Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
276 postów 411 komentarzy

W odpowiedzi księdzu Tadeuszowi Isakowiczowi - Zaleskiemu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W ten sposób artyści skompromitowali terrorystyczną organizację, jaką jest IRA, ale nikomu nie przyszło do głowy, by stawać po stronie terrorystów i atakować teledysk.

Dzieci cyganki Marianny Dolińskiej, zamordowane 11 grudnia 1923 roku przez samotną, psychicznie chorą matkę, pozostawioną samą sobie, bez środków do życia

Szanowny Panie,

dziękuję bardzo za wszystkie przesyłane materiały. Dobrze, że Pan o tym pisze.

Mam tylko drobną uwagę. Na Pana grafice jest zdjęcie dzieci przywiązanych drutem do drzewa. Trzeba je usunąć, bo to foto pochodzące z całkiem innego wydarzenia. Nieżyczliwe nam osoby, a takich nie brakuje, zarzucają fałszowanie dokumentów.

                                                   Szczęść Boże!

                                              Ks. Tadeusz Zaleski

 

Witam

Wielce Szanowny księże Tadeuszu,

wiem, że to zdjęcie przedstawia czwórkę dzieci pewnej cyganki, zamordowanych przez swoją psychicznie chorą matkę na długo przed wybuchem Drugiej Wojny Światowej. Jest ono jednak SYMBOLEM tysięcy Polaków bestialsko zamordowanych przez ukraińskich szowinistów z OUN - UPA, SS Galizien i ukraińską czerń z SKW, na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej, których w trakcie tortur lub tuż przed śmiercią krępowano właśnie DRUTEM KOLCZASTYM! Takich opisów bestialsko zamordowanych w ten właśnie sposób naszych rodaków jest mnóstwo, zarówno w dziele państwa Siemaszków, jak też u wielu innych autorów. Trzeba więc uważnie czytać, to co się studiuje, gdyż opisy te wbrew pozorom zawierają bardzo wiele istotnych szczegółów dotyczących tej metody egzekucji, zapewne niewidocznych na pierwszy rzut oka dla ludzi niezorientowanych w temacie i zupełnych ignorantów, nieznających całości tła tamtych wydarzeń.

            Marianna Dolińska - zdjęcie wykonane w szpitalu psychiatrycznym

Nasuwa się przy okazji pytanie: Dlaczego współcześni ukraińscy szowiniści są, aż tak bardzo czuli na punkcie, akurat tego właśnie zdjęcia?

Odpowiedź, jak na wszystkie tego rodzaju pytania, tylko z pozoru jest trudna, gdy w rzeczywistości jest banalnie prosta i sprowadza się do prostej konstatacji, że dziadowie i ojcowie obecnych spadkobierców ich idei, jak nic innego na świecie przyswoili sobie do serc, najbardziej zwyrodniałe metody i sposoby znęcania się i mordowania, znienawidzonych przez siebie, swoich polskich sąsiadów.

A, że w fachu zorganizowanej zbrodni, obok chorwackich Ustaszy, nie mieli sobie równych, przeto każdy taki sposób, wypływający chociażby z obserwacji przez siebie różnych wcześniejszych sytuacji dnia codziennego, kończących się brutalnymi morderstwami, adaptowali je potem do swoich potrzeb, które stworzyły w latach Drugiej Wojny Światowej listę, aż 362 metod zadawania bestialskich cierpień i śmierci, wszelkim wrogom idei czystej jak szklanka źródlanej wody samostijnej Ukrainy, wolnej od wszelkiego elementu nieukraińskiego w Ich rozumieniu, bez Lachów, Żydów, Węgrów, Ormian i Moskali, o których to sposobach mordowania swoich ofiar, przy użyciu właśnie drutu kolczastego, relacje zachowały się w przekazach wielu naocznych świadków, którzy cudem uszli straszliwej śmierci z rąk swoich banderowskich oprawców, by jako ostrzeżenie przekazać ten FAKT potomnym.

