Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
275 postów 403 komentarze

Banderowskie czytania

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Banderowski event przyjaźni do Polski i Polaków w Kijowie

W najbliższą sobotę 30 stycznia w Kijowie odbędzie się ósme narodowe czytanie ,,złotych myśli'' przywódcy ukraińskich szowinistów, socjopatycznego wodza OUN - B i UPA, zwyrodniałego mordercy i zbrodniarza wojennego - Stepana Bandery. W tym roku będzie to czytanie wirtualne za pomocą portalu społecznościowego facebook, któremu jak widać nie przeszkadzają w najmniejszym nawet stopniu treści nazistowskie i rasistowskie, które będą tam głoszone za jego pomocą, kiedy w innych przypadkach ten sam facebook banuje ludzi na wiele dni lub nawet tygodni, za treści zupełnie banalne, czy też niezgodne z obowiązującą pedagogiką poprawności politycznej, jako rzekome naruszenie regulaminu społeczności tego portalu. Wraz z prezentacją i czytaniem biblii ukraińskich nazistów, książki autorstwa Stepana Bandery zatytułowanej ,,Perspektywy ukraińskiej rewolucji'', towarzyszyć będą prelekcje na temat wskazań tego zbrodniarza dla kontynuatorów swoich rasistowskich zaleceń, na dalszych etapach kontynuacji ,,ukraińskiej'' rewolucji, której celem ostatecznym jest stworzenie, czystego jak szklanka źródlanej wody państwa ukraińskiego bez żadnego elementu nieukraińskiego.

Jak widać kolejne tego rodzaju wydarzenie, gloryfikujące tego, jednego z największych zbrodniarzy w historii ludzkości, nie tylko nie wywołuje czyjegokolwiek oburzenia, ani też słowa protestu, ale przyjmowane jest jako coś zupełnie oczywistego. A przecież treści i przesłania, jakie padną tam po raz kolejny, niczym nie różnią się, od tez głoszonych przez członków niemieckiej NSDAP na początku ich drogi do władzy w latach dwudziestych ubiegłego wieku.

Na kilka dni przed rozpoczęciem się tego banderowskiego eventu, Rada Miejska Lwowa pomimo wyroku sądu w Kijowie zabraniającego państwowej administracji ukraińskiej stolicy, obchodzenia w sposób uroczysty z oficjalnym państwowym ceremoniałem rocznic narodzin wysoko postawionych członków OUN-UPA oraz innych prominentnych ukraińskich działaczy nacjonalistycznych, takich jak pułkownik Iwan Połtawiec-Ostranyci, wysokich dowódców Ukraińskiej Powstańczej Armii – Wasyla Łewkowycza, Wasyla Sydora i Wasyla Hałasy, pisarza i dziennikarza Ułasa Samczuka, pisarza i członka UPA Jurija Łypy, geografa i etnografa Wołodymyra Kubijowycza, współtwórcy dywizji SS Galizien, a także przywódcy OUN - M Andrija Melnyka, ogłosiła, że w proteście przeciwko temu wyrokowi kijowskiego sądu, wydała polecenie o dodatkowych, obowiązkowych lekcjach historii dla uczniów wszystkich szkół we Lwowie, połączonych ze specjalnymi apelami na cześć tych zbrodniarzy, mających na swoich sumieniach śmierć setek tysięcy Polaków, Żydów, Ormian, Węgrów, Czechów i Rosjan , jako największych bohaterów obecnej Ukrainy, by uczniowie lwowskich placówek oświatowych mogli lepiej poznać postacie tych krwawych herojów.

