Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
276 postów 411 komentarzy

Kropla drąży skałę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kropla drąży skałę, a cierpliwy człowiek ugotuje nawet kamień

Motto:

,,20 Po czym Pan rzekł: «Skarga na Sodomę i Gomorę głośno się rozlega, bo występki ich [mieszkańców] są bardzo ciężkie. 21 Chcę więc iść i zobaczyć, czy postępują tak, jak głosi oskarżenie, które do Mnie doszło, czy nie; dowiem się». 22 Wtedy to ludzie ci odeszli w stronę Sodomy, a Abraham stał dalej przed Panem. 23 Zbliżywszy się do Niego, Abraham rzekł: «Czy zamierzasz wygubić sprawiedliwych wespół z bezbożnymi? 24 Może w tym mieście jest pięćdziesięciu sprawiedliwych; czy także zniszczysz to miasto i nie przebaczysz mu przez wzgląd na owych pięćdziesięciu sprawiedliwych, którzy w nim mieszkają? 25 O, nie dopuść do tego, aby zginęli sprawiedliwi z bezbożnymi, aby stało się sprawiedliwemu to samo, co bezbożnemu! O, nie dopuść do tego! Czyż Ten, który jest sędzią nad całą ziemią, mógłby postąpić niesprawiedliwie?» 26 Pan odpowiedział: «Jeżeli znajdę w Sodomie pięćdziesięciu sprawiedliwych, przebaczę całemu miastu przez wzgląd na nich». 27 Rzekł znowu Abraham: Pozwól, o Panie, że jeszcze ośmielę się mówić do Ciebie, choć jestem pyłem i prochem. 28 Gdyby wśród tych pięćdziesięciu sprawiedliwych zabrakło pięciu, czy z braku tych pięciu zniszczysz całe miasto? Pan rzekł: Nie zniszczę, jeśli znajdę tam czterdziestu pięciu. 29 Abraham znów odezwał się tymi słowami: A może znalazłoby się tam czterdziestu? Pan rzekł: Nie dokonam zniszczenia przez wzgląd na tych czterdziestu. 30 Wtedy Abraham powiedział: Niech się nie gniewa Pan, jeśli rzeknę: może znalazłoby się tam trzydziestu? A na to Pan: Nie dokonam zniszczenia, jeśli znajdę tam trzydziestu. 31 Rzekł Abraham: Pozwól, o Panie, że ośmielę się zapytać: gdyby znalazło się tam dwudziestu? Pan odpowiedział: Nie zniszczę przez wzgląd na tych dwudziestu. 32 Na to Abraham: O, racz się nie gniewać, Panie, jeśli raz jeszcze zapytam: gdyby znalazło się tam dziesięciu? Odpowiedział Pan: Nie zniszczę przez wzgląd na tych dziesięciu. 33 Wtedy Pan, skończywszy rozmowę z Abrahamem, odszedł, a Abraham wrócił do siebie.''

Księga Rodzaju 18; 20-33

Ktoś kiedyś powiedział, że kropla drąży skałę, a cierpliwy człowiek ugotuje nawet kamień. Wczoraj w Elblągu odbyła kolejna, skromna uroczystość upamiętnienia drugiej obrony Birczy przed napadem band OUN - UPA na tę miejscowość, która miała miejsce w nocy z 29 na 30 listopada 1945 roku. Atak, którym dowodził osobiście Wołodymyr Szygielski - Burłaka rozpoczął się o godz. 22, w jasną, księżycową noc, przy wsparciu ognia moździerzowego. Wielkości sił ukraińskich nie udało się ustalić. Garnizon birczański tworzył wówczas batalion zbiorczy 17 DP, podporządkowany operacyjnie dowódcy 9 DP. Ponadto w Birczy znajdowała się kompania MO oraz kompania KBW. Birczę ostrzelano ogniem moździerzy i broni maszynowej. Po pięciogodzinnej walce, około godziny 3, upowcy wycofali się. Atak był pozorowany, UPA chodziło o spalenie wsi w okolicach Birczy: Starej Birczy, Rudawki, Boguszówki, Korzeńca, Łomnej i Huty Brzuski.

Aby uniemożliwić odsiecz z Przemyśla, drogę zablokowano ściętymi słupami telefonicznymi i drzewami. Powiadomiony drogą radiową o ataku dowódca 9 DP wysłał natychmiast z Przemyśla na pomoc pododdział alarmowy w sile jednej kompanii piechoty (około 100 żołnierzy) na 4 samochodach ciężarowych, jednak wskutek zablokowania drogi oddział nie dojechał na miejsce.

