Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
275 postów 403 komentarze

KOCHANY WNUCZKU DOKTORA JAŚKOWSKIEGO - NIE UWIERZYSZ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Można powiedzieć – przełomowe odkrycie naukowe, gdyby nie fakt, że te rozwiązania znane są od kilkudziesięciu lat a stosowanie lamp do dezynfekcji pomieszczeń powszechne. - L.M.

Od pierwszych dni „pandemii” doktor Jaśkowski w swoich wystąpieniach przypominał rzecz oczywistą dla lekarzy nie wiszących na pasku medycyny rockefellerowskiej, a mianowicie, że promieniowanie ultrafioletowe zabija bakterie i wirusy. Namawia w swych wystąpieniach do korzystania z docierających do nas zbawiennych promieni słonecznych, oponując przeciw zarządzeniom władz, które poprzez rozliczne obostrzenia pozbawiają nas tego naturalnego dobrodziejstwa. Te wykłady, oglądane są, jak się chyba okazuje, nie tylko w Polsce.

Oto naukowcy z Izraela „odkryli” właśnie to samo!

The Jerusalem Post informuje krzykliwym nagłówkiem, że badacze z Tel Awiwu donoszą, iż 99,9% wirusa COVID-19 ginie w ciągu 30 sekund pod działaniem ultrafioletowych lamp LED. Odrobinę mniejszą czcionką dopisują, że „jest to pierwsze tego typu badanie na świecie”.

A potem już czcionką zwykłą piszą, że „naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie udowodnili, że nowego koronawirusa SARS-CoV-2 można zabić wydajnie, szybko i tanio za pomocą diod emitujących światło ultrafioletowe (UV) przy określonych częstotliwościach. ‘Odkryliśmy, że zabicie koronawirusa za pomocą żarówek LED emitujących światło ultrafioletowe jest dość proste’ - powiedziała prof. Hadas Mamane, kierownik Programu Inżynierii Środowiska na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu w Tel Awiwie, który prowadził badanie z prof. Yoramem Gerchman i dr Michał Mandelboim.

Profesor Mamane powiedziała też, że żarówki UV-LED potrzebują mniej niż pół minuty, aby zniszczyć ponad 99,9% koronawirusów. Jest to pierwsze tego typu badanie na świecie. Artykuł na ten temat został opublikowany w Journal of Photochemistry and Photobiology B: Biology.

Diody LED są dostępne w szerokim zakresie długości fal, znanych jako A, B i C, wyjaśnia profesor Mamane.

„UV-A ma długość fali w zakresie od 315 nanometrów (nm) do 400 nm.

UV-B, znane również jako światło fal średnich, ma długość fali 280-315 nm;

UV-C ma długość fali 200-280 nm.

Promieniowanie UV-A jest emitowane przez słońce (i sztuczne źródła, takie jak łóżka do opalania) i jest słabsze niż UV-B i C.”

Oczywiście, naukowcy doszli do wniosku, że najlepiej do eliminowania wrażego wirusa wykorzystywać to akurat promieniowanie, które ze Słońca drogą naturalną ma najmniejszą sposobność dotarcia do naszych ciał. Ale, przecież wystarczy wdrożyć do produkcji żarówki LED funkcjonujące w paśmie 285 nm i sprawa załatwiona.

Co prawda, pani profesor twierdzi, że „nasze badania mają implikacje komercyjne i społeczne”, ale jestem przekonany, że biznes sobie z tym poradzi, tym bardziej, że profesor Mamane „uważa, że ta technologia to przyszłość, dodając, że spodziewa się, iż do 2025 roku będzie na tyle opłacalna, aby stać się powszechnie używaną”.

Cieszy, że przewidywania izraelskich naukowców dotyczące cezury czasowej przewidzianej dla ujarzmienia koronawirusa stają się zbieżne w tym zakresie z szacunkami rozlicznych „ekspertów” wprowadzających nas w czwartą rewolucję przemysłową. Nie jest to może najlepszy prognostyk na rok 2021, ale przynajmniej pojawiło się (słoneczne?) światełko w ciemnym tunelu ignorancji.

Ciekaw jestem nie tylko jak, ale czy w ogóle, nasi rodzimi, rządowi specjaliści medyczni, zareagują na to przełomowe dla nauki odkrycie.

 

Korzystając z okazji, pragnę przypomnieć, że książkę mojego autorstwa „Covidowe Jeże” można już nabyć w formie e-book, a od połowy stycznia będzie również dostępna w wersji papierowej.