I dlatego wywołuje to u nich taki skowyt wściekłego sprzeciwu i obłąkańczej reakcji, ludzi ledwie potrafiących, ukryć pod gęstą zasłoną pozorów, żądzę latami pielęgnowanej przez nich zemsty i mordu, na tych, którzy tą prawdę ujawniają i co gorsza dla nich, nie chcą się przed nimi pokajać, że coś takiego nigdy nie miało ponoć miejsca.

To klasyczny wręcz przykład wypierania zbrodni przez jej sprawców, nawet w kolejnych pokoleniach ich potomków, którzy nie tylko nie potrafią potępić czynów swoich przodków, ale całkowicie się z nimi utożsamiają, jako z czymś chwalebnym, czego nawet nie ukrywają, a wszystkie winy swoich antenatów bezczelnie przypisują ich polskim ofiarom.

Należy również nauczyć się odpowiadać ukraińskim spadkobiercom i kontynuatorom idei i ludobójczych czynów banderowskich morderców Polaków, mieszkających w Naszej Ojczyźnie, stosując ostre riposty, bez ubierania ich w jakiekolwiek ładne słówka czy eufemizmy, których to już zarzutów odnośnie tego właśnie zdjęcia znajdującego się w tle mego bloga już zresztą doświadczyłem z ich strony, ale mieli tego pecha, że źle trafili, bo trafili na mnie, a ja z zasady nie chadzam z nikim, NIGDY na żadne zgniłe kompromisy, dostając taką właśnie odpowiedź, która nie była żadnym tlumaczeniem się z powodu umieszczenia przeze mnie tej fotografii, tylko zdecydowaną, ostrą odpowiedzią, dającą im również wyraźnie do zrozumienia, jakie jest Ich miejsce w szeregu odnośnie tematu Ukraińskiego ludobójstwa dokonanego na Polakach zamieszkujących Kresy Najjaśniejszej Rzeczypospolitej w latach 1939 - 1951. Po tej lekcji jaką otrzymali, nie tylko więcej już się nie odezwali, ale też nigdy więcej nie ośmielili się wracać do stawiania mi po raz kolejny tego rodzaju bzdurnego zarzutu, odnoszącego się do tego właśnie zdjęcia.

Dlatego też nie zamierzam usuwać tej fotografii z tła mojego bloga na blogspocie, gdyż byłoby to z mojej strony czystą hipokryzją i zakłamaniem, czego nie znoszę i nie toleruję zarówno u siebie samego, jak również i u kogokolwiek innego, kto prawi ludziom komunały, jak to przejęty jest sprawą godnego nieupamiętnienia do dzisiaj Naszych rodaków zamordowanych przez swoich ukraińskich sąsiadów w latach Drugiej Wojny Światowej i do dziś niepogrzebanych zgodnie z chrześciajńskimi zasadami wiary, których szczątki walają się też do dnia dzisiejszego jak śmiecie po polach, lasach i przydrożnych rowach obecnej, zachodniej części Ukrainy, a jednocześnie prowadzi jakąś dziwną politykę politycznej poprawności, by równolegle odgrywać rolę Katona i jednocześnie przypodobać się panującej władzy oraz nie urazić zarazem w żaden sposób, pogrobowców morderców Polaków, i dzięki takiej prezentowanej przez siebie postawie, dogadać się po cichu w fałszywym dialogu z potomkami banderowskich rizunów, dla rzekomego, właściwego uporządkowania relacji Polsko - Ukraińskich, sądząc naiwnie, że coś na tym zyska i takimi działaniami doprowadzi do rozwiązania problemu. Nic bardziej mylnego w takim mniemaniu. Tego rodzaju postępowanie, świadome, czy też nie, nie jest niczym innym, jak zwyczajnym oszukiwaniem samego siebie i zdradą, połączoną z dosłownym padnięciem na kolana przed katami. Dobrymi chęciami jest bowiem piekło wybrukowane.

