Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
276 postów 411 komentarzy

Ujawnić banderowców zrehabilitowanych przez IPN

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oto treść listu, który skierowałem dziś do prezesa IPN, Pana Jarosława Szarka i Głównej Komisji Badania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie.

Na podstawie obowiązującej ustawy o dostępie do informacji publicznej, zwracam się z prośbą o udostępnienie do publikacji blogerskiej, pełnej listy nazwisk ukraińskich zbrodniarzy wojennych z OUN - UPA, zwyrodniałych morderców polskiej ludności Kresów Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i obecnych ziem południowo - wschodniej Polski, którym Instytut Pamięci Narodowej wystawił kilka lat temu oficjalne świadectwa rehabilitacyjne, rozgrzeszające tych ludobójców od popełnionych przez nich zbrodni na Narodzie Polskim i zbrodni przeciwko ludzkości, jako rzekome ofiary komunizmu.

Wśród tych zbrodniarzy, kolaborantów hitlerowskiej III Rzeszy, którym IPN wystawił takie właśnie świadectwa, znaleźli się m.in. tacy banderowscy ludobójcy jak: Wołodymyr Szczygielski - Burłaka, odpowiedzialny za ludobójcze pacyfikacje kilkudziesięciu polskich miejscowości i wymordowanie kilku tysięcy ich polskich i żydowskich mieszkańćów. Ołeksander Sycz, członek pododdziału zabójców kurenia Mesnyky, uczestnik ludobójczej pacyfikacji polskich mieszkańców wsi Wiązownica w dniu 17 kwietnia 1945 roku, w której bestialsko zamordowano ponad 130 polskich mieszkańców tej podkarpackiej miejscowości. Oraz Myrosław Onyszkiewicz, dowódca band UPA tzw. ,,Kraju Zakierzońskiego'', człowiek, który 6 kwietnia 1944 roku wydał rozkaz całkowitej, fizycznej likwidacji polskiej ludności Podkarpacia.

Z informacji, które jednak posiadam, takich upowskich zbrodniarzy, którym agenda nazywająca się polską instytucją pamięci narodowej wydała świadectwa pokrzywdzonych przez komunizm, czyli rehabilitujących tychże zbrodniarzy jest znacznie więcej. Dlatego zwracam się z prośbą o ujawnienie i udostępnienie pełnej listy tych ukraińskich kolaborantów Hitlera i morderców Polaków, oraz fotokopie tych dokumentów rehabilitacyjnych wystawionych przez IPN w celu publikacji prasowej, a tym samym udostępnienie jej do publicznej wiadomości dla wszystkich moich rodaków w Polsce i zagranicą, by sami zapoznali się z faktami, komu to Instytut Pamięci Narodowej wystawił tego rodzaju laurki pokrzywdzonych już nie tylko przez rzeczony komunizm, ale nawet samych Polaków, jak coraz bezczelniej wysuwają tego rodzaju twierdzenia środowiska ukraińskich szowinistów w Polsce, skupione wokół tzw. ,,Związku Ukraińców w Polsce'', którzy w swoim organie prasowym ,,Nasze Słowo'', zupełnie jawnie gloryfikują zbrodniarzy z OUN - UPA, SS Galizien i innych ukraińskich formacji zagłady w służbie III Rzeszy, w okresie trwania drugiej wojny światowej i kilka lat po jej zakończeniu, i są jeszcze za tą antypolską działalność sowicie dotowani z pieniędzy polskiego podatnika (420 tysięcy złotych w roku 2017)

P. S.

Oczywiście zwracam się również z prośbą o ujawnienie z imienia i nazwiska decydentów Instytutu Pamięci Narodowej, którzy zlecili sporządzenie tych świadectw rehabilitacyjnych banderowskich zbrodniarzy, jako rzekomo pokrzywdzonych przez komunizm, czytaj za walkę z państwem polskim i ludobójczą eksterminację Narodu Polskiego, na których to upowskich zbrodniarzy i kolaborantów III Rzeszy Adolfa Hitlera, zostały wówczas wydane jak najbardziej sprawiedliwe wyroki. A, którzy to zdrajcy Państwa Polskiego, otrzymali dziś świadectwa rehabilitacyjne, zdejmujące z nich tym samym odium zdrady i zbrodni, których się dopuścili, zostając tym samym uznani, nie tylko za niewinnie skazanych bojowników z komunizmem, ale rzekomych weteranów walki o wolną Ukrainę z niemieckim i sowieckim totalitaryzmem, których obu byli do samego końca najwierniejszymi lancknechtami, uzyskując też tym samym status kombatantów wojennych, co jest uragowiskiem z ich ofiar i całego polskiego Narodu. Wszyscy ci, którzy zarówno wydali polecenie zrehabilitowania tych upowskich ludobójców oraz ci, którzy je ślepo i bezmyślnie wykonali, winni bezwzględnie ponieść za to odpowiedzialność zarówno służbową, jak i karną, za działanie na szkodę Narodu i Państwa Polskiego.

Proszę o jak najszybsze i rzecz jasna pozytywne załatwienie mojej prośby

 

Z poważaniem

Jacek Boki - Elbląg, 29 Wrzesień 2020 r.