 

Autor - Sławomir M. Kozak

          www.oficyna-aurora.pl

 

Posłowie

Posłowie do artykułu Pana Sławomira M. Kozaka i bezczelnej kradzieży intelektualnej i technologicznej, dokonanej przez izraelskich ,,naukowców'' z Uniwersytetu w Tel Awiwie, którzy przywłaszczyli i przypisali sobie, jako swoje własne, nie swoje odkrycie, będące własnością duńskiego lekarza, dr Nielsa Ryberga Finsena, który dokonał go w roku 1893, za co w 1903 roku otrzymał nagrodę Nobla.

                        Hipokrates

Już Hipokrates w V wieku p.n.e. zalecał stosowanie światła słonecznego w leczeniu wielu chorób, a Euklides (325- 265 p.n.e.) był pierwszym twórcą praw optyki. Swoją naukę o optyce rozpoczął razem z nauką geometrii.

                         Euklides

Prawa odbicia i załamania światła zostały sformułowane odpowiednio: w 1618 i 1621 roku przez holenderskiego astronoma, matematyka i fizyka - Snelliusa (Willebrorda Snella van Royena).

Za początek współczesnej fototerapii (inna nazwa światłoterapii) możemy uznać 1893 r., kiedy duński lekarz, dr Niels Ryberg Finsen, udowodnił lecznicze działanie światła słonecznego i promieniowania nadfioletowego (emitowanego przez lampę łukową) na toczeń gruźlicy i inne choroby skóry. Skonstruował stosowaną w leczeniu gruźlicy skóry lampę łukową (tzw. lampę Finsena). Otrzymał za to Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny w 1903 roku. W tym samym roku powstał w Szwajcarii pierwszy szpital, w którym inny lekarz, dr Auguste Rollier, leczył światłem słonecznym gruźlicę i krzywicę, czyli plagi tamtych czasów.

Niels Ryberg Finsen (1860–1904)

Auguste Rollier 1874 - 1954

Obecnie stosuje się jeszcze w specjalnych zastosowaniach ksenonowe lampy łukowe z wolframowymi elektrodami w zastosowaniach gdzie wymagana jest bardzo duża luminancja np. projektorach IMAX. Rtęciowe i ksenonowe lampy łukowe wykorzystywane są też powszechnie jako źródło światła (z UV włącznie) w mikroskopie fluorescencyjnym.

Promieniowanie elektromagnetyczne obejmuje bardzo szeroki zakres długości fal, od promieniowania kosmicznego ( od 10-9 mm. ), przez promieniowanie g, rentgenowskie, optyczne, mikrofale, fale radiowe i TV.

Promieniowanie optyczne(100 nm ÷1 mm) i jego właściwości wykorzystane w medycynie. Naturalnym źródłem promieniowania optycznego jest słońce.

Najkrótsze długości fal promieniowania optycznego należą do ultrafioletu, którego zdolność przenikania przez materię, jak i efekty oddziaływania z nią, zależne są od energii kwantów promieniowania UV - od długości fali - dlatego wyróżnia się trzy podzakresy:

UV-A - 315 ÷ 380 nm - stosunkowo przenikliwy, przenika przez naskórek, odgrywa istotną rolę w pigmentacji skóry (opalenizna);

UV-B - 280 ÷ 315 nm - ( promieniowanie Dorno ) używany w terapii świetlnej do leczenia krzywicy;

UV-C - 180 ÷ 280 nm - znacznie mniej przenikliwy, gdyż zostaje pochłonięty przez naskórek - działanie bakteriobójcze i niszczące tkanki przez rozkład aminokwasów, kwasów nukleinowych, denaturację białek - zrywa wiązania białkowe.

Najbardziej wrażliwymi drobnoustrojami na działanie prom. UV są wegetatywne formy bakterii, spory i wirusy, natomiast pleśnie dość odporne. W praktyce przyjmuje się stosowanie dawki 100 J/m2.

Największa aktywność bakteriobójcza prom. UV jest dla 253,7 nm.

Promienie Schumanna (Winfrieda Otto Schumanna) - 100 ¸ 180 nm - są bardzo silnie pochłaniane przez powietrze atmosferyczne (przez cząsteczki tlenu), ich działanie bardziej poznane to wytwarzanie ozonu i tlenków azotu.

Promienie UV są wykorzystywane jako prosty i skuteczny sposób dezynfekcji powietrza i powierzchni w niektórych salach szpitalnych ( operacyjnych, zabiegowych, sale noworodków, śluzy między pomieszczeniami czystymi a skażonymi, poczekalniach ), w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym ( chłodnie, mleczarnie, rzeźnie itp. ).

