Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
262 posty 345 komentarzy

Władysław Gauza - ELITY III RP – RODOWÓD

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Nawet jeśli prawda może powodować zgorszenie, lepiej dopuścić do zgorszenia, niż wyrzec się prawdy” – Papież Grzegorz I

Kiedy w 1944 roku wybuchło powstanie warszawskie, Armia Berlinga stała na wschodnim brzegu Wisły.

14 września 1944 roku Berling wydał rozkaz gen. Galickiemu, żeby rozpoczął desant na Czerniakowie w celu przyjścia z pomocą walczącym powstańcom. Nie było to uzgodnione z naczelnym dowódcą Frontu Białoruskiego.

Po tym występku Z. Berling został pozbawiony dowództwa armii i wysłany do Lublina, gdzie od pewnego czasu składany był tzw. „rząd lubelski”. Po przybyciu na miejsce pierwszej zsyłki gen. Berling zauważył – cytuję:

„Po moim przybyciu z przedmieść Warszawy do Lublina zastałem tam straszną sytuację. W całym kraju pachołkowie Berii z wojsk NKWD szerzyli spustoszenie. Sekundowały im w tym bez przeszkód kryminalne elementy z aparatu Radkiewicza. Ludność okradano z jej mienia w czasie legalnych i nielegalnych rewizji. Zupełnie niewinnych ludzi deportowano i wtrącano do więzień. Strzela- no do ludzi, jak do psów. Dosłownie, nikt nie czuł się bezpieczny i nie znał dnia ani godziny. Na- czelny prokurator wojskowy powiedział mi po powrocie z inspekcji, na którą wysłałem go do więzień Przemyśla, Zamościa, i Lublina, że trzyma się tam ponad 12 tysięcy ludzi. Nikt nie wie jakie zarzuty im się stawia, przez kogo zostali aresztowani i co się z nimi zamierza uczynić. (…).

… rządy bezprawia, zbrodni i prowokacji w kraju przekraczały wszelkie granice.” (Zob. „List Berlinga do Gomułki” z 20.XI. 1956 r., Zeszyty Historyczne, nr. 37, 1976, str. 43, wyd. Instytut Literacki, Paryż).

*************************************** ***********************************************

Wielu tych ludzi widziałem po wyjściu z UBeckich więzień we Wronkach, w Rawiczu i z ul. Klęczkowskiej we Wrocławiu.

Niektórzy byli naszymi sąsiadami. Wrócili do domu z przetrąconymi krzyżami, wybitymi zębami, połamanymi kościami rąk i nóg, z nieruchomymi palcami u rąk, chorymi na gruźlicę, z odbitymi nerkami itp.

Krótko mówiąc: były to ludzkie wraki. Wraki resztek inteligencji etnicznie polskiej. Wypuszczono z więzień dziesiątki tysięcy (niektórzy operują liczbą 550 – 650 tysięcy) inwalidów na resztę życia, zniszczonych nie tylko fizycznie ale i psychicznie; niezdolnych do jakiejkolwiek pracy dla Kraju, nie mówiąc już tutaj o pracy twórczej.

Pozostało im tylko lizać rany i dogorywać. Ich rodziny zabiedzone, pozbawione środków do życia, przymierające głodem, zastraszone i zaszczute 11-stoma latami terroru, musiały potem utrzymywać ich przy życiu.

 

ELITY III RP – RODOWÓD cz.1 – WŁADYSŁAW GAUZA [Radzę czytelnikowi to zapamiętać, czytając te dokumenty!]

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/11/elity-iii-rp-rodowod-cz-1-wladyslaw-gauza-radze-czytelnikowi-to-zapamietac-czytajac-te-dokumenty/

ELITY III RP – Przekształcić naród genetycznie – Czyli zlikwidować inteligencję polską cz.2 – WŁADYSŁAW GAUZA

https://forumemjot.wordpress.com/2013/10/13/elity-iii-rp-przeksztalcic-narod-genetycznie-czyli-zlikwidowac-inteligencje-polska-cz-2-wladyslaw-gauza-radze-czytelnikowi-to-zapamietac-czytajac-te-dokumenty/

Do pobrania w formie broszury

http://users.elartnet.pl/~pmatusz/polacy/1578/Wladyslaw%20Gauza-ELITY%20III%20RP-Oslo%202011.pdf

KOMENTARZE

 • @ Autor - 5*
  Żydowskie zbrodnie na Polakach ciągle pozostają bezkarne, nie wolno o nich mówić i pisać. Fakt ten potwierdza, że władza w IIIŻydo-RP/Polin należy do syjonistycznej zgnilizny.
 • @Rzeczpospolita 12:40:22
  //@ Autor - 5* //

  Jak to ? czyżby panu -człowiekowi o tak pryncypialnych zasadach, nie robiły różnicy źródła z jakich autor czerpał informacje ?
  Niech pan mi powie dlaczego opinie żyda Tyrmanda czy zażydzono-spedalonego środowiska paryskiej Kultury są dla pana aż na +5.
  Zupełnie tego nie rozumiem.No i oczywiście nie podzielam.
 • @ikulalibal 13:03:27
  1. Nie ma znaczenia skąd autor czerpie informacje, jeśli informacje te mają potwierdzenie w różnych źródłach.

