Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
262 posty 345 komentarzy

Ofiary godne i niegodne upamiętnienia według Senatu III RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

,,To jest nasza flaga, państwowa, biało - czerwona, NIGDY NIE BIAŁA''- Z przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy, wygłoszonym przed rządowym marszem w dniu 11 listopada 2018 roku

Tymczasem to właśnie BIAŁA FLAGA, wbrew zapewnieniom pana prezydenta Dudy, że coś takiego, nigdy więcej się nie zdarzy w naszych narodowych dziejach powiewa właśnie w najlepsze, w pełnym blasku dnia, obnażając do cna, na jakie dno hańby upadliśmy zupełnie dobrowolnie jako całe społeczeństwo. I nie jest to flaga biało czerwona, tylko łopot haniebnej białej flagi bezwarunkowej kapitulacji państwa polskiego, którego pan Duda jest, niestety urzędującym prezydentem.

 

Senat upamiętnił rocznicę Wielkiego Głodu na Ukrainie

Senat jednogłośnie przyjął uchwałę upamiętniającą rocznicę Wielkiego Głodu na Ukrainie.

W środę Senat jednogłośnie, głosami 78 senatorów, przyjął okolicznościową uchwałę upamiętniającą rocznicę Wielkiego Głodu (Hołodomoru) na Ukrainie.

„W związku z obchodzoną na Ukrainie rocznicą Wielkiego Głodu Senat Rzeczypospolitej Polskiej przypomina o śmierci i cierpieniu milionów ofiar tego dramatu” – napisano w uchwale. Jej treść odczytał senator Jarosław Obremski.

„Mija 85 lat od kulminacji Wielkiego Głodu w ówczesnej Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Sowieckiej. W efekcie kolektywizacji i przymusowej egzekucji niewykonalnych kontrybucji produktów rolnych śmierć z głodu poniosło co najmniej 6 milionów ludzi” – czytamy w dokumencie.

W uchwale zwrócono uwagę, że „powszechnie stosowano karę śmierci za zbieranie przez głodujących pozostawionych na polach kłosów (tzw. prawo pięciu kłosów)”. Przypomniano też, że w 2006 toku Senat w specjalnej uchwale uznał Hołodomor za zbrodnię ludobójstwa. W ten sposób oficjalnie określa to obecnie Ukraina.

Jak podkreślili autorzy uchwały, „rozpowszechnienie wiedzy o tej wielkiej tragedii w Europie przyczyni się do lepszego zrozumienia konsekwencji, jakie niosą za sobą komunistyczna ideologia i totalitaryzm”.

„W związku z obchodzoną na Ukrainie rocznicą Wielkiego Głodu Senat Rzeczypospolitej Polskiej przypomina o śmierci i cierpieniu milionów ofiar tego dramatu. Wyrażamy naszą solidarność z narodem ukraińskim w zachowaniu pamięci o tych wydarzeniach i dążeniu do upowszechnienia wiedzy o tej tragedii” – napisano.

Zdaniem senatora Obremskiego, Wielki Głód w latach 1932-33 był najbardziej „tragiczny i emblematyczny” na tle innych klęsk głodu na Ukrainie, ponieważ pokazuje „istotę komunistycznego systemu totalitarnego, ale również ubraną w szaty bolszewickiego kosmopolityzmu nienawiść do narodowości niedominującej”.

Senator PiS Jan Żaryn podkreślił, że intencją uchwały jest uhonorowanie wszystkich ofiar „ludobójstwa, które dokonało się w latach 1932-1933”, a zarazem zaznaczenie, że można wspólnie występować, by taki system jak bolszewicki „nie zakwitł nikomu w głowach”.

Po głosowaniu wicemarszałek Senatu Maria Koc przekazała tekst uchwały na ręce obecnego na posiedzeniu izbyambasadora Ukrainy w Polsce Andrija Deszczycy.

