Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
262 posty 345 komentarzy

Zmarłych pogrzebać

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Film dokumentalny pod tytułem „Zmarłych pogrzebać” w reżyserii Katarzyny Underwood

Jutro 5 lutegow TVP1 o godzinie 22.35 zostanie wyświetlony film dokumentalny, którego autorką jest Pani Katarzyna Underwood pt. ,,Zmarłych pogrzebać''. Wstrząsająca opowieść świadków ludobójstwa na Wołyniu, którego dokonali zwyrodniali mordercy z Ukraińskiej Powstańczej Armii i innych ukraińskich formacji zagłady w służbie III Rzeszy.

Premiera filmu odbyła się 21 września tego roku w Gdyńskim Centrum Filmowym. Muzyka do produkcji została skomponowana przez Krzesimira Dębskiego, który oprócz działalności artystycznej aktywnie zajmuje się propagowaniem wiedzy o tragicznych wydarzeniach z Wołynia. Krzesimir Dębski był również głównym sponsorem produkcji filmu.

Zachęcam wszystkich, którzyt mają możliwość nagrania tego filmu, bo kolejna okazja do jego obejrzenia może się nie powtórzyć, gdyż na dzień dzisiejszy znajduje się on już na indeksie filmów niepożądanych przez IPN i to pomimo tego, że został wyprodukowany przez tą instytucję, oraz otrzymał negatywne oceny tzw. Ministerstwa Edukacji Narodowej, które zabroniło jego prezentacji młodzieży szkolnej na wszelkich szczeblach edukacji. Bardzo późną godzinę jego prezentacji w telewizji wybrano również nieprzypadkowo, a to dlatego, by obejrzało go jak najmniej ludzi.Ma ponoć być w późniejszym terminie wyświetlony także w TVP Historia, ale nie jest to na dzień dzisiejszy nic pewnego. A po drugie TVP Historia ma w porównaniu z telewizją ogólnopolską zasięg raczej niewielki, a tym samym możliwość dotarcia tylko do bardzo niewielkiej widowni.

Film ,,Zmarłych pogrzebać'' z racji na niewygodną dla obecnie panujących treść, jak za czasów najbardziej siermiężnej komuny stał się klasycznym ,,półkownikiem'', a jego autorka na cenzurowanym.

Dlatego tym bardziej zachęcam Wszystkich Państwa do obejrzenia tego filmu i przekazania informacji o jego wyświetleniu, jak największemu gronu swoich przyjaciół i znajomych na swoich profilach społecznościowych, blogach i stronach internetowych.

                                                                      Z poważaniem

                                                                        Jacek Boki

 

Trailer filmu „Zmarłych pogrzebać”

https://gdansk.ipn.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/80/80-300616.mp4

https://gdansk.ipn.gov.pl/pl2/aktualnosci/74308,Trailer-najnowszego-filmu-IPN-Gdansk-Zmarlych-pogrzebac-Premiera-we-wrzesniu-201.html

KOMENTARZE

 • @Robson12 22:31:09
  Doucz się ćwierćinteligencie najpierw na temat IPN-u, a potem dopiero szczekaj, bo widzę, że skrócili ci łańcuch o poł metra, dlateo tak kretyńsko reagujesz. Ale to nrmalna przypadłość każdego półanalfabety.

  Ttaj Pani profesor Lucyna Kulińska mówi szczegółowo na temat tego czym jest IPN i tego jak ta sama instytucja potraktowała wyprodukowany pod jej nazwą film, na który nie wyłożyła ANI GROSZA!!! Sponsorem całości przedsięwzięcia był Krzesimir Dębski.

  Zanim więc znowu analfabeto ponownie z czymś wyskoczysz, pierwej się doucz ciemniaku!
 • @Robson12 22:31:09
  Musimy walczyć o godność i pamięć Polaków! | dr Lucyna Kulińska | wykład, 30.01.20 Kraków

  https://www.youtube.com/watch?v=ny4CJikVi8I

  Musimy walczyć o godność i pamięć Polaków! | dr Lucyna Kulińska | Pytania i odpowiedzi