Najlepiej jednak tego rodzaju, zupełnie nieuzasadnione zarzuty pod adresem wszystkich ludzi, którzy na prowadzonych przez siebie blogach i stronach internetowych zamieszczają właśnie to zdjęcie, podsumował stary Kresowianin, Pan Aleksander Szumański w swoim artykule zatytułowanym:

MARTWE DZIECI CYGANKI ZE ZBRODNIAMI OUN – UPA W TLE CZ.II

https://3obieg.pl/martwe-dzieci-cyganki-ze-zbrodnia-oun-upa-w-tle-cz-ii/

,,Takich wspomnień trudno się pozbyć. Fotografia zaś przedstawiająca wianuszek dzieci, nawet teraz, gdy wiadomo, że przedstawia inne wydarzenie, doskonale odzwierciedla charakter działań UPA, a zwłaszcza tego konkretnego typu. Rzekłbym nawet, że trudno się dziwić omyłce w interpretacji treści tego zdjęcia, jako przedstawiającej inne wydarzenie. Samo przemilczanie i zmuszanie Kresowian by o zbrodniach nie mówili było i jest bolesne. Co mogą powiedzieć, gdy dodatkowo „heroiczne czyny” morderców z UPA się sławi, a szczególnie w sytuacji braku reakcji władz na praktykę wynoszenia morderców ich rodzin na piedestały?

Nadmienić trzeba o istnieniu przeświadczenia u wielu ludzi, że takie okrucieństwa w skali masowej nie mogły zdarzyć się naprawdę. Sądzę, że w czasach gloryfikacji zbrodniarzy, kresowiacy chcieli mieć pomnik, który pokazałby charakter działań OUN-UPA, by w społeczeństwie nie mówiono: „UPA robiła dobrą antykomunistyczną robotę, choć popełniała błędy”.

Symbol dzieci przywiązanych do drzewa wydawał się symbolem uniwersalnym, a zdjęcie doskonale nadawało się, by przedstawić wyobrażenie zbrodni OUN-UPA.

Dokładnie taki sam symbol został wykorzystany przez brytyjską grupę Cranberries w 1994 roku w teledysku do słynnej piosenki „Zombies”, firmującej album pod tym samym tytułem.

Kapela w ostatniej minucie teledysku pokazała małe ofiary przymocowane naokoło słupa w formie krzyża w tym samym stylu .

W ten sposób artyści skompromitowali terrorystyczną organizację, jaką jest IRA, ale nikomu nie przyszło do głowy, by stawać po stronie terrorystów i atakować teledysk. „Zombie” zdobył nagrodę MTV w kategorii najlepszej piosenki 1995 roku. Zauważmy przy tym, że o ile ilustracja do „Zombies” była tylko protestem przeciwko zamachom bombowym zespołu muzycznego IRA, w których giną niewinne istoty, jest jednak zasadnicza różnica: o ile w odniesieniu do IRA, przedstawiona w teledysku forma była wyłącznie symbolem, o tyle UPA takie rzeczy wykonywała często i to dosłownie, nie w przenośni.''

Poza tym, to nie My Polacy, mamy się tłumaczyć z czegokolwiek pogrobowcom upowskich zwyrodnialców, ale to oni winni się w POKORZE dosłownie spowiadać przed Nami Polakami i to ze spuszczoną głową i wzrokiem skierowanym w ziemię. Najlepiej przed POLSKIM, a nie polskojęzycznym prokuratorem i w obecności POLSKIEJ policji, a nie przebierańców ze szkół policyjnych ze Szczytna i Słupska, których 80% absolwentów to Ukraińcy, potomkowie banderowskich hajdamaków z OUN - UPA, udających funkcjonariuszy polskiej policji państwowej, których nic nie łączy ani Z Naszym Narodem i Państwem, ani też nie dochowują Naszej Ojczyźnie żadnej lojalności, która pilnowałaby też właściwego zachowania się każdego takiego delikwenta, by zakodował sobie w toku takich czynności do końca życia, że stoi przed wymiarem sprawiedliwości Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, a nie operetkowego bantustanu o nazwie III RP, którego nie szanuje żadne poważne państwo na świecie, dlatego, że tenże bantustan i jego mieszkańcy nie szanują samych siebie.

