Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
263 posty 368 komentarzy

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uchwały (czytaj: ROZPORZĄDZENIA) Rady Ministrów oraz zarządzenia Prezesa Rady Ministrów i ministrów mają charakter wewnętrzny i obowiązują tylko jednostki organizacyjnie podległe organowi wydającemu te akty.

Znajomy z Torunia zgłosił dziś do prokuratury rejonowej w Toruniu popełnienie przestępstwa przez sklep sportowy Sports Direct znajdujący się w Centrum Handlowym Plaza, w którym odmówiono mu obsługi , poprzez próbę napuszczenia na niego klientów, znajdujących się w tym sklepie podczas tego zdarzenia, do słownego i fizycznego ataku na jego osobę, dlatego że był w nim bez kagańca oraz na patrol policji, wezwany przez ochronę Centrum Handlowego Plaza, za chamskie zachowanie się przez nich wobec jego osoby i działanie niezgodne z procedurami prawnymi i nieregulaminowe umundurowanie tych funkcjonariuszy podczas przeprowadzanej przez nich interwencji, jak również próbę wyegzekwowania wobec niego, całkowicie nielegalnego, bo nieopartego na żadnej podstawie prawnej rozporządzenia prezesa rady ministrów Mateusza Morawieckiego, dotyczącego tzw. obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Kopię tego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez tych funkcjonariuszy policji przekazał także ich komendantowi. Razem ze swoim prawnikiem będą domagać się przed sądem oficjalnych przeprosin ze strony policji za doznany uszczerbek na honorze i zadośćuczynienia finansowego, za straty moralne i zszarganą przez funkcjonariuszy policji, jego dobrego imienia i opinii. Osobiście uważam, że każdy tego rodzaju akt bezprawia, czy to ze strony policji, czy kogokolwiek innego wobec każdego z nas, w postaci bezprawnej interwencji, prób zastraszania i nakładania na nas mandatów, wnienien spotkać się z naszej strony ze zdecydowaną odpowiedzią w postaci poinformowania takich osób, że dopuszczają się aktów bezprawia, za co będą pociągnięci do odpowiedzialności karnej i składania natychmiast do prokuratury, tak jak zrobił to dziś mój znajomy, pisemnych zgłoszeń o popełnieniu przestępstwa przez funkcjonariuszy policji, czy innych podmiotów, w postaci bezprawnych interwencji i napaści na Nas, nie mających żadnego umocowania w obowiązującym w Polsce prawie, którym są wyłącznie - ustawa zasadnicza, czyli Konstytucja oraz ustawy podpisane przez prezydenta Rzeczpospolitej, które są jedynymi legalnymi, obowiązującycmi w Naszej Ojczyźnie aktami prawnymi, wobec których mamy obowiązek ścisłego podporządkowania, a nie rozporządzeniom jakiegokolwiek rodzaju, które nie mają absolutnie żadnego umocowania w jakiejkolwiek ustawie i zapisów zawartych w Konstytucji Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, m.in. w artykule 93, mających charakter uchwał odnoszących się tylko i wyłącznie do wewnętrznych regulacji obowiązków jednostek podległych poszczególnym ministerstwom i agendom, których zwierzchnikiem jest prezes rady ministrów i nikogo więcej.

Tak więc do żadnych tego rodzaju rozporządzeń, które nie mają najmniejszych nawet podstaw w obowiązujących ustawach i konstytucji, nie mamy nie tylko, jakiegokolwiek obowiązku podporządkowywwania się im, bo byłoby to z naszej strony akceptacją bezprawia, na co nigdy nie możemy wyrazić naszej zgody, ale mamy wręcz obowiązek zdecydowanego przeciwstawienia się tym totalitarnym zarządzeniom i wszystkim, którzy próbują je egzekwować, poprzez składanie przez Nas, nawet zbiorowych pozwów do sądów i zgłoszeń do prokuratury, takich, mających zbrodniczy charakter, prób wywarcia na nas presji przez zastraszenie, gróźby, itp., z żądaniem bezwzględnego ścigania wszystkich sprawców takich przestępstw.

Art. 93. Konstytucji RP.

