Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
262 posty 345 komentarzy

Moje komentarze

 • Bitwa pod Birczą
  Obchody 80 rocznicy bitwy pod Birczą nie jest akcją przykrywania trzech ataków band UPA na Birczę w latach 1945 - 1946, ale upamiętnieniem bohaterskiej obrony tej miejscowości, bronionej przez Wojsko Polskie, które stoczyło tam bitwę z Niemcami, wspieranymi mało kto o tym dziś wie, przez tzw. Ukraiński Legion Samoobrony dowodzony przez Osypa Bojdunyka i Romana Sanguszkę, których celem w ich wspólnej inwazji na Polskę we wrześniu 1939 razem z Niemcami i Słowakami było zdobycie Przemyśła, a potem Lwowa. Miasteczkiem, które bezpośrednio stało wtedy na drodze ich marszu na Przemyśl i Lwów była... Bircza.
  Nieupamiętnienie tego poświęcenia żołnierzy Wojska Polskiego, broniących wówczas Birczy byłoby taką samą zdradą i zaprzaństwem, jakim byłby brak upamiętnienia wszystkich trzech ataków na Birczę dokonanych przez rezunów OUN-UPA sześć lat później.

  Co do istnienia państwa Polskiego na długo przed chrztem w roku 966, to fakt ten nie podlega dyskusji. Nie negojuą tego nawet uniwersyteccy profesorowie, bynajmniej nie będący w żaden sposób zwolennikami idei tzw. Wielkiej Lechii. Więc byłbym wdzięczny tym wszystkim wyznawcom ,,miszcza'' Michalkiewicza i jego ubeckich, mitomańskich rzygowin, takie proste pytanie, a mianowicie:

  Dlaczego moi drodzy Panowie niemal na wyścigi DEPRECJONUJECIE historię nie tylko własnej Ojczyzny i Narodu, że Jego historia zaczęła się dopiero w roku 966, a do tego czasu nasi przodkowie skakali jak małpy po drzewach posilając się bananami, bo tak wdrukował Wam to do głów prymitywny mitoman, oszczerca, a przy tym zwykły cham i naciągacz, co aż nadto wykazał dr. Zbigniew Kękuś.
  Więc przynajmniej wypadałoby się zastanowić nad tego rodzaju ,,autorytetami'.
  80 rocznica Bitwy pod Birczą - relacja Pani Agaty Lalik
 • @puuuq 21:05:58
  Profesorowie i uczniowie jednej uczelni zrzeszali się we wspólnotę zwaną w języku łacińskim universitas magistrorum et scholarium. Wspólnoty te broniły swych praw i przywilejów wśród innych grup społecznych zamieszkujących średniowieczne miasto.

  http://historia.na6.pl/poczatki_sredniowiecznych_uniwersytetow

  Istniały też już w średniowieczu zarówno szkoły jak i uczelnie wyższe, którymi kierował ich właściciel i to on wyznaczał zatrudnianych przez siebie profesorów, którymi niekoniecznie byli duchowni

  Wspólnotę idei i nauczania na średniowiecznym uniwersytecie budowali razem profesorowie i ich studenci. Dziś pomarzyć o czymś takim dobra rzecz. No, ale według takich jak Pan średniowieczny uniwersytet to była wyłącznie oaza kościelnej ciemnoty. Szkoda czasu odnosić się do taaakiej ciemnoty czasu obecnego.
  Nigdzie nie nappisałem, że profesorowie uczelni obecnej władzy to gamonie, tylko KONFORMIŚCI poddający się bez szemrania życzeniom obecnych władców, tak jak wcześniej poddawali się życzeniom uprzedniej władzy, a to jednoznacznie świadczy o tym, że wymaganie od takich ludzi rzetelności w badaniach naukowych, to marzenie ściętej głowy. Żaden z nich nie zaryzykuje, o poświęceniu własnej kariery na rzecz uczciwości w badaniach naukowyh, nie ma co marzyć, więc tym samym kondycja polskiej historiografii na dzień dzisiejszy przedstawia się w sposób żałosny, czego oni sami nawet nie kryą. Więc co chce mi Pan w ten sposób udowodnić, próbując przy pomocy zaklinania rzeczywistości, przekonać mnie, że jest inaczej, niż tak jak wygląda stan faktyczny?
  Co do takich ludzi jak Pan Henryk Pająk, Bieszk czy ktokolwiek inny, to są oni więcej warci, niż ci tzw. nadworni profesorowie, ktiórzy dla przedstawienia prawdziwych faktów, bez narażania swoich karier na szwank, nie poświęcą nawet brudu spod paznokci. Więc proszę darować sobie takie uszczypliwości, bo to żałosne.

  https://histmag.org/Uniwersytety-profesorowie-studenci-sredniowieczna-wspolnota-idei-7151
  Wielomski: Dlaczego Konfederacja?
 • @puuuq 20:21:15
  Co to jakieś tam 600 -700 lat :)))
  a właśnie o ten okres tu generalnie chodzi , poza tym kto obok kościoła
  w tym czasie edukował ? Nikt , cały monopol na naukę przejął kler
  Podane tu dwa nazwiska szlachetnie urodzonych pań są tu wyjątkiem
  a niektórzy nawet dopatrują się w nich postaci mitycznych
  //Co faktu totalnego niszczenia wszelkich dowodów na istnienie zorganizowanego i w pełni sprawnego państwa polskiego już przed rokiem 966, to fakt ten nie podlega absolutnie żadnej dyskusji //
  Nie podlega dyskusji ? chyba w środowiskach mistyków i megalomanów
  bo historycy o tym nic nie wiedzą

  To, że edukował tylko kler to kolejna bzdura, z całego szeregu niedorzeczności, które Pan wypisuje. Choć tylko i wyłącznie zasługą tegoż kościoła jest stworzenie w całej Europie uniwersytetów, czyli szkolnictwa wyższego, bez których panowanie ciemnoty byłoby absolutne, gdyż możnowładcy nie byli w najmniejszym stopniu zainteresowaniu powoływania jakichkolwiek placówek edukacyjnych. Ale o tym fakcie, jak znam życie też nie ma Pan pojęcia.
  Bzdurą jest też twierdzenie, że na ówczesnych uniwersytetach nauczanie prowadzili wyłącznie duchowni, tak jak, sporwadzanie niewygodnego dla Pana faktu, że od powstania pierwszego uniwersytetu na świecie, studiowały na nim już kobiety, do rangi wyłącznie mitu, bo to rozwala Panu cała narrację fanatycznego antyklerykalizmu i oskarżania kościoła o całe zło świata. Typowa żałosna lewacka narracja z braku argumentów, i negowania faktów, które nie pasują Panu do z góry przyjętych założeń.