 

Z poważaniem

Jacek Boki

Elbląg - 9 Sierpień 2020 r.

http://kresywekrwi.blogspot.com/2020/08/moja-odpowiedz-dla-ksiedza-tadeusza.html#more

KOMENTARZE

 • @Jacek Boki
  https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go Salute 5*
 • Z banderowskich zbrodniarzy po 2014 roku uczyniono bohaterów.
  .
  A w Polsce jest dokonywana dobra zniana i w Polsce prokurator robi z ofiar przestępcòw i skazuje na więzienia. A ze zwyrodniałych zbirów prokurator czyni ofiary.

  Nie wolno o 200 tysiącach zamordowanych Polakach zapomnieć.
 • Nie wierz księdzu
  https://dorzeczy.pl/kraj/149776/ksiadz-isakowicz-zaleski-maseczki-jak-pasy-w-samochodzie-ich-nienoszenie-to-grzech.html
 • to wszystko, to bolesna histroria
  ale straszne jest to, że postawy "braci Ukraińców" wcale się nie zmieniły,

  na majdanie polewali Bierkutowców napalmem, robionym podobno według przepisu ambasady amerykańskiej,

  podczas majdanu spalili 5 urzędników żywcem, nie zdążyli uciec z biura,

  co zrobili w Odessie, chyba każdy widział,

  a teraz mamy ich miliony w swoim kraju, gotowych do zadymy, jak się zdarzy okazja.
 • @Lotna 06:56:39
  owszem, zarażanie innych śmiertelną chorobą zakaźną, to grzech.
 • Przesłuchanie przeniesione
  Prokuratura Ziobry, chyba z obawy przed zapowiedziana na poniedziałek manifestacja przed prokuratura Warszawa Praga Północ w obronie Pana Antoniego Dąbrowskiego, nagle przeniosła termin tego przesłuchania z Poniedziałku na piątek, czyli na jutro do prokuratury okręgowej w Warszawie.
  Tak wyhlada PiSdzielski wymiar bezprawia.
  W Polsce rocznie popełnia samobójstwa ponad 13 tysięcy ludzi. Dziennie to 36 samobójstw. Jakoś nie słyszałem, żeby nierząd okupacyjny PiS ogłosił z tego powodu epidemia samobójstw, która niewątpliwie jest
 • @interesariusz z PL 09:20:02
  "a teraz mamy ich miliony w swoim kraju, gotowych do zadymy, jak się zdarzy okazja."

  PiS ich wpuścił i nadal wpuszcza bez ograniczeń.
  Więc czego biadolisz skoro sam na PiS głosujesz?
  Konsekwencje swoich wyborów trzeba ponosić.
  Cicho raczej byś siedział.

  Będziesz miał co gasić strażaku jak napalmem od Ukr-ów po oczach dostaniesz...
 • Strzeż się Ukraińców!
  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2020/08/5-8-viii-2020-jeszcze-o-rebelii-w.html

