Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
261 postów 341 komentarzy

Uchwała po fakcie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sejm przyjął uchwałę z okazji 100 rocznicy bohaterskiej obrony Lwowa

Sejm przez aklamację przyjął uchwałę, w której „składa hołd niezłomnym obrońcom Lwowa, walczącym o odradzającą się Ojczyznę”. Jednocześnie, w dokumencie podkreślono „ogromne znaczenie dobrych relacji polsko-ukraińskich dla pokoju i bezpieczeństwa w Europie”.

Dziś w piątkowy poranek, na początku obrad, Sejm zajął się  wypichconym naprędce, na kolanie, projektem uchwały oddającej rzekomo przez tą skompromitowaną instytucję hołd bohaterskim obrońcom Lwowa w setną rocznicę tego wydarzenia.

A wszystko to w dzień.. PO FAKCIE! Po rocznicy, czyli 22 listopada, kiedy miało miejsce wyzwolenie Lwowa spod okupacji zbrodniczych band Ukraińskiej Armii Halickiej, ludobójczej formacji tzw. Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, operetkowego quasi państwa, stworzonego przez wywiad austriacki, który w ten sposób starał się nie dopuścić do powrotu Lwowa w granice Polskiego Pańśtwa, wysługując się rękami ukraińskich rezunów, by do tego nie dopuścić.

Gdy wczoraj minęła okrągła setna rocznica wyzwolenia tego odwiecznego polskiego miasta i przywrócenia go do polskiej Macierzy, żadne rządowe media, z wyjątkiem zaledwie krótkiej wzmianki na ten temat w głównym wydaniu Wiadomości, po której nastąpił festiwal powrotu Kubicy do F1,, nie zająknęły się na ten temat ani słowem. Nie było ŻADNYCH państwowych uroczystości w rocznicę zwycięskiej obrony Lwowa, to jest uroczystości rządowych przed Groben Nieznanego Żołnierza, gdzie spoczywa kilkunastoletnie Lwowskie, nieznane z imienia i nazwiska Orlątko, poległe w obronie polskości miasta w 1918 roku. Ani premier, ani nawet żaden z rządowych urzędników w randze przynajmniej ambasadora czy choćby konsula RP nie złożył nawet najskromniejszego wieńca przed panteonem bohaterskich obrońców Lwowa na cemntarzu Łyczakowskim.

Cała więc ta dzisiejsza uchwała ma wymiar wyłącznie czysto groteskowy, napisany i biegiem uchwalony w stylu.. MATA I ODPIEPRZTA SIĘ z tymi waszymi obrońcami Lwowa,z osobnym podkreśleniem w treści tej uchwały o „ogromnym znaczeniu dobrych relacji polsko-ukraińskich dla pokoju i bezpieczeństwa w Europie”.

Tak się zastanawiam, czy przy obchodach kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego, przy okazji oddawania hołdu poległym Powstańcom, usłyszymy również deklaracje o wielkim znaczeniu dobrych relacji polsko-niemieckich dla pokoju i bezpieczeństwa w Europie?

Podsumowując: Niewyobrażalny jest strach elit rządzących Polską przed potencjalnym urażeniem ukraińskiego mocarstwa. Ciekawe czy możemy liczyć na podobną reakcję po drugiej stronie? Czy nasi ukraińscy „bracia”/”strategiczni” partnerzy/ „sojusznicy” też aż do tego stopnia troszczą się o polską wrażliwość? Czy przy okazji odsłaniania pomników ku czci UPA, przyjmowania deklaracji upamiętniających ofiary akcji Wisła, polskiej okupacji Lwowa i wypędzeń z Zakerzonia – też okraszają je sążnistymi ustępami o dozgonnej przyjaźni z Polską? Ot, tak, by nie urazić uczuć strategicznego polskiego partnera. A może jednak mają to w głębokim poważaniu i po prostu robią swoje, bo liczy się tylko Ukraina, a nie jakaś wydumana polska wrażliwość! Jakże nisko upadliśmy! Panowie politycy, posłowie, senatorowie i ministrowie: jak dobrze, że was mamy teraz! Gdyby, co nie daj Boże, cofnąć czas o jakieś 100 lat, to mając was u boku nigdy byśmy Lwowa nie obronili. Stojąc nad mogiłami Orląt człowiek pali się ze wstydu za takich „reprezentantów narodu”…

Źródło:

 https://kresy.pl/wydarzenia/sejm-przyjal-uchwale-z-okazji-100-rocznicy-bohaterskiej-obrony-lwowa-video/

KOMENTARZE

 • Dr Lucyna Kulińska ,bardzo dobre podsumowanie!
  https://t.co/gAFraANGRD

  Banderowska Al Kaida, jest potrzebna mocodawcom zza wody i z pustyni!!
  Polskie odczucia się nie liczą!czasem trzeba rzucić ochłap na odczepne,tym nieznośnym Polakom, którzy się upominają o pamięć i szacunek dla Rodzin i Rodaków/nawet nasyłać lujów żeby szczekali na forach/.Pochówków i mogił też nie będzie, bo "partnerzy pana prezydenta czekają na odbudowę i renowacje pomników UPA w Polsce.
  Dopiero wtedy, można będzie pochować godnie ich ofiary!taka sprawa!