  Co do środowisk mistyków i megalomanów, to najliczniejsze ich grono stanowią tzw. nadworni, usłużni historycy każdej kolejnej władzy, którzy na skinienie palca tejże władzy piszą kolejne wersje historii zgodne z jej oczekiwaniami. Nie jest więc niczym nadzwyczajnym, że ci ,,historycy'', nigdy nic nie wiedzą, na temat niewygodnych dla nich faktów. Obecne grono akademickich i IPNowskich historyków władzy III RP jest tego najlepszym przykładem.

  Ma Pan eszcze jakieś odkrywcze konkluzje?
  Wielomski: Dlaczego Konfederacja?
 • @Wican 07:53:06
  Akurat z założenia nie wierzę milicji i jako stary kibol, pogardzam klubami gwardyjskimi.

  Ma Pan pełne prawo nie wierzyć milicji czy policji. Nikt absolutnie tego Panu nie zabrania. Jest tylko jednak małe ale. Ani Milicja, ani też Policja nie jest od wierzenia im, czy też ich lubienia, bo nie po to została stworzona, tylko do pilnowania i utrzymywania porządku i bezpieczeństwa mieszkańców każdego danego państwa i to wszystko.
  Co do ZOMO, to nie była święta formacja, miała na swoim sumieniu przez cały okres swojego istnienia, kilkuset zabitych przez siebie ludzi. Ale czym się od nich różniły pod tym względem formacje policyjne II RP? Ano niczym! W ciągu 20 lat istnienia II Rzeczypospolitej Policja nie tyle zabiła, co bez skrupułów zamordowała prawie tysiąc ludzi, uczestników najprzeróżniejszych demonstracji, strzelając do nich z ostrej amunicji bez bawienia się w żaden Wersal i w tym przypadku, jakoś nigdy nie słyszałem, ażeby ktokolwiek naazywał przedwojennych, sanacyjnych policjantów mordercami, bandytami i sługusami systemu.
  Mało kto wie, że bardzo wielu przedwojennych policjantów, po zakończeniu wojny bez skrupułów przeszło na służbę nowych, czerwonych panów, służąc z takim samym zapałem tym nowym, z jakim służyli starym panom. Np. najsłynniejszą i najlepszą szkołę szkolenia psów policyjnych na świecie w Sułkowicach, po 1945 roku tworzyli od podstaw przedwojenni policjanci, zajmujący się szkoleniem psów policyjnych dla polcji II RP.
  A tak apropo, to tzw. zomowcom, a dokładnie kompanii specjalnej ZOMO z Olsztyna, zawdzięczają życie Polacy z Młynar, tj. mojej rodzinnej miejscowości, w której latem 1963 roku wybuchła ukraińska rebelia przeciwko państwu polskiemu i polskim władzom, zorganizowana przez zaoceaniczną OUN. Na prawie 2 tysiące ówczesnych mieszkańców tej miejscowości, Polacy stanowili w niej 18% mniuejszość. Po trzech dniach ataków na Polaków, wybijania szyb i niszczenia mienia przez Ukraińskich szowinistów, do miasteczka wjechała kompania WOP na transporterach opancerzonych SKOT, co niemal natychmiast ostudziło zapędy banderowców do rezania Lachów. Po niej do miasteczka wkroczyła czwartego dnia kompania specjalna ZOMO, która przez miesiąc przywracała porządek i chroniąc polskich mieszkańców przed zagrożeniem ze strony ukraińskiej większości, z rąk której groziła im śmierć. Tak więc zanim zaczniecie moi drodzy Państwo oceniać jednoznacznie PRLowską milicję, która nie przeczę nie należała do anieklskich formacji, jak zresztą akżda tego rodzaju organizacja, ale zalecam posługiwać się w takich wypadkach ocen, takich czy innych, nade wszystko własnym rozumem i myśleniem własnym, a nie Michalkiewiczy czy innych Patlewiczy.
  Serdecznie Wszystkich Państwa pozdrawiam
  Wielomski: Dlaczego Konfederacja?
 • @trojanka 08:18:50
  Konfederacja i jej hejtowanie połączyły w zgodne stadło:
  żydów/ Daniels, Azari,itp/
  i ich satelitów z całej sceny:
  PIS z PO,GP z GW,Sakiewicz, Samuel z Prerejrów, Dawid z Wildsztajnów z
  banderowcami z Ukrainy z probanderowcami z Polski oraz z antybanderowcami z Polski.
  zwolenników i przeciwników całkowitej dominacji USA nad Polską, czy zgodny chór Wielkiej Lechii z katolikami np. z PISu czy PO.

  Zwolenników LGBT/SLD, WIOSNA,POKO z przeciwnikami LGBT /ponoć PIS i niektórzy z POKO/ ręka w ręke..

  Wielce szanowna Pani. Bardzo Panią szanuję i cenię sobie Pani teksty oraz komentarze, ale przypisywanie mi, że coś połączyło mnie z PIS z PO,GP z GW,Sakiewicz, Samuel z Prerejrów, Dawid z Wildsztajnów z
  banderowcami z Ukrainy z probanderowcami z Polski oraz z antybanderowcami z Polski, to przekrocza wszelkie granice dobrego smaku i przyzwoitości.
  Rozumiem w pełni Pani pragnienie ufności w to, że może tym razem spełnią się Pani oczekiowania, że tzw. Konfederacja sprawi ten cud, że w cały obecny układ legnie w gruzach i nagle cudownie wszystko się odmieni, a Polska jako państwo i Polacy jako naród, dzięki Konfederacji wybiją się wreszcie na prawdziwą, utęsknioną prawdziwą niepodległość i suwerenność rządów nad własnym państwem.
  Tylko proszę mi powiedzieć w jaki sposób chcą oni to zrealizować, bo nawet rebe Braun otwarcie mówi, że nie zamierzają niczego takiego robić, poza być DOBRĄ ZMIANĄ, TYLKO TROCHĘ LEPSZĄ NIŻ TA PISOWSKA.
  Rozumiem, że wiąże Pani w związku z tym wielkie oczekiwania i tą nadzieję, którą ma każdy człowiek, tak długo dopóki tej nadziei nie rozstrzelają pod płotem ci sami, którzy nakarmili ją ludzi, którzy dali się złapać na lep ich obietnic, nie będących niczym więcej poza iluzjami roztaczanymi przed łatwowiernymi ludźmi.
  Pozdrawiam serdecznie
  Wielomski: Dlaczego Konfederacja?
 • @puuuq 12:49:21
  Praktycznie po upadku Rzymu poza klerem i to tej wyżeszej rangi
  wszyscy byli analfabetami , jakiś tam zapis runowy druidów czy skandynawów
  to margines dla nielicznych wtajemniczonych czyli jedynie łacina
  i greka bo o gockim epizodzie nie ma co nawet wspominać
  zupełnie zdominowało piśmiennictwo a to bylo już wtedy w rękach kleru
  i jedynie w muzułmańskiej Hiszpanii Arabowie i żydzi nie byli analfabetami
  Całe pokolenia królewskich rodów ,od Merowingów do Karola Wielkiego
  to analfabeci , generalnie do renesansu cała Europa , poza klerem to analfabeci
  rok 1349 nie ma tu żadnego znaczenia , przynajmniej w sprawach edukacji w Europie

