Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
246 postów 319 komentarzy

Dzisiejsza antybanderowska akcja ulotkowa w Toruniu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

,,Pamięć to twarda skała''

Dziś w 77 rocznicę tzw. ,,Krwawej niedzieli'', czyli apogeum ukraińskiego ludobójstwa polskiej ludności Wołynia, odbyła się w Toruniu antybanderowska akcja ulotkowa, w czasie której przed trzema kościołami rozdano ponad dwieście ulotek, informujących o udostępnieniu do celów kultowych, kaplicy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Maksymiliana Kolbe w Toruniu przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego 7/9, dla banderowskiej cerkwi greckokatolickiej, która czci banderowskich zbrodniarzy z OUN-UPA, SS Galizien i innych ukraińskich formacji zagłady w służbie III Rzeszy. Udzielenie zgody na udostępnienie kaplicy parafii kościoła greckokatolickiego nastąpiło nie tylko za zgodą proboszcza lokalnej parafii św. Maksymiliana Kolbe, ale z całą pewnością za zgodą biskupa toruńskiego i władz episkopatu Polski, którego hierarchia do dnia dzisiejszego nie potępiła zbrodniczej ideologii integralnego ukraińskiego nacjonalizmu i banderowskich zbrodniarzy. Nie upomniała się o zwrot zagrabionych przez ukraińców polskich kościołów, w tym kościoła św. Marii Magdaleny we Lwowie. Nie stanęła w obronie prześladowanego metropolity rzmskokatolickiego Lwowa ks.abp. Mieczysława Mokrzyckiego za słowa prawdy wypowiedziane przez niego na temat wojny w Donbasie, za co grozi się księdzu arcybiskupowi śmiercią do dnia dzisiejszego. Nigdy też episkopat Polski, nie rozpoczął żadnego procesu beatyfikacyjnego duchownych katolickich i sióstr zakonnych bestialsko pomordowanych przez banderowców w czasie rzezi Wołyńsko - Małopolskiej, ani też nie zażądał od ukraińskiego kościoła greckokatolickiego pomocy w ekshumacji i godnym pochówku polskich ofiar banderowskiego ludobójstwa na obecnej Ukrainie. Dlatego w obliczu całkowitego braku symetryczności ze strony cerkwi greckokatolickiej, zdumiewa taka spolegliwość ze strony władz Episkopatu Polski.

Jacek Boki

 

Toruńska Pamięć Kresowa

Toruń 11.07.2020r. Wczoraj w dniu 77 rocznicy Rzezi Wołyńskiej, zapaliliśmy znicze ku pamięci ofiarom ludobójstwa na ludności polskiej.Zasmucającym jest fakt, iż była obecna garstka ludzi w większości osoby starsze. Młode osoby można było policzyć na palcach jednej ręki.

Toruń 12.07.2020rByć może wczorajsze poczucie niedosytu skromnej uroczystości wyzwoliło w nas to co w Polakach jest najcenniejsze. Mianowicie wrodzony waleczny upór przed niesprawiedliwością i krzywdą. Od rana zaczęliśmy pracę nad ulotką przypominającą o krwawych wydarzeniach na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej. Efektem czego powstało w biegu 200szt. Ulotek:

Wbrew pozorom wręczanie obcym ludziom wychodzącym z kościoła nie było takie proste. Jedni słysząc o Wołyniu oddalali się od nas, jakbyśmy byli trędowaci. Spotkaliśmy również małżeństwo, które miało przodków na Kresach ( tak powiedzieli) lecz okazali się najbardziej aroganccy na tle tematu w słowach cyt” im bardziej Pan o tym mówi, to tym bardziej mi się nie chcę brać ulotki”. Miłych akcentów nie brakowało. Starszy Pan, który biorąc broszurkę powiedział, że z tym to na pewno się zapozna. Zadowolenie ludzi, zainteresowanie młodych osób było pozytywnym zaskoczeniem.

Toruń 12 Lipiec 2020 r.

Artykuł źródłowy:

http://kresywekrwi.blogspot.com/2020/07/dzisiejsza-antybanderowska-akcja.html

KOMENTARZE

 • @ Autor ☆☆☆☆☆
  Pozdrawiam
 • Ja (i jeszcze paru innych blogerów) piszę o tym także w ciągu całego roku.
  Bo pamięć o ukraińskim ludobójstwie na Polakach i o bestialskich sadystycznych zbrodniach na naszych Rodakach dokonanych przez UPA ukraińskich zbirów, morderców musi trwać cały czas, przez cały rok. 

  A w Polsce te władze które kolaborują po zamachu stanu w 2014 roku z potomkami banderowców i wspomagają ich mentalnie i materialnie powinny być rozliczone przez nas Polaków za zdradę interesów narodowych Polski na rzecz obcego wrogiego nam Polakom utworzonego przy wsparciu Stanów Zjednoczonych i Zachodu tego obecnego pseudo państwa, tzw banderowskiej Ukrainy. Ukrainy której junta chlubi się zbrodniarzami i uczy młodzież na Ukrainie że ci ludobójcy Polaków, ci zwyrodnialcy to są ich dumą i ich bohaterowie.

  Pozdrawiam.
 • @Jacek Boki
  Salute 5* https://www.youtube.com/watch?v=qEHKLklnw2U
 • Do @Repsol 22:49:58
  Aż dziw że żydowska cenzura nie zlikwidowała tego filmu ! bo kilka filmów wspomnień świadków tych zbrodni You Tube zlikwidowali !!!

  Polacy ! PIS -Duda to opcja ukraińsko-banderowska syjonistyczna !
  to antypolska partia która kupuje sobie głosy polaków rozdawnictwem !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031