Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
275 postów 403 komentarze

Żądania Ukraińców w Polsce - Antoni Jakóbczyk

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pierwsze na terenie Bartoszyc odszkodowania pomaga uzyskiwać Proboszcz Parafii grekokatolickiej już od 2001 roku, (pochwalił się tym polskojęzycznej gazecie Goniec Bartoszycki)

Jarosław Staruch, przewodniczący OUN tzw. ,,Kraju Zakierzońskiego'', nakazał osiedlać się w centralnych ośrodkach życia politycznego i gospodarczego, zalegalizować, wejść w środowisko tak, ażeby niczym nie zwracać na siebie uwagi, prowadzić skryty wywiad i nie zapominać o obowiązku pracy dla sprawy wyzwoleńczej swojego narodu.

Antoni Jakóbczyk: Wołyń Północy – ostatnia przestroga - imalopolska

 

List do redaktora Piotra Szlachtowicza z telewizji w realu24.pl

Witam Panie Redaktorze!

Data tego maila nie jest przypadkowa, lecz właśnie w dniu Swięta Niepodległości, którego mój ŚP dziadek nie doczekał (być może lepiej, że nie doczekał takiej Polski jaka teraz jest), o którą przelewał krew przez 4 lata - min. w 1920 roku, bronił przed bolszewicką zarazą Niepodległej Polski w tzw. Bitwie Warszawskiej.

W wywiadzie z Panią dr Lucyną Kulińską wpomniał Pan w rozmowie, że jest Pan zdziwiony, iż Ukraińcy domagają odszkodowań od Polski - czyli od nas Polaków. (załaczniki: roszczenia i Zjazd).

Roszczenia ukraińców, zsynchronizowane są z rosczeniami niemców. Czy to nikomu nic nie mówi?

Jeżeli redakcja ma życzenie skontaktować się ze mną w tym temacie (Pani dr Lucyna Kulińska ma do mnie kontakt telefoniczny - jedna z stacji ,,niepodległościowych'' też, ale pewnie się nie odezwie, choć próbowałem od kilku miesięcy) - mogę podać swój numer telefonu ale domniemywam, że kolejna wolnościowa telewizja jescze raz mnie zignoruje.

To m.in. tacy ludzie jak Pani dr Lucyna Kulińskia oraz Pan Jacek Boki z Elbląga (wielki szacunek dla nich z mojej strony) walczą w odosobnieniu.

A od czasu nawiązania z nimi kontaktu- staram się dzielić informacjami i wzmiankami z terenu działania Mirona Sycza (załacznik Zjazd).

To właśnie dzięki nim szczątkowe informacje z terenu Bartoszyc zaczęły "iść w Swiat". Pan Jacek od lat na swoim podwórku kopie się też osamotniony z tą banderowszczyzną -można powiedzieć już bez przesady, że tu Polski dawno już nie ma.

W szczegółach nie będę tego teraz dla Pana Redaktora opisywał oraz mechanizmów i sposobów ich działania na prowincji.

Ludzi, którzy tematu pilnują, ale nie mają wykształcenia wyższego traktuje się jak dyletantów.

Pierwsze na terenie Bartoszyc odszkodowania pomaga uzyskiwać Proboszcz Parafii grekokatolickiej już od 2001 roku, (pochwalił się tym polskojęzycznej gazecie Goniec Bartoszycki), czas w którym się odbył IV zjazd ZU w Polsce. Dzienniki regionalne z południowo wschodniej Polski od lat niosą zatrważające informacje na temat poczynań ukraińców w Polsce.

To dla Pana będzie wyglądać jak science fiction. I tu jest brak realizmu w Warszawie, na to co dzieje się naprawdę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej od dekad w tym temacie - zwłaszcza i szczególnie na Warmii i Mazurach.

Źródła ówczesnego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Olsztynie (opublikowane w 2014r. Zeszyty Warmińsko-Mazurskie) podają wzmianki dotyczące tematu odszkodowań, a także rozkwitającego banderyzmu na tym terenie, datowane są od czasu powstania w 1956r. USTK oraz ponownie na czas tzw. okrągłego stołu - do 1989 r. próbowano monitorować te sprawy- ze względu na wielkie skupiska ukraińców głownie z Akcji Wisła").