1. Uchwały (czytaj: ROZPORZĄDZENIA) Rady Ministrów oraz zarządzenia Prezesa Rady Ministrów i ministrów mają charakter wewnętrzny i obowiązują tylko jednostki organizacyjnie podległe organowi wydającemu te akty.

I jeszcze jedno. Wszelkiego rodzaju uchwały, nie mają żadnej mocy prawnej, do których nikt nie ma żadnego obowiązku stosowania się do nich, z tego prostego powodu, że nie posiadają mocy ustawy. Tak więc są tylko i wyłącznie wyrażeniem opinii i niczym więcej! Przykłądem tego, że jest właśnie tak, a nie inaczej, jest UCHWAŁA WOŁYŃSKA, z 2016 roku, która nie mając mocy ustawy, pozostaje całkowicie lekceważona przez władze wszelkich szczebli w Polsce, od prezydenta, przez rząd, a na władzach samorządowych skończywszy, które właśnie z tego powodu, że jest ona tylko wyrażeniem opinii przez Sejm III RP na temat ukraińskiego ludobójstwa na Kresach, nie stosują się do jej brzmienia w ani jednym punkcie!

Do Prokuratury Rejonowej Centrum-Zachód w Toruniu

Ul. Grudziądzka 45, 87-100 Toruń

Dotyczy: Złamania przepisów prawa , oraz Konstytucji RP przez:

Sklep Sports Direct Toruń Plaza PLmieszczącym się w Centrum Handlowe Toruń Plaza przy ul. Broniewskiego 80, Toruń. Funkcjonariuszy Policji Komisariatu Toruń- Śródmieście przy ul. PCK 2 w Toruniu

Przedmiot zawiadomienia:

Dnia 8 pazdziernika 2020 po godzinie 16:15 9 dokładnego czasu nie pamiętam ) Odmówienia mi obsługi jako klientowi składającemu reklamacje na słabą jakość sprzętu sportowego ponieważ nie miałem zakrytego nosa i ust w postaci: maseczki, przyłbicy etc. Oraz nie właściwe zachowanie prawne funkcjonariuszy policji na słuzbie.

Poprosiłem sprzedawcę o możliwość wyjaśnienia w rozmowie z kierownikiem sklepu. Który okazał się osoba nad wyraz agresywną i nie uprzejmą wobec mnie. Oznajmił, że nie będzie dyskutował i odmawia obsłużenia. Oddalając się od kas publicznie w sposób doniosły, wyraznie i zrozumiale ( na cały sklep ) zwracał się w moją stronę, próbując skierować uwagę innych klientów będących w sklepie Sports Direct jak i innych pracowników mającą na celu zawstydzenie, zastraszenie mnie i zwrócenia się obecnych klientów/pracowników przeciwko mojej osobie werbalnie być może fizycznie. W swoich słowach zmuszał mnie do zakrycia twarzy, pouczał mnie publicznie, uwłaczając mojej godności osobistej urażając mnie przy tym. Kiedy zwróciłem uwagę, aby na mnie nie krzyczał , oburzony oświadczył w słowach: jeśli nie zakryje twarzy i nie zastosuję się do jego rozkazów to wyprowadzi mnie ochrona Centrum Handlowego Plaza. Godząc się na wyprowadzenie przez ochronę oznajmiłem, że poczekam na ta interwencję i sporządzimy stosowny protokół tego zdarzenia. Pracownik/kierownik ten oddalił się, po kilkunastu minutach oczekiwania nie doszło jednak do interwencji ochrony. O czym nie zostałem poinformowany , mogę jedynie domniemać o odmówieniu jej przez ochronę ze względu na brak podstaw. Nie kryjąc swojego oburzenia pracownik/kierownik krzyczał do mnie z pomiędzy regałów z odległości około 15-20m publicznie przy klientach/pracownikach, że mam wyjść bo jeśli nie to zadzwoni na policje. Na co również się zgodziłem, oznajmiając że zostanę i poczekam na interwencje policji po to by wyjaśnić całą sytuację.

