.

Zniszczenie i spalenie polskiej flagi narodowej oraz wyrzucenie jej zwęglonych resztek, to jak widać w Polsce POPiSu, nie tyle nawet niewielka, co żadna szkodliwość czynu. Polską flagą można w Polsce wyczyścić sobie publicznie buty, wsadzić ją w gówno, czy też podetrzeć sobie cztery litery, w zależności od ,,ułańskiej fantazji'', jaka najdzie jakiegokolwiek delikwenta, któremu przyjdzie na to chęć i ochota.

Co innego, gdyby ktoś zbeszcześcił w jakikolwiek sposób w Polsce flagę Ukrainy, to wtedy byłby szowinistą, faszystą i Bóg jeden wie kim jeszcze, który minimum przez najbliższe trzy lata, oglądałby świat w kratkę lub jak kto woli przez kraty, w krainie tysiąca i jeden kluczy ministra Ziobry. A telewizornie takie jak WSI24, Niemiecki Polsat, michnikowa ,,Gwiazda śmierci z Czerskiej'' i inne gadzinowe, antypolskie szmatławce miały temat conajmniej na miesiąc, dwojąc się i trojąc w przyprawianiu nam Polakom gęby, jakimi to jesteśmy nienawstnikami, którzy wyssali swą podłość z mlekiem matki.

Ale nic takiego nigdy nie usłyszymy, gdy to przedstawiciekle innych nacji w Polsce spalą Naszą Polską flagę narodową. W takim przypadku tematu nie ma żadnego. A o przeważnie iście kuriozalnym wyroku sądowym, jaki zawsze zapada w takiej sprawie, dowiadujemy się po czasie i po fakcie, gdyż nigdy wcześniej, nie nagłaśnia się terminów takich rozpraw, żeby nie wzbudzać wśród Polaków, niepożądanych dla władzy reakcji, na tak jawną nie tyle obelgę, co ostentacyjne naplucie Nam wszystkim w twarz. Z takim to właśnie przykładem znieważenia nie po raz pierwszy zresztą, Naszej narodowej dumy i honoru Narodu i Państwa Polskiego spotkaliśmy się znowu w Elblągu.

Jak podał elbląski portal internetowy info.elblag.pltaki właśnie iście operetkowy wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Elblągu:

,,Trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i zakaz nadużywania alkoholu. To kara, którą elbląski sąd wymierzył Yerikowi A. za znieważenie symbolu narodowego RP.Ukrainiec wyrwał flagę umieszczoną na elbląskim rondzie Obrońców Birczy i usiłował ją spalić.''

Do zdarzenia doszło w styczniu 2019 roku w Elblągu. Pijany obywatel Ukrainy wyrwał flagę umieszczoną na terenie ronda Obrońców Birczy, przy ul. Legionów. Po złamaniu drzewca wyrzucił flagę do śmietnika i usiłowali ją podpalić.

Sprawą usunięcia i zniszczenia flagi Rzeczypospolitej zajęła się elbląska prokuratura. W lipcu tego roku skierowała do Sądu Okręgowego w Elblągu akt oskarżenia obywatela Ukrainy. Yerikowi A. zarzucono znieważenie, zniszczenie i uszkodzenie flagi Rzeczypospolitej Polskiej, czyli czyn z art. 137 paragraf 1 Kodeksu karnego. Za takie przestępstwo w Polsce grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do 1 roku. Wyrok w tej sprawie zapadł we wrześniu.

Sąd skazał oskarżonego Yerika A. na karę 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat. Sąd nałożył ponadto na oskarżonego zakaz nadużywania alkoholu w okresie próby. Wyrok jest prawomocny

- informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Skazany Ukrainiec w momencie popełniania przestępstwa nie był sam. Przed elbląskim sądem stanie również drugi uczestników zajścia Bogdan M. Proces mężczyzny rozpocznie się niebawem. Termin pierwszej rozprawy wyznaczono na 7 listopada.''