Tak też wygląda na dzień dzisiejszy, kolejny ,,dobrosąsiedzki'' gest pojednania w stosunku do Nas Polaków, ze strony Ukraińców. Czy ktoś chce może jednać się z pogrobowcami banderowskich rezunów na takich warunkach oraz fundamencie bezczelnych kłamstw, a nade wszystko za cenę padnięcia przed nimi na kolana i wyrzeczenia się prawdy o bestialskim ludobójstwie, którego dokonali na Naszych rodakach, na Wołyniu, Małopolsce Wschodniej i obecnych południowo - wschodnich ziemiach Polski, wymazując te fakty z naszej polskiej pamięci i historii, która jest z ich strony warunkiem sine qua non, akceptacji ich ewentualnej ,,przyjaźni'', opartej na fikcji i równie fałszywych zapewnieniach, które tak jak wielokrotnie w przeszłości, są mniej warte, niż papier, na którym będą zapisane? Czy tego właśnie chcemy i na to ostatecznie pozwolimy czy też powiemy w końcu tej bezczelności zdecydowane NIE! Ale na to pytanie, niech każdy odpowie sobie sam we własnym sumieniu

Link do banderowskiego eventu

https://m.facebook.com/bandera.chyt/posts/?refsrc=http%3A%2F%2Fpoczta.interia.pl%2Fnext%2F&_rdr

,,Biblia'' ukraińskich nazistów, autorstwa Stepana Bandery - Perspektywy ukraińskiej rewolucji

Jeszcze do ubiegłego roku, przed wybuchem tzw. plandemi, narodowe czytanie Stepana Bandery odbywało się... w sali obrad Rady Najwyższej Ukrainy. Jest to jednoznaczny dowód, że obecne państwo ukraińskie w pełni popiera rasistowską i zbrodniczą ideologię OUN - UPA, uznając ją za swoją własną

 

Jacek Boki - 28 Styczeń 2021 r.

 

Źródło:

http://kresywekrwi.blogspot.com/2021/01/banderowskie-czytania.html

KOMENTARZE

 • @1abezmetki 09:24:44
  Banderowcy paserzy, spadkobiercy paktu Ribbentrop- Mołotow będą sprzedawać cudzą własność. Nie dość, że zwyrodniala zbrodniarze, chlubiący się najbardziej rasistowska ideologia nienawiści w dziejach świata, to potwierdzają tym aktem jeszcze kolejna prawdę o sobie samych, że są złodziejami. Taki genetyczny charakter, nie do zmiany, choćby nie wiem czym go pudrowali, pozując na kogoś innego, niż są od zawsze i będą. Te właśnie cechy ich charakterów to ich znak rozpoznawczy, nie do pomylenia z jakimkolwiek innym
 • Na Ukrainie zdjęto moratorium na sprzedaż i kupno ziemi pod użytkowanie rolnicze
  W tym i cudzodziemcom. Jeśli komu roi się osiedlić na ukraińskiej czarnoziemnej runi, to proszę bardzo, nie ma przeszkód. Tylko gorąco namawiam żeby zapomnieć o pańskich uroszczeniach i przestrzegać obowiązujące prawo.

  https://ua24ua.net/bez-inoplanetyan-kakoy-rinok-zemli-gotovit-zelenskiy/

  (---)“Власти намерены 1 октября 2020 года разрешить свободную куплю-продажу сельхознаделов в Украине. Что и как это будет выглядеть” (---)

  "Покупать землю в Украине смогут: граждане Украины, территориальные общины, государство, юридические лица Украины и иностранные граждане и лица без гражданства (в случае приобретения в порядке наследования и с обязательством на отчуждение участка в течение года)."
 • Bardzo wartościowy artykuł na temat historii wszelakiej i naszej też
  https://russia-insider.com/en/history/world-war-ii-foundational-lie-our-era/ri27041

  Historię piszą zwycięzcy i nie jest to historia ale ugruntowanie wojennej propagandy.
  Historię II wojny światowej i holocaustu pisali syjoniści i to oni do dzisiaj trzymają świat za mordę w kwestii tej fałszywej, zdeformowanej historii.

  Podobnie z historią Polski.
  Solidaruchy a za nimi ukryci syjoniści przepisali historię Polski od nowa..
  Historia II WŚ , historia Polski jest całkiem inna niż nam wciskają syjoniści i solidaruchy...(inność nie oznacza zanegowania wszystkiego.. inność oznacza zafałszowane proporcje, relacje, motywacje, czynniki sprawcze...)

  Bardzo wartościowy artykuł.. polecam.
 • @Oscar 12:25:11
  a tu malutki fragmencik.. na zachętę...

