Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
262 posty 345 komentarzy

Radny miasta Przemyśla zawiadamia ABW

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przemyśl: radny zawiadamia ABW o naciskach „dyplomatów obcego państwa” ws. ulicy Kocyłowskiego

Jak widać, nie trzeba było długo czekać od wczorajszego dnia, by ambasador samostijnej znów zmarszczył brwi w grymasie oburzenia i nie zaczął stawiać do pionu przedstawicieli ,,dobrej zmiany'', że należy tym razem jak najszybciej uwalić wczorajszą uchwałę rady miejskiej Przemyśla, likwidującą istniejącą w tym mieście ulicę zdrajcy i hitlerowskiego kolaboranta bp. Jozafata Kocyłowskiego. I jak widać od wczorajszego przedpołudnia w trybie przyspieszonym zostali wzięci w obroty parlamentarzyści tych, co tam o sobie plotą, że stać będą bezkompromisowo na straży polskiej suwerenności i polskich interesów narodowych, za które to oni nawet gotowi są życie oddać. A potem kończy się jak zwykle, czyli banalnie, wykonując bez dyskusji rozkaz ambasadora tego, czy innego państwa. które bynajmniej przyjazne nigdy wobec Nas Polaków, nigdy nie było, nie jest i nie będzie. Czy i w tym przypadku, tj. wczorajszej uchwały rady miejskiej miasta Przemyśla zakończy się to w ten sam sposób, jak stało się to w przypadku nowelizacji ustawy o IPN, pokaże kilka najbliższych dni. Jedno na dzień dzisiejszy jest pewne, a mianowicie to, że nie żyjemy w żadnym niepodległym i suwerennym decyzyjnie państwie, tylko w bantustanie z dykty i paździerza. I to trzeba sobie w końcu uświadomić.

****************************************************************************************************************

Sprawa zmiany nazwy ul. Kocyłowskiego budzi też zainteresowanie dyplomatów obcego państwa, którzy próbują wywierać naciski – powiedział przemyski radny i działacz patriotyczny Mirosław Majkowski w czasie sesji Rady Miasta Przemyśla dot. zmiany nazwy tej ulicy. Zapowiedział, że złoży w tej sprawie oficjalne zawiadomienie do ABW, gdyż jest to „ingerencja w wewnętrzne sprawy polskie”.

Jak pisaliśmy, Rada Miasta Przemyśla przyjęła w czwartek uchwałę o przemianowaniu ulicy bł. bpa Jozafata Kocyłowskiego, hitlerowskiego kolaboranta, który m.in. błogosławił oddziałom Waffen-SS Galizien na ulicę bpa Śnigurskiego – innego przemyskiego greckokatolickiego hierarchy. Oznacza to powrót do stanu sprzed czerwca 2013 roku. Za uchwałą zagłosowało 6 radnych – pięciu z klubu „Wspólnie dla Przemyśla” oraz jeden z Platformy Obywatelskiej. W głosowaniu nie wzięli udziału radni Prawa i Sprawiedliwości. Pozostali radni PO oraz członkowie klubów radnych SLD i Regia Civitas wstrzymali się od głosu.

Podczas czwartkowego posiedzenia Rady Miasta Przemyśla projekt uchwały ws. zmiany nazwy ul. bł. bpa Kocyłowskiego prezentował radny Mirosław Majkowski (klub Wspólnie dla Przemyśla, wcześniej Kukiz’15), przedstawiając szereg kontrowersyjnych faktów z życiorysu dotychczasowego patrona ulicy, w tym te dotyczące dopuszczenia się przez niego zdrady stanu. Zwrócił przy tym uwagę na to, że w sprawie zmiany nazwy ulicy bpa Kocyłowskiegointerweniowali „dyplomaci obcego państwa”.

– Wiem, że ta sprawa budzi wielkie zainteresowanie nie tylko wśród radnych i mieszkańców miasta, ale budzi też zainteresowanie na zewnątrz.Budzi zainteresowanie dyplomatów obcego państwa, którzy próbują wywierać naciski na polskich parlamentarzystów, którzy próbują to przenieść na szczeble poniższe– powiedział Majkowski.

Radny zapowiedział, że w piątek złoży „oficjalnie zawiadomienie do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w tej sprawie”. – To jest ingerencja w wewnętrzne sprawy polskie – podkreślił.

Według nieoficjalnych informacji, które otrzymał portal Kresy.pl, chodzi o działania prowadzone w związku z planami zmiany nazwy ulicy przez ambasadora Ukrainy w Polsce, Andrija Deszczycię. Miał on rzekomo próbować wpłynąć na działania władz Przemyśla za pośrednictwem środowiska Platformy Obywatelskiej, w tym co najmniej jednego czołowego polityka tej partii.

 Źródło:

Przemyśl: radny zawiadamia ABW o naciskach „dyplomatów obcego państwa” ws. ulicy Kocyłowskiego

https://kresy.pl/wydarzenia/przemysl-radny-zawiadamia-abw-o-naciskach-dyplomatow-obcego-panstwa-ws-ul-kocylowskiego/

KOMENTARZE

 • @Jacek Boki
  Nastały dziwne czasy . https://www.salon24.pl/u/konfederat1000/722397,na-ukrainie-zadaja-od-polski-zwrotu-ziem Salute 5*
 • @Repsol 12:57:45
  Przecież to żadna nowina, ani zaskoczenie.