  https://www.youtube.com/watch?v=SJZLXiF8F2E

  Więc jeśli nie masz bladego pojęcia na tematy, na które chcesz się wypowiadać, to właśnie straciłeś niepowtarzalną okazję, żeby siedzieć cicho, zamiast robić z siebie idiotę
 • @Robson12 22:31:09
  Widzę, że czytanie ze zrozumieniem tego co pisałem na temat IPN, to również dla ciebie zdolność nieosiągalna. Wiem, że dla wielu, myślenie i wyciąganie wniosków to żądanie rzeczy niemożliwych, gdy samo przeczytanie ze zrozumieniem rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, to zbyt wygórowane wymagania. :-)
 • Tak nieśmiało się zapytam - jeżeli
  światowy czarci pomiot - "czyścił" już wtedy Polskę na Wołyniu i nie tylko na Wołyniu z Polaków - Ukraińcami w charakterystyczny dla nich sposób - to czy aby nie chce on i teraz czyścić pozostałej części Polski od Buga po Nysę Łużycką z obecnych Polaków - bo jeżeli nie - to po co wskrzesi on baneland? To po co sprowadza milionami banderssynów na wyżej określony teren! No po co? To po co okupant atrapy Polski udaje, że Wołynia i innych miejsc kaźni - nie było! To po co wcześniej zdolniejszych i odważniejszych Polaków zmusił do banicji za chlebem!
  Wniosek?
  Tamtejsi Polacy w swojej naiwności czy też ufności w człowieka też do końca nie wierzyli, że będą ich mordować i to w tak nieludzki sposób we własnych zagrodach.
  Jednym słowem - niczego tak nieludzkie mordy na Wołyniu - dzisiejszych Polaków nie nauczyły - a to może wykorzystać tak światowy jak i "rodzimy" - czarci pomiot - który nigdy nie śpi. Nigdy nie śpi - tylko knuje, knuje i knuje - łaknąc przy tym ludzkiej krwi i łez!
 • Na marginesie:
  Tu jest miejsce na poważne badania czegoś takiego jak "Charakter narodowy".
  Sam znam paru Ukrainców którzy są normalni w normalnych warunkach.
  A niestety znam też trochę przypadków gdy z byle powodu dokonywali zbrodni- od czasu do czasu pojawiają się takie newsy. Z drugiej strony wszelkie uogólnienia są krzywdzące.
  Już kiedyś opowiadałem o niby satyrycznym rysunku mapy Mitteleuropy z lat 80-tych:
  Od lewej RFN- zachodni esesmani, DDR- nasi esesmani, po prawej- zbrodniarze i gwałciciele a w środku- złodzieje:((((
  Widziałem też wzorowo utrzymywane pokoje zamieszkane przez Ukraińców- spokojnie pracujących w Polsce. Porządku i czystości sam mógłbym pozazdrościć.
  Dlaczego o tym piszę- moja Rodzina od strony nieżyjącej Mamy ucierpiała z rąk OUN- owskich zbrodniarzy(jedna jej Ciocia została bestialsko zamordowana wraz ze współsiostrą jeszcze przed słynną rzezią Niepokalanek Jazłowieckich a jej rodzoną Siostrę rozstrzelało NKWD.
  Dlatego na pewno nie jestem ruso- ukro ani germano- filem. (ostatnie to oddzielny dramat)
  Są też wypadki jak ten gdy dwóch ukraińskich pracowników Polaka dekarza zatrudnionych we Francji ścigało go za brak tygodniówki.
  Zadźgali go nożami na podjeździe garażu. Nasi w ostateczności spalili by mu auto lub obili maskę- jego. I kasa by się znalazła. A tak- dwóch zbrodniarzy więcej:(
 • @Robson12 07:39:30
  Narazie znalazłeś jedną szkołę i nie ma powodu do nazywania jej szkołami.
 • @brian 09:30:30
  ----------
  "Sam znam paru Ukrainców którzy są normalni w normalnych warunkach."
  ----------
  Właśnie - na Wołyniu setki lat żyli obok siebie - jednak jak im tylko zagrała znajoma trąbka - to wiemy co było dalej.
  Wniosek?
  Ta w/w trąbka ciągle jest w tych samych, kosmatych łapkach i w każdej chwili może zagrać - ponownie.
 • @demonkracja 09:40:18
  Lata PRL oduczyły nas tego że w Rzplitej mieszkali też Turcy, Ormianie, Bułgarzy i przysłowiowi Żydzi trudniący się handlem. Nikomu się krzywda nie działa.
  Przez setki lat obok siebie żyli mieszkańcy pogranicza- określani jako Ukraińcy.
  Ktoś tak namieszał im tak w głowach że doświadczyli uczucia wyższości nad sąsiadami. Oraz chyba jedynych wypadków zbiorowego opętania w takiej skali.
  Jednak najpierw musi być podatność- jeden zaklnie brzydko i pójdzie sobie dalej. Inny o poryćkanej psyche weźmie nóż i zarżnie sąsiadów.
 • Radni Jeleniej Góry, też chcieli upamiętnić męczeństwo Polek i Polaków bestialsko pomordowanych na Wołyniu
  i w Małopolsce Wschodniej oraz zaprzestać partnerstwa z miastami ukraińskimi gloryfikującymi zbrodniarzy z UPA......mieli odwiedziny!!
  Czyli jak??pod przymusem ,ze środków obywateli sponsorować "odwiedziny" i "dotacje' dla niechcianych "gości"????coraz lepiej.....