  Pan prezydent ,wyjątkowo w tym roku dostał pozwolenie i złożył wieniec na jakimś polu!jeszcze powinien w paru studniach i w lesie!Ale pewnie mu nie wolno!!była zgoda tylko na jedno miejsce i jeden wianuszek!tyle zniosły z trudem "partnerskie relacje".
  zdjęcie se.pl
  Chociaż w swoim przemówieniu, się zachował jak trzeba!!

  https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-nd64-PJc6-6toA_prezydent-andrzej-duda-oddal-hold-ofiarom-rzezi-wolynskiej-664x442-nocrop.jpg

  Komentarze!znowu niezadowolenie Rodacy, co za wstyd!!znowu czegoś chcą i coś im się nie podoba!

  https://www.google.pl/url?sa=i&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi3pNzvpeveAhXEMewKHQacDQMQjhx6BAgBEAM&url=https%3A%2F%2Ftwitter.com%2Fprezydentpl%2Fstatus%2F1015973352371081218&psig=AOvVaw0NxYDcEBDqTelu0r0Kbz2A&ust=1543089314977182
 • Są jeszcze Polacy w Polsce,brawo Czeladź!!brawo Śląsk!
  https://dzieje.pl/aktualnosci/slaskie-w-czeladzi-upamietniono-jurka-bitschana-bohatera-obrony-lwowa-w-1918-roku

  Śląskie: w Czeladzi upamiętniono Jurka Bitschana – bohatera obrony Lwowa w 1918 r.
  W Czeladzi (Śląskie) odsłonięto w środę pomnik upamiętniający Jurka Bitschana – urodzonego w tym zagłębiowskim mieście bohatera obrony Lwowa w 1918 r. Przedstawiający wykonaną z brązu postać lwa pomnik jest częścią powstającego ogólnopolskiego Szlaku Orląt Lwowskich.

  W środę minęła setna rocznica śmierci Bitschana, który zginął podczas polsko-ukraińskich walk o Lwów.

  "Jurek Bitschan to jeden z najmłodszych bohaterskich obrońców Lwowa w listopadzie 1918 r. Urodził się 29 listopada 1904 r. w Czeladzi w dzielnicy Piaski. Mimo, że w II Rzeczpospolitej był bohaterem i wzorem polskiej młodzieży, dzisiaj jest zupełnie zapomniany. Miał zaledwie 14 lat, gdy zginął od pocisków Ukraińców na Cmentarzu Łyczakowskim w pierwszym i ostatnim swoim boju 21 listopada 1918 roku" - napisali czeladzcy radni w uzasadnieniu do przyjętej w lipcu tego roku uchwały o upamiętnieniu młodego bohatera.

  Wcześniej, w czerwcu, samorządowcy podpisali deklarację uczestnictwa Czeladzi w projekcie „Szlak Orląt Lwowskich”, w ramach którego w miejscowościach, gdzie urodziły się Lwowskie Orlęta i inni bohaterowie walk o Lwów - w obecnych granicach Polski - znajdą się 44 takie same pomniki upamiętniające ich postacie. Szlak, którego stworzenie wpisało się w obchody 100-lecia polskiej niepodległości, ma przypomnieć postaci bohaterów i przybliżyć je młodemu pokoleniu.

  "Szlak Orląt Lwowskich posiadać będzie walor edukacyjny dla budowania właściwych postaw wśród młodzieży, walor turystyczny związany z szeroko rozumianą turystyką historyczną oraz walor integracyjny dla społeczności lokalnej, odkrywającej swoje korzenie i dodatkowe powody do świętowania odzyskania niepodległości poprzez postacie które przyczyniły się do jej odzyskania" - czytamy w uzasadnieniu uchwały czeladzkich radnych.

  Odsłonięty w Czeladzi obelisk to drugi pomnik na Szlaku Orląt Lwowskich - w sierpniu w Ustrobnej koło Krosna, na terenie parku dworskiego, odbyła się uroczystość odsłonięcia pierwszego pomnika, upamiętniającego ppor. Jana Feliksa Charlewskiego - żołnierza Legionów Polskich, ranionego i poległego w walkach o Lwów 29 grudnia 1918 r., w wieku 24 lat.

  W lutym br., decyzją Rady Miejskiej Czeladzi, imię Jurka Bitschana zyskało jedno z rond w tym mieście. Teraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie stanął pomnik. Na jego granitowym cokole znalazła się inskrypcja z brązową odznaką Orderu Virtuti Militari oraz tablica upamiętniająca Jurka (Jerzego) Bitschana.
 • Piękna piosenka o obrońcach Lwowa i powstańcach warszawskich
  https://youtu.be/MtXi-xpNDvs
 • @trojanka 21:40:12
  https://pbs.twimg.com/media/DsjagOdWoAAKHau.jpg
 • @trojanka 21:40:12
  https://pbs.twimg.com/media/DPOc6gsWkAA216v.jpg
 • @ Jacek Boki
  Przepraszam , ale nie posiadam już uprawnień , aby Pana promować . Pozdrawiam .
 • @Repsol 22:27:12
  Nic się nie stało. Jestem wdzięczny za to wszystko, co zrobił Pan do tej pory. Nie chodzi o promocję mojej osoby, bo ja jestem tu be znaczenia. Znaczenie ma i długo jeszcze będzie miało przypominanie ofiar ukraińskiego ludobójstwa, bo to jesteśmy IM winni wszyscy.
  Nie mniej z serca DZIĘKUJĘ PANU za WSZYSTKO.

  Serdecznie pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031