  Bzdury Pan wypisujesz, że po upadku Rzymu poza klerem i to tej wyżeszej rangi wszyscy byli analfabetami. To właśnie średniowiecze zapoczątkowało rozwój edukacji w Europie i to tej na wyższym poziomie, po setkach lat intelektualnego upadku. Pierwsze uniwersytety powstały już w XI wieku. Kolejne to Uniwersytet Boloński (ok. 1088 r.)
  Uniwersytet Paryski (od ok. 1100 r.)
  Uniwersytet Oksfordzki (przed 1167 r., nauczanie prowadzono od 1096 r.)
  Uniwersytet w Cambridge (1209 r., jako organizacja: 1226 r.)
  Studium generale w Palencii (1212 r. lub 1214 r.)
  Uniwersytet w Salamance (1218 r.)
  Uniwersytet Padewski (1222 r.)
  Uniwersytet w Montpellier (1289 r.)

  Co więcej, ówczesne uniwersytety dopuszczały do edukacji w swoich murach nie tylko adeptów na duchownych, ale ówczesną młodzież ze wszystkich stanów społecznych, ale również... KOBIETY!!!

  Niektóre z uniwersytetów dopuszczały w swoje mury kobiety. Włoska lekarka Trotula di Ruggiero miała przydzieloną katedrę w szkole medycznej w Salerno, gdzie uczyła szlachetnie urodzone Włoszki. Grupę jej uczennic określa się czasem jako „damy z Salerno”. Jej to też przypisuje się często autorstwo ważnych tekstów medycyny kobiecej: położnictwa i ginekologii. Uniwersytet Boloński pozwalał kobietom uczęszczać na zajęcia od chwili powstania w 1088. Katedrę medycyny w XV wieku prowadziła tam Dorotea Bucca
  Pisanie więc, że umiejętność pisania, czytania i ogólnie rozumiana wszechstronna edukacja ograniczona była wyłącznie do kleru, to sterta bredni, wciskana przez całe dziesięciolecia przez czerwoną edukację, choć nie tylko. 30 lat istnienia PRLu Bis, to wręcz klasyka odmóżdżania całego pokolenia. Stąd więc wypisywanie przez tak wyedukowanych inaczej bredni, że na coś nie ma źródeł, czy też klasyczna brednia o trzymaniu przez kler w ciemnocie całych narodów. Ale to już inna historia.

  O tym, żeby unicestwić ogromną większość źródeł o istnieniu dużego organizmu państwoego Polaków przed rokiem 966 wcale nie trzeba było epidemi dżumy w połowie XIV wieku. Wystarczyły wielokrotne, masowe najazdy na Kolebkę polskiej państwowości, czyli państwo lędzian, Rusinów, zapoczątkowane przez księcia Kijowskiego Włodzimierza Wielkiego w 981 roku, i związanymi z nimi już wtedy masowymi deportacjami Polaków na wschód i totalnym niszczeniu ich dorobku kulturalnego, w tym piśmiennego, a na miejsce Lędzian sprowadzaniem rusińskiego chłopstwa. Tak przy okazji wyglądał już wtedy prawdziwy obraz słowiańskiego braterstwa, o którym bredzą do dziś co poniektórzy enteligenci, wciskając tą ciemnotę głupszym od siebie, choć można ich usprawiedliwić tym, że sami nie mają bladego pojęcia, jak w rzeczywistości prezentowało się to ,,SŁOWIAŃSKIE BRATERSTWO'' już dziesięć wieków temu.
  Co faktu totalnego niszczenia wszelkich dowodów na istnienie zorganizowanego i w pełni sprawnego państwa polskiego już przed rokiem 966, to fakt ten nie podlega absolutnie żadnej dyskusji. Wystarczy przyjrzeć się historii w jaki sposób na przestrzeni zaledwie CZTERECH WIEKÓW całkowicie unicestwiono państwo bałtyckich plemion Pruskich, tak, że do dziś nie pozostał po nich praktycznie żaden ślad. Nie wiemy jak brzmiał ich język. Jak wyglądały artefakty ich kultury, itp., bo w ciągu czterystu lat wyniszczono dosłownie wszystko co w ogóle wskazywało na ich istnienie. I nikt nie wie do dziś dlaczego z taką zajadłością wyniszczono Prusów co do jednego.
  A tak wyglądał holokaust Prusów i wymazanie ich prawie dorobku na przestrzeni dwóch tysięcy lat ich istnienia, opisany przez Pana Henryka Pająka pt. STULECIE ŁOTRÓW

  Prusiechowie należeli do ludów bałtyckich, a z powodu ich ludobój­czego wytępienia przez Krzyżaków, plemię stało się najbardziej tajemnicze, nieznane, niemal wirtualne.

  Już od VI-V wieku przed Chrystusem (od 2500) lat zasiedlali oni obszary między Wisłą a Niemnem. Trudnili się rolnictwem, hodowlą, bartnictwem, polowaniami1. Prusiechowie handlowali z Anglosasami, Germanami, Cze­chami a nawet Arabami, co potwierdzają wykopaliska.

  Powstanie trwało 15 lat, z wiadomym już finałem. Nie było żadnych uroczystości z okazji wybuchu i upadku tego powstania. Dlaczego? Bo Pru­siechowie już od 765 lat nie istnieją jako plemię. Zostali wybici do nogi. Do ostatniego wojownika. Do ostatniego dziecka, ostatniej matki, ostatniego starca.

  Nie było i nie ma takiego drugiego holokaustu. Niemcy wytępili w dru­giej wojnie światowej kilka milionów żydów, głównie polskich i rosyjskich, ale na świecie nadal żyje około 20 milionów żydów, a w Izraelu przeważał język rosyjski i polski.
  Razem z mieszkańcami tamtych terenów unicestwiono cywilizację li­czącą ponad dwa tysiące lat.

