Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
275 postów 403 komentarze

Nielegalne działania IPN

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak się okazuje wszystkie tego rodzaju opinie i polecenia, jakie wydał we wszystkich takich sprawach na przestrzeni całego ostatniego ćwierćwiecza tzw. ,,Instytut Pamięci Narodowej'', były i nadal pozostają całkowicie bezprawne i nielegalne!!!

Przedwczoraj wyszło na jaw, że IPN przez 24 lata swojego istnienia, nie miał i nadal nie posiada absolutnie żadnych umocowań prawnych, by móc komukolwiek nakazać jakąkolwiek zmianę, demontaż czy likwidację wszelkich upamiętnień, czyli tablic, pomników oraz znajdujących się na nich inskrypcji, dotyczących żołnierzy wszystkich formacji Wojska Polskiego, takich jak WP, KBW i WOP, a także milicjantów walczących na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie w obronie polskiej ludności tych ziem z ukraińskimi, faszystowskimi bandami UPA.

Jak się okazuje wszystkie tego rodzaju opinie i polecenia, jakie wydał we wszystkich takich sprawach na przestrzeni całego ostatniego ćwierćwiecza tzw. ,,Instytut Pamięci Narodowej'', były i nadal pozostają całkowicie bezprawne i nielegalne!!!

Okazało się, że jedyną rzeczą, którą może on w świetle obowiązującego w Polsce prawa wydać, to tylko niewiążąca nikogo opinia, do której można się ewentualnie odnieść lub dostosować, ale która nie jest dla nikogo wiążącym go z automatu prawem. Nie ma ona bowiem jakiejkolwiek mocy prawnej do jej wykonania przez kogokolwiek, w świetle obowiązującego prawa, gdyż jej autorami nie są prawnicy, tylko historycy, nie posiadający do wydawania takich dyrektyw żadnych prerogatyw, jak też i podstaw. Tak więc wszystkie dotychczasowe działania tej instytucji były zwykłą bandyterką, opartą na zasadzie wymuszenia przestępczego, za co wszyscy pracownicy tej agendy, którzy takowe opinie, czy polecenia wystawiali z trybem natychmiastowej ich wykonalności, byli zarówno wtedy, jak też i pozostają w chwili obecnej przestępcami, podlegającymi ściganiu za popełnione przez siebie przestępstwa karne, przeciwko polskim ofiarom ukraińskiego ludobójstwa, znieważenia i podeptania pamięci oraz ofiary żołnierzy Wojska Polskiego i milicjantów, którzy złożyli swoje życie na ołtarzu Ojczyzny, w Jej obronie i obronie polskiej ludności obecnych Kresów Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, za co wszyscy oni winni bezwzględnie ponieść najsurowsze konsekwencje, które będą zarazem wyraźnym ostrzeżeniem na przyszłość dla potencjalnych naśladowców ich kryminalnych nadużyć. Pierwsze pozwy przeciwko IPN i funkcjonariuszom frontu ideologicznego tej antypolskiej jaczejki, za przestępstwa, których się dopuścili mogą ruszyć już wkrótce. Jako pierwsze zapowiedziało to kilka rodzin żołnierzy i oficerów grupy manewrowej 4 Bałtyckiej Brygady WOP z Koszalina, którzy zostali bestialsko zamordowani przez banderowców pod Łubnem. Następnych ustawiło się już w kolejce do złożenia pozwów przeciwko temu goebbelsowskiemu ministerstwu propagandy, kilka organizacji i stowarzyszeń. Tym razem ta ekspozytura wrogów Narodu i Państwa Polskiego, naprawdę posunęła się zbyt daleko, aby tolerować dalej jej działania, nie mające nic wspólnego z naszym interesem narodowym.

Więcej na ten temat w wywiadzie Pana profesora Andrzeja Zapałowskiego dla telewizji Kresy.pl

W rozmowie poruszam także ważne aspekty prawne całej sytuacji

Dekomunizacja czy depolonizacja? - Profesor Andrzej Zapałowski dla Kresy.pl

 

 

 

Po Armii Czerwonej IPN wziął na celownik Polaków

https://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2021021913856829-po-armii-czerwonej-ipn-wzial-na-celownik-polakow-sputnik/

 

Jacek Boki - Elbląg


 19 Luty 2021 r.

 

Artykuł źródłowy

http://kresywekrwi.blogspot.com/2021/02/przedwczoraj-wyszo-na-jaw-ze-ipn-przez.html

KOMENTARZE

 • 5*
  Cytat:

  "(...) prezesa IPN Jarosław Szarek. O jego kwalifikacjach tak mówi prof. Adam Leszczyński z Polskiej Akademii Nauk: „Prezes IPN Jarosław Szarek prawie nie ma dorobku naukowego. Napisał za to wiele książeczek dla dzieci, w których uczy ich bogoojczyźnianej historii Polski – zawsze heroicznej, zawsze cierpiącej, zawsze katolickiej i szlacheckiej, bez mniejszości narodowych i chłopów”. Cóż, policjant w obecnych realiach – także policjant historyczny – nie musi być szczególnie lotny. Musi wykonywać partyjne instrukcje."