Lampy UV są często stosowane w pomieszczeniach, w których powietrze powinno być możliwie jałowe, włącza się je na czas potrzebny do zredukowania liczby bakterii do min. - proces ten powinien być kontrolowany miernikami napromienienia.

A tymczasem w XXI wieku w Izraelu dokonano wiekopomnego odkrycia.

26 grudnia 2020 r. o godzinie 22.03 The Jerusalem Post zamieścił krzykliwy nagłówek: Tel Aviv research: 99.9% of COVID-19 virus dead in 30 seconds with UV LEDs. Gazeta informuje, że badacze z Tel Awiwu donoszą, iż 99,9% wirusa COVID-19 ginie w ciągu 30 sekund pod działaniem ultrafioletowych lamp LED. Odrobinę mniejszą czcionką dopisują, że „jest to pierwsze tego typu badanie na świecie”. A potem już czcionką zwykłą piszą, że „naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie udowodnili, że nowego koronawirusa SARS-CoV-2 można zabić wydajnie, szybko i tanio za pomocą diod emitujących światło ultrafioletowe (UV) przy określonych częstotliwościach. ‘Odkryliśmy, że zabicie koronawirusa za pomocą żarówek LED emitujących światło ultrafioletowe jest dość proste’ - powiedziała prof. Hadas Mamane, kierownik Programu Inżynierii Środowiska na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu w Tel Awiwie, który prowadził badanie z prof. Yoramem Gerchman i dr Michał Mandelboim.

Profesor Mamane powiedziała też, że żarówki UV-LED potrzebują mniej niż pół minuty, aby zniszczyć ponad 99,9% koronawirusów. Jest to pierwsze tego typu badanie na świecie. Artykuł na ten temat został opublikowany w Journal of Photochemistry and Photobiology B: Biology.

Diody LED są dostępne w szerokim zakresie długości fal, znanych jako A, B i C, wyjaśnia profesor Mamane:

„UV-A ma długość fali w zakresie od 315 nanometrów (nm) do 400 nm.

UV-B, znane również jako światło fal średnich, ma długość fali 280-315 nm;

UV-C ma długość fali 200-280 nm.

Promieniowanie UV-A jest emitowane przez słońce (i sztuczne źródła, takie jak łóżka do opalania) i jest słabsze niż UV-B i C.”

Można powiedzieć – przełomowe odkrycie naukowe, gdyby nie fakt, że te rozwiązania znane są od kilkudziesięciu lat a stosowanie lamp do dezynfekcji pomieszczeń powszechne.

W literaturze tematu podaje się, że celem stosowania lamp bakteriobójczych w salach operacyjnych szpitali jest oczyszczanie środowiska z zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Spotyka się również lampy przeznaczone do dezynfekcji powierzchni. Lampy bakteriobójcze emitują promieniowanie UVC, którego zadaniem jest unieszkodliwianie zanieczyszczeń mikrobiologicznych znajdujących się w zasięgu ich działania. Stosując odpowiednio dobrany czas i natężenie promieniowania UV, można zniszczyć drobnoustroje poprzez destrukcję ich DNA. Dla zniszczenia określonych drobnoustrojów podawane są dawki UV w mJ/cm2, tzw. dawki biobójcze.

Jednym z rodzajów lamp do dezynfekcji są lampy wytwarzające promieniowanie UV C o długości 253,7 nm (najsilniejsze właściwości biobójcze wykazuje promieniowanie o długości 250 – 270 nm. Naświetlanie nieodwracalnie dezaktywuje bakterie, wirusy, pleśnie i inne drobnoustroje. Mikroorganizmy nie są w stanie uodpornić się na działanie promieniowania. Kwasy nukleinowe i białka komórek absorbują energię promieniowania UV-C, co wzbudza reakcje chemiczne zabijające mikroorganizmy.

I na koniec, by ubiec ewentualne kolejne odkrycia izraelskich naukowców, istnieją już lampy do dezynfekcji emitujące promieniowanie o długości fali 185nm wytwarzające ozon. Jest to gaz o silnych właściwościach utleniających. Ozon odświeża powietrze, niweluje brzydkie zapachy, ale przede wszystkim usuwa bakterie, wirusy i grzyby, a także neutralizuje alergeny.

 

 

L.M. - Elbląg - 11 Styczeń 2021 r.