  "
  ....Drugą wojnę światową zapoczątkowało wypowiedzenie wojny Niemcom przez Brytyjczyków i Francuzów, a nie niespodziewany blitzkrieg z Niemiec. Zupełna klęska i upadek armii brytyjskiej i francuskiej było wynikiem wypowiedzenia przez Wielką Brytanię wojny, do której Wielka Brytania nie była przygotowana, oraz głupiego Francuza uwięzionego przez traktat z Brytyjczykami, którzy szybko opuścili swojego francuskiego sojusznika, pozostawiając Francję pod władzą Niemiec. Łaska.

  Miłosierdzie Niemiec było znaczne. Hitler pozostawił dużą część Francji i francuskich kolonii bez okupacji i zabezpieczonych przed wojną pod na wpół niezależnym rządem Petaina. Za zasługi dla ochrony pozorów niepodległości Francji, Petain został po wojnie skazany na śmierć przez Charlesa de Gaulle'a za współpracę z Niemcami, co było niesprawiedliwym oskarżeniem.
  ...."
 • @Oscar 12:27:24
  .. tu muszę dodać po przeczytaniu artykułu do końca...
  Brakuje nam takiego spojrzenia na historię.
  Globalna mafia jak to ta mafia wymusiła na świecie "jedynie słuszną" czyli fałszywą historię II WŚ

  Moim zdaniem prawda leży gdzieś pośrodku i może wyłonić się w uczciwych debatach historycznych .. a "wybiórczych" pod dyktando wiadomej mafii.

  Podobnie jest z Historią Polski.. pisana pod dyktando solidaruchów (i wiadomej mafii) jest tylko g..no prawdą, prawdą wybiórcza..., propagandą nienawiści...
  dopiero konfrontacja historii pisanej w PRLu i za Solidaruchów w uczciwej otwartej debacie może prowadzić do prawdziwej historii Polski.

  Jak widać solidaruchy ale i KK oraz globalna mafia dokonują gwałtu na historii Polski..
  Już historia pisana w PRLu była znacznie bardzie obiektywna.. pełna bez białych plam..
  Solidaruchy spod ambony są tolerancyjni i obiektywni jak humwejbini Mao-tse-tunga... a ci tak samo obiektywni jak wiadoma mafia.
 • @Oscar 12:27:24
  .. dodam jeszcze...
  warto poczytać komentarze...
 • Cóż - wskrzeszenie banderalndu
  przez grandziarzy zza wielkiej wody na odwiecznych ziemiach polskich - to niewyobrażalne sk***ysyństwo porównywalne tylko ze zdradą Polaków przez owych grandziarzy po II WŚ.
  Wniosek?
  Pomimo tego - jak wyżej - jeżeli owi grandziarze dzisiaj robią za przyjaciół Polaków - to w takim świecie absurdu - i banderssyny stają się dla sierot po Polsce w atrapie Polski - "przyjaciółmi". Wtedy ta logika rodem z piekła jest zachowana.
 • @demonkracja 13:31:15
  a jakie to są odwieczne ziemie Polskie ?
  Te za Bugiem to ziemie bardziej Ukraińskie.. niż Polskie
  wystarczy przebadać i porównać wielkości populacji przed wojną.
  Po II WŚ dokonano pokojowych czystek etnicznych tak by wygasić wojnę domową (Wołyń)....
  i za PRLu za Bugiem były ziemie już czysto Ukraińskie a przed Bugiem już czysto Polskie.
  To samo zrobiono z Niemcami na zachodzie i północy Polski... uzyskując czysty etnicznie PRL (pozornie czysty bo poukrywanych żydów z lewymi papierami w Polsce było i jest dużo więcej niż doktryna religii Holocaustu przewiduje).

  A solidaruchy i utajona mniejszość żydowska po przejęciu władzy w Polsce sprowadziły jeszcze miliony banderowców i podobne miliony Polaków wysłały na zmywaki gdzieś na świecie.
  To oczywiste anty Polskie działania.