  https://www.facebook.com/MariuszGierusJG/?ref=page_internal
 • @demonkracja 08:29:25
  Niepotrzebnie pytasz z nieśmiałością.Twoje komentarze są naprawdę bardzo dobre.Są na temat i zawsze trafiasz w sedno.Zgadzam się z Tobą w zupełności,że półgłówki rządzące Polską,ściągną jeszcze jedno nieszczęście na nas.Taka olbrzymia mniejszość narodowa jest wielkim niebezpieczeństwem dla kraju,przekonali się o tym Serbowie i wielu innych,tym bardziej,że jest to nacja rozmiłowana w okrucieństwie.Zawsze szukam Twoich postów i czytam je,pomimo oryginalnego stylu,są bardzo dobre.Pozdrawiam.
 • @demonkracja 08:29:25
  Mylisz się - czyścili ukraińscy zwyrodnialcy pod wpływem szatańskich teorii np. Doncowa
 • @MacGregor 15:52:55
  Jeszcze Cię tak zeźlonym nie widziałam! :)
 • @Lotna 16:45:59
  Wiem, nie powinienem, ale wylezie takie nic spod jakiegoś kamienia i nagle wylewa u kogoś wiadra gnojówki - w rzeczywistości pewnie popuściłby w spodnie ze strachu i uciekł skowycząc

  przepraszam Cię, ze musiałas czytac takie wulgaryzmy w mojej strony
 • @trojanka 10:17:36
  To jest bardzo interesujące, wygląda na to, że włodarze województwa swoje, a ABW swoje. Co nie powinno specjalnie dziwić, że wielu potomków Ukraińców przesiedlonych do Polski pokończyło szkoły milicyjne. Być może w służbach jest ich więcej niż Polaków.

  „To, co natomiast wzbudziło mój wyraźny sprzeciw i jednocześnie niepokój, to przeświadczenie mojego rozmówcy, że temat sformalizowania współpracy Jeleniej Góry z probanderowskimi samorządami Tarnopola i Równego powróci prędzej, czy później, w tej lub innej formie, ponieważ taka jest rzekomo tendencja, a rolą służb specjalnych jest monitorowanie zewnętrznego wpływu na tego rodzaju działania. Szczególnie, gdyby miały one przybierać charakter konfrontacyjny – tak w formie, jak i w treści. Jest to o tyle dla mnie zdumiewające, że Prezydent Jeleniej Góry, podczas spotkania z jeleniogórskimi środowiskami kresowymi, 4 stycznia br. wyraźnie podkreślił, że temat sformalizowania partnerstwa Jeleniej Góry ze wspomnianymi ukraińskimi samorządami już nie powróci, głównie ze względu na podnoszone przez Kresowian kwestie, związane z konsekwentnym propagowaniem banderyzmu.

  W tym świetle wyraźnie dałem do zrozumienia mojemu rozmówcy, będącemu również funkcjonariuszem publicznym, że w swoich działaniach na rzecz jeleniogórskiej wspólnoty samorządowej kieruję się wyłącznie polską racją stanu i w tym zakresie każdy, kto choćby pośrednio zmusi mnie do zaniechania tych czynności służbowych, podlega sankcjom karnym przewidzianym właściwymi przepisami obowiązującego prawa Rzeczypospolitej.”
  https://mariuszgierus.pl/miedzy-nami-funkcjonariuszami/
 • @Robson12 07:39:30
  No argument z rodzaju, a w Ameryce to biją murzynów. Myślałem, że się lepiej postarsz, a wyszłoi jak zwykle. Ta prezentacja w Pruszczu Gdańskim to był jednorazowy występ jeszcze pod auspicjami IPN, ale bajka się skończyła i autorka filmu ma całkowity nie tylko zakaz prezentacji swojego filmu gdziekolwiek, ale grozi je za tenże film usunięcie z pracy. Film ma też pisemną opinię tzw. Ministerstwa Edukacji Narodowej, potępiający go w czambuł, który określono jako zagrożenie dla umysłów młodzieży. Czekamy na wyjaśnienie sytuacji autorki, a gdy to nastąpi po prostu go opublikujemy. Wtedy każdy sam będzie miał możliwość zobaczenia, jak ma się sprawa filmu Zmarłych pogrzebać.