W oczekiwaniu interwencji policji , przechadzaniu się w międzyczasie po sklepie i ogólnodostępnym korytarzu Centrum Handlowego Plaza doczekałem się przybycia funkcjonariuszy na zgłoszenie pracownika/kierownika sklepu Sports Direct. Przebieg interwencji był następujący: Na wejściu do sklepu policjanci nie wylegitymowali się, jak i nie posiadali pełnego umundurowania ( brak nakrycia głowy ) nie byli zainteresowani spisaniem zeznań, notatek i ustalenia powodu wezwania od zawiadamiającego. Bo jak sami stwierdzili cyt: oni już wszystko wiedzą i przystępują do czynności wobec mnie. Oznajmiając, że nie stosuję się do przepisów prawa i mam obowiązek do zakrywania twarzy i bezwzględnie podporządkować się rozporządzeniom. A sklep z tego powodu może odmówić obsłużenia klienta. Prosząc o wyjaśnienia policjantów takiego stanowiska i podanie podstaw prawnych otrzymałem odpowiedz, że to ja łamie prawo , nie stosując się do obostrzeń Rady Ministrów i Premiera RP artykułów Konstytucji RP.

Na co zaprzeczyłem, argumentując posiadaną wiedzą iż w Polsce nie obowiązuję stan wyjątkowy, a rozporządzenianie dotyczą obywateli tj:

Konstytucja RP: Art. 93.1. Uchwały (czyt.ROZPORZĄDZENIA) Rady Ministrów oraz zarządzenia Prezesa Rady Ministrów i ministrów mają charakter wewnętrzny i obowiązują tylko jednostki organizacyjnie podległe organowi wydającemu te akty.

Funkcjonariusze stwierdzili, że skoro wiem lepiej to będę to wyjaśniał na przesłuchaniu w komendzie policji i w Sądzie. Bo tam sprawa trafi, a gdyby była maseczka nie było by sprawy.

-załączniki:

Skan dowodu zakupu

Powyższe zawiadomienie kieruję również do:

Komendant nadkom. Krzysztof Dankowski email: dyzurny-torun-srodmiescie@bg.policja.gov.pl '

Do biura Centrum Handlowego Toruń Plaza: torun.office@torun-plaza.pl

Oraz do publikacji opinii publicznej za pośrednictwem internetu i innych środków przekazu.

Wszelkie nieoficjalne próby kontaktów telefonicznych mające na celu nacisk, wywarcie presji bądź grozby będą traktowane jednoznacznie : rejestrowane ,zapisywane, gromadzone i zgłaszane odpowiednim organom

 

Jacek Boki - Elbląg, 9 Październik 2020 r.

http://kresywekrwi.blogspot.com/2020/10/zawiadomienie-o-popenieniu-przestepstwa.html#more

KOMENTARZE

 • Policjant dusi bezbronna kobiete
  https://mobile.twitter.com/PBeatap/status/1315416028575404032

  Tak się zastanawiam, czy tam nie było żadnych mężczyzn, gdy jakiś bezmozgi debil w mundurze znęcał się nad bezbronna kobieta, która nawet go nie dotknęła?
 • @Jacek Boki 21:41:18
  A kto zaryzykuje wyrok do 10 lat więzienia?

  Policja już drugi raz wydała komunikat że obniża kryteria (psychologiczne) przy naborze kadr dla kandydatów na policjantów. Czyli standardy te zostały obniżone 2 razy. Niedobór kadr to śmieszne 7 tys etatów na ponad 100.000 zatrudnionych.
  Do tego wyrok za zadanie śmierci z udręczeniem, jak za kradzież kartonu fajek, mataczenie (spadł z krzesła). A zamordowany po prostu podawał podczas turtur własne nazwisko, a oni chcieli usłyszeć cudze, bo im się coś wydawało.
 • Autor
  obawiam się, że policjanci i wojsko już zostali zainfekowani - w znaczeniu - zaczipowani - testem, lub przymusową szczepionką - więc będzie coraz trudniej się nimi porozumiewać...
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @Jacek Boki 21:41:18
  Przecież ona była winna!!!
  Biała bezbronna kobieta.
  Gdyby była bysiowatym naćpanym Arfo... Murzynem.
  Aaa to przepraszam.
  Funkcjonariusz był jak najbardziej "na prawie".
 • Powtarzam z uporem swój apel:
  Powszechny dostęp do broni palnej!!
 • @brian 05:47:40
  W kontekście (niewłaściwego) zachowania policjanta? Ostatnia rzecz którą by pan zrobił to wyjął broń, bo już wymierzyć pewnie by pan nie zdążył.
 • "Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa"
  ---------------
  Mądry człowiek nie kopie się z koniem!
  Ileż to roboty - aby dzieci diabła - zarządzających atrapa Polski - aby te wprowadziły tutaj stan wyjątkowy. Czechom i Słowakom już to zafundowano.
  Wniosek?
  Nie stwarzajmy sami takich sytuacji, które prowadzą do tego - abyśmy sami się zaczynali gryźć we własnym gronie - przy uciesze dzieci diabła. Mądrzejszy ustępuje głupszemu - bo rozumem więcej zdziałasz - niż ręką - choćby ta - miecz dzierżyła.
 • @brian 05:47:40
  A ja będę powtarzał, ze najpierw naucz się używać gołych łap. Wtedy przypadkiem (przez nieudolność) nikogo nie zabijesz.
 • autor
  Ja bym proponował od razu składać pozwy do sadów
  - o naruszenie dóbr osobistych
  - o wymuszanie rozporządzaniem swojego majątku na własną szkodę (mandat, czy nakłanianie do jego zapłacenia)
  - o nękanie