  Z całą premedytacją została ona celowo „zapomnianą” jako czarna plama sumienia papiestwa i chrześcijańskiej zachodniej Europy

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/grunwaldu-brukseli-henryk-pajak-2017-10

  Więc na jakiej podstawie tacy ludzie jak Pan, Panie Wican i Panu podobni twierdzicie z takim przekonaniem, że historia państwa Lechitów sprzed roku 966 to bzdury, a nawet wręcz ubeckie rzygowiny? Czy na podstawie kretyńskich, chamskich wynurzeń mitomana MICHALKIEWICZA, który twierdził najpierw z takim samym jednoznacznym przekonaniem, że Bartoszewski w Terezinie podpisał kwit zobowiązujący Polskę do płacenia żydom bez dyskusji wszelkich wysuwanych pod naszym adresem roszczeń, a potem, gdy dr. Kękuś udowodnił mu, że KŁAMIE i OPOWIADA BREDNIE na ten temat, zaczął okrakiem się z tego kłamstwa wycofywać. Ale tych ubeckich, Michalkiewiczowych RZYGOWIN, jego zaślepieni wyznawcy już widzieć rzecz jasna nie chcą, bo to rozpieprzyłoby ich narrację na temat rzekomego geniuszu ich idola, którego tenże w rzeczywistości nie ma za psi grosz!
  Wszystko co od lat wypisuje ten mitoman przekonany o swojej rzekomej wielkości i wyjątowości, to w rzeczywistości prymitywny bełkot, sporwadzający się do rzucania ogólnikami o wszystkim i niczym, okraszany bzdetami w rodzaju wrzutek, o mniej wartościowym ludzie tubylczym, złotej naszej pani Anieli i tym podobnych idiotyzmów. To są dopiero rzygowiny, nad którymi praktycznie nikt się nie zastanawia.

  I na koniec. Nasuwa się człowiekowi taka refleksja dotycząca tych ubeckich rzygowin wypisywanych przez ,,miszcza'' Michalkiewicza, o tym, że państwo polskie swój początek rozpoczęło dopiero w 966 roku po przyjęciu chrztu przez księcia Mieszka I-go.
  Wynika z tych Michalkiewiczowych mundrości, że do tego czasu Mieszko i reszta Polaków skakała po drzewach, posilając się rosnącymi na nich owocami, nie mając pojęcia, że przed przyjęciem przez ich władcę chrztu, żyli w innej rzeczywistości, której w żaden sposób nie można nazywać już istniejącym i toi od dawna organizmem państwowym, który na skutek wyłącznie politycznej decyzji swego księcia, przeszedł z ery pogańskiej, do ery chrześcijańskiej i nic ponadto!

  Nie wiem, czy ludzie wypisujący te wszystkie nonsensy, że przed rokiem 966, to byliśmy wyłącznie zlepkiem dzikusów, a po tym czasie staliśmy się pełnoprawnym organizmem państowym w pełnym tego słowa znaczeniu. Wow! To król Franków Chlodwig I, który w roku 496 przyjął chrzest, nie był świadomy faktu, tak jak nie są tego świadomi do dziś wszyscy Francuzi, że do tego czasu nie istniało żadne państwo Franków, a jedynie był to zlepek terytoriów jakichś dzikich plemion galijskich, a dopiero po przyjęciu chrztu przez Chlodwiga powstało prawdziwe państwo Franków. Co za brednia!
  I tacy ludzie pretendują potem do stanięcia na narodu czele i pouczaniu nas o jedynie słusznej wersji polskiej historii, no i oczywiście ich wersji patriotyzmu. To przebija nawet kabaret.
  Wielomski: Dlaczego Konfederacja?
 • @Wican 07:53:06
  Akurat z założenia nie wierzę milicji i jako stary kibol, pogardzam klubami gwardyjskimi. A Michalkiewicz po prostu pisał. Każdy niemal jakoś z systemem kolaborował. I dla mnie to nie jest zarzut.

  Państwo polskie istniało na długo przed 966 rolkiem? To dlaczego nie ma źródeł? Nawet mitologii lechickiej? Ja w tych kwestiach wolę operować na źródłach, a mam przygotowanie do analizowania takich kwestii. Państwo Lędzian to nie pańsktwo polskie. Były rózne plemiona silne i słabe, a nie państwo polskie. I po litewsku Polska to Lenkija. I powtórzę, Lędzianie to nie polska. To element polskiej historii, ale jeszcze nie polska

  Michalkiewicz KOLABOROWAŁ z komunistami jawnie i na ochotnika, bo jak sam to mówił w jednym z wywiadów, które pokazał na swoim videoblogu dr. Zbigniew Kękuś, PŁACILI ONI WTEDY NAJLEPIEJ, CZYLI NAJWIĘCEJ. O bezproblemowych, nieustających podróżach tego za przeproszeniem niezłomnego gieroja walki z komuną, za tejże komuny na zachód już nawet nie wspominam, bo doskonale pamiętam boje mojego ojca o paszport dla mojej mamy, by pierwszy i ostatni raz mogła pojechać na trzytygodniowe odwiedziny do swoich córek do USA w 1976 roku. A on ten straaasznie prześladowany przez tą ówczesną komunę dostawał paszport za każdym razem, kiedy tylko przyszła mu ochota, że ma pragnienie pojechać do Paryża czy innego Londynu. Jakież to bogi sprawiały takie cuda?

  Nie ma źródeł na istnienie państwa polskiego przed 966 rokiem? Trzeba uważnie czytać nawet te źródła które podałem, a pisał o istnieniu polskiego państwa przed tym czasem w wielu swoich pracach śp. prof. Edward Prus, właśnie o KOLEBCE POLSKIEJ PAŃSTWOWOŚCI, czyli Państwie Lędzian, które wszystkie sąsiadujące z nim ówczesne państwa uważały za Polaków.
  Państwo Lędzian, to nie państwo polskie? A od kiedy? Musi to Pan koniecznie wytłumaczyć, Litwinom, Ormianom, Rosjanom, a szczególnie Węgrom, którzy w swojej nazwie Polski, do dziś posługują się określeniem oznaczającym Polskę jako państwo i Polaków jako naród słowem: LENDZIENORSZAG, czyli Pańśtwo Polaków! Najwidoczniej do dziś żyją w nieświadomości, że te słowa nie dotyczą wcale żadnego państwa i narodu polskiego, ale jedynie plemion Lendzian, które w żaden sposób nie mogą być identyfikowani z Polską i Polakami.
  Dalej no coment
  Wielomski: Dlaczego Konfederacja?
 • lLWP
  A Kazimierz Deyna, piłkarz Legii Warszawa i tysiące innych sportowców występujących w klubach wojskowych, to byli według obecnych MUNDROŚCI ,,miszczów'' Michalkiewicza i Patlewicza... FUNKCJONARIUSZE ZBRODNICZEJ FORMACJI WOJSKOWEJ O NAWIE LWP!!!

  Po prostu wymiękam. I takie coś nazywa siebie obecną inteligencją Polski. Nie wiem, śmiać się, czy płakać?
  Wielomski: Dlaczego Konfederacja?
 • ZOMO
  Bracia Skrzeczowie, medaliści mistrzostrz świata, Europy, olimpijscy w boksie, członkowie milicyjnego klubu Gwardia Warszawa. Dariusz Dziekanowski piłkarz klubu Gwardia Warszawa. I wielu, wielu innych sportowców występujących w takich klubach to byli... ZOMOWCY!!!!!!!!!!
  PSYCHIATRA CZEKA NIECIERPLIWIE!
  Wielomski: Dlaczego Konfederacja?
 • @Wican 23:46:02
  Czerniak nie służył w żadnym ZOMO, tylko przez dwa lata grał w tzw. gwardyjskim klubie, ktióre to kluby typu GWARDIA podlegały pod MSW zaś kluby wojskowe jak Legia, Śląsk i inne pod MON. Czerniak wyraźnie mówił o tym w swoim oświadczeniu, trzeba tylko umieć słuchać o czym mówi człowiek, którego sprawa dotyczy,a nie Michalkiewiczów, Patlewiczów i innych SZUMOWIN z tzw. Konfederacji.