 

Artykuł źródłowy:

Ujawnić nazwiska wszystkich banderowskich zbrodniarzy zrehabilitowanych przez IPN

https://kresywekrwi.blogspot.com/2020/09/ujawnic-nazwiska-wszystkich.html

Mój blog

https://kresywekrwi.blogspot.com/

KOMENTARZE

 • Prędzej sobie
  rękę odrąbią niż udostępnią takie dokumenty.
 • Oczywiście 5*****
  za bardzo ważną inicjatywę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:27:52
  Wszystko zależy czy są w niejawnym zbiorze.
  Jeśli tak, "d" blada.
  Jeśli nie, może być poruchawka.
  Mi też osobiście, powtarzam, osobiście zależy.
  Dlaczego?
  Już dawno pisałem.
  Jacek też wie, dlaczego.
  Wikipedia również wie.
 • PiS wspiera banderowców
  Czego dowodem jest pozwalanie przez PiS, na przemarsze banderowców na Polskich ulicach i opluwaniu Polski i Polaków i wychwalanie banderowskich oprawców, którzy mordowali Polskich obywateli.

  Wspieranie banderowców finansowo, w miliardach złotych od podatnika Polskiego, których tych miliardów Polska już nie zobaczy, bo bankrut banderowski nie będzie miał z czego oddać.

  Oddawanie Polskich lasów dla potomków banderowskich, których komuniści z PRL-u przenieśli ze wschodu na zachód Polski i jeszcze dodatkowo taki potomek banderowca dostaje 100 tysięcy dodatkowo.

  I dla tego zażydzony PiS nic nie udostępni, tak jak nie chce udostępnić raportu z aneksu.

  Na pohybel zdrajcom i banderowskim gnidom.
 • 5 x ♉♉♉♉♉za APEL.
  Niestety mamy obecnie kolaborantów banderowskiej nazistowskiej swołoczy w partiach w rządzie i w strukturach ipn.

  Tak więc jest to przykro stwierdzić ale wołanie na puszczy.
  Ale dobrze że jest to nagłaśniane bo nie wolno o tym zapomnieć i milczeć.


  ✌✔
 • @Leonardo da Vinci 11:25:40
  Przecież to wszystko to sama esencja solidaruchów (kadry) plus pożyteczni idioci spod ambony (mięso armatnie) nie mający nic do powiedzenia.

  Polscy pożyteczni idioci spod ambony dali d..py mafii żydowskiej i banderowskiej.... wielka w tym zasługa KK i osobista JPII.
  Teraz płacz nad rozlanym mlekiem..

  Ja też się tym martwię... ale nie umiałem powstrzymać pożytecznych idiotów od tego szaleństwa rozwalania własnego kraju... choć się starałem.. argumentami.. nie pałką
 • @Oscar 12:37:56
  .. teraz mi zarzucają że popieram PIS...
  jak wszyscy tkwię w mafijno-banderowskim g.nie po same uszy
  i jedyne co mogę to minimalizować smród..by jakoś przeżyć.
  PIS to mniejsze zło niż PO...ale nikt nie twierdzi że PIS to czysto Polska Narodowa opcja... to tylko mniejsze zło..
  W tym g..nie w które nas wsadziły solidaruchy wbrew staraniom Jaruzelskiego, Kiszczaka oraz Urbana ... tylko taką małą "optymalizację" możemy robić.
 • Przypadek to ?
  A ten bandzior Myrosław Onyszkiewicz o przypadkiem nie pociotek tego polskiego Janusza Onyszkiewicza co to się ożenił z wnuczką Józefa Piłsudskiego vel Selmana ?
 • Jacku Boki ja im wysłałem powiastkę.
  PILNE! Kuriozalne żądania Związku Ukraińców w Polsce! Chcą ocenzurować prawy.pl! https://prawy.pl/110684-pilne-kuriozalne-zadania-zwiazku-ukraincow-w-polsce-chca-ocenzurowac-prawypl/ do sekretariat, zuwp Date: czw., 1 paź 2020 o 00:06
  Subject: Banderowskie skurwysyny za mało was wybiła 27 DP AK, i Sowieci
  To: ,


  Operacja Wisła miała być dokończona wybiciem was do nogi, a niedobitki powinne być oddane Sowietom i jazda na Kołymę i Workutę. Miał rację! Mój sp. Ojciec oficer 27 WDP AK, który także osobiście rozwalał lub wieszać kazał banderowskich jeńców złapanych z bronią /widły, siekiery, etc../od 15 roku wzwyż i to samo nakazywał podwładnym po tym co widzieli, czyli zbrodniach UPA. Sam miał ponad 100 nacięć na kolbie swego Brena. Jestem dumny z Ojca, sam robił bym to samo gdyby zaszła taka potrzeba. - Syn oficera 27 WDP AK Kresowiak/Wołyniak herbu Jastrzębiec.   
 • Do czego potrzebujesz deklaracji istytucji antypolskiej
  zwanej w skrócie "IPN" (instytucja pozorów nieprawdy). Skorumpowanego sędziego prosisz o uzasadnienie? To albo działanie agenturalne albo schizofrenia. Raczej logiczne jest postawienie szubienicy na rynku...
 • Więzienie za znieważenie Ukraińca
  Na karę sześciu miesięcy ograniczenia wolności skazał Sąd Okręgowy w Opolu Krzysztofa M. i Filipa W., oskarżonych o znieważenie w jednym z opolskich lokali obywatela Ukrainy. Wyrok jest nieprawomocny. https://niezalezna.pl/355197-wiezienie-za-zniewazenie-ukrainca
  Ps...A kiedy zostanie ukarany Ukrainiec plujący na Polaków w ukraińskiej gazecie? i na jaki okres zostanie skazany tęczowy Szutowski Margot za obrażanie Prezydenta? Prezydenta można ale Ukraińca już nie?
 • @Kwal 22:20:37
  Najprawdopodobniej rodzony brat.

  Ów Onyszkiewicz - minister obrony rozebrał linię produkcyjną polskiego samolotu szkolno-bojowego, bodaj Iryda. Rodzeństwo w UPA. Wiele to mówi o rodowodzie Solidaruchów no i głupocie Polaka-katolika.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031