  Szubienicy na takich mało...
 • Zmiana ulic w Warszawie sprzed dwóch lat
  Czy pamiętacie Państwo zmianę nazw kilku ulic w Warszawie przez IPN, w ramach tej ich politruckiej dekomunizacji, gdy zlikwidowano ulice m.in. Armii Ludowej i Gwardii Ludowej i zastąpiono jedna z nich ulica Lecha Kaczyńskiego. Pamiętaj jakie PiS podniósł larum na całą Polskę, gdy wladze Warszawy po miesiącu odwołały się w tej sprawie do sądu, który wydał werdykt, że działania IPN, nie posiadały w tej kwestii żadnych podstaw działań LEGALNYCH, czyli zgodnych z obowiązującym w Polsce prawem.

  Już ta sprawa sprzed dwóch lat winna dać wszystkim do myślenia, że opinie wydawane przez pseudo historyków tej instytucji, nie są żadnym prawem, ani choćby wyznacznikiem praw w takich kwestiach, gdyż ich wydziały upamietnie takich prerogatyw, nigdy nie posiadały i nie posiadają po dziś dzień. Tak więc Nikt nie jest zobowiązany prawnie tym samym do podporządkowywania się ich opiniom.
  Tak więc dziś już wiemy na pewno, że wszystkie ich Dyrektywy wydane na przestrzeni 24 lat w odniesieniu do tysięcy takich pomników i tablic pamięci, nakazujących ich likwidację, bądź zmianę ich treści, były zwyklymi bandycki i wymuszeniami, nie opartymi na jakichkolwiek podstawach prawnych, do których ta agenda, nie ma absolutnie żadnych umocowań do takich działań.
 • @Kmieć 08:14:06
  Co do poziomu intelektualnego i merytorycznego, jaki prezentuje ogromną większość funkcjonariuszy tego ministerstwa zorganizowanego klamstwa, to jest on obelga dla każdego rozumnego i samodzielnie myślącego człowieka. Większość historyjek, które sprzedają pospolstwu do wierzenia, to brednie wyssane z palca i mchu i paproci.
  Przed wojną każdy urzędnik za wprowadzone przez siebie nielegalne działania odpowiadał finansowo. Nie inaczej powinno być teraz w stosunku do obecnych decydentów IPN. Wszyscy oni i to bez wyjątku winni za zdewastowane i zniszczone przez siebie miejsca pamięci Polaków, których decyzję usunięcia wydali, zapłacić z własnych kieszeni i być zobowiązani, że odbudują je wszystkie od podstaw, do takiego samego stanu sprzed nakazanych przez siebie destrukcji. Tym razem prawo w stosunku do nich powinno zostać wyegzekwowane z żelazna konsekwencja.
 • Przyzwolenie na ukraińskie kłamstwa
  https://naszdziennik.pl/polska-kraj/233059,przyzwolenie-na-ukrainskie-klamstwa.html

  Wszystko wskazuje na to, że nie będzie odpowiedzi Sejmu na uchwałę parlamentu Ukrainy gloryfikującą sprawców ludobójstwa na Wołyniu. – W styczniu miała się zebrać komisja spraw zagranicznych i podjąć w tej sprawie uchwałę, w piątek rano na dziesięć minut przed rozpoczęciem jej posiedzenie zostało odwołane i temat upadł, i wygląda na to, że nie zostanie podjęty – mówi „Naszemu Dziennikowi” poseł Krystian Kamiński (Konfederacja).

  Poseł domagał się wraz z innymi parlamentarzystami interwencji w sprawie uchwały Rady Najwyższej Ukrainy ze strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które jednak odesłało do Sejmu. – Jest to niezmiernie oburzająca kwestia, już w grudniu zwracałem na to uwagę, napisałem interpelację do MSZ o podjęcie działań w tym kierunku, by pokazać, że nie godzimy się na działania strony ukraińskiej, które uderzają w naszą pamięć o ofiarach, w tragedię wołyńską – relacjonuje Kamiński.
 • "Nielegalne działania IPN"
  --------------------
  Dlaczego nielegalne.
  Wniosek?
  A kto powiedział, że tu chodzi o pamięć narodu polskiego?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031