Pomimo całkowitego osamotnienia, żołnierze Wojska Polskiego, milicjanci i członkowie lokalnej samoobrony po pięciu godzinnach ciężkiej walki odparli podstępny napad banderowców. Straty obrońców w tym starciu z bandami UPA wyniosły ośmiu poległych żołnierzy, w tym dwóch oficerów. Strat banderowców, nie udało się ustalić.

Na rondzie Obrońców Birczy w Elblągu o godzinie 15.00 zebrało się w dniu wczorajszym 10 elblążan, w tym dwóch ocalonych z ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu, Panowie Witold Grodziewicz (93) i Stanisław Soroczyński (85). Tym co zaskoczyło mnie osobiście najbardziej, była liczba przybyłych uczestników wczorajszego ,,zgromadzenia'', która była o 8 osób większa, niż upamiętnienia pierwszej obrony Birczy sprzed miesiąca, na którą przybyłem tylko ja z Panem Stanisławem Soroczyńskim. Niesie to nadzieję, że na kolejną uroczystość w styczniu przybędzie jeszcze więcej uczestników, niż w dniu wczorajszym. Nigdy bowiem, nie należy zrażać się początkowymi niepowodzeniami, bo nasza nieugiętość w działaniu nad celem, który chcemy osiągnąć, zawsze, prędzej czy później, przyniesie oczekiwany przez nas efekt. Dlatego właśnie nigdy nie należy się poddawać.

Zebrani na rondzie zapalili znicze pamięci w hołdzie bohaterskim obrońcom tego niewielkiego Podkaprackiego miasteczka, z których bardzo wielu złożyło wtedy na ołtarzu Ojczyzny własne życie, bez czego, nie tylko nie zostałoby ocalonych przed bestialską śmiercią ponad tysiąc do dwóch tysięcy mieszkańców Birczy i uciekinierów z pobliskich miejscowości, którzy znaleźli w niej swoje ocalenie przed banderowskim terrorem, ale bez ich poświęcenia, nie byłoby dziś także Najjaśniejszej Rzeczypospolitej w jej obecnych granicach, jakie znamy. Wobec tego faktu WSZYSCY bez wyjątku winni jesteśmy IM naszą wdzięczność i hołd!

Cała uroczystość zakończyła się po około 25 minutach. Już dziś zapraszamy Wszystkich do Elbląga na godzinę 15.00, na Rondo Obrońców Birczy, u zbiegu ulic Legionów i Niepodległości w dniu 6 stycznia 2020 roku, na upamiętnienie trzeciej obrony Birczy, w 74 rocznicę, największego, zmasowanego ataku band OUN - UPA na to bohaterskie Podkarpackie miasteczko, które na zawsze pozostanie wzorem dla wszystkich Polaków, niezłomnego oporu wobec zbrodniczego banderowskiego terroru.

      Pan Witold Grodziewicz (93) - ocalony z ludobójstwa na Wołyniu

                       Autor z Panem Witoldem Grodziewiczem

Stoją od lewej, Pan Ryszard Klim - były radny SLD, bez zaangażowania którego, nie byłoby w Elblągu ,,Ronda Obrońców Birczy'', autor i Pan Stanisław Soroczyński (85), ocalony z ludobójstwa na Wołyniu

Fotografia zbiorowa, zrobiona przez dwóch młodych uczestników uroczystości

Piękna wiązanka biało - czerwonych kwiatów złożona przed uroczystością przez nieznaną osobę

Jacek Boki - Elbląg 1 Grudzień 2019 r.

Artykuł źródłowy:

