Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
262 posty 345 komentarzy

W obronie dobrego imienia Bohaterów Termopili Podkarpacia-2

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Wielką cywilizację można pokonać od zewnątrz, dopiero gdy ulega rozkładowi od wewnątrz". - Will Durant

Mój list do Pani Małgorzaty Waksmundzkiej- Szarek, rzecznik wojewody Podkarpackiego

 

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

ul. Grunwaldzka 15

35-959 Rzeszów

Zwracam się do wojewody Podkarpackiego z oficjalnym pytaniem, kiedu Urząd Wojewody Podkarpackiego poprzez wojewódzki Urząd Nadzoru Budowlanego zajmie się na podstawie obowiązującergo w Polsce prawa zakazującego propagowania ideologii i symboliki NAZISTOWSKIEJ, likwidacj a wymienionych poniżej miejsc kultu zbrodniczych formacji OUN-UPA, które znajdują się na terenie województwa Podkarpackiego, a więc w gestii wojewody Podkarpackiego, który jest przecież przedstawicielem rządu RP, a więc z definicji winien podjąc natychmiastowe kroki w celu bezwzględnej likwidacji tych miejsc kultu banderowskich ludobójców, mających na swoich rękach i sumieniach krew setek tysięcy bestialsko wymordowanych przez siebie Polaków.

Jest bowiem obelgą i to dla wszystkich bez wyjątku moich rodaków, że takie monumenty wzniesione całkowicie bezprawnie na terytorium Polski są nie tylko otwartą obelgą i wyzwaniem pod adresem Nas Polaków, ale również całkowitym lekceważeniem i szyderstwem z polskiego prawa, zakazującego gloryfikowania nazistowskich zbrodniarzy wojennych w jakikolwiek sposób, do których zaliczały się wszystkie ukraińskie formacje zagłady całego okresu drugiej wojny światowej, zaś sama ideologia integralnego ukraińskiego nacjonalizmu, zarówno banderyzmu, jak i melnykowców, była częścią ideologii niemieckiego nazizmu, stworzonego i opartego od samego początku na jego fundamencie!

Oczekuję odpowiedzi od Pani wojewody Podkarpackiego na zadane powyżej przeze mnie pytanie.

 

I kuriozalna w swojej treści odpowiedź Pani rzecznik w imieniu wojewody Podkarpackiego, który sam osobiście, jak również podlegający mu bezpośrednio urzędnicy przez TRZY LATA sprawowania swoje władzy w województwie Podkarpackim, jako funkcjonariusze obecnego rządu oraz obecnej formacji politycznej, nie mają pojęcia o tym jak wygląda stan faktyczny tych banderowskich upamiętnień, ile ich jest, oraz jak wygląda ich statut prawny. To już nawet nie jest goteska urzędników mieniących siebie przestawicielami państwa Polskiego, ale prawdziwy obraz tego, że obecna Polska nie jest w chwili obecnej nawet już państwem teoretycznym, ale zupełną atrapą państwa, którą zarządzają ambasady wrogich Nam Polakom państw, których polecenia wykonywane są z iście wzorcową dokładnością, bezrefleksyjnie i gorliwością przysłowiowego Pawki Morozowa.

 

 

Szanowny Panie Redaktorze,

informuję, że od 2016 r. zagadnienia dotyczące upamiętnień realizuje Instytut Pamięci Narodowej, który jest w chwili obecnej organem właściwym zarówno w odniesieniu do wznoszenia nowych upamiętnień jak i dokonywania zmian w istniejących już obiektach.

W odniesieniu do wskazanych przez Pana obiektów Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie posiada następujące dane: ·

Hruszowice (gm. Stubno) pomnik został rozebrany w kwietniu 2017 r. ( Bynajmniej nie na skutek działań wojewody, którego zobowiązuje do likwidacji tego rodzaju wszystkich banderowskich upamiętnień, ustawowy i konstytucyjny obowiązek, z którego to obowiązku się nie wywiązał, albowiem likwidacja pomnika w Hruszowicach, była wyłącznie zasługą lokalnych samorządowych władz tej gminy. Przypisywanie więc sobie tej zasługi jest ordynarym kłamstwem. - dopisek J.B.)

Monasterz (gm. Horyniec – Zdrój) – upamiętnienie znajduje się na terenie dawnego klasztoru oo. Bazylianów. Zostało wzniesione na miejscu spoczynku członków UPA poległych w marcu 1945 r. w walce z NKWD. Upamiętnienie wzniesiono legalnie w 2000 r. za zgodą Rady Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa w Warszawie. (Tzw. Rada Ochrony Pamięci, Walki i Męczeństwa, jak widać z powyższego przykładu stoi na straży wznoszenia upamiętnień ku czci ludobójców z OUN-UPA, za to z gorliwością neofitów likwiduje wszelkie upamiętnienia Polaków, którzy walczyli z nazistowskimi, ukraińskimi formacjami zagłady w służbie III Rzeszy, broniąc Polaków przed bestialską zagładą z rąk ukraińskich potworów. - Dopisek Jacek Boki)

· Radruż (gm. Horyniec – Zdrój) – w 2008 r. na nieczynnym cmentarzu grekokatolickim ustawiono niewysoki betonowy pomnik z tryzubem i tablicą. W okresie późniejszym tablica została zdemontowana.

Zaleska Wola (gm. Radymno) – upamiętnienie znajduje się na nieczynnym cmentarzu grekokatolickim, poświęcone jest ukraińskim mieszkańcom miejscowości oraz członkom UPA, których mogiły znajdują się za pomnikiem.Wzniesienie upamiętnienia było przedmiotem ustaleń prowadzonych przez Radę Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa w Warszawie.

Jak zaznaczyłam na wstępie, są to dane na rok 2016., które mogły ulec zmianie bez wiedzy tut. Urzędu.Pełną informację można uzyskać w Oddziałowym Biurze Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Rzeszowie.

Pozdrawiam

Małgorzata Waksmundzka-Szarek

Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego

List Pani Janiny Kalinowskiej, cudem z ocalonej z ludobójstwa na Wołyniu, przewodniczącej stowarzysznia upamiętniania Polaków pomordowanych na Wołyniu, w Zamościu do wojewody Podkarpackiego, pani Ewy Leniart

Przemówienie Pani Janiny Kalinowskiej w czasie społecznych obchodów 75 rocznicy ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu, przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie 8.07.2018 r. Od 34 minuty 43 sekundy

https://www.youtube.com/watch?v=I3kmWW3RDQs

 

http://circumfluous-turbin.000webhostapp.com/Janina-Kaliniowska-Wojewoda-Podkarpacki.pdf

List Pana profesora Włodzimierza Osadczego, dyrektora Katedry Ucrainicum na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i Prezesa Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w obronie pomnika bohaterskich obrońców Birczy, do wojewody Podkarpackiego, pani Ewy Leniart.

http://circumfluous-turbin.000webhostapp.com/Osadczy-Bircza.pdf

Jacek Boki - Elbląg 01.020.2019 r.

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031