  Pisobanderowcy dopuśili jednorazową prezentację w swoje telewizji, w godzinach najgorszej oglądalności, ze względu na zbliżające się wybory prezydenckie. Tym prostym, acz prymitywnym zabiegiem będą starali się znów zrobić wiodę z mózgów starszemu pokoleniu Kresowian, że niby zależy im na ich losie, gdy w rzeczywistości nimi gardzą!
  To płaski numer, nic ich nie kosztuje, a zyskać dla Andrzeja Judasza mogą sporo. To rozumie każdy człowiek, który ma choć odrobinę oleju w głowie i pomyślunku, z wyjątkiem oczywiście różnych ciemniaków pokroju Robsonów czy innych pisobanderowskich troli typu Harry 55 i im podobnych.

  Właściwie z durniami i trollami nie powinno podejmować się żadnej polemiki, bo nie dość, że jakiekolwiek rozumowanie jest im zupełnie obce, to mają tu za zadanie, które im zlecono robić bajzel na portalu i nic ponadto. Poza tym z tego rodzaju ŚMIERDZĄCYMI BANDEROWSKIMI ONUCAMI nie powinno się w ogóle rozmawiać, bo dyskusja z TCHÓRZAMI, którzy chowają się za nickami to nieporozumienie, delikatnie rzecz ujmując.
 • @Harry55 09:40:15
  Byłem na pokazie filmy w Pruszczu i Pani Kasia mówiła jasno, że producentem filmu jest jedynie IPN, Krzesimir Dębski nie sponsorował filmu!

  IPN dał tylko swoje logo do filmu i nic więcej poza nim. Całość produkcji, powtarzam jeszcze raz sponsorował WYŁĄCZNIE Pan Krzesimir Dębski, a nie ta goebbelsowska instytucja propagandowa.

  Wówczas już mówiła, że starają się o to aby film pokazała telewizja. Nie mówiła nic o tym, że film w jakikolwiek sposób jest zakazany!

  Mówiła tak wtedy, bo była jeszcze przed ZAKAZEM. Dziś zakaz jest ciałem! Dlaczego TVPiS go dzisiaj puści napisałem wq komentarzu powyżej

  Pokazy odbywają się w całej Polsce, gdziekolwiek tylko wystosowano zaproszenie dla Pani Kasi.

  Proszę o pełną listę tych wszystkich miejsc w całej Polsce, gdzie te pokazy się odbywają. Bo jak dotąd poza Pruszczem, nikt nie słyszał o żadnym innym miejscu.


  Ten artykuł to stek bzdur!

  Tak więc te uwagi to Himalaje bredni!
 • @MacGregor 16:50:42
  Nie przejmuj się, takich, którzy przychodzą na cudze blogi się załatwić, obrażając właściciela i innych uczestników jest tu wielu, a tłumaczenie po raz kolejny że nie jest się wielbłądem, nie ma sensu, bo jeśli nie dostaną kopa, to powrócą, jak nie przymierzając, zaraza.
  Uśmiałam się, bo nie myślałam, że potrafisz. :))
 • @Jacek Boki
  Samo to że IPN nie chwali się subwencją na ten film mówi samo za siebie jaka zaraza tam zarządza .Dokumentów brak .Salute .
 • @Lotna 17:07:19
  Przy okazji, kol. Stanislav dał znowu popalić, jakby mu chińscy komuniści za propagandę płacili, ale daj mu spokój ;)
 • @brian 09:58:21
  "obok siebie żyli mieszkańcy pogranicza- określani jako Ukraińcy.
  Ktoś tak namieszał im tak w głowach że doświadczyli uczucia wyższości nad sąsiadami. "