  Pańśtwo plskie istniało na długo przed rokiem 966. I jest na ten temat masa literatiry, która nie jest żadną S-F. Trzeba tylko się wysilić, coby do niej dotrzeć, a nie słuchać pierdoletów Michalkiewiczów. Pańśtwo Lendzian na Kresach,w języku węgierskim oznaczającego Polskę, posiadające kilkadziesiąt dużych grodów, prowadzące habdel na dużą skalę z ościennymi ówczesnymi królestwami n dużą skalę istniało na bardzo długo przed mitycznym rokiem 966. Pisałem o tym w wielkim skrócie w artykule pt. Rondo Tarnopol. Więc proszę mi tu nie wyjeżdżać z mundrościami, że piszę bzdury, bo to żałosne, tak jak okarżanie dr. Czerniaka o służbę w ZOMO. Szkoda, że nikt nie przypomina Michalkiewiczowi jego wysługiwania się za xiężkie pieniądze komuchom na początku lat 70tych. Praca w agencji Nowostiii i Zielonym Sztandarze.
  To po prostu dno dna!
  Wielomski: Dlaczego Konfederacja?
 • Lechia Nasza Ojczyzna i nie obczyzna !
  Głosicielom, że państwo Polskie nie istniało przed rokiem 966 oraz, że mówienie tej prostej prawdy to ubeckie rzygowiny

  Lechia została profesjonalnie wymazana z historii europy przez tzw. Szkołę Berlińską, od której uczymy się historii Polski

  Mając tak długą państwowość i historię nie sposób wymazać jej z kronik i opisów dawnych czasów , wystarczy tylko znaleść je i odczytać treść a okaże się całkiem inna niż dotychczas nas uczono w książkach historii

  Gdzie szukać dowodów na istnienie Lechii ;

  Baszko Godzisław ,Kronika Lechitów i Polaków, Warszawa 1822, reprint 2016

  Bazylow I., Historia Rosji,t. 1 ,Warszawa 1983

  Bielski M., Kronika polska ,Sanok 1856, reprint 2017

  Bielowski A., Wstęp krytyczny do dziejów Polski, Lwów 1850, reprint 2015

  Cholewa M., Kronika Lechitów i Polanów, Warszawa 2015

  Demitrowicz P., Compedium abo krotkie opisanie tak Książąt y Krolow Polskich, w Lubczu 1625

  Dębek B. A. Słowiańskie dzieje Warszawa 2018

  Długosz J., Roczniki czyli kroniki sławnego Królestwa Polskiego, Kraków 1867

  Dzierswa, Kronika Dziewrswy, Warszawa 1823, reprint 2016

  Głuchowski X. I., Ikones Książąt i Królów Polskich Kraków 1605

  Gwagnin A.,Kronika Sarmacji Europejskiej, Kraków 1578

  Kronika Sarmacyey Europskiey, Warszawa 1768, reprint 2018

  Hauziński J.,Leśny J., Historia Albanii, Wrocław 1992

  Herodot Dzieje, Poznań 1862

  Jaczynowska M., Historia starożytnego Rzymu, Warszawa 1979

  Kadłubek W., Kronika Polska, Wrocław 2003

  Kagnimir, Księga II o starożytnych rodach w Polanii, znakach rycerskich,zwanych w ojczystej mowie herbami,

  odpis Dyamentowskiego, Biblioteka Narodowa

  Kołudzki A., Thron Oyczysty albo Pałac Wieczności w krótkim zebraniu Monarchow Xiążąt i Królów Polskich, Poznań 1707

  Kromer M., Kronika Polska,Sanok 1857 reprint 2017

  Kronika, Polsko-śląska, Lipsk 1729

  Kronika węgierska na początku wieku XII. Kronika czeska na początku wieku XI, Warszaw 1823, reprint 2016

  Lelewel J., Geografia. Opisanie krajów polskich, 1859

  Miechowita, Mirosz, Piotr z Byczyny, Prokosz dwie kroniki,

  Rękopisma Żelichów, Sarnicki, Szramko, i to nie koniec zapisów o naszym kraju

  Podałem niepełne źródła polskie a do tego wzmianki i opisy naszej historii można znaleźć w obcych źródłach i internecie.

  Mirosław Sobczyk

  https://rafzen.wordpress.com/2019/08/11/lechia-nasza-ojczyzna-i-nie-obczyzna/
  Wielomski: Dlaczego Konfederacja?
 • @Jacek Boki 22:18:07
  Robert Wasilewski: Sprawa dra Huberta Czerniaka - stańmy po stronie prawdy -bo jedynie jest ciekawa!

  https://www.youtube.com/watch?v=3JbNqBSqPlY

  Na drzewo z tą cała Konfederacją, ,,miszczem'' Michalkiewiczem, mitomanem, kłamcą i dziennikarzem, którego rzetelność jest na takim samym poziomie jak Michnika
  Wielomski: Dlaczego Konfederacja?
 • Sprawa dr. Huberta Czerniaka
  Skąd tzw. Konfederacji wyrastają nóżki obnażyła do cna sprwa nagonki zorganizowanej przez główne tuzy tej mendowni, czyli szumowinę Michalkiewicza, pracującego dla agencji Nowostii, bo tam sowieci płacili mu najlepiej. Wysługiwał się w szmatławcu Zielony Sztandar, który za początkowego Gierka był tym, czym dziś jest Gazeta Wyborcza Michnika, który to szmatławiec znany był w tamtym czasie, z opluwania i organizowania nagonek na ówczesne środowiska patriotyczne w Polsce. A poleciał do pracy w Zielonym Sztandarze w te pędy z tego samego powodu, dla którego ochotniczo zgłosił się jako tłumacz do agencji Nowostii, bo tam płacili najlepiej, czyli najwięcej, czego odmawia dziś dr. Czerniakowi.
  Kolejni to Patlewicz, Holocher. Mandrela, Winnicki, Bosak i spółka.
  Obrzydliwą nagonką na dr. Czerniaka pokazali kim naprawdę są i skąd im naprawdę nóżki wyrastają.
  Konfederacja, PiS, PO, Wiosna, Razem, SLD to jedno i to samo łajno. Głosowanie na kogokolwiek z nich, w wyborach opartych o zasady opracowane przez zwykłych bandytów, które je wszystkie kontrolują i liczenie na to, że udział w nich cokolwiek zmieni, to wiara w cuda bez pokrycia w czymkolwiek.
  Dlatego nie wybieram się na żadne głosowanie, a oddanie mojego głosu, na ludzi z tą wiedzą jaką mam dziś na ich temat, musiałbym być niepełnosprytnym na umyśle, żeby na te łajzy głosować, o zaufaniu już nie wspominając.
  Wielomski: Dlaczego Konfederacja?
 • @trojanka 20:20:42
  Może i nagrywają. Tylko zastanawia mnie jedno, a mianowicie, że nikogo nie zastanawia to, że na czele całej tej Konfederacji stoją sami żydzi i ani jednego polaka! Czy naród liczący w kraju i na emigracji łącznie ponad 60 milionów ludzi naprawdę nie potrafi wydać z siebie żadnych WŁASNYCH przywódców narodowych, tylko ciągle muszą przewodzić mu jakieś klauny oddelegowane na odcinek pełniących obowiązki Polaków?