http://kresywekrwi.blogspot.com/2019/12/kropla-drazy-skae.html

KOMENTARZE

 • Cóż - niska tam frekwencja czy w ogóle
  brak zaangażowania politycznego Polaków - to jakiś osobliwy syndrom sierocy. Tak a nie inaczej zachowują się sieroty, którym nie dość, że zamordowano Polskę w ubiegłym wieku - to jeszcze upokorzono ostatecznie owe sieroty po Polsce wypowiadając im wojnę przez Jaruzelskiego & Co. Wojnę, którą sieroty po Polsce przegrały z kretesem - bo nie mogło być inaczej. Z kretesem - bo ową wojną odebrano im nadzieję.
 • @demonkracja 21:57:14
  Właśnie odwrotnie , Polska się budzi . Salut .
 • @Repsol 22:04:49
  ------------------
  "Właśnie odwrotnie , Polska się budzi . Salut ."
  ------------------
  Niestety nie budzi się - a gdyby nawet - to z ręką w nocniku.
  Wniosek?
  Czas pracuje na korzyść Piekła - ponieważ demoralizację i ogłupianie - czarci pomiot stosuje od kołyski po uniwersytety.
  Efektem tego jest np. takie oto zapytanie młodego człowieka z wybałuszonymi oczyma ze zdziwienia:
  a co ci/panu przeszkadza pedał? Oczywiście w domyśle - wojujący pedał. Salut.
 • @demonkracja 21:57:14
  Biedni ludzi od 1945-1989 byli w stanie nieustannych działań wojennych .A później nastąpiło odrodzenie ,które trwa ,aż do dzisiaj.
 • @Jwu 11:06:14
  No cóż, pozostaną wtedy wyłącznie tzw. ,,europejczycy'' bez żadnej tożsamości, świadomości i czegokolwiek innego co składa się na poczucie przynależności do określonego narodu, mającego bogatą i szlachetną historię, z której winni być dumni i przekazwać to wszystko kolejnym pokoleniom.
  Serdecznie pozdrawiam
 • @Jacek Boki 12:42:24
  Proszę zaprosić w przyszłym roku Konfederację na obchody 11 listopada przy tej tablicy . Wszystko idzie ku normalności . Salute Amigo .
 • Pan Jezus: Ukraińcy przeleją krew Polaków na polskiej ziemi.
  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/12/2-3-4-xii-2019-ukraincy-przeleja-krew.html
  2, 3, 4 XII 2019

  (…)

  Jeśli zechcę by z Twej ręki polała się krew to tak będzie, ale nie będzie to poza prawem, tylko będzie zgodne z prawem, choć ułomnym ludzkim, chwilowym, wojennym, ale prawem.

  Ukraińcy przeleją krew Polaków na polskiej ziemi. Za gościnę i nienależne przywileje zapłacą zbrodnią.
  Lecz potem ich krew się poleje i także na terytorium Ukrainy.
  I Ty będziesz w tym brał udział. W przelaniu ich krwi w słusznym gniewie, który Ja poprę.
  - Ale czy to możliwe, Panie Jezu, że Ty jesteś, mówisz, jak Bóg ze Starego Testamentu?
  - Zapewniam Cię, dziecko, że Bóg nie wypiera się, ani nie wstydzi czegokolwiek co uczynił, powiedział, do czego zachęcał.
  Przychodzi czas krwi. Czas krwi i ognia. Wywołuje to człowiek. Bóg zaś uniża się do człowieka jak uniżał się w czasach Starego Testamentu.
  - Panie Jezu, Ty wspominałeś o tym, ale jednak jestem miękki cywil i nic nie umiem.
  - Masz talent wojskowy odziedziczony po przodkach. Przy Moim wsparciu dużo zdziałasz a ściślej zdziałasz co potrzeba.
  - Ale kim miałbym, Panie Jezu, kierować. Teraz przecież jest nowoczesna technika i armia zawodowa. Trzeba wiedzy. A jakby było dawne pospolite ruszenie to nawet szablą dobrze robić nie umiem.
  - Ukraina musi spłynąć krwią. Polska też spłynie, ale w mniejszym stopniu.
  Wolna Elekcja zaś to jeszcze złagodziła.
  - Panie Jezu, ale powiedziane jest, że Polska ma nieść pokój i miłość innym narodom.
  - Powiedziałem: Miłujcie nieprzyjaciół swoich nawet ich karząc. I będziecie karać śmiercią Ukraińców, którzy na was podnieśli rękę na waszej ziemi, dziękując w ten sposób za chleb. Oni zrobią to tchórzowsko stojąc pod osłoną waszych wrogów, wy zrobicie to z otwartą przyłbicą, nie chowając się za niczyimi plecami. I Wołyń i Małopolska wschodnia, która dzisiaj jest poza granicą wschodnią, spłyną krwią ukraińską z waszych rąk. Tak musi się stać.
  Ilość zabitych ukraińskich dzieci i kobiet przekroczy ilość zabitych kobiet i dzieci polskich nie tylko w czasie drugiej wojny, ale i do czasów hajdamackich.
  Nie bój się o swoje zbawienie, w tym wypadku, dziecko. Ja, Bóg jestem mocen zdjąć z człowieka winę. Nie będziesz miał zasługi, ale nie będziesz też miał winy.
  - A co, Panie Jezu, z polskim mężem opatrznościowym < namaszczonym, jak to opisane, określone u Adama Człowieka, dopisane później. C.P.> o którym jest u Adama Człowieka. Co on będzie robił w tym czasie?
  - Będzie robił, dziecko, to co do niego należy. Tym się nie zajmuj.
  - Dobrze Panie Jezu.
  - A czytelnicy tych Orędzi czy ucierpią od Ukraińców w Polsce?
  - Niektórzy nie ucierpią. Ci co byli na Wolnej Elekcji nie ucierpią. Nie ucierpią Ci co są hojni dla tych Orędzi wedle swoich możliwości, a gdy ponad nie, zwłaszcza mają Łaskę.
  Ci co wypełniają Moje Słowo, moje bieżące słowo i kochają je są szczególnie chronieni.
  Wszyscy czytelnicy nie mogą być jednak całkowicie ochronieni. To zależy od serca, od ich serca jakie jest.

  - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste.
  Ty Panie Jezu też dałeś czytelnikom ( i nie tylko) możliwość ochrony. Przypominasz i zachęcasz do skutecznej broni dozwolonej prawem, którą można obronić się w domu, czy w mieszkaniu przed grupami, które nie są zorganizowanymi i wyszkolonymi oddziałami, a teraz mówiłeś, Panie, by mężczyźni zadbali choć o maczety, aby mieć przewagę nad tymi, którzy mają nóż.
  - I aby nie dać głowy pod nóż jak wieprze, tak powiedziałem.
  - Tak Panie Jezu.
  - Bądźcie mężczyznami też powiedziałem.
  Człowiek ma prawo liczyć na pomoc Boską, ale czyż żołnierze i ochotnicy Bitwy Warszawskiej liczyli tylko na Boską pomoc? Trzeba jej pomagać tak jak to czynili obrońcy Jasnej Góry.
  Polecajcie się też obrońcom Jasnej Góry w czasie potopu szwedzkiego. Nie tylko święci pomagają.
  Gromadźcie wodę w butelkach, żywność, która się nie psuje, bandaże, lekarstwa, także zioła ze sklepów zielarskich, spirytus lub róbcie sami bimber.
  W domach zadbajcie o drugie wyjście. (Niech będzie zamaskowane).
  Sadźcie rośliny w których można się skryć na polu i w ogrodzie.
  ( Broń należy święcić o tym mówiłem).

  Nie wpuszczajcie nikogo kto chce wam zrobić krzywdę za drzwi swego domu lub mieszkania. Lepiej zginąć czy być okaleczonym w walce niż patrzeć potem jak mordują Twych bliskich.

  NATO wam nie pomoże. To organizacja coraz bardziej satanistyczna oraz pilnująca mamony.

  Nie pozwalajcie Amerykanom na bezkarne wyciąganie rąk po polskie bogactwa naturalne.

  Jeśli Żydzi w Polsce chcą się okazać lojalni wobec Polski niech każdy odda na polskie potrzeby połowę swego majątku. Dotyczy to także Żyda, który występuje ostatnio w popularnym kanale internetowym zwanym telewizją < Remigiusz Dziemianowicz C.P>.
  AMEN
 • @Janisław 23:37:20
  Tak się zastanawiam, czy ludzie, którzy bezkrytycznie i bez żadnej refleksji , o głębszych przemyśleniach u nich już nawet nie wspominam, wklejają tego rodzaju wystrugane z bambusa ,,objawienia'', kiedykolwiek, choć przez chwilę zastanawili się, ile te tzw. za przeproszeniem ,,objawienia;; mają wspólnego zarówno ze starym, jak i nowym testamentem? Najwidoczniej nie zrobili tego nigdy, gdyż nigdy nie zadali sobie trudu nawet przeczytania całej Biblii od deski do deski, a o jej głębszej u nich analizie już nie wspominając. Dlatego przyjmują wszelkie tego typu kretynizmy, jako pochodzące od samego Boga i przypisujące Mu cechy i przymioty, charakteryzujące diabła.
  Dlatego na przyszłość, zanim znów ktoś nie mając nic do powiedzenia na temat postu, jaki zamieściłem, niech sobie oszczędzi zaśmiecania mojego bloga takimi ,,objawieniami'' z sufitu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031