  Austriacy stworzyli nacjonalizm ukraiński na Haliczynie. Haliczanie zapragnęli własnego państwa i po wojnie zostali spacyfikowani. Uczucie pozornej wyższości jest formą kompensacji, występującą czesto, także u poniżonych jednostek.
 • @Lotna 17:07:19
  Proszę, jaka zdecydowana postawa.
  A jeszcze całkiem niedawno jak lwica broniłaś jednego takiego.
  Coś się zmieniło od tego czasu?
 • @MacGregor 17:11:30
  „tow. stanislav - „Klaskaniem mając obrzękłe prawice” :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:24:13
  Nie pleć bzdur. Nigdy nie broniiłam banderowców. O ile dobrze ci pamięć służy, przeźyłam na niepoprawnych nagonkę podobnych @Robsonowi po opublikowaniu artykułów krytykujących banderowców i prezesa na Majdanie, tudzież morderstwa w Oddesie. O ile wiem, mój blog jest nadal do wglądu.
 • @Lotna 17:37:08
  Wcale nie miałem na myśli banderowców.
 • Pamięć !!!
  Kaczyński, Kwaśniewski, Duda, Tusk i inne im podobne zdradzieckie szuje i gady okryli się hańbą popierając juntę neobanderowską która doszła do władzy nielegalnie, po trupach i obecnie rządzi przy pomocy terroru rodem z UPA i przy wsparciu nazistowskich formacji jak AZOV oraz przy wsparciu tych polskojęzycznych zdrajców Polski, z PIS jak i z PO.

  Ci którzy popierają juntę neobanderowców to plują na groby bestialsko pomordowanych naszych Rodaków Polaków. To są parszywe zdradzieckie szuje a nie żadni Polacy.

  https://kresy.pl/wydarzenia/donieccy-separatysci-oddali-hold-ofiarom-rzezi-wolynskiej-foto/

  5*
 • @Harry55 20:38:36
  a tutaj ?. Czyli gdzie ?.
 • 5☆ Czas by wszycy zamordowani Polacy na Wołyniu mieli godny pochówek.
  A pisowskie władze jawnie i stanowczo potępiły te potworne zbrodnie popełnione przez Ukraińców na polskich dzieciach, kobietach, mężczyznach. Czas by Polski Sejm przyją w końcu ustawę i zażądał odszkodowania dla ofiar ludobójstwa na Polskiej ludności od współczesnej Ukrainy która oficjalnie bez wstydu, szczyci się swoimi zbrodniami i zbrodniarzami i stawia im pomniki.
 • @Harry55 20:38:36
  Link proszę podać .
 • @Robson12 21:44:51
  Idż gamoniu wklejać swoje fejki na inne portale , najlepiej z końcówką ukr. https://www.facebook.com/kasia.underwood .To jest prawdziwe , a teraz zmykaj na dzikie pola rezunie . https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • @Alfax
  Salute Amigo . https://www.youtube.com/watch?v=aESc04sP5RQ
 • @ALL
  Jak możecie dajcie link do filmu . Dziękuję .
 • @Repsol 22:35:05
  Dziękuję za link.

  Tak wygląda ta potworna zbrodnia i prawda.
  https://m.youtube.com/watch?v=ULZhvDmFrBc

  Dziś potomki tych ukraińskich zwyrodnialców rządzą upadliną, czczą swoich "bohaterów" zwyrodnialców i morduja ludność w Odessie i w Donbasie.

  A ludzie pokroju kaczyńskiego-tuska-dudy popierają obecnych rządzących spadkobierców UPA, bandery.


  Pamietajmy.

  Pozdrawiam.
 • Pan Duda, zaskarżył nowelizacje ustawy o zbrodniach ukraińskich nacjonalistów, bo nie wiedział co to jest Małopolska Wschodnia!!
  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/pilne-tk-uchylil-przepisy-ustawy-o-ipn-o-zbrodniach-ukrainskich-nacjonalistow/

  Stąd nagła próba zamulenia tego łaskawym "pozwoleniem" na film.,akcja przedwyborcza w toku!!
 • Cały film:
  https://oxycloud.com/17dc1db128f3ecbb/Zmarlych.pogrzebac.2019.PL.720p.HDTV.x264-B89.mkv
 • Krzesimir Dębski
  Sam Krzesimir Dębski wspaniale opowiedział o tamtych czasach i zbrodniach UPAdlińców tutaj https://www.youtube.com/watch?v=4JYCdCdFd9A

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031