A wszystko to w czasie, gdy antybanderowska aktywistka, szefowa Fundacji Wołyń Pamiętamy, Pani Katarzyna Sokołowska jest dosłownie glajszachtowana przez polskie władze, które nasyłają na nią policję i prokuraturę, grożąc jej wieloletnim wyrokiem więzienia i wysoką grzywną za rzekomą mowę nienawiści, czyli głoszenie niewygodnej prawdy o ukraińskim ludobójstwie Polaków na Kresach. Takie same zresztą próby zastraszania za podobną działalność spotykają wielu innych działaczy Kresowych i innych polskich patriotów, gdy tymczasem Ukrainiec wyrywa polską flagę narodową z ronda Obrońców Birczy w Elblągu, następnie łamie w kawałki jej drzewiec, a flagę drze w kawałki, następnie ją pali, a resztki wyrzuca do śmietnika, za co spotyka go retorsja w postaci kuriozalnego wyroku w postaci trzech miesięc pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz zakaz nadużywania alkoholu w okresie próby.

Szcególnie ten ostatni punkt wyroku jaki zapadł w tej sprawie przed elbląskim Sądem Okręgowym jest prawdziwe groteskowy. Rozumiem, że na czas tejże PRÓBY, Sąd przydzieli temu ukraińcowi specjalną nianię Franię, która będzie pilnowała tego bidulka, by nie pił za dużo horyłki z rozpaczy przez najblższ dwa lata, z powodu strasznej przykrości, jaka spotkała go ze strony polskiego sądu, który być może, nieświadomie w ten sposób naruszył, nie zdając sobie nawet z tego sprawy, jego niezwykle subtelną wrażliwość. No bo cóż to jest w końcu za przestępstwo - zniszczenie i spalenie polskiej flagi w Polsce? Prawda? Nasz ukraiński przyjaciel moze z tego powodu popaść jeszcze w depresję, a to byłałby to już rzecz arcystraszna.

Przypomnę, że flagę, którą wyrwał z ronda Obrońców Birczy ten Ukrainiec, a następnie ją  połamał i spalił, a resztki jej pozostałości wyrzucając do śmietnika, postawiłem na rondzie ja wraz z radnym rady miejskiej Elbląga Panem Andrzejem Tomczyńskim w dniu 18 października 2018 roku, w pięć dni po oficjalnym otwarciu ronda, któremu nadano nazwę Obrońców Birczy. Flaga została wyrwana i zniszczona w dniu 1 stycznia 2019 roku, gdy na Ukrainie rozpoczął się uchwalony przez Radę Najwyższą ,Rok Stepana Bandery''. Przypadek, że stało się to właśnie tego dnia? Osobiście nie sądzę. Jak mawia Pan Grzegorz Braun: ,,Nie ma przypadków. Są tylko znaki''.

 

Jacek Boki - Elbląg 19 listopad 2019 r.

 

Natasza Jatczńska - Elbląg: Trzy miesiące w zawieszeniu i "przy,musowa abstynencja". Wyrok dla Ukraińca za znieważenie flagi RP

https://www.info.elblag.pl/37,59808,Elblag-Trzy-miesiace-w-zawieszeniu-i-przymusowa-abstynencja-Wyrok-dla-Ukrainca-za-zniewazenie-flagi-RP.html

KOMENTARZE

 • Jaki wyrok za spalenie izraelskiej albo ukraińskiej flagi?
  Też 3 miesiące w zawieszeniu?
  Bardzo wątpię.
  Ten Ukrainiec powinien natychmiast zostać wydalony z Polski bez prawa powrotu, razem z cała swoją rodziną, jeśli ma takową. To by od razu nauczyło ich respektu. Niestety, jest to niemożliwe w kraju okupowanym, jakim dzisiaj jest Polska.

  5*
 • @Lotna 20:27:59
  Jakiej flagi i czyjej Palestyny , czy tej banderopiteków ?. Ukłony :))) https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • fox
  Autorze, cóż Pana dziwi?
  Przecież Polacy w ostatnich wyborach wypowiedzieli się właśnie za takim traktowaniem banderowców.
  Czyż się mylę, czy IQ rodaków spadło poniżej 70 i nie wiedzą co robią?
 • Autor
  o ile mnie pamięć nie myli to jakiś rabin o amerykańskich korzeniach mógł dowolnie profanować w Oświęcimiu polską flagę. Może ten też w swoim banderlandzie za jakiegoś rabina robi, co by znaczyło że kara jest nadzwyczaj surowa a Państwo Polskie stanęło na wysokości zadania.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031