 ********************************************************************************************************

Zaproszenie na obchody setnej rocznicy zwycięskiej obrony Lwowa do Żar, gdzie jutro o piątej rano zabiją dzwony wszystkich Żarskich kościołów, a na maszt Urzędu Miasta zostanie wciągnięta biało - czerwona zwycięska flaga polskich obrońców Lwowa

Jutro 22 listopada przypada 100 rocznica zwycięskiego zakończenia Obrony Lwowa – czy Senat, uczci ten dzień specjalną uchwałą oddającą hołd Lwowskim Dzieciom poległym w obronie Miasta Zawsze Wiernego Rzeczypospolitej? Skoro tak ochoczo pamięta o Ukraińcach zagłodzonych przez Stalina na śmierć, to może trochę tej senackiej pamięci, spadnie też na głowy najmłodszych obrońców tego odwiecznego polskiego miasta bohatera, tj Orląt Lwowskich? No, chyba że obecny na posiedzeniu Deszczyca zabronił Izbie Wyższej takich antyukraińskich wystąpień, a nawet wręcz prowokacji.

Najmłodsze Lwowskie Orlęta - Antoś Petrykiewicz i Jurek Bitschan - dziś niegodni państwowego upamiętnienia

Jak widać w III RP ofiary trzech zbrodniczych totalitarnych systemów, które w zaplanowanych przez siebie wcześniej, na skalę masową mordów, dokonały na naszym narodzie bestialskich zbrodni ludobójstwa w cały okresie trwania drugiej wojny światowej i w kilka lat po jej zakończeniu, podzielono ofiary na słuszne i niesłuszne. Do ofiar niesłusznych, których pamięć należy wymazać z ludzkich umysłów, zaliczono naszych rodaków wymordowanych przez Ukraińców na Wołyniu, Małopolsce Wschodniej, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie w latach 1939 - 1950, oraz przez litewskich szowinistów, z takich formacji zagłady jak Szaulisi, Sauguma, Ypatingas Bursy i wielu innych, w więzieniu na Łukiszkach i w ponurych dołach śmierci w Ponarach pod Wilnem, w których do dziś spoczywa w niezonzaczonych miejscach, bez chrześcijańskiego pochówku ponad 30 tysięcy Polaków.

Polacy z Wołynia, Małopolski Wschodniej, Lubelszczyzny, Powstania Warszawskiego, Bieszczad, Birczy, Baligrodu i wielu innych mijescowości południowo wschodniej Polski. Polskie ofiary niemieckich obozów zagłady, zamęczone na śmierć przez najbardziej zwyrodniałychi, zbrodniczych strażników tychże fabryk śmierci, to jestukraińskich wachmanów SS, z tzw. formacji ,,Czarnych Kruków'', budzącej do dziś grozę wśród tych żyjących jeszcze do dziś więźniów tychże obozów, którzy mieli nieszczęście spotkać te ukraińskie bestie na swojej drodze życia, to są te ofiary „gorszego sortu”. Do dziś niewarte ekshumacji, godnego pochówku, zapalenia znicza i modlitwy nad grobem. I według obecnych inżynierów dusz, mają tam pozostać na zawsze, w studniach,  w lasach, na polach, rowach i  na bagnach zapomnienia i niebytu.

Zapewne parlament Ukrainy w podzięce za tą dzisiejszą uchwałę, odpowie nam niedługo podobnym ,,przyjaznym'' gestem, przegłosowując jednogłośnie uznaniem rzezi wołyńskiej za konflikt polsko-ukraiński, za który odpowiadają wyłącznie...polscy okupanci odwiecznych ziem ukraińskich. 

Uchwały senatu RP, oddającej hołd bohaterskim, polskim obrońcom Lwowa, jednego z dwóch polskich miast odznaczonych najwyższym orderem krzyża Virtuti Militarii, w przypadającą jutro setną rocznicę zwycięskiej obrony tego zawsze polskiego miasta przez zwyrodniałymi hajdamakami z tzw. Zachodnioukraińskiej Armii Ludowej, nie będzie wcale. Wiem to już na pewno, bo krótkiej korespondencji smsowej z dwoma senatorami RP.