Źródła:

Niels Ryberg Finsen

https://en.wikipedia.org/wiki/Niels_Ryberg_Finsen

Dr. Auguste Rollier

https://en.wikipedia.org/wiki/Auguste_Rollier

Lampy do dezynfekcji pomieszczeń

https://uvnova.eu/blog/artykul/lampy-do-dezynfekcji-pomieszczen

Stosowanie lamp bakteriobójczych w salach operacyjnych szpitali

http://www.rynekinstalacyjny.pl/artykul/id4288,stosowanie-lamp-bakteriobojczych-w-salach-operacyjnych-szpitali?print=1

Artykuł źródłowy

http://kresywekrwi.blogspot.com/2021/01/kochany-wnuczku-doktora-jaskowskiego.html

KOMENTARZE

 • Autor
  Wcale mnie to nie dziwi. Żydzi jak żydzi, kłamią, kradną,spiskują i podburzają.
  https://terazbedziebylo.wordpress.com/2015/03/31/pierwsze-zydowskie-klamstwo-fabrykacja-starego-testamentu-o-tym-ze-izraelici-byli-niewolnikami-w-egipcie/comment-page-1/#comment-951
 • @Jacek Boki
  Salute 5*
 • @Jacek Boki
  5+++++! i Pzdr!
 • oni wszystko wynaleźli
  Tu w US żydzi zdążyli napisać iż placki ziemiaczane i pączki to także ich wynalazek. A to guzik prawda. Po sprowadzeniu ziemniaków przez naszego Króla był to rarytas. Ludzie takimi plackami na dworach się zajadali. Potem uprawą spowszechniała i zrobiła ten produkt najbardziej dla biedoty dostępnym. Tak więc zważywszy że żydzi wtedy to była biedota a w tamtych ciężkich czasach co udało się im zarobić to żydowskie gminy im zabierały więc zabrali się za jedzenie tego co było tanie i pod ręką czyli ziemniaków. Pączki to całkowicie inna sprawa ale także związana z polskim królewskim dworem.

  Co do działania UV-C, mimo że laikiem w tym temacie jestem, opisywałem to wszystko i więcej w naszych komentarzach już w kwietniu. Czerwoną hydroponiczną sałatę rosnącą w mojej piwnicy UV-B podświetlam aby ładna czerwoną barwę dzięki naturalnemu pigmentowi miała. Od kilku lat w filtrze wody dla akwariowych rybek taka żarówka (275 nm) się świeci. Ludzie znają te wynalazki od dziesiątek już lat.
  Po prostu, co robi złodziej? .... kradnie.
 • To nie jest żaden szok. Putin już rok temu miał specjalne tunele
  z ultrafioletowym promieniowaniem w różnych miejscach swojego pobytu i pracy. Wizytujący Putina ludzie przechodzą przez nie zanim wejdą do gabinetu prezydenta.
  Tunele te są produkowane na zamówienie i sprzedawane dla potrzebujących.

  Media nie podają czy sam Putin korzystał z tuneli, które emitowały kąpiel światła ultrafioletowego, mogą również zastosować technologię rozpoznawania twarzy i przetestować temperaturę ciała gościa. Jest to informacja zgodna z opisem produktu na stronie internetowej producenta takich tuneli.

  Zastosowanie podobnych tuneli odnotowano w Chinach, Meksyku i Bośni. Były one kontrowersyjne z powodu obaw, że użytkownicy mogą wdychać roztwory czyszczące w postaci aerozolu.

  https://www.theguardian.com/world/2020/jun/17/disinfection-tunnel-vladimir-putin-coronavirus-russia
 • "I na koniec, by ubiec ewentualne
  kolejne odkrycia izraelskich naukowców, istnieją już lampy do dezynfekcji emitujące promieniowanie o długości fali 185nm wytwarzające ozon."
  --------------------
  Przecież i tak odkryją wcześniej już odkryte - ale rzecz w tym aby nie zakrywali. Nie zakrywali!
  Wniosek?
  Przecież oni są gotowi zakryć dla ludzi - cały dorobek ziołolecznictwa.
  Wcześniej też zakrywali - a najlepiej wychodzi im zakrywanie prawdy.
 • WSI umożliwia
  .
  „badacze z Tel Awiwu donoszą,... „jest to pierwsze tego typu badanie na świecie” „

  Niektórzy czytelnicy przypominają sobie, że taki polski patent do pochłaniania energii przy zderzeniu też jakoś przy pomocy WSI (Wojskowa Służba Izraelitów) wylądował w Izraelu, podobnie zresztą jak założyciele wymienionej niżej Art B.

  WSI to ta sama organizacja, która towarzyszyła Polakom wiernie przy tzw. „transformacji ustrojowej” a pewni i przy prywatyzacji i innych ekscesach demokracji, jak choćby prywatyzacja im. Balcerowicza, Art B i.t.p.

  Ale bądźmy szczerzy, któż był w stanie lepiej zrealizować nakreślony przez patriotów cel postawiony III Rzeczpospolitej

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Cel

  jak WSI ?