  Braun reklamujący jako patriotę Tomaszka Grygucia, czyli tzw. Pana Nikt, który bynajmniej żadnym Panem Nikim nie jest. To w końcy niedawny do 2015 roku dyrektor programowy wszystkich kanałów TV Polsat i szef public relations Donalda Tuska w latach 2007 - 2014. To on wymyślił Donaldowi Igora Ostachowicza, którym sterował z tylnego siedzenia i jakoś przez te wszystkie lata, nie słyszałem, żeby podnosił jakieś LARUM, że starsznie wręcz dzieje się w państwie Duńskim. Było odwrotnie. Ale wtedy robiąc wodę z mózgu Polakom, śmiał się z Was wszystkich, że dajecie się robić w konia jak małe dzieci. A dziś ten sam hucpiarz wcielił się w nową rolę proroka narodu, który ostrzega go przed spiskiem. Koń by się uśmiał!
  A drugi farmazon rabin Braun, rżnie głupa, że nie tylko nic nie wiedział o wcześniejszej działalności swego kompana Grygucia, ale co więcej udaje durnia, że nie ma o tym żadnego pojęcia po dzień dzisiejszy! I tak śmieją się z Was, że trafili na wyjątkowych frajerach, którzy tyle razy przerobili już w swojej historii te same numery, a pomimo to nadal dają sę nabierać na to samo.

  Co do profesor Kulińskiej i prof Osadczego, to są naprawdę porządni ludzie, na których autorytecie i prostolinijności ci szubrawcy się wiozą.
  Natomiast co do prof. Zapałowskiego, to byłbym dużo ostrożniejszy, bo to niestety, ale zwykły karierowicz, który nie poświęci niczego dla jakiejkolwiek sprawy czy człowika, jeśli musiałby naprawdę poświęcić WSZYSTKO! Niczego też nie zaryzykuje, jeśli trzeba byłoby zapłacić naprawdę wysoką cenę dla takiej czy innej sprawy. W ubiegłym roku zapewniał mnie, że najpóźniej w połowie marca 2019 roku rada miejska Przemyśla usunie nazwę ulicy imienia głównego kapelana Waffen SS Galizien biskupa Jozafata Kocyłowskiego z przestrzeni publicznej Przemyśla i zastąpi ją nazwą Zbigniewa Herberta, na którą zgodziły się wszystkie partie zasiadające w RM Przemyśla. Dziś mamy koniec września, a tej nadzwyczajnej rady miasta Przemyśla w tej sprawie, jak nie było, tak nie ma, i nie zanosi się, aby odbyła się kiedykolwiek.

  To tyle odnośnie tych zbawców z Konfederacji i ich deklaracji, że oni poświęcą dla Polski i Polaków Wszystko i nie oddadzą, ani guzika. A mi tu moi drodzy czołg jedzie, a nawet cała dywizja pancerna.
  Wielomski: Dlaczego Konfederacja?
 • Konfederacja mafii, lóż i izraelskich służb
  Komu służysz panie Bosak

  https://www.youtube.com/watch?v=kVH0E-i-AMc

  Konfederacja

  https://www.youtube.com/watch?v=vbPWazAaYsU

  ( BUDOWA KAPITALU NA SZKALOWANIU LUDZI )

  https://www.youtube.com/watch?v=hm4U4DKl4Gg

  WINNICKI I KONFEDERACJA TO KLAMCY I OSZUSCI

  https://www.youtube.com/watch?v=gQWuUggJITE

  ODPOWIEDZ NA KOMENTARZE + KONFEDERACJA

  https://www.youtube.com/watch?v=gTAlarsAbdw

  https://www.youtube.com/results?search_query=K%C5%82amcy+z+Konfederacji

  https://www.youtube.com/watch?v=dm_xV6lJ5fk
  Wielomski: Dlaczego Konfederacja?
 • @1abezmetki 14:11:35
  @1abezmetki napisał w odniesieniu do komentarza Oscara:

  “Ranking śmierci Polaków”- to brzmi obrzydliwie. To sugerowanie śmierci lepszych i gorszych.

  Według Pana, bloger Oscar sugeruje rzekomo według Pana śmierci lepsze i te gorsze? A, w którym miejscu tak napisał, jeśli wolno zapytać, bo przeczytałem komentarz Oscara na ten temat i niczego takiego w nim...NIE MA!
  A jeśli już ktoś w obecnym czasie, nie tyle nawet sugeruje, co DOSŁOWNIE czyni rozdział na śmierci lepsze i te gorsze, niewarte nawet wspominania, uważając je za zupelnie nieistotne i nic nie warte, to czyni to obecny reżim POPISu, który dokonał już dawno właśnie takiego podziału, na ofiary słuszne i ofiary niesłuszne, których pamięć należy wymazać nie tylko z historii Polski, ale wręcz należy usunąć je z umysłów wszystkich Polaków.

  A są nimi POLSKIE ofiary UKRAIŃSKIEGO LUDOBÓJSTWA NA KRESACH, trwającego od 1 września 1939 roku do 3 września 1949 roku, kiedy to zlikwidowano ostatnią sotnię banderowskich zwyrodnialców z UPA w Bieszczadach. Choć walki np. z pomniejszonymi bojówkami ukraińskich bestii z OUN-UPA trwały na innych terenach Polski, o wiele dłużej, na Warmii i Mazurach bowiem, zakończyły się w roku 1957.