W jakim my kraju żyjemy?

Źródło:

https://kresy.pl/wydarzenia/senat-upamietnil-rocznice-wielkiego-glodu-na-ukrainie/

Orlęta Lwowskie – zapomniani protoplaści Powstańców Warszawskich

https://atenznowuohistorii.wordpress.com/2014/11/18/orleta-lwowskie-zapomniani-protoplasci-powstancow-warszawskich/

KOMENTARZE

 • Niech tak się stanie, w odniesieniu do tych ludzi w sejmie i senacie RP.
  https://img6.dmty.pl//uploads/201307/1373566375_b6p9a9_600.jpg
 • @Jacek Boki
  W jakim kraju my żyjemy ?. Podpowiadam . https://zygumntbalas.neon24.pl/post/109965,jak-glosowali-poslowie-w-sprawie-odszkodowan-za-holocaust Salut.
 • nasuwa się
  z pamięci przekazy o całych ukraińskich wsiach pod cerkiewnymi chorągwiami zdąrzających ku polskiej granicy. Może wojna wbrew paktowi o nieagresji byłaby szczęśliwsza
 • Głód to straszna rzecz!Wydawać by się mogło, ze to nigdy nie powinno się nigdzie na świcie powtórzyć!!
  Niestety nadal są siły i kraje, które dla własnych chorych celów do tego doprowadzają!!Tyle lat po tamtym strasznym głodzie w Rosji czy na Ukrainie!!Te same siły!!
  https://youtu.be/9xl3MCjXlyg

  https://youtu.be/UkvTeMP5k4I

  https://youtu.be/npk7tfKyXok
 • @trojanka 22:15:34
  Szkoda że o Jemenie niedorobieni nie pomyśleli . Salut .
 • @Repsol 22:30:55
  Jemen też gorszy sort!!Tak jak nasi !!!
 • W związku z epidemią odry na Ukrainie i jej przywleczeniu do Polski/Ukraina 1500 zachorowań na tydzień/polski ekspert dzisiaj
  rano powiedział, że w związku z gwałtownie rosnąca zachorowalnościa w Polsce, co najmniej jedno dziecko na 1000 zachorowań umrze z powikłań!!

  https://wiadomosci.wp.pl/odra-smiertelnym-zagrozeniem-problem-idzie-z-ukrainy-6303630503339649a

  szczepienie obywateli Ukrainy, nawet nieubezpieczonych finansujemy my!!
  http://www.medonet.pl/zdrowie,odra-w-polsce--sanepid-placi-za-szczepienia-obcokrajowcow,artykul,1728547.html

  https://www.o2.pl/artykul/odra-smiertelnym-zagrozeniem-problem-idzie-z-ukrainy-6303630503339649a
 • 100 rocznica wyzwolenia Lwowa.
  https://pbs.twimg.com/media/Dslxs9IXgAAftWh.jpg