  Czyż nie jest to kolejna okazja przyznania Nobla, z udziałem Polski, ostatni taki przypadek to była jakaś pisarka z ukraińską nazwą Tokarczuk. I kolejny raz przekonaliśmy się o geniuszu Izraelitów.
 • Ewolucja
  .
  @demonkracja 08:49:02

  Pascha-żydzi
  Paso-żydzi
  Paso-żyty
  Pasożyty

  przebiega błyskawicznie.
 • @Anna-PK 00:44:09
  A ja parę miesięcy temu czytałam w NCz, że Putin do dezynfekcji siebie i odwiedzających go gości używa basenów z czystą wódką. Taki basen trzeba na golasa wpław przepłynąć, odziać się w czekające na drugim końcu suche ubranie i już można wkraczać na salony. Wszystkim ten sposób bardzo się podobał. O dużej mądrości i rozwadze Putina świadczy. Wypada tylko żałować, że ani Trump ani Duda takich zaproszeń nie dostali. Pewnie dlatego, że ich intencje i bez wódki były widoczne jak na dłoni... Natomiast rzeczywiście odkrycie Israelskich uczonych, że promienie słoneczne zabijają koronawirusa jest epokowe. W tym sęk, że wirus jeszcze o tym nie wie i jak opętany mnoży się w słonecznej Italii, ciepłej Francji a nawet o zgrozo, w upalnej Afryce. Israel też do najzimniejszych stron świata nie należy, mimo tego, już półtorej mln. swoich obywateli, przepraszam - swojego stada zdążyli wyszczepić i nie myślą przestać, zamiast gwoli oszczędności na szczepionce, odpowiednie żarówki w każdym pomieszczeniu zainstalować. Widać jednak nie za bardzo tym swoim naukowcom wierzą. Mnie się wydaje, że żydki jeszcze jedno odkrycie zrobiły, które tak ich zszokowało, że w najściślejszej tajemnicy je trzymają zamiast wrzeszczeć- aj, waj, koronowirusowy rasizm, antysemicki holokaust. Mianowicie, wirus nie atakuje Palestyńczyków, zwłaszcza tych spoza starego Israela, tamci ani się nie szczepią, ani nie boją. Nie chorują też Eskimosi, więc niech ci naukowcy raczą się zastanowić, czy akurat takie zamiary ich Boga były, aby "ziemię obiecaną" stworzyć im w Palestynie a nie na Antarktydzie?
 • Ay Vay Ay Vay. Cały Świat to Nasz kraj!!!!!!
  Do dziś historycy i naukowcy zachodzą w głowę dlaczego w Mezoameryce oraz Ameryce południowej nie odkryto koła.
  Jedni: nie było potrzebne, smarowali sanie tłuszczem, podlewali wodą i ciągnęli sami lub zwierzami pociągowymi.
  I że nie używali koła garncarskiego.
  Inni, że ich wiedza była zbyt mała a geometria w powijakach, czyli mają w "de" wszystkie precyzyjne megabudowle Azteków i Inków.
  Jeszcze inni(co uważam za najbardziej prawdopodobne) że po prostu nie używali ze względów czci. Koło jako święty słoneczny symbol występowało w kalendarzach, w ornamentach i byłoby profanacją użycie go do trywialnego transportu.
  Ale, nawet jeśli nie stosowali jakichkolwiek technologii antygrawitacyjnych, które mogą okazać się prostsze niż myślimy to...
  Nie mieli koła, gdyż masowo nie dotarli tam starożytni kosmaci.
  Łapczywi na złoto, niewolników i wogle na cały świat.
  Furda tam, że pierwsze wizerunki koła odkryto. No właśnie gdzie???
  Nieważne.
  Ważne że jakiś Jojne przechodził z kupcami koło chaty kołodzieja i zapytany, gdzie ten mieszka odpowiedział: chyba koło garncarza(koło garncarskie) albo koło kowala.
  I to było właśnie Tamto Odkrycie.
  A potem wicie, rozumicie.
  Potoczyło się.
  I tak do dziś.
 • @Stara Baba 23:04:44
  Z lat 70... w przychodni dla "dzieci chorych" za "tej strasznej komuny" w KAŻDYM gabinecie lekarskim, zabiegowym, izolatce i na korytarzach BYŁY lampy UV. Pewnie nie C, bo nie wiem czy wtedy mieli ten zakres opanowany (świetlówki nie LED, nie ta epoka), ale były.

  Dziś lampę UV zobaczyłem dopiero u dentysty już w trakcie epidemii..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031