  I tak to oceni historia (oczywiście nie ta pisana przez solidaruchów czy żydów).
 • @Oscar 13:49:37
  A czyją to historia, czyli przez kogo napisaną stwierdziła autorytatywnie, niczym objawienie z nieba, że te ziemię za Bugiem to ziemię bardziej Ukraińskie, niż polskie? I skąd Pan w ogóle wziąłeś te mundrosci. Te ziemię za Bugiem od prawieków były ziemiami pskich Lendzian i do 981 roku NE nikt tam nie słyszał o żadnych Rusinach. Dopiero w wyniku najazdu Włodzimierza Wielkiego, masowych zbrodni Lendzian, ich deportacj na wschód, a na ich miejsce zasiedlone dzikimi Rusinami, zaczęły zmieniać swoja przynależność. Nie zmieni to jednak tego faktu, że były, są dziś i pozostaną na zawsze etnicznymi ziemiami Polskimi, czy to się towarzyszom podoba, czy nie.
 • @Jacek Boki 14:35:38
  "Te ziemię za Bugiem od prawieków były ziemiami pskich Lendzian i do 981 roku NE nikt tam nie słyszał o żadnych Rusinach."

  Wtedy jeszcze nie było ani Rosji ani Polski ani Czech. Plemiona słowiańskie dopiero się integrowały w państwa ponadplemienne. Jeszcze nie było wiadomo czy Piastowie czy Przemyślidzi przeważą. Skończyło się później remisem więc powstały Czechy i Polska.

  Co do plemion lechickich, to Moskale czyli Wiatycze byli do nich zaliczani. Zaś Ruś to były tereny podbite przez Rusów czyli wschodnich Wikingów.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/89/East_Slavic_tribes_peoples_8th_9th_century.jpg
 • @Jacek Boki 14:35:38
  Nie warto i nie można tak daleko sięgać bo to oznacza niekończące się wojny o "swoje" a każdy rozumie "swoje" na swój sposób.
  Losy się zmieniały układy sił też to co dzisiaj moje kiedyś było ich a jeszcze wcześniej paru innych... a to oznacza niekończące się wojny.. "o swoje"

  Ja przyjmuje ład Jałtański za obowiązujący...
  Na Ukrainie przed wojną dominowała ludność Ukraińska a Polacy głównie w miastach.. liczebnie dominowali Ukraińcy a władza była w Polskich rękach ..co skończyło się Wołyniem. (jaka władza taki Wołyń)

  W Izraelu też tak się skończy władza żydowska... wystarczy tylko zmiana układu sił... (jaka władza taka "rewolucja")
  Podobnie będzie w USA...
 • @Oscar 13:49:37
  -------------------
  "a jakie to są odwieczne ziemie Polskie ?"
  -------------------
  Jeżeli chcesz się Pan kompromitować - to mnie nic do tego.
 • @Oscar 15:20:41
  "@Jacek Boki 14:35:38
  Nie warto i nie można tak daleko sięgać bo to oznacza niekończące się wojny o "swoje" a każdy rozumie "swoje" na swój sposób.
  Losy się zmieniały układy sił też to co dzisiaj moje kiedyś było ich a jeszcze wcześniej paru innych... a to oznacza niekończące się wojny.. "o swoje"

  Niemcy przed i w czasie wojny przypominały fakt, że przed przybyciem Słowian między Łabą, ujściem Wisły a Krymem istniały germańskie państwa plemienne. Uzasadniały to swoje prawa do tych terenów.

  https://subratachak.files.wordpress.com/2017/09/goths-i-phase-migrations.jpg
 • @Pedant 18:35:15
  Polacy widzą Słowian zniemczonych w Berlinie i okolicach...
  Czesi pamiętają że rządzili dolnym Śląskiem.. Niemcy też..
  Wielkie księstwo litewskie było litewskie.. Krzyżacy cywilizowali północnych Słowian..
  Ruscy, Austriacy i Niemcy cywilizowali barbarzyńskich upadłych "fafluchten polnishe"... podobnie jak żydzi...
  wcześniej Szwedzi nieśli tu kaganek skandynawskiej cywilizacji...
  Próbowali Tatarzy i Turcy ale nie dotarli...

  Naprawdę nie warto w tym się grzebać politycznie.. jak już to tylko historycznie.
  Chyba każde państwo na świecie ma taką historię.

  Trzymajmy się PRLu to dobry dla Polski układ (ukłony dla Stalina) i legalny w świetle prawa międzynarodowego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031