  https://twitter.com/EpiskopatNews

  Przewodniczący Episkopatu @Abp_Gadecki składa życzenia Amerykanom z okazji #Thanksgiving
 • @trojanka 15:34:34
  https://twitter.com/i/status/1065519968303964161
  jak ładnie ,że pamiętał!!
 • Dr Lucyna Kulińska!
  https://t.co/gAFraANGRD
 • Ukraińcy na swoich forach nawołują do zajęcia Przemyśla.
  https://twitter.com/Staroniwa/status/1063826644820000770
 • Bezdenna głupota
  czy przemyślane działanie? Na pewno wielkie draństwo. "Narody,które tracą pamięć,giną.."
 • @Olka P. 20:53:00
  Ojciec zatrzymanego we Lwowie polskiego studenta: "Kręcili film na Cmentarzu Orląt, a grożą im za to 4 lata więzienia". Nawet 4 lata więzienia grożą trzem polskim studentom, którzy kręcili etiudę filmową na Cmentarzu Orląt we Lwowie. Ukraińcy zarzucają im prowokacje polityczne. Milan K., Filip H., Krzysztof P. studiują dziennikarstwo w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ukraińska policja zatrzymała ich w czwartek, 22 listopada na Cmentarzu Orląt we Lwowie, gdy kręcili etiudę filmową. Okoliczności ich zatrzymania przybliża nam ojciec jednego z zatrzymanych studentów. Chłopaki przyjechali do Lwowa kręcić etiudę filmową o tym mieście. Przeprowadzili kilka wywiadów, nakręcili kilka miejsc. Pojechali też na Cmentarz Orląt Lwowskich. Na potrzeby realizacji filmu odpalili świece dymne w kolorach białym i czerwonym. Wywiesili także biało-czerwoną flagę. Miało to tworzyć pewien klimat miejsca. Tym bardziej, że byli tam w czasie 100. rocznicy obrony Lwowa powiedział. Natychmiast na miejscu pojawiła się ochrona cmentarza, która wezwała policję. Minęło kilka chwil i na Cmentarz dotarła policja oraz Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Zabrano ich na komisariat, do budynku sądu. Tam bardzo długo ich przesłuchiwano. Pierwszego dnia do 2 w nocy. Następnego dnia ponownie byli przesłuchiwani mówi. Studenci usłyszeli zarzut chuligańskiej prowokacji politycznej. Grożą im za to 4 lata więzienia.
  Potraktowano ich jak chuliganów. Postawiono im zarzut prowokacji politycznej, który jest nieadekwatny do tego co zrobili. To są młodzi ludzie, jeszcze dzieci. I za to co zrobili grożą im 4 lat pozbawienia wolności. To jest absurdalny zarzut podkreśla ojciec. Nasz rozmówca podkreśla, że studenci popełnili błąd nie występując do Ukraińców o odpowiednie pozwolenie na przeprowadzenie nagrań w takiej formie i są tego świadomi. Jednak kaliber stawianych im zarzutów jest o wiele większy niż czyn, którego się dopuścili. To co należy podkreślać, to to, że nie wyrządzili żadnych szkód, nic nie zniszczyli. Nie wygłaszali żadnych haseł, nie mieli ze sobą transparentów. Także posłusznie wykonywali polecenia ochrony i policji. Jedyny błąd, który popełnili, to to, że nie zapytali Ukraińców o pozwolenie. Za coś takiego powinien być mandat, albo grzywna, ale nie kara więzienia stwierdza. Studentom odebrano paszporty i mają zakaz opuszczania Lwowa. Odpowiadają z wolnej stopy, więc uniknęli zatrzymania w areszcie. Muszą się jednak często zgłaszać na policję wskazując, gdzie się zatrzymali. Nasz rozmówca podkreśla, że konsul we Lwowie udzielił im dużego wsparcia. Sprawa zajmuje się oddział prawny. Mają też adwokata. W poniedziałek odbędzie się kolejne przesłuchanie. O tym, czy za niewielki błąd trafią do więzienia na 4 lata zadecyduje sąd.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Ks. Isakowicz-Zaleski apeluje do premiera: Jako szef rządu i patriota niech Pan stanie w obronie trzech polskich studentów

  Ps...Od 24 godzin czekam na reakcję MSZ. Gdzie jest oświadczenie Czaputowicza? Państwo Polin udzieli wsparcia skazanym na 4 lata (to kara śmierci, tam nie przeżyją ani tygodnia) bo konsulat będzie posyłał im paczki. Trzeba obserwować sprawę, bo rządowi zależy na jej wyciszeniu. W rewanżu u nas kilku studentów z UA dostanie 4-letnie stypendia! Nie POlityka historyczna, a historyczna prawda. Na przemilczeniu i kłamstwach nie zbudujemy zdrowych relacji. PiS na klęczniku obrotowym w zależności kto wydaje rozkaz, i z prewencyjnym brakiem jaj. Nawet ukry rozstawiają ich po kątach, tupnęli banderkopytem i wzory paszportów wycofane...nie mam złudzeń.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031