Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
263 posty 368 komentarzy

Refleksja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powstanie Warszawskie, Ludobójstwo Polaków na Kresach i Ukraińska rebelia 1963 roku.

Oglądamy właśnie w telewizji centralne uroczystości z okazji 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jakiż festiwal hipokryzji i zakłamania. Pełna pompa władzy wylewa się dosłownie zewsząd. Każdy z nich chce się dziś pokazać, być koniecznie zauważonym przez kamery i fotoreporterów. PiS. PO. SLD, PSL i Trockiści od Zandberga, wszyscy razem w jednym szeregu, w najlepszej komitywie... ,,oddają hołd' warszwskim powstańcom. Patrioci tacy, że klekajcie narody. Jakże odmienny obraz, od 77 rocznicy ludobójstwa na Wołyniu, kiedy nie było żadnych oficjalnych uroczystości, poza farsą obchodów centralnych w Warszawie, na które przysłano wyłącznie trzeciorzędnych urzędników bez żadnego znaczenia, i na których poza tymi samymi urzędnikami, nie było nikogo więcej.

Nikt również z tych samych osobników, z tych samych partyjnych Szajek, które dziś stawiły się tak gremialnie na rządowe uroczystości obchodów 76 rocznicy Powstania Warszawskiego, nawet nie pomyślał, że należy oddać 11 lipca hołd bestialsko pomordowanym Polskim ofiarom Wołynia i Kresów.

Tak jakby upamiętnienie i oddanie hołdu pół milionowi Polaków, wymordowanych w latach 1939-1951 było czymś passe, wstydliwym, od czego należy się nie tylko trzymać z daleka, a najlepiej byłoby o tym nawet nie wspominać i zapomnieć, wymazując tą największą tragedię w dziejach Naszego Narodu raz na zawsze, żeby nigdy więcej nie psuła ona nikomu dobrego samopoczucia. Ludobójstwo trwające od 1 września 1939 do lata 1951 roku. Choć ze zbrojnymi, dywersyjnymi grupami ukraińskich szowinistów walczono jeszcze do końca roku 1954, a ostatnią zbrojną bojówkę UPA, zlikwidowano w województwie olsztyńskim, dopiero latem 1958 roku. Ostatnia zaś ukraińska próba rozlania polskiej krwi, miała miejsce jeszcze w 1963 roku, kiedy to służby specjalne zaoceanicznej OUN, sprowokowały banderowską rebelię w miejscowości Młynary, 25 kilometrów od Elbląga. Pretekstem jej wywołania było żądanie odprawiania zamieszkującym Młynary i okoliczne miejscowości Ukraińcom, greckokatolickich panichyd w  XVI wiecznym kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, położonym w rynku miasteczka, który jest zarazem centralnym punktem Młynar. Spełnienia tego żadania, zdecydowanie odmówił Ukraińcom najpierw proboszcz miejscowej parafii rzymsko - katolickiej, a potem również sam Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński.  Pomimo to centrala zaoceanicznej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, podjęła próbę wywołania antypolskiej rebelii, nawet za cenę rozlewu krwi polskiej mniejszości zamieszkującej to miasteczko, by osiągnąć, w  taki czy inny sposób swoje brudne cele.

XVI wieczny Kościół pw. Najświętszej Marii Panny w Młynarach

I tylko dzięki przytomności umysłu ówczesnych władz, udało się zapobiec straszliwej tragedii, wprowadzając do miasteczka trzeciego dnia trwania ukraińskich rozruchów Wojska Ochrony Pogranicza, które w ciągu trzech następnych dni stłumiły rebelię. Sam już tylko demonstracyny wjazd do miasteczka kilkunastu transporterów opancerzonych SKOT, z odsłoniętymi na ich wieżyczkach cięzkimi karabinami maszynowymi, gotowymi w każdej chwili do otwarcia ognia, bardzo szybko ostudził krwawe zapędy lokalnych banderowskich rezunów i ich rodzin, żądnych bez wahania i cienia litiości wymordować miejscowych Polaków, w zemście za niespełnienie ich żądań, zwiezionych tutaj i do okolicznych, pobliskich miejscowości, w trakcie trwania i po zakończeniu ,,Operacji Wisła''.

Po wycofaniu żołnierzy WOP z miasteczka, wprowadzono doń, silny około stuosobowy, specjalny oddział milicji z Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie wyszkolony do walk partyzanckich w mieście i którego większość członków stanowili jeszcze weterani Drugiej Wojny Światowej, zaprawieni w walkach frontowych, który jeszcze przez miesiąc przywracał w miasteczku konstytucyjny porządek i pełne funkcjonowanie Polskich władz. Dokumenty na temat tej rebelii wywołanej przez ukraińskich szowinistów wyparowały z akt IPN. Pozostał na szczęście jeszcze jeden żyjący świadek tamtych wydarzeń, żyjący do dziś w gnieździe szerszeni, w ciągłym strachu o swoje życie, czy nie przyjdą go zamordować pod osłoną nocy, choć relację o tej banderowskiej prowokacji znam też od moich, nieżyjących już dziś rodziców, którzy byli ich świadkami, oglądając je na własne oczy.