  PÓŁ MILIONA, a nie żadne sto tysięcy, która to liczba jest zakłamywaniem przez IPN faktycznej cyfry, bestialsko wmordowanych przez ukraińskie potwory Polakóiw. Było to drugie ludobójstwo pod względem liczby ofiar po ludobójstwie Niemieckim, sowieckie było dopiero na miejscu trzecim, jest KONSEKWENTNIE SEKOWANE I ZAMILCZANE POD DZIEŃ DZISIEJSZY! Nie wolno w Polsce absolutnie stawiać żadnych upamiętnień w hołdzi Polakom pomordowanych przez banderopiteków, bo to godziłoby w jedynie słuszne obecnie sojusze z banderowcami i ich obecnymi Panami amerykanami, którzy uratowali tyłki tysiącom ukraińskich morderców po zakończeniu drugiej wojny światowej.
  Taki np. Ronal Reagan, nie mógł się kiedyś nachwalić gierojstwa ukraińskich rezunów, wypowiadając w obecności, szefa Służby Bezpieky OUN Bandery Mykoły Łebedia, (tego samego, który wydał rozkaz rozpoczęcia ludobójstwa Polaków na Wołyniu), na początku lat 80tych, haniebne słowa o tym... JAK BARDZO PODZIWIA WALKĘ UKRAIŃSKICH ŻOŁNIERZY Z UPA O WOLNOŚĆ UKRAINY, I KTÓRYCH NIEZŁOMNE BOHATERSTWO W WALCE O WOLNOŚĆ SWEGO KRAJU SĄ DLA NIEGO... WZOREM WALKI O WOLNOŚĆ!!!

  I takie naprawdę rzeczywiste, dzielenie, a nie sugerowanie przez obecny reżim PiS, jak też wszystkie zreztą poprzednie szajki rządzące III RP, śmierci Polaków na te lepsze i gorsze w czasie drugiej wojny światowej oraz ofiary ze wszech miar słuszne i te absolunie niesłuszne, nie wywołują jakoś Pańskiego ,,świętego'' oburzenia. To bardzo znamienne i wiele mówiące.

  A co do tej książki, raportu o Katyniu, wydanego przez żydowski Memoriał, to czy ci Pańscy ,,niezłomni'' tropiciele prawdy o tym ludobójstwie polskich oficerów w Katyniu, Miednoje, Charkowie, Ostaszkowie i innych miejscach kaźni, zająknęli się w tymże raporcie, z kogo składało się to sowieckie NKWD, tj jakiej narodowości byli KACI POLSKICH OFICERÓW i ile procent Rosjan było członkami tegoż NKWD???
  Czy wspomnieli, że już Czeka, a potem kontynuatorka tegoż Czeka, czyli NKWD w 85% składało się z ... Żydów, a tylko 15% stanowili w tej tajnej policji Rosjanie, nomen omen sami kryminaliści wzięci do służby w tajnej policji prosto z carskich pierdli oraz dzieci z sierocińców, które całymi latami szkolono do służby w Armii Czerwonej i właśnie w NKWD, Ormianie, Niemcy i inne narodowości sowieckiego Edenu szczęśliwości? Wywalił tą prawdę prosto w twarz samej najwyższej wierchuszce rosyjskich Żydów, niejaki Putin, kiedy goszcząc ich na Kremlu rzucił im w twarz, że to oni są odpowiedzialni za wszystkie mordy Rosjan, Polaków i wielu innych narodowości zamieszkujących ZSRR w całym okresie jego istnienia. Co więcej rzucił im też w twarz, że pierwszy sowiecki rząd składał się w 80% z samych eskimosów.

  https://www.nacjonalista.pl/2013/06/21/prezydent-putin-pierwszy-rzad-sowiecki-byl-w-80-zydowski/

  A czy w tym raporcie ,,Memoriału'' jego autorzy zamieścili pełną infiormację o tym, że kaci z NKWD, mordujący polskich oficerów składali się praktycznie z samych eskimosów, do czego oni sami zresztą przyznali się w 1971 roku, za pośrednictwem izraelskiej gazety ,,Maariv''?

  http://ruch-obywatelski.com/polska/izraelska-gazeta-donosi-jak-zydzi-mordowali-polakow-w-katyniu-polska-powinna-zadac-od-izraela-odszkodowania-za-zbrodnie-ludobojstwa/

  https://3obieg.pl/stalin-wybral-zydow-do-mordowania-polakow-w-katyniu/

  A czy ten raport ,,Memoriału'' mówi o tym, ze oddziały pomocnicze NKWD, które nadzorowały transport polskich oficerów na egzekucję do Katynia, Ostaszkowa, Charkowa, Starobielska i Miednoje składały się WYŁĄCZNIE Z UKRAIŃSKICH SZOWINISTÓW, ZAPRZYSIĘŻONYCH CZŁONKÓW OUN, którym to ukraińskiom nacjonalistom zamieszkującym w sowietach, rozkaz do wstępowania na terenie sowieckich ukraińskiej, białoruskiej i rosyjskiej republiki, wydał rozkaz jeszcze przed wybuchem wojny w 1939 roku sam Roman Szuchewycz. I jest to fakt bezspornie dowiedziony, o którym pisałem w swoim artykule

  Współpraca OUN z sowieckim NKWD

  http://kresywekrwi.neon24.pl/post/134401,wspolpraca-oun-z-sowieckim-nkwd

  OUN - Prawdziwi agenci Kremla od Stalina do Putina

  http://kresywekrwi.neon24.pl/post/134184,oun-prawdziwi-agenci-kremla-od-stalina-do-putina

  Tak więc jeśli w tej księdze - raporcie wypichconym na użytek idiotów, nie ma ani słowa, to cały ten raport jest półprawdą, czyli bezczelnym, ordynarnym KŁAMSTWEM, obliczonym na robienie jeszcze większej wody z mózgu użytecznym durniom, nie mającym bladego pojęcia o rzeczywistych faktacvh i sprawcach tego mordu na polskich oficerach, a tym samym możliwości rozgrywania tego rodzaju ciemniaków przy pomocy takich tanich chwytów praktycznie bez końca.
  Ofiary Katynia w pamięci - z imienia i nazwiska
 • @trojanka 19:20:48
  To cieszy, że takich świadectw są tysiące. Nie tylko należy, ale jest Naszym obowiązkiem je spisywać, nagrywać i publikować, bo za kilka lat, gdy odejdą już ostatni świadkowie tamtych wyarzeń, ukraińskie szumowiny i ich polskojęzyczne pachołki, będą zakłamywać temat już po bandzie i na masową skalę. Dlatego właśnie Naszym obowiązkiem jest zgromadzenie jak największej ilości świadectw żyjących jeszcze świadków banderowskiego ludobójstwa, żeby były dowodem obnażającym do cna ich obecne i przyszłe kłamstwa na ten temat i próby fałszowania historycznych faktów.

  Serdecznie pozdrawiam
  Wiesław Hop - Bieszczadzka opowieść
 • @interesariusz z PL 23:05:12
  Doprawdy, lepiej wpisywać aforyzmy w interii lub podobnym ścieku, niż pisać felietony dla neonu.