To tylko drobne wzmianki, wiecej hronologi mogę Panu i dla TV udostępnić do czasu obecnego włacznie.

Od Lat dobijałem się w tej sprawie do wszystkich, m.in również do księdza Isakowicza- Zalewskiego, od kiedy to gwałtownie na Warmii i Mazurach nabrzmiewało - ale bez odzewu. począwszy od Parlamentarzystów.

Niestety Warszawa zapomniała, tzw. ,,Wolnościowe'' stacje też. Tak jak reżimowe zajmują się tylko sprawami ogólnymi (a z groszy składa się złotówka), że oprócz niej jest prowincjia, a tu od lat się to wszystko zaczyna.

Wystarczy poczytać czasem tylko tzw. regionalne polskojęzyczne dzienniki i poskładać wydarzenia hronologicznie, a wtedy nie ma zdziwienia na to co się dzieje ogólnie w Polsce, a nam pozostaje tylko dzika rozpacz i bezsilność.

Pozdrawiam

z wyrazami szacunku dla wszystkich

Antoni Jakóbczyk

 

 

 

Posłowie

List Pana Antoniego do dziś nie doczekał się odpowiedzi ze strony Pana redaktora Piotra Szlachtowicza z telewizji w realu24.pl. Żadna zresztą z tzw. internetowych stacji telewizyjnych i pracujący wnich ,,dziennikarze'', określający szumnie samych siebie arcypolskimi i arcypatriotycznymi, nie są w ogóle zainteresowani takimi sprawami, jak sprawa Pana Antoniego Jakóbczyka z Bartoszyc i Polaków zamieszkałych chociażby na Warmii i Mazurach, zmagających się tutaj w obronie polskości tych ziem z rosnącym coraz bardziej w siłę ukraińskim, banderowskim żywiołem, występującym wspólnie z mniejszością niemiecką z coraz większymi roszczeniami pod adresem Nas Polaków i Naszego Państwa. Pomimo niezliczonej ilości apeli kierowanych z naszej strony, zarówno do władz rządowych w Warszawie, jak również do wszystkich tych tzw. patriotów wszelkiej maści i proweniencji, czy to narodowców, konfederatów i innych oraz ,,patriotycznych'' telewizji trudzących się rzekomo w pocie czoła w ,,walce'' o wolną, niepodległą i suwerenną Ojczyznę, nasze prośby, choćby o chwilowe zainteresowanie się przez nich wszystkich, tym co tutaj się dzieje, pozostają na dzień dzisiejszy zbyte całkowitym milczeniem i zupełną obojętnością.


Jacek Boki

Elbląg - 13 Listopad 2020 r.

 

Artykuł źródłowy

http://kresywekrwi.blogspot.com/2020/11/zadania-ukraincow-w-polsce-antoni.html

KOMENTARZE

 • @Autor
  "co dzieje się naprawdę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej od dekad w tym temacie - zwłaszcza i szczególnie na Warmii i Mazurach."

  Dokładnie taka sama sytuacja ma miejsce w woj. Lubuskim. Z Lubuskiego jest jeszcze bliżej do Niemiec, więc łatwiej o niemieckie wsparcie dla antypolskich działań środowisk probanderowskich.

  Kolaboracja banderowsko-niemiecka trwa w najlepsze.
 • Ależ współpraca polsko banderowska trwa w najlepsze , skutek rozkazów zza oceanu.PłacaąPolacy swoją biedą,
  zadłużaniem się,i umieraniem pod szpitalami, obecnie oraz od paru ładnych lat!!