 

Jacek Boki

Elbląg - 1 Sierpień 2020 r.

 

Centralne obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II R

http://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/centralne-obchody-narodowego-dnia-pamieci-ofiar-ludobojstwa-dokonanego-przez-ukrainskich-nacjonalistow-na-obywatelach-ii-rp

KOMENTARZE

 • 5 * * * * *
  Rusofoby ... .

  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/153266,pamiec-hipokryzja-katyn-wolyn-rusofobia

  Pisałem o tych gnomach i zdradzieckich ryjach.

  A czy ktoś z tych zakłamanych PiSowców udających polskich patriotów pamięta o ofiarach ponad 200 000 bestialsko zamordowanych widłami, siekierami, nożami Polaków na Wołyniu ? i w Małopolsce ?

  Polaków których Ukraińcy z pod znaku UPA spalili żywcem w stodołach (tak jak tych 02.maja 2014 roku młodych bezbronnych ludzi rosyjskojęzycznych spalonych przez neobanderowców w Odessie).

  Przecież dla tych ponad 200 tysięcy Polaków, właśnie ponad 200.000 Polaków w obecnej PiSowskiej Polsce nie ma miejsca w tej PiSowskiej zakłamanej, fałszywej i wybiórczej pamięci, antypokskiej probanderowskiej mafii.

  Zresztą takie same szuje jak w PIS są w PO SLD i w innych partiach.

  Pozdr. :)
 • @Monaco 00:03:59
  Ten link jest istotny.

  https://kresywekrwi.neon24.pl/post/153261,ss-galizien-w-wielkiej-brytanii
 • @ Autor - 5*
  DK
 • Warto przemyśleć. ... !
  Walka, klęska ofiary, część 1/2

  Ciekawy dokument, daje powód do refleksji. 

  https://m.youtube.com/watch?v=fXvQYYsVgOE część 1 / 2

  Walka, klęska ofiary, część 2 / 2

  Powstanie Warszawskie część 2 / 2.

  https://m.youtube.com/watch?v=H8PWRvkjJ3g

  No Comments. ...??? !!!

  Po obejrzeniu i wysłuchaniu naocznych świadków człowiek nie może zrozumieć jak szybko miliony Polaków zapomniało te barbarzyńskie czyny jak ludobójstwo, gwałty, grabieże, niewolnictwo i sadystyczne znęcanie się Niemców na Polakach i ich kameradów ukraińskich zwyrodnialców z pod znaku 3 zuba , wideł i siekiery !!!!!!! 

  A do Rosji żydo-ukry w politycznych partiach i mediach sączą toksyczny jad od 1989 dzień w dzień bez końca. 
  Taka sama w Polsce ze strony zdradzieckich ryji sympatia do litewskich nazistowskich morderców Polaków !!!
 • Marek Hłasko naoczny świadek tak pisał w swoich wspomnieniach:
  https://www.facebook.com/197000383802901/posts/-i-na-koniec-przypomnijmy-co-napisa%C5%82-marek-h%C5%82asko-w-opowiadaniu-drugie-zabicie-p/1277413992428196/

  Halina Wołłowicz sanitariuszka, uratowała życie ojcu Kaczyńskich...

  https://opinie.wp.pl/uratowala-zycie-rajmundowi-kaczynskiemu-halina-wollowicz-trudno-mi-to-dzisiaj-wytlumaczyc-6150188656502913a

  cytat"
  Ale i tak bardziej niż Niemców, bałam się Ukraińców.
  Dlaczego?

  Bo Niemcy mordowali, a Ukraińcy przedtem torturowali i gwałcili dziewczyny. Banderowcy (członkowie niezależnej podziemnej organizacji ukraińskiej, jawnie współpracujący z Niemcami - przy. red.) byli okrutni. Dało się to odczuć bardzo wyraźnie. Później dowiedziałam się, że gwałcili zarówno 3-letnie dziewczynki jak i 80-letnie kobiety. Stąd miałam broń. Ale muszę przyznać, że jeśli chodzi o taką samoobronę, to przez całe wakacje miałam przy sobie dwie fiolki z cyjankiem. Ponieważ byłam łączniczką i znałam dużo adresów i nazwisk, to trucizna dawała mi taki, nazwijmy to, spokój. Wiedziałam, że jeżeli coś się stanie, to nie zamęczą mnie śledztwem.


  https://kresywekrwi.neon24.pl/post/134450,zbrodnie-ukrainskich-nacjonalistow-w-powstaniu-warszawskim


  https://niepoprawni.pl/blog/2218/powstanie-warszawskie-z-ukrainskim-legionem-samoobrony-w-tle


  Oczywiście "odpowiednie kręgi zainteresowanych" / pewien "dziennikarz"zza Buga / dofinansowywany kiedyś z budżetu Polaków/ oraz gazeta ukraińska w Polsce / dofinansowywana z budżetu Polaków/ zajmuje się wybielaniem nacji zza Buga ,służącej ,przyjaciołom "naszego rządu, uparcie /jak we wszystkich innych przypadkach/ zaprzeczają słowom ŚWIADKÓW, jakoby to byli bezcenni Upowcy i ich siepacze.