  (…)
  Sobota, 8 sierpnia

  Co Ci jeszcze o przyszłości powiedzieć, dziecko?
  - O mojej Panie Jezu?
  - O Twojej.
  - Podczas mordów w Polsce będę w Krakowie?
  - Nie tylko lecz w dużej mierze. Tam obalisz wielu Ukraińców a Polacy dokończą reszty i odetną im głowy.
  - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste.
  - Ocalisz Wawel, przede wszystkim katedrę od zniszczeń, od większych zniszczeń. Zniszczenia będą niewielkie a tam odeprzesz specjalny oddział Ukraińców.
  Zginie ponad połowa strażników i obsługi katedry.
  Lecz z tych Ukraińców, którzy wejdą na Wawel nikt nie ocaleje.
  - A co z naszą policją Panie Jezu?
  - Komendanci obsadzani są z klucza masońskiego i innego wrogiego Polsce. Lecz potem wielu policjantów zbuntuje się a nawet dojdzie do zabójstw ich kolegów. Ci policjanci, którzy okażą się patriotami będą zabijać wrogich Polsce, w tym zwierzchników.
  - A wojsko panie Jezu?
  - Wojsko będzie zajęte walką z wrogami: Francją i Niemcami, dlatego nie pomogą. Lecz dowódcy są też wrodzy Polsce. I tu nastąpi duże zawirowanie. Wojsku w walce z Francją i Niemcami będzie przewodził Namaszczony.
  - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste.
 • @SolidarnyX 10:00:48
  Znasz takie powiedzenie ? "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem..."
  Mark Twain to powiedział.
 • @SolidarnyX 10:00:48
  no cóż, różne zalecenia bywają nietrafne, inne, zbyt uciążliwe, aby były życiowe.

  Grypa jest chorobą zakaźną, o bardzo nikłej śmiertelności, z możliwością uchronienia się od powikłań poprzez "rozsądne" jej przechorowanie pod pierzyną.

  Wielu ludzi wystrzega się chodzenia po lasach w sezonie kleszczowym. Choroby odkleszczowe są nieprzyjemne, jednak mało kto umiera. No i wciska się kit, że wystarczy na czas wyjąć kleszcza. Tymczasem najprzykrzejsze jest to, że nie tylko dorosłe kleszcze roznoszą boreliozę.

  Tutaj mówimy o przypadku osobnika, który posiadając wiedzę o ryzyku, godzi się na zarażenie innych śmiertelną chorobą.

  Ja tak nie robię, jak wnoszę z twojej wypowiedzi, Ty robisz inaczej.

  Tylko dlaczego wybrałeś takie mylące pseudo "solidarny".
 • @kowalskijan584 10:41:34
  nie łżyj, Ukraińców sprowadziło już PO, PiS tylko kontynuuje owo "pociągnięcie bzzzznesowe".

  Zawsze byłem przeciwny osiedlaniu się obcych na polskiej, po PRLowskiej, ziemi.
 • @SolidarnyX 13:57:13
  Wiele rzeczy mi się w PiS nie podoba, i najlepszym dowodem jest to, że nie jestem w tej partii członkiem, a z Jarkiem spierałem się już wtedy, gdy nie był tak sławny.
 • @SolidarnyX 13:55:19
  Mówienie o tym, że nie jest istotny rozmiar śmiertelności, oraz możliwości modyfikacji stopnia ryzyka, jest niepoważne.

  Jeżdżenie autem jest śmiertelne, nie zaprzeczysz nie odwołując tego, co napisałeś, a jednak wszyscy jeżdżą, mało tego, każdy kto wsiada za kierownicę godzi się z tym, że zostanie zabójcą mimo woli, a jednak wsiada. Robią tak, bo wydaje im się, że mogą zminimalizować swoje osobiste ryzyko, co jest dosyć złudne.

  A teraz wyobraź sobie auto, które może wybuchnąć. Zostawiłbyś takie na ulicy pełnej przechodniów?

  Jeśli nie pod tą notką, to pod inną pisałem, że zawsze gdy miałem grypę, nie chodziłem do pracy, mimo, że nie było mi to na rękę.

  Nie jesteś solidarny z Polakami, skoro bez zmrużenia okiem godzisz się z tym, że możesz mimo woli ich zabić.