  https://kresy.pl/wydarzenia/niewazne-czy-ukraina-odda-nam-4-mld-zlotych-wysoki-urzednik-pis-owskiego-msz/

  https://nczas.com/2019/09/13/megaskandal-w-pis-kandydat-do-sejmu-jest-gotow-oddac-ukrainie-przemysl-i-polowe-chelmszczyzny-i-tak-bede-ja-wspieral-video/

  http://www.mysl-polska.pl/2096

  https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C641721%2Cukraina-szpitale-otrzymuja-polskie-wsparcie-warte-pol-mln-zl-na-walke-z

  http://slowopolskie.org/kolejna-dostawa-polskiej-pomocy-dla-szpitali-na-ukrainie/

  https://wpolityce.pl/swiat/427104-polska-pomoc-dla-szpitala-psychiatrycznego-na-ukrainie

  https://www.focus.pl/artykul/samobojstwa-nieletnich-polska-na-drugim-miejscu-w-europie

  Szef UPA Stećko był honorowym gościem u Busha,Reagana..

  https://d.radikal.ru/d10/2008/60/21bbdc097732.jpg
  zdjęcie za:
  https://ljwanderer.livejournal.com/504309.html

  https://pbs.twimg.com/media/EE2DYLiXoAAIwKS.jpg
  https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Ftwitter.com%2Framon_merkader%2Fstatus%2F1174739534602485764&psig=AOvVaw27MNI9IuiXaDjE-Lro-58A&ust=1605468503374000&source=images&cd=vfe&ved=0CAkQjhxqFwoTCMDH5rDigu0CFQAAAAAdAAAAABAN


  Tak że wyszarpanie lasów czy odszkodowań od Polaków, za bronienie się przed bestialskim wymordowaniem, to tylko wisienka na torcie!
 • @trojanka 20:33:50
  Słabych i tchórzy się kopie i lekceważy.nawet oni!!

  https://img6.dmty.pl//uploads/202007/1593585905_1tqwv3_600.jpg

  Z polskich podatków rząd "odnawia" w Polsce pomniki UPA!

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/wjatrowycz-niezadowolony-z-odnowionego-pomnika-upa-na-gorze-monastyrz/

  Tak że zdaje się, słowa tej uroczej panny z Ukrainy nabrały mocy urzędowej!!

  https://telewizjarepublika.pl/mloda-ukrainka-jeszcze-polska-nie-zginela-ale-musi-zginac-jeszcze-polak-ukraincowi-buty-czyscic-musi,22959.html

  Jak to mówią "czy jeszcze ktoś nie opluł Polski i Polaków??"
  to zapewne z powodu słynnego na cały świat..."wstawania z kolan".
 • Uwaga !
  5 * * * * *

  upa-bandersyny są w pis w po w sld i w innych partiach są te
  parszywe upa-banderowskie parchy.

  Pozdr.
 • Czas zrozumieć, że
  Polski już nie ma! Zamordowało ją ostatecznie w ubiegłym wieku i rękami hitlerowskich Niemiec i rękami stalinowskiej Rosji i rękami najbardziej opętanych przez Szatana - banderssynów.
  Wniosek:
  Obecnie mamy atrapę Polski - gdzie sieroty po Polsce w tej atrapie - są najbardziej znienawidzonym elementem - światowego dziecka diabła - i jego polskojęzycznych wyrobników.
 • Autor
  Co się dziwić, jak Duda i Kaczyński krzyczą "sława Ukrainie" a rząd pisowy ochrania przemarsze banderowców na Polskich ulicach. I gdy banderowcy maszerujący krzyczą antypolskie hasła tywpu "jeszcze Polska nie zgineła, ale zginąć musi" i wychwalają banderowskich zbrodniarzy,którzy mordowali Polaków.

  Dzisiaj rząd pisowy wypłaca odszkodowania dla banderowców, których komuniści z PRL-u przenieśli ze wschodu na zachód Polski w akcji "Wisła" i wspomaga milionowymi wpłatami dla banderowców na Ukrainie. Okradając Polskę z podatków które płacą Polacy.

  A gdy Polscy Patrioci protestowali, przeciw banderowskim przemarszom na Polskich ulicach, którzy pluli na Polskę i Polaków, to wysyłali pisowską policje, by pałowała Polskich Patriotów.