  To co Ty tutaj jeszcze robisz, skoro jest ci tak źle. Jaki aj waj waj pod niebios wyżyny, że powoli następuje na neonie kasacja pisowskich trolli, opłacanych przez podkomendnych Jarosława ,,zbawiciela'' z Odessy. Normalnoś, czyli uniemożliwienie pisowskich kanaliom zaśmiecania i paraliżowania w ten sposób portalu, to rzecz dla nich nienormalna i nie do pomyślenia. Chcieliby panować wszędzie, by wszystkie portale niczym nie różniły się od tzw. banderowskiej niezależnej, odmóżdżonych niepoprawnych, wybiórczej.pl i jej odnogi interii, a tu taki zonk. Zapominają patałachy, którzy Putina widzą już dosłownie wszędzie. Otworzą lodówkę, szafę czy cokolwiek innego, a tam Putin. W ich przypadku potrzebny jest już wyłącznie psychiatra, choć osobiście uważam te ich przypadki za nieodwracalnie stracone.

  A tak swoją drogą zastanawiam się ile przewodnia siła narodu, płaci im za codzienne trolowanie, bo właściwie siedzą tu na okrągło przez 24 godziny na dobę, co dla ormalnego człowieka, który musi wykonywać swoje codzienne obowiązki jest to nierealne, by warować na jakimkolwiek portalu przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.
  Z tego co pamiętam Tusk za swoich rządów płacił swoim podkomendnym trollom internetowym 50 groszy za post, ale widać obecna jedynie słuszna ekipa rządowa musiała tą stawkę podbić stawkę wielokrotnie wyżej, mają w końcu z czego płacić za takie usługi poprzez masową grabież Polaków, którzy jak się okazało z ich własnych mediów, wcale nie odczuwają żadnej poprawy w swoich kieszeniach ich trzyletnich rządów. Ja sam pracując jako zwykły szeregowy pracownik w jednej z pisowskich spółek skarbu państwa nie tylko nie odczułem żadnej poprawy, ale dzieje się wręcz odwrotnie, czyli zarabiam coraz mnie. Sama zaś firma zarządzana jest od początku przejęcia jej przez PiS w taki wspaniały sposób, że takiego syfu i nieudolności nowego szefostwa, firma ta nie widziała jeszcze nigdy w całej historii swojego istnienia. Dlatego musi to być dla tego rodzaju trolli fucha o wiele bardziej opłacalna, niż uczciwa praca i żal im serduszka ściska, że okazja do zarobienia tutaj, może im się nagle skończyć, co uszczupli ich dochody i stąd ten skowyt.
  w odpowiedzi szabes - goi-wi
 • @Janusz Kamiński 19:51:44
  Rozumiem, że gdyby tego bestialstwa na Polakach zamieszkujących Wołyń,Małopolskę Wschodnią, Podkarpacie i Lubelszczyznę dokonali sowieci, to opisy tego bestailstwa, byłby nie tylko zdrowe i jaka najbardziej na miejscu, ale wręcz zalecane, by je pokazywać oraz mówić o nich przez 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. No, ale, że dokonali tego Ukraińcy, czyli obecni najlepsi sojusznicy POPiSu, to choćby wspominanie o tym jest nie tylko nie na miejscu, niezdrowe, niesympatyczne, ale jednoznacznie świadczy, że ci którzy to czynią to rzecz oczywista ruscy agenci Putina.
  Zdrowym ze wszech miar jest składanie przez polskiego konsula we Lwowie wieńca w kwaterze banderowskich ludobójców Polaków, gdy w Polsce nie wolno w żaden sposób upamiętniać polskich ofiar uklraińskiego ludobójstwa.
  W normalnym państwie, po takim numerze, gdyby konsul czy ambasador jakiegoś kraju złożył choćby wiązankę kwiatów na grobach oprawców swojego narodu, to nie tylko byłby skończony jako politykk jeszcze tego samego dnia, ale wróciłby do kraju w pomarańczowym mundurku z łańcuchami u rąk i nóg i z pierdla nie wyszedłby przez długie lata z paragrafu za zdradę stanu.

  A tak apropo proszę pouczyć panie Kamiński Ormian i Greków, których pierwszych Turcy w latach 1915 - 1917 wymordowali 1,5 miliona, a drugich 400 tysięcy. Do dziś, zarówno ormiańskie i greckie dzieci i młodzież uczone są od przedszkola po kres ich dojrzałej edukacji o bestialskim ludobójstwie, jakiego dokonali na Ich przodkach Turcy. Uczy się te dzieci i młodzież, wpajajać Im od najmłodszych lat, w jaki sposób Turcy bestialsko mordowali Ich przodków i by nigdy tego nie zapomnieli, przekazując w wieku dorosłym tą wiedzę swoim dzieciom, by Nigdy nie zostało to zapomniane. I nikt nie wypisuje bzdur, że jest to nie na miejscu i niezdrowe.

  Do dziś w rocznicę tureckiego ludobójstwa Ormian i Greków z początku XX wieku, telewizje obu krajów, na długo przed rocznicą przypominają to ludobójstwo dokonane przez Turków. Parlamenty obu państw w każdą rocznicę tego ludobójstwa organizują specjalną uroczystą sesję zgromadzenia narodowego, zapraszając na nią potomków tych Ormian i Greków, którzy to ludobójstwo cudem przeżyli. W Erywaniu wybudowano ogromne Mauzoleum Ludobójstwa Ormian przez które rocznie przewijają się miliony ludzi z całego świata. Parlamenty wielu państw świata uznały i potępiły to ludobójstwo dokonane przez Turków, w tym USA, Niemcy, Francja Rosja i wiele innych.

  A jak to wygląda w przypadku godnego upamiętnienia Polaków bestialsko pomordowanych przez Ukraińców na Kresach Rzeczypospolitej w kraju nad Wisłą? Lepiej nie mówić, bo nazwać to HAŃBĄ obecnej władzy, to mało powiedziane, bo jest to AKT NAJWYŻSZEJ ZDRADY, za który wobec nich za to co czynią należałoby zastosować artykuł, który kiedyś obowiązywał za przestępstwo Najwyższe, którym jest ZDRADA STANU, a mianowicie Paragraf 148 KK. Może wtedy ci zaprzańcy wróciliby do rzeczywistości, czując grożący im za to wyrok ostateczny.
  Bestialskie gwałty Ukraińców na kobietach i dzieciach
 • Wieniec od polskiego konsula dla Jewhena Pryszlaka szefa SB OUN Bandery na Małopolskę Wschodnią i jego podkomendnych z UPA
  https://pbs.twimg.com/media/EDN6mfeXkAAgpUK.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/EDN-HzwXsAA_YOh.jpg

  W tym miejscu widać osoby składającej wieniec z szarfą "Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie". Proszę o ustalenie kim są zaznaczone osoby.

  https://twitter.com/IsakowiczZalesk/status/1167341950506274816/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1167341950506274816&ref_url=https%3A%2F%2Fkresy.pl%2Fwydarzenia%2Fregiony%2Fukraina%2Fpolscy-dyplomaci-ze-lwowa-zlozyli-wience-przy-grobach-czlonkow-oun-upa-foto-video%2F
  Bestialskie gwałty Ukraińców na kobietach i dzieciach

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031