  OUN knuje przeciwko Polsce od lat.

  Tekst ich uchwały dotyczącej strategii zajęcia polskich ziem, liczący 60 stron maszynopisu „po przetłumaczniu Agencja Konsularna RP we Lwowie, pismem z dnia 20 marca 1991 r. przesłała do Komisji Sejmowej d/s Polski w Warszawie, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych dept. Prasy i Informacji w Warszawie, do Instytutu Historii PAN w Warszawie i kilku innych miejsc. Poza tym materiał został wydrukowany dnia 12-14 kwietnia 1991 r. w gazecie "Polska Zbrojna", organie Ministerstwa Obrony Narodowej ."
  http://lotna.neon24.pl/post/114300,braterska-milosc-oun-do-polski

  Rządy okupacyjne wiedzą o tym doskonale i oficjalnie z Ukrainą współpracują i ją popierają.
  Brawa i szacunek dla radnego, ale kto wie, ilu Ukraińców w tej ABW siedzi.
 • Ci Rosjanie są coraz bezczelniejsi
  bo wiadomo że ci „dyplomaci obcego państwa” to nie mogą być Ukraińcy - obecnie najwięksi przyjaciele Polski (oczywiście oprócz USA i Izraela) dlatego coś w tej sprawie zrobić. A jak nie wiadomo co zrobić to najlepiej na wszelki wypadek nałożyć sankcje na Rosję ...
 • @Drab61 15:01:38
  Zobacz kto za to płaci ?. https://magazynkontakt.pl/horkow-przekonac-ludzi-by-sie-nie-bali/ Dziękujemy dobrej zmianie . Ministerstwo Kultury
  i Dziedzictwa Narodowego .
 • @Repsol 16:11:17
  Oni są jak żydzi, mieszkają od pokoleń, ale się nie integrują. Może z czasem, dla niepoznaki zmienią sobie nazwiska na polsko-brzmiące.

  „Zawsze jak mówimy, że coś nam się nie podoba, to słyszymy, że możemy stąd wyjechać „do siebie”, na Ukrainę. Ale my – obywatele Polski – u siebie jesteśmy tutaj od zawsze. Być może osoby z ukraińskim obywatelstwem są w stanie wyjechać, ale skoro przyjechali, to nie po to, żeby wracać, prawda?”

  Prawdę powiedział - Ukraińcy, ponoć już 4 miliony, przyjechali do Polski nie po to, aby wracać na Ukrainę.
 • @Jwu 20:08:19
  Właśnie czytałem ,że mer Lwowa zaapelował do Pana prezydenta Bakuna,by zmienił decyzję ,bo inaczej dobrosąsiedzkie stosunki pomiędzy Lwowem i Przemyślem będą zagrożone.

  No to straszna groźba. Zastanawia mnie jak to jest możliwe, że Przemyśl i wiele innch miast w Polsce utrzymuje nadal relacje partnerskie z miastami Ukrainy, które wszystkie bez wyjątku prowadzą oficjalną politykę gloryfikacji zwyrodniałych ludobójców z OUN - UPA, SS Galizien i innych ukraińskich kolaboracyjnych formacji zagłady w służbie III Rzeszy, mających na swoich rękach i sumieniach krew setek tysięcy bestialsko wymordowanych przez siebie Polaków. A także wykładnią ich polityki zarówno wewnętrznej, jak i międzynarodowej jest ideologia banderyzmu.
  Neonazista i banderowiec Sadowy zarzuca władzom Przemyśla, że nie zapytali o zdanie w tej sprawie ukrainskich mieszkańców Przemyśla. Rozumiem, że pan Sadowy zapytał polskich mieszkańców Lwowa, czy wyrażają oni aprobatę dla postawienia we Lwowie pomnika ku czci Stepana Bandery i nazwania kilku ulic w ty mieście imionami banderowskich zwyrodnialców. Rozumiem, że Sadowy konsultował również wcześniej z polskimi mieszkańcami Lwowa zainstalowanie na budynku polskiego liceum w tym mieście wizerunku mordercy Polaków Romana Szuchewycza.
  Oczywiście jak mniemam Sadowy też wcześniej pytał Polaków ze Lwowa, czy wyrażają zgodę na zabicie dechami lwów na bramie cmentarza Orląt Lwowskich.
  Te wszystkie przykłady plucia Polakom w twarz przez banderowskie władze lokalne, to nic takiego, ale likwidacja w Przemyślu ulicy hitlerowskiego kolaboranta, zdrajcy i zbrodniarza wojennego, to straszny, wręcz niewybaczalny afront wobec ukraińców.

  Panie prezydencie Bakun, Pana odpowiedzią na tą bezczelną, arogancką odpowiedź Sadowemu, winno być z Pana strony spełnienie marzenia tej kreatury i natchmiastowe zerwanie wszelkich relacji z banderowskimi, antypolskimi władzami Lwowa.
 • @Jacek Boki 21:49:31
  100/100.Ale i tak jeszcze raz wspomnę ,że nie do końca jestem pewien ,czy po naciskach pewnych środowisk, decyzja w sprawie zmiany nazwy ulicy ,nie ulegnie zmianie ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031