  Tak samo postępowali gdy maszerowały wściekłe lewackie macice i falusy i atakowali i profanowali kościoły, to policja pisowska była bierna i spokojna.

  A na Narodowym Marszu Niepodległościowym w 11. 11. 2020 w Warszawie, gdy maszerowali Patrioci Polscy, to pisowska policja strzelała z broni gładkolufowej i ostro pałowała Polskich Patriotów.

  Wnioski płyną same, jak PiS działa przeciw Polskim interesom.
 • @Pyra z Wildy 10:16:51
  Marku, jak zawsze trafnie podkreślasz istotę sprawy.

  Niestety, nie widać zmian na lepsze.
 • @Monaco 05:24:52
  Przykładem takiej właśnie sytuacji jest właśnie Warmia i Mazury. Tu praktycznie w każdym mieście członkami każdej z tych czterech partii PiS, PO, PSL, SLD są praktycznie w większości Ukraincy, a w większości miejskich ośrodków od Braniewa na wschód obsadzają te partie wyłącznie sami Ukraincy. W Bartoszycach, co wiem od Pana Antoniego, wszystkie te czterokanciaste partie obsadzają nawet wewnątrz rodzinne klany lokalnych Ukraińców. To samo zresztą dotyczy służących w tzw. policji funkcjonariuszy. 80% z nich to wyłącznie Potomkowie herojow Bandery.
  Pozdrawiam
 • @Jacek Boki
  https://nierealnie.pl/naplulbym-polakom-w-morde-skandaliczna-wypowiedz-ukrainskiego-parlamentarzysty/ Salute 5*.
 • Niemcy z ukraińcami w II wojny światowej razem mordowali Polaków
  Wrogowie Polski to UKRAINIEC I NIEMIEC ! sojusznik Polski to ROSJA która ma takiego samego wroga NIEMCA i UKRAINCA ! i to jest duża szansa dla Polaków by wejść w sojusz z dużym potencjałem gospodarczym i surowcowym i uzbrojonym po żeby sojusznikiem !!!

  Sojusz z ROSJĄ pozwoliłby nam pozbyć się żydowskiej mafii raz na zawsze !!!  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 13:37:38
  "sojusznik Polski to ROSJA która ma takiego samego wroga NIEMCA i UKRAINCA !"

  I stąd ta "agresja Rosji" ;-(

  Pozdro!
 • @Jacek Boki 12:15:19
  "Tu praktycznie w każdym mieście członkami każdej z tych czterech partii PiS, PO, PSL, SLD są praktycznie w większości Ukraincy, a w większości miejskich ośrodków od Braniewa na wschód obsadzają te partie wyłącznie sami Ukraincy. "

  To jakiś koszmar. Nie zdawałem sobie sprawy, że może być aż tak źle...

  5*

  Ukłony
 • Zdziwienie?
  Uchwała UON dotycząca Polski miała miejsce w 1990 roku, rządy okupacyjne dla niepoznaki zwane polskimi wiedzą o jej treści od 1991 roku.
  https://lotna.neon24.pl/post/114300,braterska-milosc-oun-do-polski

  Warszawa niczego nie zapomniała, co najwyżej „zapomniała”.
  Czegóż innego można się spodziewać bo kontrolowanej opozycji - w tym wypadku np. mediach popularnie nazywanych „W Israelu24”, jak nie tego, że nie będą przeszkadzać postmagdalenkowej polityce rozbioru Rzeczpospolitej?

  Jak dobrze przeczytać choćby fragmenty uchwały OUN, które przytoczyłam, to można się zorientować, że niejeden głos choćby na NEonie24pl też ją popiera.
 • @Rebeliantka 11:42:01
  Tak Rebeliantko, dopóki pisiory będą rządzić, to banderowcy i lichwiarze mieszkający w Polsce, będą ochraniani i finansowani od pisowego rządu z podatnika Polskiego.

  W czym pro lichwiarski i pro banderowski rząd PiS-u, nawet za bardzo się z tym faktem nie kryje.

  Pozdrawiam serdecznie Krysia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031