  Wynika z tego że świadkowie i uczestnicy Powstania Warszawskiego potwierdzający ukraiński udział /to bezczelni kłamcy!

  Wszyscy własowcy" na żądanie władz zostali wydani do ZSRR,i zostali powieszeni, a banderowcy uratowani przez Andersa!!


  https://ksi.btx.pl/index.php/publikacje/673-trzecia-lista-andersa-jak-polski-general-ukrainskich-ss-manow-ratowal

  https://forumemjot.wordpress.com/2016/02/15/jak-ukrainscy-zolnierze-wafen-ss-zostali-polakami/

  Więc mamy odpowiedź na pytanie o usilne próby poniżania i oskarżania Polaków o wszystko, o obozy i wszelkie krzywdy itd!!

  Dlaczego to robią..BO MOGĄ, bo obserwują zachowanie wewnątrz kraju!!!Bo wśród samych "Polaków"i dzisiaj są
  służalcze prymitywy,kompromitujące Polaków, awanturujące się pijane na lotnisku za Bugiem, wystawiane przez jedynie słuszna partię do stanowiska.
 • Ukraińska rebelia 1963
  Uzupełniłem tekst, o jak mi się wydaje istotne szczegóły, bez których czytelnik nie znający tematu, zadałby skądinąd słusznbe pytanie, co było powodem wywołania przez Ukraińców w tamtym czasie tego konfliktu, który omal nie zakończył się krwawą rzezią 18% polskiej mniejszości. Spróbuję też jeszcze raz podjąć próbe przekonania jedynego żyjącego jeszcze świadka tamtych wydarzeń, by opisał on w trochę bardziej szczegółowy sposób tą historię
 • @Monaco 00:03:59
  Dokładnie tak jak napisałeś, a jeszcze te kłamstwa pisiorów że będą sprowadzać Polaków ze wschodu do Polski. A sprowadzają żydów, dając im Polskie obywatelstwo i banderowców. A dla Polaków ze wschodu pokazali "gest Kozakiewicza z Moskwy"

  Na pohybel banderowcom i ich pomagierom z Polski.

  Pozdrawiam
 • @SolidarnyX 19:19:34
  A trzeba było ich Rosjanom podesłać, część by rozstrzelali a resztą zasiedliliby Kołymę i Workutę/kopalnie uranu i węgla a tam by krótko pożyli./Dodam jeszcze, że wielu tu ich jest na papierach pomordowanych Polaków, dwu takich banderowców śp Tato oficer 27 WDP AK za komuny 1969 roku rozpoznał w pociągu do Warszawy, był proces, dostali KS. Miał rację! Mój sp. Ojciec oficer 27 WDP AK, który także osobiście rozwalał lub wieszać kazał banderowskich jeńców złapanych z bronią /widły, siekiery, etc../od 15 roku wzwyż i to samo nakazywał podwładnym po tym co widzieli, czyli zbrodniach UPA. Sam miał ponad 100 nacięć na kolbie swego Brena. Jestem dumny z Ojca, sam robił bym to samo gdyby zaszła taka potrzeba. - Syn oficera 27 WDP AK Kresowiak/Wołyniak herbu Jastrzębiec.
 • @kula Lis 69 20:40:43
  Ścigano i skazywano na więzienie i karę śmierci banderowcow tej niedobrej Polsce ludowej. W tzw. wolnej i suwerennej III RP banderowcom IPN wystawia świadectwa pokrzywdzonych przez komunę, wypłaca im się ogromne emerytury kombatanckie, a na kary więzienia skazuje się polskie ofiary banderowskich ludobójców za krytykę bandery mu, tak jak Pana Zbigniewa z Rzeszowa na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, a Pana Antoniego Dąbrowskiego z Dębna, który cudem ocalał spod banderowskich siekier, czeka oficjalne skierowanie sprawy do sądu za krytykę OUN UPA 17 sierpnia. I co ktoś protestuje? Może jakieś Brauny, Bosaki, Winnicki i reszta tej chazarskiej Konfy czy innych Ruchów Narodowych? Możecie o tym Państwo zapomnieć!
 • Nie znałem tego faktu z niedawnej Historii
  A dziś Sycz i inni żyją w wielkiej glorii
  Przyklejają się do tych partii jak trucizna
  W sercach rodzin mordowanych głęboka blizna

  Proszę zrobić nagranie choćby audio Świadka
  By nie znikły dowody zbrodniczego światka
  Nie musi być podane gdziekolwiek nagranie
  Ale jako dowód gdzieś na wieczność zostanie
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031