  Dane o śmiertelności grypy w porównaniu z COVIDem publikowałem dawno, nie chce mi się ich tu powtarzać.
 • @SolidarnyX 15:33:05
  a na kogo mam głosować, na Nowaka w pierdlu, czy czaskowska z bandy handlarzy kamienic?
 • @SolidarnyX 15:38:27
  widzę, że nie jesteś w stanie nic przyjąć do świadomości, wyraźnie napisałem, że jak byłem chory na grypę to byłem w izolacji,

  ponadto, grypa nie jest śmiertelną chorobą w normalnym rozumieniu, ja miałem ją wielokrotnie, i wciąż żyję.
 • @SolidarnyX 15:38:27
  no i rozumiem, iż przykład z autami przekracza twoje zdolności pojmowania.
 • @interesariusz z PL 18:48:13
  Grypa nie jest śmiertelną? A niby od kiedy nie jest śmiertelną?
  Grupa, jak i jej powikłania, są bardzo śmiertelne. W samych Włoszech w ubiegłym roku na GRYPĘ zmarło 25 tysięcy ludzi, a na całym świecie 500 tysięcy!
  W latach 1969-1972 w Polsce szalała prawdziwa epidemia bardzo zaraźliwej grypy Hongkong, na którą w Polsce zachorowało 6 milionów ludzi, a ponad 30 tysięcy zmarło i NIKT nie ogłaszał wtedy żadnej epidemii, ani nie zamykał przychodni i ośrodków zdrowia. Bylo odwrotnie wszystkie te przychodnie w całym kraju miały nakaz przyjmowania pacjentow przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu przez trzy lata z rzędu. Nikomu do głowy nie przyszło, żeby kogokolwiek izolować, czy nakazać noszenie namordnikow.
  Pamiętam ta ówczesna epidemia, bo w ostatnim sezonie jej panowania sam zapadłem na grypę Hongkong i przeżyłem. Po tygodniu po jej ustąpieniu już nie pamiętałem, że ja miałem i nikt nie robił z tego żadnego aj waj waju.
  Więc nie opowiadaj mi bredni o jakims strasznym koronawirus ie, bo koronawirus ów grypy jest ponad 260 i znane są od lat 50ych ubiegłego wieku.
  Powiedz mi więc, który to z tych 260 koronawirus ów jest taki straszny, choć jeszcze do końca ubiegłego roku żaden nie był, by można nim było kogokolwiek straszyć, niczym Baba Jaga, czy innym czarnym ludem?
 • @Jacek Boki 20:27:14
  skąd te dane ?

  w latach 69-72 chodziłem jesień zima w "fifraczku" i żadna grypa nie była mi straszna,

  w najgorszym roku 1971 zmarło na grypę 181,4 osób na milion,
  w ciągu pół roku 2020 zmarło na świrusa 49 osób na milion,

  można powiedzieć że to dwa razy mniej od grypowego rekordu,

  ale na grypę chorowały miliony, na świrusa prawie nikt, dzięki histerii,

  warto to brać pod uwagę.
 • @interesariusz z PL 22:34:08
  Do Polski wirus dotarł w połowie stycznia. 17. dnia tego miesiąca w Bydgoszczy miejski inspektor sanitarny Zygmunt Maćkowiak zanotował 18 przypadków grypy rozpoznanej jako choroba zakaźna. Z każdym dniem jednak liczba osób zgłaszających się z objawami grypy rosła. Wielu próbowało leczyć się na własną rękę, dlatego w aptekach pojawiły się kolejki, lecz w przychodniach tłoku jeszcze nie było.

  Masowe zachorowania powodowały absencję pracowników w zakładach i uczniów w szkołach. W szpitalach zaczęło brakować personelu, stopniowo odwoływano też imprezy sportowe i kulturalne.

  Jako pierwsze miasto w Polsce stan epidemii ogłosiła 20 stycznia Warszawa. Dwa dni później to samo miało miejsce w Łodzi, a 23 stycznia - w Poznaniu. We wszystkich tych miastach liczba chorych na grypę szła już w dziesiątki tysięcy. Po badaniach laboratoryjnych potwierdzono, że jest to wirus A2 Hongkong 68. Niestety, zdarzały się przypadki śmiertelne. O tym jednak społeczeństwa nie informowano, a nad zatajaniem takich wiadomości, mogących wywołać panikę, uważnie czuwała PRL-owska cenzura.