  O nękaniu jest Ustawa z 2015 r. uchwalona z inicjatywy PiS
  W przypadku takich masowych pozwów ( imiennie przeciw poszczególnym policjantom i komendantom) szybko byśmy tą ,,władzę” osadzili na du…
  Tanajło i jego zwolennicy już powinni Szumowskiego pozwać o wyrządzone im szkody.
 • @Wican 09:01:01
  Jeszcze raz.
  Przed udarem bylem w stanie zrobic unik lub wylapac cios w dol i jednoczesnie zaladowac napastnikowi w maske.
  Prawie jednoczesnie kopnac w krocze i uderzyc oburacz w brzuch i mostek.
  Efekt piorunujacy.(z przedszkola Wing Tsun).
  Lub zlapac reke uderzajaca, obrocic go i zalozyc nelsona az do zwiotczenia.
  Wystarczy?
  Po udarze nawet sygnalizowane uderzenie jest dla mnie nie do miniecia i nie do wylapania.
  Neurolog sprawdzal.
  Kubotany odpadaja- zbyt maly dystans.
  Chyba ze mialbym legalny/nielegalny rozaniec bojowy.
  Przypomnialem sobie zasady obchodzenia sie z drazkiem, lancuchem, wykorzystywanie przypadkowych przedmiotow- dlugopisu, ostrego olowka, paska z klamra.
  Psycholog po tescie orzekl ze na sportowe zezwolenie "wystarczam".
  A naleze do klubu strzeleckiego w miejscowym LOK i jak moge, jezdze na treningi.
  Wystarczy?
 • Dotyczy BŁĘDU ZAŁOŻYCIELSKIEGO : A sklep z tego powodu może odmówić obsłużenia klienta
  WOLNOŚĆ, prawdziwa WOLNOŚĆ polega na tym, że sklep BEZ POWODU może odmówić obsługi, no nie obsługi reklamacji, chociaż czy i nie to ?
  Bo czują się zagrożeni w swoim zdrowiu i TO WYSTARCZY
  DOBROWOLNOŚĆ a nie żaden PRZYMUS
  Walczy Pan o wolność która zakłada DOBROWOLNOŚĆ a sam powołuje się na PRZYMUS obsługi.

  MASOWO TEN BŁĄD JEST popełniany
  Przykładem drukarz co odmówił drukowania dla lgbt i aż Ziobro musiał go ratować a tak naprawdę to
  DRUKARZ ma prawo bez podawania żadnych powodów ODMÓWIĆ drukowania I TO JEST JEGO FUNDAMENTALNE PRAWO wynikające z DOBROWOLNOŚCI wszelkich także umów

  Co można zrobić spotykając się z ODMOWĄ ? oprócz
  POSKARŻENIA SIĘ DO WŁADZY W CELU PRZYMUSZENIA ?

  ZAGŁOSOWAĆ NOGAMI :)

  Polecam zapoznanie się z sensem i sednem PRAWDZIWEJ WOLNOŚCI najlepiej u Pana Hoppe a nawet u samozwańczego mistrza BO
  TO SAMO PISZE a, że alogicznie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031