  2. Jeśli informacja nie jest korzystna dla środowiska, które ją publikuje (np. paryska Kultura), to jest raczej fakt potwierdzający wiarygodność informacji.
  (Na podobnej zasadzie można oceniać wiarygodność informacji w GW, czy ND.)
 • @Autor
  Gdy słyszę słowo "elita" w odniesieniu do Narodu, zaraz zapala mi się czerwona lampka. Tak, to prawda, los polskich "elit" bywał okrutny, ale zawsze też świta mi taka myśl z tym związana, czy te "elity" nie zasłużyły na swój los?
  Odnieśmy się do czasów współczesnych, żeby nie brnąć w historyczne wywody. Jaki współczesne "elity" mają stosunek do Narodu, czy czasami ten stosunek nie jest przynajmniej podobny (jeżeli nie identyczny) do stosunku tamtej "elity" do tamtego Narodu, sprzed lat? Jaki jest stosunek lekarzy, prawników, sędziów, urzędników, przedsiębiorców itd. do zwykłych ludzi? Czy słowo "pogarda" dla reszty społeczeństwa nie jest w tym wypadku adekwatne? I co, Naród ma płakać, jeżeli ktoś (nawet obcy) takie "elity" w jakiś sposób w końcu przegoni?
 • @Rzeczpospolita 13:56:13
  Strasznie to mętne,delikatnie rzecz ujmując.Mam nadzieję że z powodów niezamierzonych.
  Być może po części to moja wina polegająca na tym że pisząc w pospiechu mój komentarz do komentarza nie przyszło mi do głowy trafniejsze słowo niż "informacja" choć powinno być "opinia".Mógłby się pan sam domyśleć ale skoro się nie domyślił więc trudno.Ale wracając do rzeczy;
  zupełnie nie przyjmuję pańskich motywacji.Po prostu nie mogę.Ja pamiętam że "klasa" dziś krytykowana został nam onegdaj zarekomendowana dokładnie przez te same ośrodki które teraz służą za źródło opinii wręcz odwrotnych.To paranoja.Dom wariatów.
  Skąd lud polski wiedział o istnieniu jakiegoś Michnika,Kuronia,KOR-u et cetera ,et cetera .No przecież że z paryskiej Kultury cytowanej przez Wolną Europę.Czyż nie tak było http://www.kulturaparyska.com/pl/ludzie/pokaz/m/adam_michnik/teksty-najwazniejsze/teksty-najwazniejsze-61

  http://www.kulturaparyska.com/pl/historia/publikacje/1978/9670

  a żydy marcowe gdzie się drukowały? jak pan myślisz?
  http://www.kulturaparyska.com/pl/ludzie/pokaz/k/leszek_kolakowski/teksty-najwazniejsze/teksty-najwazniejsze-58

  Doprawdy-zupełnie pana nie rozumiem.
 • @ikulalibal 15:59:58
  Wychodząc z pańskiego punktu widzenia należałoby uznać za niewiarygodny i odrzucić taki np. tekst z GW (tekst w kolorze niebieskim pt. Amerykański sennik. Stany Zjednoczone pogodnych niewolników):

  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/140172,usa-rozwoj-czy-upadek

  Nie popadajmy w paranoję. Zdarza się, że niektóre informacje (także opinie) mogą być właśnie tym cenniejsze, że są prezentowane we wrogich, antypolskich mediach.
 • @Rzeczpospolita 18:39:50
  //Nie popadajmy w paranoję.//

  No właśnie.Nie popadajmy.A co najważniejsze nie udajmy że ów tu zarekomendowany spór o elity jest czymś innym niż wewnętrznym sporem dwu klanów .To jakby intelektualno-ideologiczny konflikt Zinowiewa z Kamieniewem.Niby zażarty a jednak to tylko wewnątrz żydowska szarpanina Rozenfelda z Gerszenem.
  Tak by się chciało jakiegoś spojrzenia na problem z szerszej perspektywy..Już nie powiem z wyżyn klasyków socjologii zajmujących się teorię elit ale bodaj jakiejś analizy "z zewnątrz".A tu masz! ciągle i ciągle skazuje się mnie na wsłuchiwanie się w to co żyd Tyrmand sądzi o żydzie Michniku.Jakby mnie to co obchodziło.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031