  Masowe zachorowania powodowały absencję pracowników w zakładach i uczniów w szkołach. W szpitalach zaczęło brakować personelu, stopniowo odwoływano też imprezy sportowe i kulturalne. Nie tylko dlatego, że hokeiści, muzycy i aktorzy także zapadali na grypę. Również i z tego powodu, że ludzie zaczęli siebie nawzajem unikać, bojąc się zarazić od innych. Opustoszały miejskie autobusy i tramwaje, a także lokale gastronomiczne. Tylko przychodnie i szpitale pękały w przysłowiowych szwach.
  Polopirynka i witaminka

  W końcu stycznia 1969 roku zmieniła się pogoda. Ze słonecznej, ale mroźnej, stała się cieplejsza i deszczowa, słowem: nastała plucha. To spowodowało, jak zwykle w takich przypadkach, gwałtowny wzrost liczby zachorowań. Stopniowo zamykano szkoły, bo w łóżkach lądowali masowo nauczyciele i większość uczniów. Epidemia rozniosła się wówczas i na południe kraju, rekordowe rozmiary osiągając w Krakowie. Zdecydowano się tam zawiesić do odwołania odwiedziny w szpitalach, zresztą i tak mało kto już tam przychodził. Zmobilizowano dodatkowe siły medyczne i pomocnicze, bo chorych przybywało po kilka tysięcy dziennie, a karetki nie nadążały z obsłużeniem wezwań. Stopniowo zaczynało brakować też najpopularniejszych leków przeciwgrypowych. Za takie uchodziły wówczas zalecane przez lekarzy polopiryna, calcipiryna, isochin, pyramidon oraz witamina C.
  Absencja? 80 procent!

  Na Kujawach i Pomorzu stan epidemii ogłoszono 27 stycznia 1969. Tego dnia zabrakło w mieście karetek - tyle było wezwań. By ratować sytuację, swoje żuki i nysy do przewożenia chorych podstawiały pogotowiu zakłady pracy. Absencja uczniów w szkołach przekroczyła 50 proc. W Bydgoszczy czynnych było tylko 8 szkół (na 60 istniejących). Wydłużono czas pracy aptek, wprowadzono dodatkowe dyżury nocne. Jednocześnie związki zawodowe otrzymały od dyrekcji największych zakładów polecenie tropienia bumelantów, jak ich określano, którzy symulowali grypę, by „odpocząć” od pracy na lekarskim zwolnieniu.

  Na początku lutego liczba nowych zachorowań zaczęła wyraźnie spadać. To był czas przesilenia. Pierwszy atak grypy z Hongkongu był już odparty…

  Na grypę zachorowało wówczas ponad 6 mln osób. Absencja w zakładach pracy sięgała 80 proc. Według Głównego Inspektora Sanitarnego, z powodu powikłań (głównie zapaleń płuc i niewydolności krążenia) zmarło wówczas 25 tys. Polaków.

  W kolejnym roku wirus A2 Hongkong 68 powrócił, ale z dużo słabszym nasileniem. I kiedy wydawało się, że jest już tylko wspomnieniem, uderzył trzeci raz po ciężkiej zimie 1970/71 r., krwawych strajkach na Wybrzeżu oraz dojściu Edwarda Gierka do władzy. Na grypę zachorowało wówczas ponad 6 mln osób. Absencja w zakładach pracy sięgała 80 proc. Według Głównego Inspektora Sanitarnego, z powodu powikłań (głównie zapaleń płuc i niewydolności krążenia) zmarło wówczas 25 tys. Polaków. To była, jak dotąd, najtrudniejsza epidemia, z którą musieliśmy się zmierzyć. I jak na razie nie wydaje się, by to samo miało powtórzyć się u nas w związku z koronawirusem.

  https://plus.expressbydgoski.pl/jak-pol-wieku-temu-wirus-z-chin-zajrzal-prlowi-w-oczy-grypa-hongkong/ar/c15-14783426

  Proszę nie opowiadać więc głupot, że w 1971 zmarło na grypę 181 osób na milion mieszkańców.
 • @Jacek Boki 22:53:30
  https://nazdrowie.pl/artykul/choroby-zakazne/grypa-w-polsce-sytuacja-epidemiologiczna-szczepienia/
 • @interesariusz z PL 12:06:03
  " Zawsze byłem przeciwny osiedlaniu się obcych na polskiej, po PRLowskiej, ziemi."

  I dlatego popierasz PiS który tą politykę kontynuuje.

  "Logiczne".

  Może zaczniesz myśleć jak ci Ukry walną napalmem po łbie.
  I nie będzie pomocy medycznej bo wszystko będzie niedziałało bo kornawirus i plandemia więc oddziały szpitalne nieczynne.
 • @kowalskijan584 00:24:52
  nie popieram PiS we wszystkim, a głosuję na niego, bo nie ma innego wyboru.
 • @interesariusz z PL 07:13:06
  Jak nie masz wyboru to siedź w domu. Głosując na PiS popierasz neobolszewików.
  Dziś twoja partia przegłosuje ustawę o nietykalności waaadzy. To m.in dzięki takim jak ty. Cieszysz się? Będziesz mógł donieść na mnie, że nie noszę namordnika. Może cukierka ci dadzą?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:42:51
  Drogi Jarku, brak mi słów, do tej pory wydawałeś się rozsądnym człowiekiem,

  totalniacy do spółki z Go Vin em anulowali wybory w ustalonym terminie,

  to, że premier wydrukował karty, to chwała mu za to, gdyby nie sabotażyści, by się przydały,

  i co teraz ma PiS zrobić, skoro przyszło mu rządzić w tak popranym społeczeństwie, którego premier nie może zlecić druku makulatury, jak mu naród nie pozwoli,

  bo głupi naród uchwalił, iż władze kraju mogą wywołać wojnę, mogą napaść np. na Irak, ale nie mogą zadrukować trochę papieru, jak się naród w osobnej ustawie nie zgodzi,

  tak popapranego narodu nie ma na całym świecie, banda samobójczych kretynów,

  cały czas napierasz, aby mieć rządy psiny z budziną,

  dziękuję BOGU i Stalinowi, że udało mi się przeżyć większość życia w PRLu, teraz, życie jest zbyt absurdalne, aby było cokolwiek warte, co widać w dzietności.
 • @interesariusz z PL 09:41:50
  //do tej pory wydawałeś się rozsądnym człowiekiem//

  Bo ja jestem rozsądny. Nie udało się jakoś mnie przerobić na człowieka sowieckiego albo Europejczyka. Nie uda się przerobić na Niewolnika Pandemicznego. Jestem SpiritoLibero.
 • @SolidarnyX 09:51:03
  Ja zrobiłem to z czystego wyrachowania a wy głosowaliście na maliniaka bo jesteście palanty.
 • @SolidarnyX 11:32:54
  Wy czyli wszyscy głosujący na PO PiS.
  Jeśli nie głosowałeś na PiS to bardzo przepraszam :)
 • @SolidarnyX 21:01:22
  Nie głosowałem na PO, głosowałem na gostka, który mimo, że nie jest z mojej bajki to mógł choć trochę przeszkodzić PiS. Uzasadniłem to obszernie w dwóch notkach.
  Prędzej by mi ręka uschła niż bym dał głos na PO PiS. Ta sytuacja była wyjątkowa.

  //ja na Dudę nie głosowałem,//
  To zwracam honor :)
  Trzeba było jednak zagłosować na "czaskowskiego", gdyby połowa Konfederatów się nie zbłazniła to maliniak już by siedział w Krakowie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031